TimeTracker - en to nb translation catalogue (3035 entries)

en: Your session expired or the page was open too long. Please try again.
nb: Økten din har utløpt eller siden var åpen for lenge. Vennligst prøv igjen.

en: Administrator access required
nb: Krever administratortilgang

en: Username is required
nb: Brukernavn er påkrevd

en: User already exists
nb: Brukeren eksisterer allerede

en: Could not create user due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke opprette bruker på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: User "%(username)s" created successfully
nb: Brukeren "%(username)s" ble opprettet

en: Username already exists
nb: Brukernavnet finnes allerede

en: Please select a client when enabling client portal access.
nb: Velg en klient når du aktiverer klientportaltilgang.

en: Could not update user due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke oppdatere bruker på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: User "%(username)s" updated successfully
nb: Brukeren "%(username)s" ble oppdatert

en: Cannot delete the last administrator
nb: Kan ikke slette den siste administratoren

en: Cannot delete user with existing time entries
nb: Kan ikke slette bruker med eksisterende tidsregistreringer

en: Could not delete user due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette bruker på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: User "%(username)s" deleted successfully
nb: Brukeren "%(username)s" ble slettet

en: Telemetry has been enabled. Thank you for helping us improve!
nb: Telemetri er aktivert. Takk for at du hjelper oss å forbedre oss!

en: Telemetry has been disabled.
nb: Telemetri er deaktivert.

en: Invalid timezone: %(timezone)s
nb: Ugyldig tidssone: %(timezone)s

en: Could not update settings due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke oppdatere innstillingene på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Settings updated successfully
nb: Innstillingene ble oppdatert

en: Could not update PDF layout due to a database error.
nb: Kunne ikke oppdatere PDF-oppsettet på grunn av en databasefeil.

en: PDF layout updated successfully
nb: PDF-layout ble oppdatert

en: Could not reset PDF layout due to a database error.
nb: Kunne ikke tilbakestille PDF-oppsettet på grunn av en databasefeil.

en: PDF layout reset to defaults
nb: PDF-layout tilbakestilt til standard

en: No logo file selected
nb: Ingen logofil er valgt

en: Invalid image file.
nb: Ugyldig bildefil.

en: Could not save logo due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke lagre logoen på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Company logo uploaded successfully! You can see it in the "Current Company Logo" section above. It will appear on invoices and PDF documents.
nb: Firmalogoen ble lastet opp! Du kan se den i delen "Gjeldende firmalogo" ovenfor. Det vil vises på fakturaer og PDF-dokumenter.

en: Invalid file type. Allowed types: PNG, JPG, JPEG, GIF, SVG, WEBP
nb: Ugyldig filtype. Tillatte typer: PNG, JPG, JPEG, GIF, SVG, WEBP

en: Could not remove logo due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke fjerne logoen på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Company logo removed successfully. Upload a new logo in the section below if needed.
nb: Firmalogoen ble fjernet. Last opp en ny logo i seksjonen nedenfor om nødvendig.

en: No logo to remove
nb: Ingen logo å fjerne

en: Backup failed: archive not created
nb: Sikkerhetskopiering mislyktes: arkivet ble ikke opprettet

en: Backup failed: %(error)s
nb: Sikkerhetskopiering mislyktes: %(error)s

en: Invalid file type
nb: Ugyldig filtype

en: Backup file not found
nb: Finner ikke sikkerhetskopifilen

en: Backup "%(filename)s" deleted successfully
nb: Sikkerhetskopien "%(filename)s" ble slettet

en: Failed to delete backup: %(error)s
nb: Kunne ikke slette sikkerhetskopi: %(error)s

en: Invalid file type. Please select a .zip backup archive.
nb: Ugyldig filtype. Velg et .zip-sikkerhetskopiarkiv.

en: Backup file not found.
nb: Finner ikke sikkerhetskopifilen.

en: Invalid file type. Please upload a .zip backup archive.
nb: Ugyldig filtype. Last opp et .zip-sikkerhetskopiarkiv.

en: No backup file provided
nb: Ingen sikkerhetskopifil oppgitt

en: Restore started. You can monitor progress on this page.
nb: Gjenoppretting startet. Du kan overvåke fremdriften på denne siden.

en: OIDC is not enabled. Set AUTH_METHOD to "oidc" or "both".
nb: OIDC er ikke aktivert. Sett AUTH_METHOD til "oidc" eller "begge".

en: OIDC_ISSUER is not configured
nb: OIDC_ISSUER er ikke konfigurert

en: ✓ Discovery document fetched successfully from %(url)s
nb: ✓ Oppdagelsesdokument ble hentet fra %(url)s

en: ✗ Timeout fetching discovery document from %(url)s
nb: ✗ Tidsavbrudd for henting av oppdagelsesdokument fra %(url)s

en: ✗ Failed to fetch discovery document: %(error)s
nb: ✗ Kunne ikke hente oppdagelsesdokumentet: %(error)s

en: ✗ Unexpected error: %(error)s
nb: ✗ Uventet feil: %(error)s

en: ✓ OAuth client is registered in application
nb: ✓ OAuth-klient er registrert i applikasjonen

en: ✗ OAuth client is not registered
nb: ✗ OAuth-klient er ikke registrert

en: ✗ Failed to create OAuth client: %(error)s
nb: ✗ Kunne ikke opprette OAuth-klient: %(error)s

en: ✗ Missing %(endpoint)s in discovery document
nb: ✗ Mangler %(endpoint)s i oppdagelsesdokumentet

en: ✓ Scope "%(scope)s" is supported by provider
nb: ✓ Omfang "%(scope)s" støttes av leverandøren

en: ⚠ Scope "%(scope)s" may not be supported by provider (supported: %(supported)s)
nb: ⚠ Omfang «%(scope)s» støttes kanskje ikke av leverandøren (støttet: %(supported)s)

en: ℹ Provider supports claims: %(claims)s
nb: ℹ Leverandøren støtter krav: %(claims)s

en: ✓ Configured %(claim_type)s claim "%(claim_name)s" is supported
nb: ✓ Konfigurert %(claim_type)s påstand "%(claim_name)s" støttes

en: ⚠ Configured %(claim_type)s claim "%(claim_name)s" not in supported claims list (may still work)
nb: ⚠ Konfigurert %(claim_type)s krav "%(claim_name)s" er ikke i støttet kravliste (kan fortsatt fungere)

en: OIDC configuration test completed
nb: OIDC-konfigurasjonstest fullført

en: Template name is required
nb: Malnavn er påkrevd

en: A template with this name already exists
nb: En mal med dette navnet finnes allerede

en: Could not create email template due to a database error.
nb: Kunne ikke opprette e-postmal på grunn av en databasefeil.

en: Email template created successfully
nb: E-postmal opprettet

en: Could not update email template due to a database error.
nb: Kunne ikke oppdatere e-postmalen på grunn av en databasefeil.

en: Email template updated successfully
nb: E-postmalen ble oppdatert

en: Cannot delete template that is in use by invoices or recurring invoices
nb: Kan ikke slette mal som er i bruk av fakturaer eller gjentakende fakturaer

en: Could not delete email template due to a database error.
nb: Kunne ikke slette e-postmalen på grunn av en databasefeil.

en: Email template "%(name)s" deleted successfully
nb: E-postmalen "%(name)s" ble slettet

en: Audit logs table does not exist. Please run: flask db upgrade
nb: Tabellen for revisjonslogger eksisterer ikke. Vennligst kjør: flask db upgrade

en: Could not create your account due to a database error. Please try again later.
nb: Kunne ikke opprette kontoen din på grunn av en databasefeil. Vennligst prøv igjen senere.

en: Welcome! Your account has been created.
nb: Velkomst! Kontoen din er opprettet.

en: User not found. Please contact an administrator.
nb: Bruker ikke funnet. Vennligst kontakt en administrator.

en: Could not update your account role due to a database error.
nb: Kunne ikke oppdatere kontorollen din på grunn av en databasefeil.

en: Account is disabled. Please contact an administrator.
nb: Kontoen er deaktivert. Vennligst kontakt en administrator.

en: Welcome back, %(username)s!
nb: Velkommen tilbake, %(username)s!

en: Unexpected error during login. Please try again or check server logs.
nb: Uventet feil under pålogging. Prøv igjen eller sjekk serverloggene.

en: Goodbye, %(username)s!
nb: Farvel, %(username)s!

en: Invalid avatar file type. Allowed: PNG, JPG, JPEG, GIF, WEBP
nb: Ugyldig avatarfiltype. Tillatt: PNG, JPG, JPEG, GIF, WEBP

en: Failed to save avatar on server.
nb: Kunne ikke lagre avataren på serveren.

en: Profile updated successfully
nb: Profilen ble oppdatert

en: Could not update your profile due to a database error.
nb: Kunne ikke oppdatere profilen din på grunn av en databasefeil.

en: Avatar removed
nb: Avatar fjernet

en: Failed to remove avatar.
nb: Kunne ikke fjerne avataren.

en: Single Sign-On is not configured yet. Please contact an administrator.
nb: Enkel pålogging er ikke konfigurert ennå. Vennligst kontakt en administrator.

en: Single Sign-On is not configured.
nb: Enkel pålogging er ikke konfigurert.

en: Authentication failed: missing issuer or subject claim. Please check OIDC configuration.
nb: Autentisering mislyktes: manglende utsteder- eller emnekrav. Vennligst sjekk OIDC-konfigurasjonen.

en: User account does not exist and self-registration is disabled.
nb: Brukerkonto eksisterer ikke og selvregistrering er deaktivert.

en: Could not create your account due to a database error.
nb: Kunne ikke opprette kontoen din på grunn av en databasefeil.

en: Unexpected error during SSO login. Please try again or contact support.
nb: Uventet feil under SSO-pålogging. Vennligst prøv igjen eller kontakt kundestøtte.

en: You do not have access to this project.
nb: Du har ikke tilgang til dette prosjektet.

en: This project does not have a budget set.
nb: Dette prosjektet har ikke et budsjett.

en: Event created successfully
nb: Arrangementet ble opprettet

en: Event updated successfully
nb: Arrangementet ble oppdatert

en: You do not have permission to delete this event.
nb: Du har ikke tillatelse til å slette denne hendelsen.

en: Failed to delete event
nb: Kunne ikke slette aktiviteten

en: Event deleted successfully
nb: Arrangementet ble slettet

en: Error deleting event: %(error)s
nb: Feil ved sletting av hendelse: %(error)s

en: Event moved successfully
nb: Arrangementet ble flyttet

en: Event resized successfully
nb: Størrelsen på hendelsen ble endret

en: You do not have permission to view this event.
nb: Du har ikke tillatelse til å se denne hendelsen.

en: You do not have permission to edit this event.
nb: Du har ikke tillatelse til å redigere denne hendelsen.

en: Note content cannot be empty
nb: Notatinnholdet kan ikke være tomt

en: Note added successfully
nb: Merknaden ble lagt til

en: Error adding note
nb: Feil ved å legge til notat

en: Error adding note: %(error)s
nb: Feil ved å legge til notat: %(error)s

en: Note does not belong to this client
nb: Note tilhører ikke denne klienten

en: You do not have permission to edit this note
nb: Du har ikke tillatelse til å redigere dette notatet

en: Error updating note
nb: Feil under oppdatering av notat

en: Note updated successfully
nb: Notatet ble oppdatert

en: Error updating note: %(error)s
nb: Feil ved oppdatering av notat: %(error)s

en: You do not have permission to delete this note
nb: Du har ikke tillatelse til å slette dette notatet

en: Error deleting note
nb: Feil ved sletting av notat

en: Note deleted successfully
nb: Notatet ble slettet

en: Error deleting note: %(error)s
nb: Feil ved sletting av notat: %(error)s

en: Please log in to access the client portal.
nb: Logg inn for å få tilgang til klientportalen.

en: Client portal access is not enabled for your account.
nb: Kundeportaltilgang er ikke aktivert for kontoen din.

en: Your client account is inactive.
nb: Kundekontoen din er inaktiv.

en: Username and password are required.
nb: Brukernavn og passord kreves.

en: Invalid username or password.
nb: Ugyldig brukernavn eller passord.

en: Welcome, %(client_name)s!
nb: Velkommen, %(client_name)s!

en: You have been logged out.
nb: Du har blitt logget ut.

en: Invalid or missing password setup token.
nb: Ugyldig eller manglende passordoppsetttoken.

en: Invalid or expired password setup token. Please request a new one.
nb: Ugyldig eller utløpt passordkonfigurasjonstoken. Vennligst be om en ny.

en: Password is required.
nb: Passord kreves.

en: Password must be at least 8 characters long.
nb: Passordet må være minst 8 tegn langt.

en: Passwords do not match.
nb: Passord stemmer ikke.

en: Could not set password due to a database error.
nb: Kunne ikke angi passord på grunn av en databasefeil.

en: Password set successfully! You can now log in to the portal.
nb: Passordet ble angitt! Du kan nå logge inn på portalen.

en: Unable to load client portal data.
nb: Kan ikke laste klientportaldata.

en: Invoice not found.
nb: Finner ikke faktura.

en: Quote not found.
nb: Sitat ikke funnet.

en: You do not have permission to create clients
nb: Du har ikke tillatelse til å opprette klienter

en: Client name is required
nb: Klientnavn er påkrevd

en: A client with this name already exists
nb: En klient med dette navnet eksisterer allerede

en: Invalid hourly rate format
nb: Ugyldig timeprisformat

en: Prepaid hours must be a positive number.
nb: Forskuddsbetalte timer må være et positivt tall.

en: Prepaid reset day must be between 1 and 28.
nb: Forhåndsbetalt tilbakestillingsdag må være mellom 1 og 28.

en: Could not create client due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke opprette klient på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: You do not have permission to edit clients
nb: Du har ikke tillatelse til å redigere klienter

en: Portal username is required when enabling portal access.
nb: Portalbrukernavn kreves når du aktiverer portaltilgang.

en: This portal username is already in use by another client.
nb: Dette portalbrukernavnet er allerede i bruk av en annen klient.

en: Could not update client due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke oppdatere klienten på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: You do not have permission to send portal emails
nb: Du har ikke tillatelse til å sende portal-e-post

en: Client portal is not enabled for this client.
nb: Klientportalen er ikke aktivert for denne klienten.

en: Portal username is not set for this client.
nb: Portalbrukernavn er ikke angitt for denne klienten.

en: Client email address is not set. Cannot send password setup email.
nb: Klientens e-postadresse er ikke angitt. Kan ikke sende e-post for passordoppsett.

en: Could not generate password setup token due to a database error.
nb: Kunne ikke generere passordoppsetttoken på grunn av en databasefeil.

en: Password setup email sent successfully to %(email)s
nb: Passordoppsett-e-post sendt til %(email)s

en: Email server is not configured. Please configure email settings in Admin → Email Configuration or set MAIL_SERVER environment variable.
nb: E-postserveren er ikke konfigurert. Vennligst konfigurer e-postinnstillinger i Admin → E-postkonfigurasjon eller angi MAIL_SERVER miljøvariabel.

en: Failed to send password setup email. Please check email configuration and server logs for details.
nb: Kunne ikke sende e-post for passordoppsett. Vennligst sjekk e-postkonfigurasjon og serverlogger for detaljer.

en: An error occurred while sending the email: %(error)s
nb: Det oppstod en feil under sending av e-posten: %(error)s

en: You do not have permission to archive clients
nb: Du har ikke tillatelse til å arkivere klienter

en: Client is already inactive
nb: Klienten er allerede inaktiv

en: You do not have permission to activate clients
nb: Du har ikke tillatelse til å aktivere klienter

en: Client is already active
nb: Klienten er allerede aktiv

en: You do not have permission to delete clients
nb: Du har ikke tillatelse til å slette klienter

en: Cannot delete client with existing projects
nb: Kan ikke slette klient med eksisterende prosjekter

en: Could not delete client due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette klienten på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No clients selected for deletion
nb: Ingen klienter valgt for sletting

en: Could not delete clients due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette klienter på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No clients were deleted
nb: Ingen klienter ble slettet

en: You do not have permission to change client status
nb: Du har ikke tillatelse til å endre klientstatus

en: No clients selected
nb: Ingen klienter er valgt

en: Invalid status
nb: Ugyldig status

en: Could not update client status due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke oppdatere klientstatus på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No clients were updated
nb: Ingen klienter ble oppdatert

en: Comment content cannot be empty
nb: Kommentarinnholdet kan ikke være tomt

en: Comment must be associated with a project, task, or quote
nb: Kommentar må være knyttet til et prosjekt, en oppgave eller et tilbud

en: Comment cannot be associated with multiple targets
nb: Kommentar kan ikke knyttes til flere mål

en: Invalid parent comment
nb: Ugyldig forelderkommentar

en: Comment added successfully
nb: Kommentar lagt til

en: Error adding comment
nb: Feil ved å legge til kommentar

en: Error adding comment: %(error)s
nb: Feil ved å legge til kommentar: %(error)s

en: You do not have permission to edit this comment
nb: Du har ikke tillatelse til å redigere denne kommentaren

en: Comment updated successfully
nb: Kommentaren ble oppdatert

en: Error updating comment: %(error)s
nb: Feil ved oppdatering av kommentar: %(error)s

en: You do not have permission to delete this comment
nb: Du har ikke tillatelse til å slette denne kommentaren

en: Comment deleted successfully
nb: Kommentar slettet

en: Error deleting comment: %(error)s
nb: Feil ved sletting av kommentar: %(error)s

en: Contact created successfully
nb: Kontakt opprettet

en: Error creating contact: %(error)s
nb: Feil ved opprettelse av kontakt: %(error)s

en: Contact updated successfully
nb: Kontakten er oppdatert

en: Error updating contact: %(error)s
nb: Feil ved oppdatering av kontakt: %(error)s

en: Contact deleted successfully
nb: Kontakten ble slettet

en: Error deleting contact: %(error)s
nb: Feil ved sletting av kontakt: %(error)s

en: Contact set as primary
nb: Kontakt satt som primær

en: Error setting primary contact: %(error)s
nb: Feil ved innstilling av primærkontakt: %(error)s

en: Communication recorded successfully
nb: Kommunikasjonen ble registrert

en: Error recording communication: %(error)s
nb: Feil ved opptak av kommunikasjon: %(error)s

en: Invalid deal value
nb: Ugyldig avtaleverdi

en: Deal created successfully
nb: Avtalen ble opprettet

en: Error creating deal: %(error)s
nb: Feil ved opprettelse av avtale: %(error)s

en: Deal updated successfully
nb: Avtalen ble oppdatert

en: Error updating deal: %(error)s
nb: Feil ved oppdatering av avtale: %(error)s

en: Deal closed as won
nb: Avtalen ble avsluttet som vunnet

en: Error closing deal: %(error)s
nb: Feil ved lukking av avtale: %(error)s

en: Deal closed as lost
nb: Avtalen ble avsluttet som tapt

en: Activity recorded successfully
nb: Aktivitet registrert

en: Error recording activity: %(error)s
nb: Feil ved registrering av aktivitet: %(error)s

en: Category name is required
nb: Kategorinavn er obligatorisk

en: Expense category created successfully
nb: Utgiftskategori opprettet

en: Error creating expense category
nb: Feil ved opprettelse av utgiftskategori

en: Expense category updated successfully
nb: Utgiftskategori er oppdatert

en: Error updating expense category
nb: Feil ved oppdatering av utgiftskategori

en: Expense category deactivated successfully
nb: Utgiftskategori er deaktivert

en: Error deactivating expense category
nb: Feil ved deaktivering av utgiftskategori

en: Title is required
nb: Tittel er påkrevd

en: Category is required
nb: Kategori er påkrevd

en: Amount is required
nb: Beløp kreves

en: Expense date is required
nb: Utgiftsdato er påkrevd

en: Invalid date format
nb: Ugyldig datoformat

en: Invalid amount format
nb: Ugyldig beløpsformat

en: Expense created successfully
nb: Utgift opprettet

en: Error creating expense
nb: Feil ved opprettelse av utgift

en: You do not have permission to view this expense
nb: Du har ikke tillatelse til å se denne utgiften

en: You do not have permission to edit this expense
nb: Du har ikke tillatelse til å redigere denne utgiften

en: Cannot edit approved or reimbursed expenses
nb: Kan ikke redigere godkjente eller refunderte utgifter

en: Please fill in all required fields
nb: Vennligst fyll ut alle obligatoriske felter

en: Expense updated successfully
nb: Utgiften er oppdatert

en: Error updating expense
nb: Feil ved oppdatering av utgift

en: You do not have permission to delete this expense
nb: Du har ikke tillatelse til å slette denne utgiften

en: Cannot delete approved or invoiced expenses
nb: Kan ikke slette godkjente eller fakturerte utgifter

en: Expense deleted successfully
nb: Utgift slettet

en: Error deleting expense
nb: Feil ved sletting av utgift

en: No expenses selected for deletion
nb: Ingen utgifter valgt for sletting

en: Could not delete expenses due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette utgifter på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Successfully deleted %(count)d expense(s)
nb: Vellykket slettet %(count)d utgift(er)

en: Skipped %(count)d expense(s): %(errors)s
nb: Hoppet over %(count)d utgift(er): %(errors)s

en: No expenses selected
nb: Ingen utgifter valgt

en: Invalid status value
nb: Ugyldig statusverdi

en: Could not update expenses due to a database error
nb: Kunne ikke oppdatere utgifter på grunn av en databasefeil

en: Successfully updated %(count)d expense(s) to %(status)s
nb: Vellykket oppdatert %(count)d utgift(er) til %(status)s

en: Skipped %(count)d expense(s) (no permission)
nb: Hoppet over %(count)d utgift(er) (ingen tillatelse)

en: Only administrators can approve expenses
nb: Kun administratorer kan godkjenne utgifter

en: Only pending expenses can be approved
nb: Kun utestående utgifter kan godkjennes

en: Expense approved successfully
nb: Utgift godkjent

en: Error approving expense
nb: Feil ved godkjenning av utgift

en: Only administrators can reject expenses
nb: Bare administratorer kan avvise utgifter

en: Only pending expenses can be rejected
nb: Kun utestående utgifter kan avvises

en: Rejection reason is required
nb: Årsak til avvisning kreves

en: Expense rejected
nb: Utgift avvist

en: Error rejecting expense
nb: Feil under avvisning av utgift

en: Only administrators can mark expenses as reimbursed
nb: Kun administratorer kan merke utgifter som refundert

en: Only approved expenses can be marked as reimbursed
nb: Kun godkjente utgifter kan merkes som refundert

en: This expense is not marked as reimbursable
nb: Denne utgiften er ikke merket som refunderbar

en: Expense marked as reimbursed
nb: Utgift markert som refundert

en: Error marking expense as reimbursed
nb: Feil ved merking av utgift som refundert

en: OCR is not available. Please contact your administrator.
nb: OCR er ikke tilgjengelig. Kontakt administratoren din.

en: No file provided
nb: Ingen fil oppgitt

en: No file selected
nb: Ingen fil er valgt

en: Invalid file type. Allowed types: png, jpg, jpeg, gif, pdf
nb: Ugyldig filtype. Tillatte typer: png, jpg, jpeg, gif, pdf

en: Receipt scanned successfully! You can now create an expense with the extracted data.
nb: Kvittering skannet! Du kan nå opprette en utgift med de utpakkede dataene.

en: Error scanning receipt. Please try again or enter the expense manually.
nb: Feil ved skanning av kvittering. Vennligst prøv igjen eller skriv inn utgiften manuelt.

en: No scanned receipt data found. Please scan a receipt first.
nb: Fant ingen skannede kvitteringsdata. Vennligst skann en kvittering først.

en: Expense created successfully from scanned receipt
nb: Utgift opprettet fra skannet kvittering

en: SKU already exists. Please use a different SKU.
nb: SKU eksisterer allerede. Vennligst bruk en annen SKU.

en: Stock item created successfully.
nb: Lagervare opprettet.

en: Error creating stock item: %(error)s
nb: Feil ved opprettelse av lagervare: %(error)s

en: Stock item updated successfully.
nb: Lagervare ble oppdatert.

en: Error updating stock item: %(error)s
nb: Feil ved oppdatering av lagervare: %(error)s

en: Cannot delete stock item with existing stock or movement history.
nb: Kan ikke slette lagervare med eksisterende lager eller bevegelseshistorikk.

en: Stock item deleted successfully.
nb: Lagervare slettet.

en: Error deleting stock item: %(error)s
nb: Feil ved sletting av lagervare: %(error)s

en: Warehouse code already exists. Please use a different code.
nb: Lagerkode finnes allerede. Vennligst bruk en annen kode.

en: Warehouse created successfully.
nb: Lageret ble opprettet.

en: Error creating warehouse: %(error)s
nb: Feil ved opprettelse av lager: %(error)s

en: Warehouse updated successfully.
nb: Lageret er oppdatert.

en: Error updating warehouse: %(error)s
nb: Feil ved oppdatering av lager: %(error)s

en: Cannot delete warehouse with existing stock. Please transfer or remove all stock first.
nb: Kan ikke slette lager med eksisterende lager. Vennligst overfør eller fjern alt lager først.

en: Warehouse deleted successfully.
nb: Lageret ble slettet.

en: Error deleting warehouse: %(error)s
nb: Feil ved sletting av lager: %(error)s

en: Stock movement recorded successfully.
nb: Aksjebevegelse registrert.

en: Error recording stock movement: %(error)s
nb: Feil ved registrering av lagerbevegelse: %(error)s

en: Source and destination warehouses must be different.
nb: Kilde- og destinasjonslager må være forskjellige.

en: Insufficient stock available in source warehouse.
nb: Utilstrekkelig lager tilgjengelig i kildelageret.

en: Stock transfer completed successfully.
nb: Aksjeoverføring fullført.

en: Error creating transfer: %(error)s
nb: Feil ved opprettelse av overføring: %(error)s

en: Stock adjustment recorded successfully.
nb: Lagerjustering registrert.

en: Error recording adjustment: %(error)s
nb: Feilopptaksjustering: %(error)s

en: Reservation fulfilled successfully.
nb: Reservasjonen fullført.

en: Error fulfilling reservation: %(error)s
nb: Feil ved oppfyllelse av reservasjon: %(error)s

en: Reservation cancelled successfully.
nb: Reservasjonen ble kansellert.

en: Error cancelling reservation: %(error)s
nb: Feil ved kansellering av reservasjon: %(error)s

en: Supplier created successfully.
nb: Leverandør opprettet.

en: Error creating supplier: %(error)s
nb: Feil ved opprettelse av leverandør: %(error)s

en: Supplier code already exists. Please use a different code.
nb: Leverandørkoden finnes allerede. Vennligst bruk en annen kode.

en: Supplier updated successfully.
nb: Leverandøren ble oppdatert.

en: Error updating supplier: %(error)s
nb: Feil ved oppdatering av leverandør: %(error)s

en: Cannot delete supplier with associated stock items. Remove items first.
nb: Kan ikke slette leverandør med tilhørende lagervarer. Fjern elementer først.

en: Supplier deleted successfully.
nb: Leverandøren ble slettet.

en: Error deleting supplier: %(error)s
nb: Feil ved sletting av leverandør: %(error)s

en: Purchase order created successfully.
nb: Innkjøpsordre opprettet.

en: Error creating purchase order: %(error)s
nb: Feil ved opprettelse av innkjøpsordre: %(error)s

en: Cannot edit a purchase order that has been received.
nb: Kan ikke redigere en innkjøpsordre som er mottatt.

en: Purchase order updated successfully.
nb: Innkjøpsordre ble oppdatert.

en: Error updating purchase order: %(error)s
nb: Feil ved oppdatering av innkjøpsordre: %(error)s

en: Purchase order marked as sent.
nb: Innkjøpsordre merket som sendt.

en: Error sending purchase order: %(error)s
nb: Feil ved sending av innkjøpsordre: %(error)s

en: Purchase order cancelled successfully.
nb: Innkjøpsordre kansellert.

en: Error cancelling purchase order: %(error)s
nb: Feil ved kansellering av innkjøpsordre: %(error)s

en: Cannot delete a purchase order that has been received. Cancel it instead.
nb: Kan ikke slette en innkjøpsordre som er mottatt. Avbryt den i stedet.

en: Purchase order deleted successfully.
nb: Innkjøpsordre slettet.

en: Error deleting purchase order: %(error)s
nb: Feil ved sletting av innkjøpsordre: %(error)s

en: Purchase order marked as received and stock updated.
nb: Innkjøpsordre merket som mottatt og beholdning oppdatert.

en: Error receiving purchase order: %(error)s
nb: Feil ved mottak av innkjøpsordre: %(error)s

en: Project, client name, and due date are required
nb: Prosjekt, kundenavn og forfallsdato kreves

en: Invalid due date format
nb: Ugyldig forfallsdatoformat

en: Invalid tax rate format
nb: Ugyldig skattesatsformat

en: Selected project not found
nb: Det valgte prosjektet ble ikke funnet

en: Could not create invoice due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke opprette faktura på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: You do not have permission to view this invoice
nb: Du har ikke tillatelse til å se denne fakturaen

en: You do not have permission to edit this invoice
nb: Du har ikke tillatelse til å redigere denne fakturaen

en: Warning: Could not reserve stock for item %(item)s: %(error)s
nb: Advarsel: Kunne ikke reservere lager for varen %(item)s: %(error)s

en: Could not update invoice due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke oppdatere faktura på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Invoice updated successfully
nb: Fakturaen ble oppdatert

en: Warning: Could not reduce stock for item %(item)s: %(error)s
nb: Advarsel: Kunne ikke redusere lagerbeholdningen for varen %(item)s: %(error)s

en: You do not have permission to delete this invoice
nb: Du har ikke tillatelse til å slette denne fakturaen

en: Could not delete invoice due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette faktura på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No invoices selected for deletion
nb: Ingen fakturaer valgt for sletting

en: Could not delete invoices due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette fakturaer på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No invoices selected
nb: Ingen fakturaer er valgt

en: Could not update invoices due to a database error
nb: Kunne ikke oppdatere fakturaer på grunn av en databasefeil

en: No time entries, costs, expenses, or extra goods selected
nb: Ingen tidsregistreringer, kostnader, utgifter eller ekstra varer er valgt

en: Could not generate items due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke generere elementer på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Invoice items generated successfully from time entries and costs
nb: Fakturaposter generert vellykket fra tidsregistreringer og kostnader

en: Applied %(hours)s prepaid hours for %(client)s before billing overages.
nb: Brukte %(hours)s forhåndsbetalte timer for %(client)s før faktureringsoverskudd.

en: You do not have permission to export this invoice
nb: Du har ikke tillatelse til å eksportere denne fakturaen

en: PDF generation failed: %(err)s. Fallback also failed: %(fb)s
nb: PDF-generering mislyktes: %(err)s. Tilbakestilling mislyktes også: %(fb)s

en: You do not have permission to duplicate this invoice
nb: Du har ikke tillatelse til å duplisere denne fakturaen

en: Could not duplicate invoice due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke duplisere faktura på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Could not finalize duplicated invoice due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke fullføre duplisert faktura på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Invoice marked as sent
nb: Faktura merket som sendt

en: message
nb: beskjed

en: Invoice marked as paid
nb: Faktura merket som betalt

en: Key and label are required
nb: Nøkkel og etikett kreves

en: Could not create column due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke opprette kolonne på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Label is required
nb: Etikett kreves

en: Could not update column due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke oppdatere kolonne på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: System columns cannot be deleted
nb: Systemkolonner kan ikke slettes

en: Could not delete column due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette kolonne på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Could not toggle column due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke bytte kolonne på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Lead created successfully
nb: Kundeemne ble opprettet

en: Error creating lead: %(error)s
nb: Feil ved opprettelse av kundeemne: %(error)s

en: Lead updated successfully
nb: Kundeemne ble oppdatert

en: Error updating lead: %(error)s
nb: Feil ved oppdatering av lead: %(error)s

en: Lead has already been converted
nb: Bly er allerede konvertert

en: Lead converted to client successfully
nb: Lead konvertert til klient vellykket

en: Error converting lead: %(error)s
nb: Feil ved konvertering av lead: %(error)s

en: Lead converted to deal successfully
nb: Bly konvertert til en vellykket avtale

en: Lead marked as lost
nb: Bly merket som tapt

en: Error marking lead as lost: %(error)s
nb: Feil ved merking av kundeemne som tapt: %(error)s

en: Mileage entry created successfully
nb: Kilometeroppføring opprettet

en: Error creating mileage entry
nb: Feil ved opprettelse av kjørelengdeoppføring

en: You do not have permission to view this mileage entry
nb: Du har ikke tillatelse til å se denne kilometeroppføringen

en: You do not have permission to edit this mileage entry
nb: Du har ikke tillatelse til å redigere denne kilometeroppføringen

en: Cannot edit approved or reimbursed mileage entries
nb: Kan ikke redigere godkjente eller refunderte kjørelengdeoppføringer

en: Mileage entry updated successfully
nb: Kilometeroppføringen ble oppdatert

en: Error updating mileage entry
nb: Feil ved oppdatering av kjørelengdeoppføring

en: You do not have permission to delete this mileage entry
nb: Du har ikke tillatelse til å slette denne kilometeroppføringen

en: Mileage entry deleted successfully
nb: Kilometeroppføring slettet

en: Error deleting mileage entry
nb: Feil ved sletting av kjørelengdeoppføring

en: No mileage entries selected for deletion
nb: Ingen kilometerangivelser valgt for sletting

en: Could not delete mileage entries due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette kjørelengdeoppføringer på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Successfully deleted %(count)d mileage entr%(plural)s
nb: Vellykket slettet %(count)d kjørelengde entr%(plural)s

en: Skipped %(count)d mileage entr%(plural)s: %(errors)s
nb: Hoppet over %(count)d kjørelengdeinnføring%(plural)s: %(errors)s

en: No mileage entries selected
nb: Ingen kilometerangivelser er valgt

en: Could not update mileage entries due to a database error
nb: Kunne ikke oppdatere kjørelengdeoppføringer på grunn av en databasefeil

en: Successfully updated %(count)d mileage entr%(plural)s to %(status)s
nb: Vellykket oppdatert %(count)d kjørelengde entr%(plural)s til %(status)s

en: Skipped %(count)d mileage entr%(plural)s (no permission)
nb: Hoppet over %(count)d kjørelengde entr%(plural)s (ingen tillatelse)

en: Only administrators can approve mileage entries
nb: Bare administratorer kan godkjenne kilometerangivelser

en: Only pending mileage entries can be approved
nb: Kun ventende kilometerangivelser kan godkjennes

en: Mileage entry approved successfully
nb: Kilometerregistrering godkjent

en: Error approving mileage entry
nb: Feil ved godkjenning av kilometerangivelse

en: Only administrators can reject mileage entries
nb: Bare administratorer kan avvise kilometerangivelser

en: Only pending mileage entries can be rejected
nb: Bare ventende kilometerangivelser kan avvises

en: Mileage entry rejected
nb: Kilometerregistrering avvist

en: Error rejecting mileage entry
nb: Feil ved avvisning av kilometerangivelse

en: Only administrators can mark mileage entries as reimbursed
nb: Bare administratorer kan merke kilometeroppføringer som refundert

en: Only approved mileage entries can be marked as reimbursed
nb: Kun godkjente kilometerangivelser kan merkes som refundert

en: Mileage entry marked as reimbursed
nb: Kilometeroppføring merket som refundert

en: Error marking mileage entry as reimbursed
nb: Feil ved merking av kilometerangivelse som refundert

en: Quote title and client are required
nb: Sitattittel og klient kreves

en: Selected client not found
nb: Den valgte klienten ble ikke funnet

en: Invalid total amount format
nb: Ugyldig totalbeløpsformat

en: Invalid estimated hours format
nb: Ugyldig estimert timeformat

en: Invalid date format for valid until
nb: Ugyldig datoformat for gyldig til

en: Could not create quote due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke opprette tilbud på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Quote created successfully
nb: Sitat opprettet

en: Only draft quotes can be edited
nb: Kun utkast til sitater kan redigeres

en: Could not update quote due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke oppdatere tilbudet på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Quote updated successfully
nb: Sitat ble oppdatert

en: Only draft quotes can be sent
nb: Kun utkast til tilbud kan sendes

en: Could not send quote due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke sende tilbud på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Quote sent successfully
nb: Sitat sendt

en: This quote cannot be accepted
nb: Dette sitatet kan ikke aksepteres

en: Could not accept quote: %(error)s
nb: Kunne ikke godta sitat: %(error)s

en: Could not accept quote due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke godta tilbud på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Quote accepted and project created successfully
nb: Tilbud akseptert og prosjektet ble opprettet

en: This quote cannot be rejected
nb: Dette sitatet kan ikke avvises

en: Could not reject quote: %(error)s
nb: Kunne ikke avvise sitat: %(error)s

en: Could not reject quote due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke avvise tilbudet på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Quote rejected
nb: Sitat avvist

en: Only draft or rejected quotes can be deleted
nb: Kun utkast eller avviste sitater kan slettes

en: Could not delete quote due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette sitat på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Quote deleted successfully
nb: Sitat slettet

en: Invalid from date format
nb: Ugyldig fra datoformat

en: Invalid to date format
nb: Ugyldig til dato-format

en: You do not have permission to view this payment
nb: Du har ikke tillatelse til å se denne betalingen

en: Invoice, amount, and payment date are required
nb: Faktura, beløp og betalingsdato kreves

en: Selected invoice not found
nb: Finner ikke den valgte fakturaen

en: You do not have permission to add payments to this invoice
nb: Du har ikke tillatelse til å legge til betalinger på denne fakturaen

en: Payment amount must be greater than zero
nb: Betalingsbeløpet må være større enn null

en: Invalid payment amount
nb: Ugyldig betalingsbeløp

en: Invalid payment date format
nb: Ugyldig betalingsdatoformat

en: Gateway fee cannot be negative
nb: Gateway-avgiften kan ikke være negativ

en: Invalid gateway fee amount
nb: Ugyldig gateway-avgiftsbeløp

en: Could not create payment due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke opprette betaling på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: You do not have permission to edit this payment
nb: Du har ikke tillatelse til å redigere denne betalingen

en: Could not update payment due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke oppdatere betaling på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Payment updated successfully
nb: Betalingen ble oppdatert

en: You do not have permission to delete this payment
nb: Du har ikke tillatelse til å slette denne betalingen

en: Could not delete payment due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette betaling på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Payment deleted successfully
nb: Betalingen ble slettet

en: No payments selected for deletion
nb: Ingen betalinger valgt for sletting

en: Could not delete payments due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette betalinger på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No payments selected
nb: Ingen betalinger er valgt

en: Could not update payments due to a database error
nb: Kunne ikke oppdatere betalinger på grunn av en databasefeil

en: Start date must be before end date
nb: Startdatoen må være før sluttdatoen

en: No per diem rate found for this location. Please configure rates first.
nb: Fant ingen dagpengesats for dette stedet. Vennligst konfigurer priser først.

en: Per diem claim created successfully
nb: Dagpengekrav opprettet

en: Error creating per diem claim
nb: Feil ved opprettelse av dagpengekrav

en: You do not have permission to view this per diem claim
nb: Du har ikke tillatelse til å se dette dagpengekravet

en: You do not have permission to edit this per diem claim
nb: Du har ikke tillatelse til å redigere dette dagpengekravet

en: Cannot edit approved or reimbursed per diem claims
nb: Kan ikke redigere godkjente eller refunderte dagpengekrav

en: Per diem claim updated successfully
nb: Dagpengekravet ble oppdatert

en: Error updating per diem claim
nb: Feil ved oppdatering av dagpengekrav

en: You do not have permission to delete this per diem claim
nb: Du har ikke tillatelse til å slette dette dagpengekravet

en: Per diem claim deleted successfully
nb: Dagpengekravet ble slettet

en: Error deleting per diem claim
nb: Feil ved sletting av dagpengekrav

en: No per diem claims selected for deletion
nb: Ingen dagpengekrav valgt for sletting

en: Could not delete per diem claims due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette dagpengekrav på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Successfully deleted %(count)d per diem claim(s)
nb: Slettet %(count)d dagpengekrav(er)

en: Skipped %(count)d per diem claim(s): %(errors)s
nb: Hoppet over %(count)d dagpengekrav: %(errors)s

en: No per diem claims selected
nb: Ingen dagpengekrav valgt

en: Could not update per diem claims due to a database error
nb: Kunne ikke oppdatere dagpengekrav på grunn av en databasefeil

en: Successfully updated %(count)d per diem claim(s) to %(status)s
nb: Vellykket oppdatert %(count)d dagpengekrav til %(status)s

en: Skipped %(count)d per diem claim(s) (no permission)
nb: Hoppet over %(count)d dagpengekrav (ingen tillatelse)

en: Only administrators can approve per diem claims
nb: Bare administratorer kan godkjenne dagpengekrav

en: Only pending per diem claims can be approved
nb: Kun utestående dagpengekrav kan godkjennes

en: Per diem claim approved successfully
nb: Dagpengekrav godkjent

en: Error approving per diem claim
nb: Feil ved godkjenning av dagpengekrav

en: Only administrators can reject per diem claims
nb: Bare administratorer kan avvise dagpengekrav

en: Only pending per diem claims can be rejected
nb: Kun utestående dagpengekrav kan avvises

en: Per diem claim rejected
nb: Dagpengekravet avvist

en: Error rejecting per diem claim
nb: Feil ved avvisning av dagpengekrav

en: Per diem rate created successfully
nb: Dagpengene er opprettet

en: Error creating per diem rate
nb: Feil ved opprettelse av dagpengesats

en: Per diem rate updated successfully
nb: Dagpengene er oppdatert

en: Error updating per diem rate
nb: Feil ved oppdatering av dagpengesatsen

en: Cannot delete rate: It is being used by %(count)d per diem claim(s). Deactivate it instead.
nb: Kan ikke slette sats: Den brukes av %(count)d dagpengekrav. Deaktiver den i stedet.

en: Per diem rate deleted successfully
nb: Dagpengene ble slettet

en: Error deleting per diem rate
nb: Feil ved sletting av dagpengesatsen

en: You do not have permission to access this page
nb: Du har ikke tillatelse til å få tilgang til denne siden

en: Role name is required
nb: Rollenavn er obligatorisk

en: A role with this name already exists
nb: En rolle med dette navnet finnes allerede

en: Could not create role due to a database error
nb: Kunne ikke opprette rolle på grunn av en databasefeil

en: Role created successfully
nb: Rollen ble opprettet

en: System roles cannot be edited
nb: Systemroller kan ikke redigeres

en: Could not update role due to a database error
nb: Kunne ikke oppdatere rollen på grunn av en databasefeil

en: Role updated successfully
nb: Rollen ble oppdatert

en: You do not have permission to perform this action
nb: Du har ikke tillatelse til å utføre denne handlingen

en: System roles cannot be deleted
nb: Systemroller kan ikke slettes

en: Cannot delete role that is assigned to users. Please reassign users first.
nb: Kan ikke slette rolle som er tildelt brukere. Vennligst tilordne brukere på nytt først.

en: Could not delete role due to a database error
nb: Kunne ikke slette rollen på grunn av en databasefeil

en: Role "%(name)s" deleted successfully
nb: Rollen "%(name)s" ble slettet

en: Could not update user roles due to a database error
nb: Kunne ikke oppdatere brukerroller på grunn av en databasefeil

en: User roles updated successfully
nb: Brukerrollene er oppdatert

en: Project name and client are required
nb: Prosjektnavn og klient kreves

en: Invalid budget amount
nb: Ugyldig budsjettbeløp

en: Invalid budget threshold percent (0-100)
nb: Ugyldig budsjettgrenseprosent (0–100)

en: A project with this name already exists
nb: Et prosjekt med dette navnet eksisterer allerede

en: Project code already in use
nb: Prosjektkoden er allerede i bruk

en: Could not create project due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke opprette prosjektet på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Could not update project due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke oppdatere prosjektet på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: You do not have permission to archive projects
nb: Du har ikke tillatelse til å arkivere prosjekter

en: Project is already archived
nb: Prosjektet er allerede arkivert

en: You do not have permission to unarchive projects
nb: Du har ikke tillatelse til å dearkivere prosjekter

en: Project is already active
nb: Prosjektet er allerede aktivt

en: You do not have permission to deactivate projects
nb: Du har ikke tillatelse til å deaktivere prosjekter

en: Project is already inactive
nb: Prosjektet er allerede inaktivt

en: You do not have permission to activate projects
nb: Du har ikke tillatelse til å aktivere prosjekter

en: Cannot delete project with existing time entries
nb: Kan ikke slette prosjekt med eksisterende tidsregistreringer

en: Could not delete project due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette prosjektet på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: You do not have permission to delete projects
nb: Du har ikke tillatelse til å slette prosjekter

en: No projects selected for deletion
nb: Ingen prosjekter er valgt for sletting

en: Could not delete projects due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette prosjekter på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No projects were deleted
nb: Ingen prosjekter ble slettet

en: You do not have permission to change project status
nb: Du har ikke tillatelse til å endre prosjektstatus

en: No projects selected
nb: Ingen prosjekter er valgt

en: Could not update project status due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke oppdatere prosjektstatus på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No projects were updated
nb: Ingen prosjekter ble oppdatert

en: Project is already in favorites
nb: Prosjektet er allerede i favoritter

en: Project added to favorites
nb: Prosjekt lagt til i favoritter

en: Failed to add project to favorites
nb: Kunne ikke legge til prosjekt i favoritter

en: Project is not in favorites
nb: Prosjekt er ikke i favoritter

en: Project removed from favorites
nb: Prosjekt fjernet fra favoritter

en: Failed to remove project from favorites
nb: Kunne ikke fjerne prosjektet fra favoritter

en: Description, category, amount, and date are required
nb: Beskrivelse, kategori, beløp og dato kreves

en: Could not add cost due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke legge til kostnad på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Cost added successfully
nb: Kostnad lagt til

en: Cost not found
nb: Pris ikke funnet

en: You do not have permission to edit this cost
nb: Du har ikke tillatelse til å redigere denne kostnaden

en: Could not update cost due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke oppdatere kostnaden på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Cost updated successfully
nb: Kostnaden er oppdatert

en: You do not have permission to delete this cost
nb: Du har ikke tillatelse til å slette denne kostnaden

en: Cannot delete cost that has been invoiced
nb: Kan ikke slette kostnad som er fakturert

en: Could not delete cost due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette kostnad på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Name and unit price are required
nb: Navn og enhetspris kreves

en: Invalid quantity format
nb: Ugyldig mengdeformat

en: Invalid unit price format
nb: Ugyldig enhetsprisformat

en: Could not add extra good due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke legge til ekstra god på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Extra good added successfully
nb: Ekstra bra lagt til

en: Extra good not found
nb: Ekstra god ikke funnet

en: You do not have permission to edit this extra good
nb: Du har ikke tillatelse til å redigere denne ekstra goden

en: Could not update extra good due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke oppdatere ekstra bra på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Extra good updated successfully
nb: Ekstra bra oppdatert vellykket

en: You do not have permission to delete this extra good
nb: Du har ikke tillatelse til å slette denne ekstra varen

en: Cannot delete extra good that has been added to an invoice
nb: Kan ikke slette ekstra vare som er lagt til en faktura

en: Could not delete extra good due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette ekstra god på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Project not found
nb: Finner ikke prosjektet

en: Project created successfully
nb: Prosjekt opprettet

en: Invalid discount amount format
nb: Ugyldig format for rabattbeløp

en: Quote must be approved before it can be sent
nb: Tilbud må godkjennes før det kan sendes

en: Cannot send quote: %(error)s
nb: Kan ikke sende tilbud: %(error)s

en: You do not have permission to upload attachments to this quote
nb: Du har ikke tillatelse til å laste opp vedlegg til dette sitatet

en: File type not allowed
nb: Filtype ikke tillatt

en: File size exceeds maximum allowed size (10 MB)
nb: Filstørrelsen overskrider maksimalt tillatt størrelse (10 MB)

en: Could not upload attachment due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke laste opp vedlegg på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Attachment uploaded successfully
nb: Vedlegget ble lastet opp

en: You do not have permission to download this attachment
nb: Du har ikke tillatelse til å laste ned dette vedlegget

en: File not found
nb: Filen ble ikke funnet

en: You do not have permission to delete this attachment
nb: Du har ikke tillatelse til å slette dette vedlegget

en: Could not delete attachment due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette vedlegg på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Attachment deleted successfully
nb: Vedlegget ble slettet

en: You do not have permission to request approval for this quote
nb: Du har ikke tillatelse til å be om godkjenning for dette tilbudet

en: This quote does not require approval
nb: Dette tilbudet krever ikke godkjenning

en: Cannot request approval: %(error)s
nb: Kan ikke be om godkjenning: %(error)s

en: Could not request approval due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke be om godkjenning på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Approval requested successfully
nb: Godkjenning ble forespurt

en: This quote is not pending approval
nb: Dette sitatet venter ikke på godkjenning

en: Cannot approve quote: %(error)s
nb: Kan ikke godkjenne sitat: %(error)s

en: Could not approve quote due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke godkjenne tilbudet på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Quote approved successfully
nb: Sitat godkjent

en: Cannot reject quote: %(error)s
nb: Kan ikke avvise sitat: %(error)s

en: Quote approval rejected
nb: Sitatgodkjenning avvist

en: Could not create template due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke opprette mal på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Template created successfully
nb: Malen ble opprettet

en: You do not have permission to create a template from this quote
nb: Du har ikke tillatelse til å lage en mal fra dette sitatet

en: Could not save template due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke lagre malen på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Template saved successfully
nb: Malen ble lagret

en: You do not have permission to export this quote
nb: Du har ikke tillatelse til å eksportere dette tilbudet

en: Error generating PDF: %(error)s
nb: Feil ved generering av PDF: %(error)s

en: Recipient email address is required
nb: Mottakerens e-postadresse kreves

en: Quote sent successfully to %(email)s
nb: Sitat sendt til %(email)s

en: Failed to send quote: %(error)s
nb: Kunne ikke sende tilbud: %(error)s

en: Error sending email: %(error)s
nb: Feil ved sending av e-post: %(error)s

en: You do not have permission to duplicate this quote
nb: Du har ikke tillatelse til å duplisere dette sitatet

en: Could not duplicate quote due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke duplisere tilbud på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Could not finalize duplicated quote due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke fullføre duplisert tilbud på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Quote %(quote_number)s created as duplicate
nb: Sitat %(quote_number)s opprettet som duplikat

en: Please select an action and at least one quote
nb: Velg en handling og minst ett sitat

en: Invalid quote IDs
nb: Ugyldige tilbuds-ID-er

en: No quotes found or you do not have permission
nb: Finner ingen sitater eller du har ikke tillatelse

en: Duplicated %(count)d quote(s)
nb: Duplisert %(count)d sitat(er)

en: Failed to duplicate %(count)d quote(s)
nb: Kunne ikke duplisere %(count)d sitat(er)

en: Error duplicating quotes
nb: Feil ved duplisering av sitater

en: Marked %(count)d quote(s) as sent
nb: Merket %(count)d sitat(er) som sendt

en: Could not mark %(count)d quote(s) as sent
nb: Kunne ikke merke %(count)d sitat(er) som sendt

en: Error updating quotes
nb: Feil under oppdatering av sitater

en: Deleted %(count)d quote(s)
nb: Slettet %(count)d sitat(er)

en: Could not delete %(count)d quote(s) (may be in use)
nb: Kunne ikke slette %(count)d sitat(er) (kan være i bruk)

en: Error deleting quotes
nb: Feil ved sletting av sitater

en: Invalid action
nb: Ugyldig handling

en: Name, project, client, frequency, and next run date are required
nb: Navn, prosjekt, klient, frekvens og neste kjøringsdato er påkrevd

en: Invalid next run date format
nb: Ugyldig format for neste kjøringsdato

en: Invalid end date format
nb: Ugyldig sluttdatoformat

en: Selected project or client not found
nb: Det valgte prosjektet eller klienten ble ikke funnet

en: Could not create recurring invoice due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke opprette gjentakende faktura på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: You do not have permission to view this recurring invoice
nb: Du har ikke tillatelse til å se denne gjentakende fakturaen

en: You do not have permission to edit this recurring invoice
nb: Du har ikke tillatelse til å redigere denne gjentakende fakturaen

en: Could not update recurring invoice due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke oppdatere gjentakende faktura på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Recurring invoice updated successfully
nb: Gjentakende faktura er oppdatert

en: You do not have permission to delete this recurring invoice
nb: Du har ikke tillatelse til å slette denne gjentakende fakturaen

en: Could not delete recurring invoice due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette gjentakende faktura på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Could not delete filter due to a database error
nb: Kunne ikke slette filteret på grunn av en databasefeil

en: Setup complete! Thank you for helping us improve TimeTracker.
nb: Oppsettet er fullført! Takk for at du hjelper oss med å forbedre TimeTracker.

en: Setup complete! Telemetry is disabled.
nb: Oppsettet er fullført! Telemetri er deaktivert.

en: Project and task name are required
nb: Prosjekt- og oppgavenavn er påkrevd

en: Selected project does not exist
nb: Det valgte prosjektet eksisterer ikke

en: Could not create task due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke opprette oppgaven på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: You do not have access to this task
nb: Du har ikke tilgang til denne oppgaven

en: You can only edit tasks you created
nb: Du kan bare redigere oppgaver du har opprettet

en: Task name is required
nb: Oppgavenavn er obligatorisk

en: Project is required
nb: Prosjekt er påkrevd

en: Selected project does not exist or is inactive
nb: Det valgte prosjektet eksisterer ikke eller er inaktivt

en: Could not update status due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke oppdatere status på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Could not update task due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke oppdatere oppgaven på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: You do not have permission to update this task
nb: Du har ikke tillatelse til å oppdatere denne oppgaven

en: You can only update tasks you created
nb: Du kan bare oppdatere oppgaver du har opprettet

en: You can only assign tasks you created
nb: Du kan bare tildele oppgaver du har opprettet

en: Selected user does not exist
nb: Den valgte brukeren eksisterer ikke

en: Task unassigned
nb: Oppgaven er ikke tilordnet

en: You can only delete tasks you created
nb: Du kan bare slette oppgaver du har opprettet

en: Cannot delete task with existing time entries
nb: Kan ikke slette oppgave med eksisterende tidsoppføringer

en: Could not delete task due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette oppgaven på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No tasks selected for deletion
nb: Ingen oppgaver valgt for sletting

en: Could not delete tasks due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette oppgaver på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No tasks selected
nb: Ingen oppgaver er valgt

en: Could not update tasks due to a database error
nb: Kunne ikke oppdatere oppgaver på grunn av en databasefeil

en: Invalid priority value
nb: Ugyldig prioritetsverdi

en: No user selected for assignment
nb: Ingen bruker valgt for tildeling

en: Invalid user selected
nb: Ugyldig bruker er valgt

en: Could not assign tasks due to a database error
nb: Kunne ikke tilordne oppgaver på grunn av en databasefeil

en: No project selected
nb: Ingen prosjekter er valgt

en: Invalid project selected
nb: Ugyldig prosjekt er valgt

en: Could not move tasks due to a database error
nb: Kunne ikke flytte oppgaver på grunn av en databasefeil

en: Only administrators can view all overdue tasks
nb: Bare administratorer kan se alle forfalte oppgaver

en: Could not create template due to a database error
nb: Kunne ikke opprette mal på grunn av en databasefeil

en: Could not update template due to a database error
nb: Kunne ikke oppdatere malen på grunn av en databasefeil

en: Could not delete template due to a database error
nb: Kunne ikke slette malen på grunn av en databasefeil

en: Cannot start timer for an archived project. Please unarchive the project first.
nb: Kan ikke starte tidtaker for et arkivert prosjekt. Vennligst deaktiver prosjektet først.

en: Cannot start timer for an inactive project
nb: Kan ikke starte tidtaker for et inaktivt prosjekt

en: Selected task is invalid for the chosen project
nb: Den valgte oppgaven er ugyldig for det valgte prosjektet

en: You already have an active timer. Stop it before starting a new one.
nb: Du har allerede en aktiv timer. Stopp det før du starter en ny.

en: Could not start timer due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke starte tidtakeren på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Template must have a project to start a timer
nb: Malen må ha et prosjekt for å starte en tidtaker

en: Cannot start timer for this project
nb: Kan ikke starte tidtakeren for dette prosjektet

en: No active timer to stop
nb: Ingen aktiv timer for å stoppe

en: You can only edit your own timers
nb: Du kan bare redigere dine egne tidtakere

en: Invalid task selected for the chosen project
nb: Ugyldig oppgave valgt for det valgte prosjektet

en: Start time cannot be in the future
nb: Starttidspunkt kan ikke være i fremtiden

en: Invalid start date/time format
nb: Ugyldig startdato/tidsformat

en: End time must be after start time
nb: Slutttidspunktet må være etter starttidspunktet

en: Invalid end date/time format
nb: Ugyldig format for sluttdato/tidspunkt

en: Could not update timer due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke oppdatere tidtakeren på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Timer updated successfully
nb: Tidtakeren er oppdatert

en: You can only delete your own timers
nb: Du kan bare slette dine egne tidtakere

en: Cannot delete an active timer
nb: Kan ikke slette en aktiv tidtaker

en: Could not delete timer due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke slette tidtakeren på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: All fields are required
nb: Alle felt er obligatoriske

en: Cannot create time entries for an archived project. Please unarchive the project first.
nb: Kan ikke opprette tidsoppføringer for et arkivert prosjekt. Vennligst deaktiver prosjektet først.

en: Cannot create time entries for an inactive project
nb: Kan ikke opprette tidsoppføringer for et inaktivt prosjekt

en: Invalid task selected
nb: Ugyldig oppgave er valgt

en: Invalid date/time format
nb: Ugyldig dato/klokkeslett-format

en: Could not create manual entry due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke opprette manuell oppføring på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: End date must be after or equal to start date
nb: Sluttdatoen må være etter eller lik startdatoen

en: Date range cannot exceed 31 days
nb: Datoperioden kan ikke overstige 31 dager

en: Invalid time format
nb: Ugyldig tidsformat

en: No valid dates found in the selected range
nb: Ingen gyldige datoer funnet i det valgte området

en: Could not create bulk entries due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke opprette masseoppføringer på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: An error occurred while creating bulk entries. Please try again.
nb: Det oppsto en feil under oppretting av masseoppføringer. Vennligst prøv igjen.

en: You can only duplicate your own timers
nb: Du kan bare duplisere dine egne tidtakere

en: You can only resume your own timers
nb: Du kan bare gjenoppta dine egne tidtakere

en: Project no longer exists
nb: Prosjektet eksisterer ikke lenger

en: Could not resume timer due to a database error. Please check server logs.
nb: Kunne ikke gjenoppta tidtakeren på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Timer stopped successfully
nb: Timeren stoppet

en: Invalid timezone selected
nb: Ugyldig tidssone er valgt

en: Standard hours per day must be between 0.5 and 24
nb: Standard timer per dag må være mellom 0,5 og 24

en: Settings saved successfully
nb: Innstillingene er lagret

en: Error saving settings
nb: Feil under lagring av innstillinger

en: Error saving settings: %(error)s
nb: Feil ved lagring av innstillinger: %(error)s

en: Preferences updated
nb: Preferansene er oppdatert

en: Language updated successfully
nb: Språket er oppdatert

en: Invalid language
nb: Ugyldig språk

en: Language updated to %(language)s
nb: Språket er oppdatert til %(language)s

en: Webhook name is required
nb: Webhook-navn er påkrevd

en: Webhook URL is required
nb: Webhook URL er nødvendig

en: At least one event must be selected
nb: Minst én hendelse må velges

en: Webhook created successfully
nb: Webhook opprettet

en: Error creating webhook
nb: Feil ved opprettelse av webhook

en: Error creating webhook: %(error)s
nb: Feil ved opprettelse av webhook: %(error)s

en: Access denied
nb: Tilgang nektet

en: Webhook updated successfully
nb: Webhook ble oppdatert

en: Error updating webhook: %(error)s
nb: Feil ved oppdatering av webhook: %(error)s

en: Webhook deleted successfully
nb: Webhook ble slettet

en: Error deleting webhook: %(error)s
nb: Feil ved sletting av webhook: %(error)s

en: Please enter a valid target hours (greater than 0)
nb: Vennligst skriv inn en gyldig måltid (større enn 0)

en: A goal already exists for this week. Please edit the existing goal instead.
nb: Et mål eksisterer allerede for denne uken. Rediger det eksisterende målet i stedet.

en: Weekly time goal created successfully!
nb: Ukentlig tidsmål opprettet med suksess!

en: Failed to create goal. Please try again.
nb: Klarte ikke å lage mål. Vennligst prøv igjen.

en: You do not have permission to view this goal
nb: Du har ikke tillatelse til å se dette målet

en: You do not have permission to edit this goal
nb: Du har ikke tillatelse til å redigere dette målet

en: Weekly time goal updated successfully!
nb: Ukentlig tidsmål er oppdatert!

en: Failed to update goal. Please try again.
nb: Kunne ikke oppdatere målet. Vennligst prøv igjen.

en: You do not have permission to delete this goal
nb: Du har ikke tillatelse til å slette dette målet

en: Weekly time goal deleted successfully
nb: Ukentlig tidsmål er slettet

en: Failed to delete goal. Please try again.
nb: Kunne ikke slette målet. Vennligst prøv igjen.

en: remaining
nb: gjenværende

en: Success
nb: Suksess

en: Error
nb: Feil

en: Warning
nb: Advarsel

en: Information
nb: Informasjon

en: Loading...
nb: Laster inn...

en: Saving...
nb: Lagrer...

en: Deleting...
nb: Sletter ...

en: Cancel
nb: Kansellere

en: Confirm
nb: Bekrefte

en: Close
nb: Lukke

en: Save
nb: Spare

en: Delete
nb: Slett

en: Edit
nb: Redigere

en: Add
nb: Legge til

en: Remove
nb: Fjerne

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Ingen

en: Are you sure you want to delete this?
nb: Er du sikker på at du vil slette dette?

en: You have unsaved changes. Are you sure you want to leave?
nb: Du har ulagrede endringer. Er du sikker på at du vil forlate?

en: Operation failed
nb: Operasjonen mislyktes

en: Operation completed successfully
nb: Operasjonen fullført

en: No items selected
nb: Ingen elementer er valgt

en: Invalid input
nb: Ugyldig inndata

en: This field is required
nb: Dette feltet er obligatorisk

en: No active timer
nb: Ingen aktiv timer

en: Timer stopped
nb: Timeren stoppet

en: Failed to stop timer
nb: Kunne ikke stoppe tidtakeren

en: Error stopping timer
nb: Feil ved stopp av tidtaker

en: No form to save
nb: Ingen skjema å lagre

en: No timer found
nb: Ingen tidtaker funnet

en: Timer stopped due to inactivity
nb: Timeren stoppet på grunn av inaktivitet

en: Skip to content
nb: Gå til innhold

en: Navigation
nb: Navigasjon

en: Toggle sidebar
nb: Bytt sidefelt

en: Dashboard
nb: Dashbord

en: Calendar
nb: Kalender

en: Time Tracking
nb: Tidssporing

en: Log Time
nb: Loggtid

en: Projects
nb: Prosjekter

en: Tasks
nb: Oppgaver

en: Kanban Board
nb: Kanban-styret

en: Weekly Goals
nb: Ukentlige mål

en: Clients
nb: Kunder

en: Quotes
nb: Sitater

en: Finance & Expenses
nb: Økonomi og utgifter

en: Reports
nb: Rapporter

en: Invoices
nb: Fakturaer

en: Recurring Invoices
nb: Gjentakende fakturaer

en: Payments
nb: Betalinger

en: Expenses
nb: Utgifter

en: Mileage
nb: Kilometerstand

en: Budget Alerts
nb: Budsjettvarsler

en: Inventory
nb: Inventar

en: Stock Items
nb: Lagervarer

en: Warehouses
nb: Varehus

en: Suppliers
nb: Leverandører

en: Purchase Orders
nb: Innkjøpsordrer

en: Stock Levels
nb: Lagernivåer

en: Stock Movements
nb: Aksjebevegelser

en: Transfers
nb: Overføringer

en: Adjustments
nb: Justeringer

en: Reservations
nb: Reservasjoner

en: Low Stock Alerts
nb: Varsler om lavt lager

en: Tools & Data
nb: Verktøy og data

en: Import / Export
nb: Import/eksport

en: Saved Filters
nb: Lagrede filtre

en: Users
nb: Brukere

en: Roles & Permissions
nb: Roller og tillatelser

en: Audit Logs
nb: Revisjonslogger

en: API Tokens
nb: API-tokens

en: System Settings
nb: Systeminnstillinger

en: Email Configuration
nb: E-postkonfigurasjon

en: Email Templates
nb: E-postmaler

en: PDF Templates
nb: PDF-maler

en: Invoice PDF
nb: Faktura PDF

en: Quote PDF
nb: Sitat PDF

en: Expense Categories
nb: Utgiftskategorier

en: Per Diem Rates
nb: Dagpengepriser

en: Time Entry Templates
nb: Tidsregistreringsmaler

en: System Info
nb: Systeminfo

en: Backups
nb: Sikkerhetskopier

en: OIDC Settings
nb: OIDC-innstillinger

en: About
nb: Om

en: Help
nb: Hjelp

en: Buy me a coffee
nb: Kjøp meg en kaffe

en: Search
nb: Søk

en: Support TimeTracker development
nb: Støtt TimeTracker-utvikling

en: Support
nb: Støtte

en: Toggle dark mode
nb: Bytt mørk modus

en: Change language
nb: Bytt språk

en: Language
nb: Språk

en: User menu
nb: Brukermeny

en: Guest
nb: Gjest

en: My Profile
nb: Min profil

en: My Settings
nb: Mine innstillinger

en: Logout
nb: Logg ut

en: Enjoying TimeTracker?
nb: Liker du TimeTracker?

en: Support continued development with a coffee
nb: Støtt videre utvikling med en kaffe

en: Dismiss
nb: Avskjedige

en: Profile
nb: Profil

en: Type a command or search...
nb: Skriv inn en kommando eller søk...

en: Create API Token
nb: Opprett API-token

en: Your API Token
nb: Ditt API-token

en: Usage Examples
nb: Eksempler på bruk

en: Are you sure you want to
nb: Er du sikker på at du vil

en: deactivate
nb: deaktivere

en: activate
nb: aktivere

en: this token?
nb: dette symbolet?

en: Deactivate Token
nb: Deaktiver token

en: Activate Token
nb: Aktiver token

en: Deactivate
nb: Deaktiver

en: Activate
nb: Aktiver

en: Are you sure you want to delete this token? This action cannot be undone.
nb: Er du sikker på at du vil slette dette tokenet? Denne handlingen kan ikke angres.

en: Delete Token
nb: Slett token

en: Create Backup
nb: Lag sikkerhetskopi

en: Restore Backup
nb: Gjenopprett sikkerhetskopi

en: Existing Backups
nb: Eksisterende sikkerhetskopier

en: Important Information
nb: Viktig informasjon

en: Confirm Deletion
nb: Bekreft sletting

en: Clear Cache
nb: Tøm buffer

en: Clear All Caches
nb: Tøm alle cacher

en: ServiceWorker Actions
nb: ServiceWorker-handlinger

en: Manual Hard Refresh
nb: Manuell hard oppdatering

en: Admin Sections
nb: Administrasjonsseksjoner

en: Recent Activity
nb: Nylig aktivitet

en: Email Configuration & Testing
nb: E-postkonfigurasjon og testing

en: Configure and test email delivery
nb: Konfigurer og test e-postlevering

en: Back to Admin
nb: Tilbake til Admin

en: Configure email settings here to save them in the database.
nb: Konfigurer e-postinnstillinger her for å lagre dem i databasen.

en: Enable Database Email Configuration
nb: Aktiver e-postkonfigurasjon for database

en: Mail Server
nb: E-postserver

en: Mail Port
nb: Postport

en: Use TLS
nb: Bruk TLS

en: Use SSL
nb: Bruk SSL

en: Username
nb: Brukernavn

en: Password
nb: Passord

en: Leave empty to keep current
nb: La stå tomt for å holde deg oppdatert

en: Default Sender
nb: Standard avsender

en: Save Configuration
nb: Lagre konfigurasjon

en: Reset
nb: Tilbakestill

en: Email Configuration Status
nb: E-postkonfigurasjonsstatus

en: Refresh
nb: Forfriske

en: Email is configured!
nb: E-post er konfigurert!

en: Your email settings are properly set up.
nb: E-postinnstillingene dine er riktig konfigurert.

en: Email is not configured
nb: E-post er ikke konfigurert

en: Please configure email settings using the form above.
nb: Vennligst konfigurer e-postinnstillingene ved å bruke skjemaet ovenfor.

en: Configuration Errors
nb: Konfigurasjonsfeil

en: Configuration Warnings
nb: Konfigurasjonsadvarsler

en: Current Email Settings
nb: Gjeldende e-postinnstillinger

en: Port
nb: Havn

en: Password Set
nb: Passord satt

en: Send Test Email
nb: Send test-e-post

en: Recipient Email Address
nb: Mottakers e-postadresse

en: Configuration Guide
nb: Konfigurasjonsveiledning

en: Common SMTP Providers
nb: Vanlige SMTP-leverandører

en: Requires app password
nb: Krever app-passord

en: Important Notes
nb: Viktige merknader

en: Gmail requires an App Password if 2FA is enabled
nb: Gmail krever et app-passord hvis 2FA er aktivert

en: Restart the application after changing email settings
nb: Start programmet på nytt etter å ha endret e-postinnstillinger

en: Check firewall rules if emails are not sending
nb: Sjekk brannmurreglene hvis e-post ikke sendes

en: For production, use a dedicated email service like SendGrid or Amazon SES
nb: For produksjon, bruk en dedikert e-posttjeneste som SendGrid eller Amazon SES

en: password is set
nb: passordet er satt

en: no password set
nb: ikke angitt passord

en: Failed to save configuration. Please try again.
nb: Kunne ikke lagre konfigurasjonen. Vennligst prøv igjen.

en: Success!
nb: Suksess!

en: Failed to refresh status. Please try again.
nb: Kunne ikke oppdatere status. Vennligst prøv igjen.

en: Please enter a valid email address
nb: Vennligst skriv inn en gyldig e-postadresse

en: Sending...
nb: Sender...

en: Failed to send test email. Please check your configuration.
nb: Kunne ikke sende test-e-post. Vennligst sjekk konfigurasjonen din.

en: Inspect configuration, provider metadata and OIDC users
nb: Inspiser konfigurasjon, leverandørmetadata og OIDC-brukere

en: Test Configuration
nb: Test konfigurasjon

en: OIDC Configuration
nb: OIDC-konfigurasjon

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Disabled
nb: Funksjonshemmet

en: Auth Method
nb: Auth metode

en: Issuer
nb: Utsteder

en: Not configured
nb: Ikke konfigurert

en: Client ID
nb: Klient-ID

en: Client Secret
nb: Klienthemmelighet

en: Set
nb: Sett

en: Not set
nb: Ikke satt

en: Redirect URI
nb: Omdiriger URI

en: Auto-generated
nb: Autogenerert

en: Scopes
nb: Omfang

en: Claim Mapping
nb: Krav kartlegging

en: Username Claim
nb: Brukernavnkrav

en: Email Claim
nb: E-postkrav

en: Full Name Claim
nb: Fullt navnekrav

en: Groups Claim
nb: Gruppekrav

en: Admin Group
nb: Administrasjonsgruppe

en: Admin Emails
nb: Administrator e-poster

en: Post-Logout URI
nb: URI etter utlogging

en: Provider Metadata
nb: Leverandørmetadata

en: Error loading metadata:
nb: Feil ved innlasting av metadata:

en: Discovery endpoint:
nb: Oppdagelsesendepunkt:

en: Successfully loaded provider metadata
nb: Vellykket lastet leverandørmetadata

en: Endpoints
nb: Endepunkter

en: Authorization
nb: Autorisasjon

en: UserInfo
nb: Brukerinfo

en: End Session
nb: Avslutt økten

en: Supported Features
nb: Støttede funksjoner

en: Response Types
nb: Svartyper

en: Grant Types
nb: Tilskuddstyper

en: Auth Methods
nb: Auth-metoder

en: Claims
nb: Krav

en: Provider metadata not loaded. Click "Test Configuration" to fetch.
nb: Leverandørmetadata er ikke lastet inn. Klikk "Test konfigurasjon" for å hente.

en: OIDC Users
nb: OIDC-brukere

en: Email
nb: E-post

en: Full Name
nb: Fullt navn

en: Role
nb: Rolle

en: Last Login
nb: Siste pålogging

en: OIDC Subject
nb: OIDC-emne

en: Actions
nb: Handlinger

en: Inactive
nb: Inaktiv

en: User
nb: Bruker

en: Never
nb: Aldri

en: Details
nb: Detaljer

en: No users have logged in via OIDC yet.
nb: Ingen brukere har logget på via OIDC ennå.

en: Environment Variables Reference
nb: Referanse til miljøvariabler

en: Configure OIDC using these environment variables:
nb: Konfigurer OIDC ved å bruke disse miljøvariablene:

en: Variable
nb: Variabel

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Example
nb: Eksempel

en: Authentication method
nb: Autentiseringsmetode

en: OIDC provider issuer URL
nb: OIDC-leverandørens utsteder-URL

en: Client ID from OIDC provider
nb: Klient-ID fra OIDC-leverandør

en: Client secret from OIDC provider
nb: Klienthemmelighet fra OIDC-leverandør

en: Callback URL (optional, auto-generated)
nb: Tilbakeringings-URL (valgfritt, automatisk generert)

en: Requested scopes
nb: Forespurte omfang

en: Claim containing username
nb: Krav som inneholder brukernavn

en: Claim containing email
nb: Krav som inneholder e-post

en: Claim containing full name
nb: Påstand som inneholder fullt navn

en: Claim containing groups
nb: Krav som inneholder grupper

en: Group name for admin role (optional)
nb: Gruppenavn for administratorrolle (valgfritt)

en: Comma-separated admin emails (optional)
nb: Kommaseparerte admin-e-poster (valgfritt)

en: OIDC User Details
nb: OIDC-brukerdetaljer

en: Profile and OIDC identity for this user
nb: Profil og OIDC-identitet for denne brukeren

en: Back to OIDC Debug
nb: Tilbake til OIDC Debug

en: User Profile
nb: Brukerprofil

en: Active
nb: Aktiv

en: Preferred Language
nb: Foretrukket språk

en: Theme
nb: Tema

en: Created At
nb: Opprettet kl

en: Unknown
nb: Ukjent

en: OIDC Information
nb: OAIDC-informasjon

en: OIDC Issuer
nb: OIDC-utsteder

en: OIDC Subject (sub)
nb: OIDC-emne (under)

en: Authentication Method
nb: Autentiseringsmetode

en: Local
nb: Lokalt

en: This user was created or linked via OIDC. The issuer and subject are used to uniquely identify the user across login sessions.
nb: Denne brukeren ble opprettet eller koblet til via OIDC. Utstederen og emnet brukes til å identifisere brukeren unikt på tvers av påloggingsøkter.

en: This user has no OIDC information. They may have been created manually or via self-registration without OIDC.
nb: Denne brukeren har ingen OIDC-informasjon. De kan ha blitt opprettet manuelt eller via egenregistrering uten OIDC.

en: Activity Statistics
nb: Aktivitetsstatistikk

en: Time Entries
nb: Tidsoppføringer

en: None
nb: Ingen

en: Active Timer
nb: Aktiv timer

en: Tasks Created
nb: Oppgaver opprettet

en: Edit User
nb: Rediger bruker

en: View All Users
nb: Vis alle brukere

en: PDF Quote Designer
nb: PDF-sitatdesigner

en: Drag and drop elements to design your quote layout
nb: Dra og slipp elementer for å designe tilbudsoppsettet ditt

en: How to use:
nb: Slik bruker du:

en: Click elements from the left sidebar to add them to the canvas. Click elements to select and customize them in the properties panel. Use the alignment tools and keyboard shortcuts for faster editing.
nb: Klikk på elementer fra venstre sidefelt for å legge dem til på lerretet. Klikk på elementer for å velge og tilpasse dem i egenskapspanelet. Bruk justeringsverktøyene og hurtigtastene for raskere redigering.

en: Keyboard Shortcuts:
nb: Tastatursnarveier:

en: Clear Canvas
nb: Klart lerret

en: Generate Preview
nb: Generer forhåndsvisning

en: Save Design
nb: Lagre design

en: View Code
nb: Se kode

en: Snap to Grid (10px)
nb: Fest til rutenett (10px)

en: Toolbox
nb: Verktøykasse

en: Search elements & variables...
nb: Søkeelementer og variabler...

en: Elements
nb: Elementer

en: Variables
nb: Variabler

en: Basic Elements
nb: Grunnleggende elementer

en: Custom Text
nb: Egendefinert tekst

en: Text
nb: Tekst

en: Heading
nb: Overskrift

en: Line
nb: Linje

en: Rectangle
nb: Rektangel

en: Circle
nb: Sirkel

en: Company Info
nb: Bedriftsinformasjon

en: Company Logo
nb: Firmalogo

en: Company Name
nb: Firmanavn

en: Company Details
nb: Firmadetaljer

en: Address
nb: Adresse

en: Phone
nb: Telefon

en: Website
nb: Nettsted

en: Tax ID
nb: Skatte-ID

en: Quote Data
nb: Sitat data

en: Quote Number
nb: Sitat nummer

en: Quote Date
nb: Sitat dato

en: Due Date
nb: Forfallsdato

en: Client Info
nb: Kundeinformasjon

en: Client Name
nb: Kundens navn

en: Client Address
nb: Kundeadresse

en: Quote Items Table
nb: Sitat elementer Tabell

en: Subtotal
nb: Delsum

en: Tax
nb: Avgift

en: Total Amount
nb: Totalt beløp

en: Notes
nb: Notater

en: Terms
nb: Vilkår

en: Payment & Project
nb: Betaling og prosjekt

en: Payment Date
nb: Betalingsdato

en: Payment Method
nb: Betalingsmåte

en: Payment Status
nb: Betalingsstatus

en: Amount Paid
nb: Innbetalt beløp

en: Outstanding
nb: Utestående

en: Project Name
nb: Prosjektnavn

en: Client Email
nb: Kundens e-post

en: Client Phone
nb: Kundetelefon

en: Advanced
nb: Avansert

en: QR Code
nb: QR-kode

en: Barcode
nb: Strekkode

en: Page Number
nb: Sidetall

en: Current Date
nb: Gjeldende dato

en: Watermark
nb: Vannmerke

en: Bank Info
nb: Bankinfo

en: Currency
nb: Valuta

en: Quote Fields
nb: Sitatfelt

en: Quote number
nb: Sitat nummer

en: Quote status (draft/sent/paid/overdue)
nb: Sitatstatus (utkast/sendt/betalt/forfalt)

en: Issue date
nb: Utstedelsesdato

en: Due date
nb: Forfallsdato

en: Subtotal amount
nb: Subtotalt beløp

en: Tax rate (%)
nb: Skattesats (%)

en: Tax amount
nb: Skattebeløp

en: Total amount
nb: Totalt beløp

en: Currency code (EUR, USD, etc)
nb: Valutakode (EUR, USD osv.)

en: Quote notes
nb: Sitat notater

en: Terms & conditions
nb: Vilkår og betingelser

en: Client Fields
nb: Klientfelt

en: Client company name
nb: Kundens firmanavn

en: Client email address
nb: Klientens e-postadresse

en: Client full address
nb: Klientens fulle adresse

en: Client contact person
nb: Kundens kontaktperson

en: Client phone number
nb: Kundens telefonnummer

en: Payment Fields
nb: Betalingsfelt

en: Quote status
nb: Sitatstatus

en: Quote accepted date
nb: Sitat akseptert dato

en: Payment method
nb: Betalingsmåte

en: Payment reference number
nb: Betalingsreferansenummer

en: Amount paid
nb: Innbetalt beløp

en: Outstanding amount
nb: Utestående beløp

en: Payment notes
nb: Betalingsanmerkninger

en: Project Fields
nb: Prosjektfelt

en: Project name
nb: Prosjektnavn

en: Project code
nb: Prosjektkode

en: Project description
nb: Prosjektbeskrivelse

en: Project billing reference
nb: Prosjektfaktureringsreferanse

en: Company/Settings Fields
nb: Felt for bedrift/innstillinger

en: Your company name
nb: Firmanavnet ditt

en: Your company address
nb: Din bedriftsadresse

en: Your company email
nb: Din bedrifts e-post

en: Your company phone
nb: Firmatelefonen din

en: Your company website
nb: Din bedrifts nettside

en: Your tax ID number
nb: Skatte-ID-nummeret ditt

en: Your bank account info
nb: Din bankkontoinformasjon

en: Default invoice terms
nb: Standard fakturavilkår

en: Default invoice notes
nb: Standard fakturanotater

en: Date/Time Fields
nb: Dato/klokkeslett-felt

en: Current date
nb: Gjeldende dato

en: Quote creation date
nb: Dato for opprettelse av tilbud

en: Quote last update date
nb: Sitat siste oppdateringsdato

en: Quote Items Loop
nb: Sitat elementer Loop

en: Loop through invoice items
nb: Gå gjennom fakturaelementer

en: Item description
nb: Varebeskrivelse

en: Item quantity
nb: Vare mengde

en: Item unit price
nb: Vare enhetspris

en: Item total amount
nb: Vare totalbeløp

en: End loop
nb: Sluttløkke

en: Page Size:
nb: Sidestørrelse:

en: Zoom In
nb: Zoom inn

en: Zoom Out
nb: Zoom ut

en: Delete Selected
nb: Slett valgte

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Select an element to edit its properties
nb: Velg et element for å redigere egenskapene

en: PDF Preview
nb: PDF forhåndsvisning

en: Generating...
nb: Genererer...

en: Generated Code
nb: Generert kode

en: Clear all elements?
nb: Vil du slette alle elementene?

en: Clear
nb: Klar

en: Align Left
nb: Venstrejuster

en: Center Horizontally
nb: Sentrer horisontalt

en: Align Right
nb: Høyrejuster

en: Align Top
nb: Juster toppen

en: Center Vertically
nb: Sentrer vertikalt

en: Align Bottom
nb: Juster bunnen

en: Reset to defaults?
nb: Tilbakestille til standard?

en: Reset PDF Layout
nb: Tilbakestill PDF-oppsett

en: User Management
nb: Brukeradministrasjon

en: Company Branding
nb: Firma merkevarebygging

en: Invoice Defaults
nb: Fakturastandarder

en: Backup Settings
nb: Innstillinger for sikkerhetskopiering

en: Export Settings
nb: Eksportinnstillinger

en: Privacy & Analytics
nb: Personvern og analyse

en: Save Settings
nb: Lagre innstillinger

en: Upload New Logo
nb: Last opp ny logo

en: Logo Preview
nb: Forhåndsvisning av logo

en: Are you sure you want to remove the company logo?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne firmalogoen?

en: Remove Logo
nb: Fjern logo

en: Telemetry & Analytics Dashboard
nb: Dashboard for telemetri og analyse

en: Admin → Settings
nb: Admin → Innstillinger

en: Advanced Permissions
nb: Avanserte tillatelser

en: Admin Access
nb: Administratortilgang

en: Migrate to new role system
nb: Migrere til nytt rollesystem

en: Migrate
nb: Migrer

en: Roles
nb: Roller

en: No users found.
nb: Ingen brukere funnet.

en: Cannot delete user "{name}" because they have {count} time entries. Users with existing time entries cannot be deleted.
nb: Kan ikke slette brukeren «{name}» fordi de har {count} tidsoppføringer. Brukere med eksisterende tidsregistreringer kan ikke slettes.

en: Cannot Delete User
nb: Kan ikke slette bruker

en: Are you sure you want to delete user "{name}"? This action cannot be undone.
nb: Er du sikker på at du vil slette brukeren "{name}"? Denne handlingen kan ikke angres.

en: Delete User
nb: Slett bruker

en: Set as default template
nb: Angi som standard mal

en: HTML Template
nb: HTML-mal

en: Invoice Number
nb: Fakturanummer

en: Custom Message
nb: Egendefinert melding

en: More Variables
nb: Flere variabler

en: Create Template
nb: Lag mal

en: Available Variables
nb: Tilgjengelige variabler

en: Invoice Variables
nb: Fakturavariabler

en: Other Variables
nb: Andre variabler

en: Update Template
nb: Oppdater mal

en: No email templates found.
nb: Finner ingen e-postmaler.

en: Create your first email template to customize invoice emails.
nb: Lag din første e-postmal for å tilpasse e-postfakturaer.

en: Create Email Template
nb: Lag e-postmal

en: Delete Email Template
nb: Slett e-postmal

en: Are you sure you want to delete
nb: Er du sikker på at du vil slette

en: This action cannot be undone.
nb: Denne handlingen kan ikke angres.

en: Template Information
nb: Malinformasjon

en: System Permissions
nb: Systemtillatelser

en: All available permissions in the system
nb: Alle tilgjengelige tillatelser i systemet

en: Back to Roles
nb: Tilbake til Roller

en: permissions
nb: tillatelser

en: No description available
nb: Ingen beskrivelse tilgjengelig

en: About Permissions
nb: Om tillatelser

en: Permissions define what actions users can perform in the system. These permissions are assigned to roles, and roles are assigned to users. This provides a flexible and granular access control system.
nb: Tillatelser definerer hvilke handlinger brukere kan utføre i systemet. Disse tillatelsene tildeles roller, og roller tildeles brukere. Dette gir et fleksibelt og detaljert tilgangskontrollsystem.

en: Edit Role
nb: Rediger rolle

en: Create New Role
nb: Opprett ny rolle

en: Role Name
nb: Rollenavn

en: A unique name for this role
nb: Et unikt navn for denne rollen

en: Optional description of this role
nb: Valgfri beskrivelse av denne rollen

en: Permissions
nb: Tillatelser

en: Select the permissions this role should have:
nb: Velg tillatelsene denne rollen skal ha:

en: Toggle All
nb: Slå på alle

en: Update Role
nb: Oppdater rolle

en: Create Role
nb: Opprett rolle

en: Manage roles and their permissions
nb: Administrer roller og deres tillatelser

en: View Permissions
nb: Se tillatelser

en: Total Roles
nb: Totale roller

en: System Roles
nb: Systemroller

en: Custom Roles
nb: Egendefinerte roller

en: Assigned Users
nb: Tilordnede brukere

en: Default role
nb: Standardrolle

en: user
nb: bruker

en: users
nb: brukere

en: No users
nb: Ingen brukere

en: Custom
nb: Skikk

en: View
nb: Utsikt

en: Permissions for
nb: Tillatelser for

en: No permissions assigned.
nb: Ingen tillatelser tildelt.

en: No roles found.
nb: Ingen roller funnet.

en: About Roles & Permissions
nb: Om roller og tillatelser

en: Roles are collections of permissions that can be assigned to users. System roles are predefined and cannot be deleted or renamed, but custom roles can be created for your specific needs.
nb: Roller er samlinger av tillatelser som kan tildeles brukere. Systemroller er forhåndsdefinert og kan ikke slettes eller gis nytt navn, men tilpassede roller kan opprettes for dine spesifikke behov.

en: Are you sure you want to delete the role
nb: Er du sikker på at du vil slette rollen

en: Delete Role
nb: Slett rolle

en: No description
nb: Ingen beskrivelse

en: Role Information
nb: Rolleinformasjon

en: System Role
nb: Systemrolle

en: Custom Role
nb: Egendefinert rolle

en: Total Permissions
nb: Totale tillatelser

en: Created
nb: Opprettet

en: Users with this Role
nb: Brukere med denne rollen

en: No users assigned to this role yet.
nb: Ingen brukere er tildelt denne rollen ennå.

en: This role has no permissions assigned.
nb: Denne rollen har ingen tillatelser tildelt.

en: Back to User
nb: Tilbake til Bruker

en: Manage Roles for
nb: Administrer roller for

en: Assign Roles
nb: Tildel roller

en: Select the roles this user should have. Users inherit all permissions from their assigned roles.
nb: Velg rollene denne brukeren skal ha. Brukere arver alle tillatelser fra sine tildelte roller.

en: Update Roles
nb: Oppdater roller

en: Current Effective Permissions
nb: Gjeldende effektive tillatelser

en: These are all the permissions the user currently has through their roles:
nb: Dette er alle tillatelsene brukeren har gjennom rollene sine:

en: No permissions (assign roles to grant permissions)
nb: Ingen tillatelser (tilordne roller for å gi tillatelser)

en: Create Webhook
nb: Lag Webhook

en: Edit Webhook
nb: Rediger Webhook

en: Configure webhook for integrations
nb: Konfigurer webhook for integrasjoner

en: Name
nb: Navn

en: The URL where webhook events will be sent
nb: Nettadressen som webhook-hendelser vil bli sendt til

en: Events
nb: Hendelser

en: Select which events should trigger this webhook
nb: Velg hvilke hendelser som skal utløse denne webhooken

en: HTTP Method
nb: HTTP-metode

en: Content Type
nb: Innholdstype

en: Max Retries
nb: Max prøver på nytt

en: Retry Delay (seconds)
nb: Forsinkelse på nytt (sekunder)

en: Timeout (seconds)
nb: Tidsavbrudd (sekunder)

en: Regenerate Secret
nb: Regenerer hemmelighet

en: Warning: Regenerating the secret will invalidate the current secret
nb: Advarsel: Regenerering av hemmeligheten vil ugyldiggjøre den gjeldende hemmeligheten

en: Manage webhook integrations
nb: Administrer webhook-integrasjoner

en: Statistics
nb: Statistikk

en: Failed
nb: Mislyktes

en: No webhooks configured
nb: Ingen webhooks er konfigurert

en: Create Your First Webhook
nb: Lag din første webhook

en: Webhook details
nb: Webhook detaljer

en: Secret
nb: Hemmelig

en: (truncated)
nb: (avkortet)

en: Total Deliveries
nb: Totale leveranser

en: Successful
nb: Vellykket

en: Last Delivery
nb: Siste levering

en: Recent Deliveries
nb: Nylige leveranser

en: Event
nb: Hendelse

en: Attempt
nb: Forsøk

en: Response
nb: Svar

en: Time
nb: Tid

en: Retrying
nb: Prøver på nytt

en: No deliveries yet
nb: Ingen leveranser ennå

en: Send a test webhook event?
nb: Sende et test webhook-arrangement?

en: Test webhook sent successfully!
nb: Test webhook sendt!

en: Error:
nb: Feil:

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Error sending test webhook:
nb: Feil ved sending av testwebhook:

en: Last 7 days
nb: Siste 7 dager

en: Last 30 days
nb: Siste 30 dager

en: Last 90 days
nb: Siste 90 dager

en: Last year
nb: I fjor

en: Key metrics and insights about your time tracking
nb: Nøkkelberegninger og innsikt om tidsregistreringen din

en: Total Hours
nb: Totalt antall timer

en: Billable Hours
nb: Fakturerbare timer

en: Active Projects
nb: Aktive prosjekter

en: Avg Daily Hours
nb: Gjennomsnittlig daglige timer

en: Daily Hours Trend
nb: Trend for daglige timer

en: Billable vs Non-Billable
nb: Fakturerbar vs Ikke-fakturerbar

en: Hours by Project
nb: Timer etter prosjekt

en: Weekly Trends
nb: Ukentlige trender

en: Hours by Time of Day
nb: Timer etter tid på dagen

en: Project Efficiency
nb: Prosjekteffektivitet

en: User Performance
nb: Brukerytelse

en: Failed to load charts. Please try again.
nb: Kunne ikke laste inn diagrammer. Vennligst prøv igjen.

en: Failed to refresh charts. Please try again.
nb: Kunne ikke oppdatere diagrammer. Vennligst prøv igjen.

en: Hours
nb: Timer

en: Date
nb: Dato

en: Hour of Day
nb: Time på dagen

en: Revenue
nb: Inntekter

en: Key metrics and actionable insights
nb: Nøkkelberegninger og praktisk innsikt

en: Export
nb: Eksport

en: vs previous period
nb: vs forrige periode

en: of total
nb: av totalt

en: Potential Revenue
nb: Potensielle inntekter

en: Avg rate:
nb: Gj.sn. rate:

en: active projects
nb: aktive prosjekter

en: Insights & Recommendations
nb: Innsikt og anbefalinger

en: Cumulative
nb: Kumulativ

en: Billable Distribution
nb: Fakturerbar distribusjon

en: Task Status Overview
nb: Oversikt over oppgavestatus

en: Tasks Completed
nb: Oppgaver fullført

en: In Progress
nb: Pågår

en: To Do
nb: Å gjøre

en: Revenue by Project
nb: Inntekter etter prosjekt

en: Payments Over Time
nb: Betalinger over tid

en: Payment Methods
nb: Betalingsmetoder

en: Revenue vs Payments
nb: Inntekt vs betalinger

en: Collection Rate
nb: Innsamlingssats

en: Project Completion Rate
nb: Prosjektgjennomføringsgrad

en: Billable
nb: Fakturerbar

en: Non-Billable
nb: Ikke-fakturerbar

en: Completed
nb: Fullført

en: Review
nb: Gjennomgå

en: Cancelled
nb: Kansellert

en: Completion Rate (%)
nb: Fullføringsrate (%)

en: Mobile insights overview
nb: Oversikt over mobilinnsikt

en: Daily Avg
nb: Daglig gj.sn

en: Daily Hours
nb: Daglige timer

en: Top Projects
nb: Topp prosjekter

en: Track who changed what and when
nb: Spor hvem som endret hva og når

en: Filters
nb: Filtre

en: Entity Type
nb: Enhetstype

en: All Types
nb: Alle typer

en: Entity ID
nb: Enhets-ID

en: All Users
nb: Alle brukere

en: Action
nb: Handling

en: All Actions
nb: Alle handlinger

en: Updated
nb: Oppdatert

en: Deleted
nb: Slettet

en: Time Range
nb: Tidsområde

en: All time
nb: Hele tiden

en: Timestamp
nb: Tidsstempel

en: Entity
nb: Entitet

en: Field
nb: Felt

en: Change
nb: Endre

en: Change Information
nb: Endre informasjon

en: Change Details
nb: Endre detaljer

en: Request Information
nb: Be om informasjon

en: Edit Profile
nb: Rediger profil

en: Leave blank to keep current password
nb: La feltet stå tomt for å beholde gjeldende passord

en: Save Changes
nb: Lagre endringer

en: Login
nb: Logg inn

en: Track time. Stay organized.
nb: Spor tid. Hold deg organisert.

en: Sign in to your account
nb: Logg på kontoen din

en: Sign in
nb: Logg på

en: Tip: Enter a new username to create your account.
nb: Tips: Skriv inn et nytt brukernavn for å opprette kontoen din.

en: Or continue with
nb: Eller fortsett med

en: Single Sign-On
nb: Enkel pålogging

en: Member Since
nb: Medlem siden

en: Budget Alerts & Forecasting
nb: Budsjettvarsler og prognoser

en: Monitor project budgets and forecast completion
nb: Overvåke prosjektbudsjetter og prognosefullføring

en: Unacknowledged Alerts
nb: Ubekreftede varsler

en: Critical Alerts
nb: Kritiske varsler

en: Projects with Budgets
nb: Prosjekter med budsjetter

en: Warning Alerts
nb: Advarselsvarsler

en: Active Alerts
nb: Aktive varsler

en: Acknowledge
nb: Bekrefte

en: Project Budget Status
nb: Prosjektbudsjettstatus

en: Project
nb: Prosjekt

en: Budget
nb: Budsjett

en: Consumed
nb: Forbrukt

en: Remaining
nb: Gjenværende

en: Progress
nb: Framgang

en: Over Budget
nb: Over budsjett

en: Critical
nb: Kritisk

en: Healthy
nb: Sunn

en: No projects with budgets found
nb: Fant ingen prosjekter med budsjetter

en: Alert acknowledged successfully
nb: Varsling er godkjent

en: Failed to acknowledge alert
nb: Kunne ikke bekrefte varselet

en: Budget Analysis & Forecasting
nb: Budsjettanalyse og prognoser

en: Back to Dashboard
nb: Tilbake til Dashboard

en: View Project
nb: Se prosjekt

en: Total Budget
nb: Totalt budsjett

en: Burn Rate Analysis
nb: Forbrenningshastighetsanalyse

en: Daily Burn Rate
nb: Daglig brennhastighet

en: Weekly Burn Rate
nb: Ukentlig brennhastighet

en: Monthly Burn Rate
nb: Månedlig brennhastighet

en: Period Total
nb: Periode totalt

en: Based on last
nb: Basert på sist

en: days
nb: dager

en: No burn rate data available
nb: Ingen brennhastighetsdata tilgjengelig

en: Completion Estimate
nb: Fullføringsestimat

en: Estimated Completion Date
nb: Estimert fullføringsdato

en: days remaining
nb: dager igjen

en: Confidence Level
nb: Konfidensnivå

en: No completion estimate available
nb: Ingen ferdigstillelsesestimat tilgjengelig

en: Cost Trend Analysis
nb: Analyse av kostnadstrend

en: Average
nb: Gjennomsnittlig

en: Resource Allocation
nb: Ressursfordeling

en: Total Cost
nb: Total kostnad

en: Hourly Rate
nb: Timepris

en: Team Member
nb: Teammedlem

en: Cost
nb: Koste

en: Hours %
nb: Timer %

en: Cost %
nb: Kostnad %

en: Entries
nb: Oppføringer

en: Date & Time
nb: Dato og tid

en: Duration
nb: Varighet

en: Location
nb: Sted

en: Task
nb: Oppgave

en: Client
nb: Klient

en: Reminder
nb: Påminnelse

en: minutes before
nb: minutter før

en: hours before
nb: timer før

en: days before
nb: dager før

en: Recurring
nb: Tilbakevendende

en: Until
nb: Til

en: Last Updated
nb: Sist oppdatert

en: Back to Calendar
nb: Tilbake til Kalender

en: Delete Event
nb: Slett hendelse

en: Are you sure you want to delete this event? This action cannot be undone.
nb: Er du sikker på at du vil slette denne hendelsen? Denne handlingen kan ikke angres.

en: Edit Event
nb: Rediger hendelse

en: New Event
nb: Ny begivenhet

en: Title
nb: Tittel

en: Start Date
nb: Startdato

en: Start Time
nb: Starttid

en: End Date
nb: Sluttdato

en: End Time
nb: Sluttid

en: All Day Event
nb: Heldagsarrangement

en: Event Type
nb: Hendelsestype

en: Meeting
nb: Møte

en: Appointment
nb: Ansettelse

en: Deadline
nb: Frist

en: -- None --
nb: -- Ingen --

en: No reminder
nb: Ingen påminnelse

en: 5 minutes before
nb: 5 minutter før

en: 15 minutes before
nb: 15 minutter før

en: 30 minutes before
nb: 30 minutter før

en: 1 hour before
nb: 1 time før

en: 1 day before
nb: 1 dag før

en: Color
nb: Farge

en: Choose a color for this event
nb: Velg en farge for dette arrangementet

en: Private Event
nb: Privat arrangement

en: Private events are only visible to you
nb: Private arrangementer er kun synlige for deg

en: Recurring Event
nb: Gjentakende hendelse

en: This is a recurring event
nb: Dette er en gjenganger

en: Recurrence Pattern
nb: Gjentakelsesmønster

en: Use RRULE format (e.g., FREQ=WEEKLY;BYDAY=MO,WE,FR)
nb: Bruk RRULE-format (f.eks. FREKVENS=ukentlig; BYDAY=MO,VI,FR)

en: Recurrence End Date
nb: Sluttdato for gjentakelse

en: Update Event
nb: Oppdater hendelse

en: Create Event
nb: Opprett hendelse

en: View and manage your events, tasks, and time entries
nb: Se og administrer hendelser, oppgaver og tidsoppføringer

en: Day
nb: Dag

en: Week
nb: Uke

en: Month
nb: Måned

en: Today
nb: I dag

en: Loading calendar...
nb: Laster kalender...

en: Event Details
nb: Begivenhetsdetaljer

en: Edit Client Note
nb: Rediger klientnotat

en: Back to Client
nb: Tilbake til klienten

en: Client:
nb: Klient:

en: Created on
nb: Opprettet den

en: Last edited on
nb: Sist redigert den

en: Note Content
nb: Merk innhold

en: Internal note visible only to your team.
nb: Intern notat som bare er synlig for teamet ditt.

en: Mark as important
nb: Merk som viktig

en: Client Portal
nb: Klientportal

en: Welcome, %(client_name)s
nb: Velkommen, %(client_name)s

en: Total Invoices
nb: Totale fakturaer

en: View All
nb: Vis alle

en: No projects found.
nb: Ingen prosjekter funnet.

en: Recent Invoices
nb: Nylige fakturaer

en: No invoices found.
nb: Fant ingen fakturaer.

en: Recent Time Entries
nb: Nylige tidsinnlegg

en: No time entries found.
nb: Fant ingen tidsregistreringer.

en: Invoice Details
nb: Fakturadetaljer

en: Issue Date
nb: Utstedelsesdato

en: This invoice is %(days)d days overdue.
nb: Denne fakturaen er %(days)d dager forsinket.

en: Invoice Items
nb: Fakturavarer

en: Quantity
nb: Mengde

en: Unit Price
nb: Enhetspris

en: Invoices for %(client_name)s
nb: Fakturaer for %(client_name)s

en: All
nb: Alle

en: Paid
nb: Betalt

en: Unpaid
nb: Ubetalt

en: Overdue
nb: Forsinket

en: Amount
nb: Beløp

en: days overdue
nb: dager forsinket

en: Client Portal Login
nb: Kundeportalpålogging

en: View your projects and invoices
nb: Se dine prosjekter og fakturaer

en: Sign in to Client Portal
nb: Logg på kundeportalen

en: Enter your portal credentials to access your projects and invoices
nb: Skriv inn portallegitimasjonen din for å få tilgang til prosjektene og fakturaene dine

en: portal_username
nb: portal_brukernavn

en: Enter your password
nb: Skriv inn passordet ditt

en: Projects for %(client_name)s
nb: Prosjekter for %(client_name)s

en: Quote Details
nb: Sitatdetaljer

en: Valid Until
nb: Gyldig til

en: This quote has expired.
nb: Dette sitatet er utløpt.

en: Quote Items
nb: Sitat elementer

en: Terms & Conditions
nb: Vilkår og betingelser

en: Quotes for %(client_name)s
nb: Sitater for %(client_name)s

en: Expired
nb: Utløpt

en: No quotes found.
nb: Ingen sitater funnet.

en: Set Password
nb: Angi passord

en: Set your password to get started
nb: Angi passordet ditt for å komme i gang

en: Set Your Password
nb: Angi passordet ditt

en: Set a password for your client portal account
nb: Angi et passord for kundeportalkontoen din

en: Password must be at least 8 characters long
nb: Passordet må være minst 8 tegn langt

en: Confirm Password
nb: Bekreft passord

en: Confirm your password
nb: Bekreft passordet ditt

en: Time entries for %(client_name)s projects
nb: Tidsoppføringer for %(client_name)s prosjekter

en: All Projects
nb: Alle prosjekter

en: From Date
nb: Fra dato

en: To Date
nb: Til dags dato

en: Total entries
nb: Totalt antall oppføringer

en: Total hours
nb: Totalt antall timer

en: Create Client
nb: Opprett klient

en: Add a new client to manage related projects and billing.
nb: Legg til en ny klient for å administrere relaterte prosjekter og fakturering.

en: Back to Clients
nb: Tilbake til klienter

en: Enter client name
nb: Skriv inn klientnavn

en: Default Hourly Rate
nb: Standard timepris

en: e.g. 75.00
nb: f.eks. 75,00

en: This rate will be automatically filled when creating projects for this client
nb: Denne satsen fylles automatisk når du oppretter prosjekter for denne klienten

en: Supports Markdown
nb: Støtter Markdown

en: Brief description of the client or project scope
nb: Kort beskrivelse av oppdragsgiver eller prosjektomfang

en: Contact Person
nb: Kontaktperson

en: Primary contact name
nb: Navn på hovedkontakt

en: Monthly Prepaid Hours
nb: Månedlige forhåndsbetalte timer

en: e.g. 50
nb: f.eks. 50

en: Leave empty if this client has no prepaid allocation.
nb: La stå tomt hvis denne klienten ikke har noen forhåndsbetalt tildeling.

en: Prepaid Reset Day
nb: Forhåndsbetalt tilbakestillingsdag

en: Day of the month when prepaid hours reset (1-28).
nb: Dag i måneden da forhåndsbetalte timer tilbakestilles (1-28).

en: Client address
nb: Klientadresse

en: Choose a clear, descriptive name for the client organization.
nb: Velg et klart, beskrivende navn for kundeorganisasjonen.

en: Set the standard hourly rate for this client. This will automatically populate when creating new projects.
nb: Angi standard timepris for denne klienten. Denne vil automatisk fylles ut når du oppretter nye prosjekter.

en: Contact Information
nb: Kontaktinformasjon

en: Add contact details for easy communication and record keeping.
nb: Legg til kontaktdetaljer for enkel kommunikasjon og journalføring.

en: Prepaid Hours
nb: Forhåndsbetalte timer

en: Configure monthly included hours and the reset day if this client has a retainer or prepaid bundle.
nb: Konfigurer månedlige inkluderte timer og tilbakestillingsdagen hvis denne klienten har en retainer eller forhåndsbetalt pakke.

en: Provide context about the client relationship or typical project types.
nb: Gi kontekst om klientforholdet eller typiske prosjekttyper.

en: Edit Client
nb: Rediger klient

en: Client Portal Access
nb: Klientportaltilgang

en: Enable portal access for this client. Clients can log in with their own credentials to view projects, invoices, and time entries.
nb: Aktiver portaltilgang for denne klienten. Kunder kan logge på med sin egen legitimasjon for å se prosjekter, fakturaer og tidsregistreringer.

en: Enable Client Portal
nb: Aktiver klientportal

en: Portal Username
nb: Portal brukernavn

en: Unique username for portal login
nb: Unikt brukernavn for portalpålogging

en: Portal Password
nb: Portalpassord

en: Leave empty to keep current password
nb: La det stå tomt for å beholde gjeldende passord

en: Set a new password or leave empty to keep current
nb: Angi et nytt passord eller la det stå tomt for å holde deg oppdatert

en: Current portal username
nb: Gjeldende portalbrukernavn

en: Update Client
nb: Oppdater klient

en: Send Password Setup Email
nb: Send e-post for passordoppsett

en: Send an email to %(email)s with a link to set their portal password.
nb: Send en e-post til %(email)s med en lenke for å angi portalpassordet deres.

en: Email address is required to send password setup email. Please set the client email address above.
nb: E-postadresse kreves for å sende e-post med passordoppsett. Vennligst angi klientens e-postadresse ovenfor.

en: Client Statistics
nb: Kundestatistikk

en: Total Projects
nb: Totalt prosjekter

en: Est. Total Cost
nb: Est. Total kostnad

en: Filter Clients
nb: Filtrer klienter

en: Toggle Filters
nb: Slå på filtre

en: Export to CSV
nb: Eksporter til CSV

en: Hide Filters
nb: Skjul filtre

en: Show Filters
nb: Vis filtre

en: Mark client as Inactive?
nb: Vil du merke klienten som inaktiv?

en: Change Client Status
nb: Endre klientstatus

en: Mark Inactive
nb: Merk inaktiv

en: Activate client?
nb: Aktivere klient?

en: Activate Client
nb: Aktiver klient

en: Delete Client
nb: Slett klient

en: Manage
nb: Administrer

en: Primary
nb: Primær

en: more contact(s)
nb: flere kontakt(er)

en: No contacts yet
nb: Ingen kontakter ennå

en: Add Contact
nb: Legg til kontakt

en: Legacy Contact Info
nb: Eldre kontaktinformasjon

en: Plan includes %(hours)s hours per cycle. Resets on day %(day)s.
nb: Planen inkluderer %(hours)s timer per syklus. Tilbakestilles på dag %(day)s.

en: Current cycle start
nb: Nåværende syklusstart

en: Remaining hours
nb: Gjenstående timer

en: Consumed this cycle
nb: Brukte denne syklusen

en: Archived
nb: Arkivert

en: Internal Notes
nb: Interne merknader

en: Add Note
nb: Legg til merknad

en: Add an internal note about this client...
nb: Legg til et internt notat om denne klienten...

en: Save Note
nb: Lagre notat

en: edited
nb: redigert

en: Important
nb: Viktig

en: Unmark
nb: Fjern merking

en: Mark Important
nb: Merk som viktig

en: No notes yet. Add a note to keep track of important information about this client.
nb: Ingen notater ennå. Legg til et notat for å holde styr på viktig informasjon om denne klienten.

en: Are you sure you want to delete this note?
nb: Er du sikker på at du vil slette dette notatet?

en: Delete Note
nb: Slett notat

en: Edited on
nb: Redigert på

en: Reply
nb: Svar

en: Write your reply...
nb: Skriv svaret ditt...

en: Comments
nb: Kommentarer

en: Add Comment
nb: Legg til kommentar

en: Your Comment
nb: Din kommentar

en: Share your thoughts, updates, or questions...
nb: Del dine tanker, oppdateringer eller spørsmål...

en: You can use line breaks to format your comment.
nb: Du kan bruke linjeskift til å formatere kommentaren din.

en: Add Image
nb: Legg til bilde

en: Post Comment
nb: Legg inn kommentar

en: No comments yet
nb: Ingen kommentarer ennå

en: Start the conversation by adding the first comment.
nb: Start samtalen ved å legge til den første kommentaren.

en: Add First Comment
nb: Legg til første kommentar

en: Edit Comment
nb: Rediger kommentar

en: Back
nb: Tilbake

en: Editing comment on:
nb: Redigering av kommentar til:

en: Originally posted on
nb: Opprinnelig lagt ut på

en: Comment Content
nb: Kommentarinnhold

en: All Activities
nb: Alle aktiviteter

en: Time Templates
nb: Tidsmaler

en: No recent activity
nb: Ingen nylig aktivitet

en: Activity will appear here as you work
nb: Aktivitet vises her mens du jobber

en: Load More
nb: Last inn mer

en: Failed to load activities
nb: Kunne ikke laste inn aktiviteter

en: Home
nb: Hjem

en: Call
nb: Ringe

en: Message
nb: Beskjed

en: Direction
nb: Retning

en: Outbound
nb: Utgående

en: Inbound
nb: Innkommende

en: Subject
nb: Tema

en: Pending
nb: I påvente av

en: Scheduled
nb: Planlagt

en: Follow-up Date
nb: Oppfølgingsdato

en: Content/Notes
nb: Innhold/notater

en: Save Communication
nb: Lagre kommunikasjon

en: First Name
nb: Fornavn

en: Last Name
nb: Etternavn

en: Mobile
nb: Mobil

en: Department
nb: Avdeling

en: Contact
nb: Kontakt

en: Billing
nb: Fakturering

en: Technical
nb: Teknisk

en: Set as primary contact
nb: Angi som primærkontakt

en: Tags
nb: Tagger

en: Save Contact
nb: Lagre kontakt

en: Set Primary
nb: Sett Primær

en: No contacts found
nb: Ingen kontakter funnet

en: Add First Contact
nb: Legg til første kontakt

en: Primary Contact
nb: Primær kontakt

en: Communication History
nb: Kommunikasjonshistorie

en: Add Communication
nb: Legg til kommunikasjon

en: No communications recorded
nb: Ingen kommunikasjon registrert

en: Deal Name
nb: Navn på avtale

en: Select Client
nb: Velg klient

en: Select Contact
nb: Velg Kontakt

en: Stage
nb: Scene

en: Deal Value
nb: Deal verdi

en: Win Probability
nb: Vinnsannsynlighet

en: Expected Close Date
nb: Forventet lukkedato

en: Related Quote
nb: Relatert sitat

en: Select Quote
nb: Velg Sitat

en: Save Deal
nb: Lagre avtale

en: Open
nb: Åpne

en: Won
nb: Vant

en: Lost
nb: Tapt

en: All Stages
nb: Alle stadier

en: Value
nb: Verdi

en: Probability
nb: Sannsynlighet

en: Expected Close
nb: Forventet Lukk

en: No deals found
nb: Ingen tilbud funnet

en: Create First Deal
nb: Opprett første avtale

en: You Were Mentioned
nb: Du ble nevnt

en: View Task & Reply
nb: Se oppgave og svar

en: Invoice
nb: Faktura

en: Invoice Overdue
nb: Forfalt faktura

en: View Invoice
nb: Se faktura

en: Quote
nb: Sitere

en: Quote Accepted
nb: Sitat akseptert

en: View Quote
nb: Se sitat

en: Quote Approval Rejected
nb: Sitatgodkjenning avvist

en: Approval Requested
nb: Godkjenning forespurt

en: Review Quote
nb: Gjennomgå sitat

en: Quote Approved
nb: Sitat godkjent

en: Quote Expired
nb: Sitat utløpt

en: Quote Expiring Soon
nb: Sitat utløper snart

en: Quote Rejected
nb: Sitat avvist

en: Quote Sent
nb: Sitat sendt

en: Task Assignment
nb: Oppgaveoppdrag

en: View Task
nb: Vis oppgave

en: Test Details
nb: Testdetaljer

en: Your Weekly Summary
nb: Ditt ukentlige sammendrag

en: 400 Bad Request
nb: 400 Dårlig forespørsel

en: Invalid Request
nb: Ugyldig forespørsel

en: The request you made is invalid or contains errors. This could be due to:
nb: Forespørselen du sendte er ugyldig eller inneholder feil. Dette kan skyldes:

en: Missing or invalid form data
nb: Manglende eller ugyldige skjemadata

en: Malformed request parameters
nb: Feilaktige forespørselsparametere

en: Go to Dashboard
nb: Gå til Dashboard

en: Go Back
nb: Gå tilbake

en: 403 Forbidden
nb: 403 Forbudt

en: Access Denied
nb: Tilgang nektet

en: You don't have permission to access this resource. This could be due to:
nb: Du har ikke tillatelse til å få tilgang til denne ressursen. Dette kan skyldes:

en: Insufficient privileges
nb: Utilstrekkelige privilegier

en: Not logged in
nb: Ikke innlogget

en: Resource access restrictions
nb: Ressurstilgangsbegrensninger

en: Page Not Found
nb: Siden ikke funnet

en: The page you're looking for doesn't exist or has been moved.
nb: Siden du leter etter eksisterer ikke eller har blitt flyttet.

en: Server Error
nb: Serverfeil

en: Something went wrong on our end. Please try again later.
nb: Noe gikk galt hos oss. Vennligst prøv igjen senere.

en: Try Again
nb: Prøv igjen

en: An error occurred while processing your request.
nb: Det oppsto en feil under behandlingen av forespørselen din.

en: Refresh Page
nb: Oppdater siden

en: Go to Login
nb: Gå til Logg inn

en: e.g., Travel, Meals, Office Supplies
nb: f.eks. reiser, måltider, kontorrekvisita

en: e.g., TRAVEL, MEALS
nb: f.eks. REISER, MÅLTID

en: Brief description of this category...
nb: Kort beskrivelse av denne kategorien...

en: e.g., fa-plane, fa-utensils
nb: f.eks. fa-fly, fa-redskaper

en: e.g., 19.00
nb: f.eks. 19.00

en: e.g., Flight to Berlin
nb: f.eks. Fly til Berlin

en: Additional details about the expense...
nb: Ytterligere detaljer om utgiften...

en: e.g., Lufthansa
nb: f.eks. Lufthansa

en: Receipt/Invoice Number
nb: Kvittering/Fakturanummer

en: e.g., INV-2024-001
nb: f.eks. INV-2024-001

en: e.g., conference, client-meeting, urgent
nb: f.eks. konferanse, kundemøte, haster

en: Additional notes...
nb: Ytterligere merknader...

en: Filter Expenses
nb: Filtrer utgifter

en: Delete Selected Expenses
nb: Slett valgte utgifter

en: Change Status for Selected Expenses
nb: Endre status for utvalgte utgifter

en: Update Status
nb: Oppdater status

en: Associated With
nb: Tilknyttet

en: Reject Expense
nb: Avvis utgift

en: Explain why this expense is being rejected...
nb: Forklar hvorfor denne utgiften blir avvist...

en: Are you sure you want to delete this expense?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne utgiften?

en: Delete Expense
nb: Slett utgift

en: Import/Export Data
nb: Importer/eksporter data

en: Import/Export
nb: Import/eksport

en: Import data from other time trackers or export your data for GDPR compliance and backups
nb: Importer data fra andre tidssporere eller eksporter dataene dine for GDPR-overholdelse og sikkerhetskopier

en: Import Data
nb: Importer data

en: CSV Import
nb: CSV-import

en: Import time entries from a CSV file
nb: Importer tidsoppføringer fra en CSV-fil

en: Choose CSV File
nb: Velg CSV-fil

en: Download Template
nb: Last ned mal

en: Import from Toggl Track
nb: Importer fra Toggl Track

en: Import time entries from Toggl Track
nb: Importer tidsoppføringer fra Toggl Track

en: Import from Toggl
nb: Importer fra Toggl

en: Import from Harvest
nb: Import fra Harvest

en: Import time entries from Harvest
nb: Importer tidsoppføringer fra Harvest

en: Restore from Backup
nb: Gjenopprett fra sikkerhetskopi

en: Restore data from a backup file
nb: Gjenopprett data fra en sikkerhetskopifil

en: Import History
nb: Importhistorikk

en: Export Data
nb: Eksporter data

en: Full Data Export (GDPR)
nb: Full dataeksport (GDPR)

en: Export all your personal data
nb: Eksporter alle dine personlige data

en: Export as JSON
nb: Eksporter som JSON

en: Export as ZIP
nb: Eksporter som ZIP

en: Filtered Export
nb: Filtrert eksport

en: Export specific data with filters
nb: Eksporter spesifikke data med filtre

en: Export with Filters
nb: Eksporter med filtre

en: Create a full database backup
nb: Lag en fullstendig sikkerhetskopi av databasen

en: Export History
nb: Eksporter historikk

en: API Token
nb: API-token

en: Workspace ID
nb: Arbeidsområde-ID

en: Account ID
nb: Konto-ID

en: Stock Item
nb: Lagervare

en: Select Item
nb: Velg element

en: Warehouse
nb: Lager

en: Select Warehouse
nb: Velg Lager

en: Adjustment Quantity
nb: Justeringsmengde

en: Use positive values to increase stock, negative values to decrease
nb: Bruk positive verdier for å øke beholdningen, negative verdier for å redusere

en: Reason
nb: Grunn

en: e.g., Physical count correction, Damage, Found items
nb: f.eks. korrigering av fysisk telling, skade, gjenstander som er funnet

en: Additional details about this adjustment
nb: Ytterligere detaljer om denne justeringen

en: Record Adjustment
nb: Rekordjustering

en: All Warehouses
nb: Alle varehus

en: All Items
nb: Alle varer

en: Date From
nb: Dato fra

en: Date To
nb: Dato til

en: Item
nb: Punkt

en: No adjustments found.
nb: Ingen justeringer funnet.

en: On Hand
nb: På Hand

en: Reorder Point
nb: Ombestillingspunkt

en: Shortfall
nb: Mangel

en: Reorder Qty
nb: Ombestill antall

en: No low stock alerts. All items are above reorder point.
nb: Ingen varsler om lavt lager. Alle varer er over bestillingspunktet.

en: Movement Type
nb: Bevegelsestype

en: Adjustment
nb: Innstilling

en: Transfer
nb: Overføre

en: Sale
nb: Salg

en: Purchase
nb: Kjøpe

en: Return
nb: Retur

en: Waste
nb: Sløseri

en: Use positive values for additions, negative for removals
nb: Bruk positive verdier for tillegg, negative for fjerninger

en: e.g., Physical count correction
nb: f.eks. fysisk tellingskorreksjon

en: Record Movement
nb: Rekordbevegelse

en: Reference Type
nb: Referansetype

en: Manual
nb: Håndbok

en: Reference
nb: Referanse

en: No stock movements found.
nb: Ingen aksjebevegelser funnet.

en: Basic Information
nb: Grunnleggende informasjon

en: Supplier
nb: Leverandør

en: Select Supplier
nb: Velg Leverandør

en: Order Date
nb: Bestillingsdato

en: Expected Delivery Date
nb: Forventet leveringsdato

en: Notes visible to supplier
nb: Notater synlig for leverandør

en: Internal notes (not visible to supplier)
nb: Interne merknader (ikke synlig for leverandøren)

en: Items
nb: Varer

en: Add Item
nb: Legg til element

en: Qty
nb: Antall

en: Unit Cost
nb: Enhetskostnad

en: Supplier SKU
nb: Leverandør SKU

en: Create Purchase Order
nb: Opprett innkjøpsordre

en: Draft
nb: Utkast

en: Sent
nb: Sendt

en: Confirmed
nb: Bekreftet

en: Received
nb: Mottatt

en: All Suppliers
nb: Alle leverandører

en: PO Number
nb: PO-nummer

en: Expected Delivery
nb: Forventet levering

en: No purchase orders found.
nb: Ingen innkjøpsordrer funnet.

en: Are you sure you want to cancel this purchase order?
nb: Er du sikker på at du vil kansellere denne innkjøpsordren?

en: Are you sure you want to delete this purchase order?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne innkjøpsordren?

en: Purchase Order Details
nb: Bestillingsdetaljer

en: Received Date
nb: Mottatt dato

en: Quantity Ordered
nb: Antall bestilt

en: Quantity Received
nb: Mottatt mengde

en: Line Total
nb: Linje totalt

en: Shipping
nb: Frakt

en: Receive Purchase Order
nb: Motta innkjøpsordre

en: Mark as Received
nb: Merk som mottatt

en: No items in this purchase order.
nb: Ingen varer i denne innkjøpsordren.

en: Summary
nb: Sammendrag

en: Total Items
nb: Totalt antall varer

en: Total Warehouses
nb: Totale varehus

en: Total Inventory Value
nb: Total beholdningsverdi

en: Low Stock Items
nb: Lite lagervarer

en: Available Reports
nb: Tilgjengelige rapporter

en: Stock Valuation
nb: Aksjevurdering

en: View inventory value by warehouse
nb: Se lagerverdi etter lager

en: Movement History
nb: Bevegelseshistorie

en: Detailed movement log
nb: Detaljert bevegelseslogg

en: Turnover Analysis
nb: Omsetningsanalyse

en: Inventory turnover rates
nb: Omsetningshastigheter for varelager

en: Low Stock Report
nb: Lav lagerrapport

en: Items below reorder point
nb: Varer under bestillingspunktet

en: Found %(count)s items below their reorder point.
nb: Fant %(count)s varer under bestillingspunktet.

en: Quantity On Hand
nb: Antall på hånden

en: Reorder Quantity
nb: Bestill på nytt

en: Create PO
nb: Opprett PO

en: All Stock Levels are Good
nb: Alle lagernivåer er gode

en: No items are currently below their reorder point.
nb: Ingen varer er for øyeblikket under bestillingspunktet.

en: No movements found.
nb: Ingen bevegelser funnet.

en: Turnover rate indicates how many times inventory is sold and replaced in a year. Higher rates indicate faster-moving items.
nb: Omsetningshastighet angir hvor mange ganger varelager selges og erstattes i løpet av et år. Høyere priser indikerer varer som beveger seg raskere.

en: Total Sold
nb: Totalt solgt

en: Avg Stock Level
nb: Gjennomsnittlig lagernivå

en: Turnover Rate
nb: Omsetningshastighet

en: Fast Moving
nb: Rask bevegelse

en: Very Slow
nb: Veldig sakte

en: No sales data found for the selected period.
nb: Fant ingen salgsdata for den valgte perioden.

en: Category
nb: Kategori

en: All Categories
nb: Alle kategorier

en: Inventory Valuation
nb: Lagervurdering

en: Total Value
nb: Total verdi

en: No items found with cost information.
nb: Ingen varer funnet med kostnadsinformasjon.

en: Reserved
nb: Reservert

en: Fulfilled
nb: Oppfylt

en: Reserved At
nb: Reservert kl

en: Expires At
nb: Utløper kl

en: Fulfill this reservation?
nb: Vil du oppfylle denne reservasjonen?

en: Cancel this reservation?
nb: Kansellere denne reservasjonen?

en: No reservations found.
nb: Ingen reservasjoner funnet.

en: Unit
nb: Enhet

en: Default Cost
nb: Standardkostnad

en: Default Price
nb: Standardpris

en: Image URL
nb: Bilde-URL

en: Track Inventory
nb: Spor inventar

en: Manage multiple suppliers for this item with different pricing.
nb: Administrer flere leverandører for denne varen med forskjellige priser.

en: Lead Time (days)
nb: Ledetid (dager)

en: Preferred
nb: Foretrukket

en: Add Supplier
nb: Legg til leverandør

en: No movement history found for this item.
nb: Fant ingen bevegelseshistorikk for denne varen.

en: SKU, Name, Barcode...
nb: SKU, navn, strekkode...

en: Active Only
nb: Kun aktiv

en: Total Qty
nb: Totalt antall

en: Available
nb: Tilgjengelig

en: Low Stock
nb: Lite lager

en: No stock items found.
nb: Ingen lagervarer funnet.

en: Item Details
nb: Varedetaljer

en: Trackable
nb: Sporbar

en: Stock Levels by Warehouse
nb: Lagernivåer etter lager

en: Recent Stock Movements
nb: Nylige aksjebevegelser

en: Total On Hand
nb: Totalt på hånden

en: Total Reserved
nb: Totalt reservert

en: Total Available
nb: Totalt tilgjengelig

en: Low Stock Alert
nb: Lavt lagervarsel

en: This item is not trackable.
nb: Denne varen er ikke sporbar.

en: Active Reservations
nb: Aktive reservasjoner

en: Quantity Reserved
nb: Antall reservert

en: Last Counted
nb: Sist talt

en: No stock found for this item in any warehouse.
nb: Ingen lager funnet for denne varen i noe lager.

en: No stock levels found.
nb: Ingen lagernivåer funnet.

en: Low Stock Only
nb: Kun lite lager

en: Oversold
nb: Oversolgt

en: No stock items found in this warehouse.
nb: Ingen lagervarer funnet i dette lageret.

en: Supplier Code
nb: Leverandørkode

en: Unique code for this supplier (e.g., SUP-001)
nb: Unik kode for denne leverandøren (f.eks. SUP-001)

en: Payment Terms
nb: Betalingsbetingelser

en: e.g., Net 30, Net 60
nb: f.eks. Net 30, Net 60

en: Code, name, email
nb: Kode, navn, e-post

en: Code
nb: Kode

en: No suppliers found.
nb: Ingen leverandører funnet.

en: Supplier Details
nb: Leverandørdetaljer

en: Stock Items from this Supplier
nb: Lagervarer fra denne leverandøren

en: Lead Time
nb: Ledetid

en: No stock items associated with this supplier.
nb: Ingen lagervarer knyttet til denne leverandøren.

en: Preferred Items
nb: Foretrukne varer

en: From Warehouse
nb: Fra lageret

en: Select Source Warehouse
nb: Velg Kildevarehus

en: To Warehouse
nb: Til lageret

en: Select Destination Warehouse
nb: Velg Destinasjonslager

en: Optional notes about this transfer
nb: Valgfrie merknader om denne overføringen

en: Create Transfer
nb: Opprett overføring

en: No transfers found.
nb: Ingen overføringer funnet.

en: Warehouse Code
nb: Lagerkode

en: Unique code for this warehouse (e.g., WH-001)
nb: Unik kode for dette lageret (f.eks. WH-001)

en: Contact Email
nb: Kontakt e-post

en: Contact Phone
nb: Kontakt telefon

en: No warehouses found.
nb: Ingen varehus funnet.

en: Warehouse Details
nb: Lagerdetaljer

en: No stock items in this warehouse.
nb: Ingen lagervarer på dette lageret.

en: Total Quantity
nb: Totalt antall

en: Create Invoice
nb: Opprett faktura

en: Generate a new invoice for a project and client
nb: Generer en ny faktura for et prosjekt og klient

en: Back to Invoices
nb: Tilbake til Fakturaer

en: Select a project
nb: Velg et prosjekt

en: Selecting a project will auto-fill client details
nb: Hvis du velger et prosjekt, vil klientdetaljer automatisk fylles ut

en: Tax Rate (%)
nb: Skattesats (%)

en: Choose the correct project to auto-fill client details.
nb: Velg riktig prosjekt for å automatisk fylle ut klientdetaljer.

en: You can customize notes and terms before sending the invoice.
nb: Du kan tilpasse notater og vilkår før du sender fakturaen.

en: Edit Invoice
nb: Rediger faktura

en: Update invoice details, items, and terms
nb: Oppdater fakturadetaljer, varer og vilkår

en: Send Email
nb: Send e-post

en: Time-based services and hourly work
nb: Tidsbaserte tjenester og timearbeid

en: Select Stock Item
nb: Velg lagervare

en: e.g., Web Development Services
nb: f.eks. webutviklingstjenester

en: Remove item
nb: Fjern elementet

en: Items Subtotal
nb: Elementer Subtotal

en: Billable expenses such as travel, meals, and materials
nb: Fakturerbare utgifter som reiser, måltider og materialer

en: Add Expense
nb: Legg til kostnad

en: e.g., Travel to Client Meeting
nb: for eksempel reise til kundemøte

en: Linked expense - title cannot be edited
nb: Koblet utgift - tittel kan ikke redigeres

en: Linked expense - description cannot be edited
nb: Koblet utgift - beskrivelse kan ikke redigeres

en: Linked expense - category cannot be edited
nb: Koblet utgift - kategori kan ikke redigeres

en: Travel
nb: Reise

en: Meals
nb: Måltider

en: Accommodation
nb: Overnatting

en: Supplies
nb: Rekvisita

en: Software
nb: Programvare

en: Equipment
nb: Utstyr

en: Services
nb: Tjenester

en: Marketing
nb: Markedsføring

en: Training
nb: Opplæring

en: Other
nb: Annen

en: Linked expense - amount cannot be edited
nb: Tilknyttet utgift - beløp kan ikke redigeres

en: Linked expense - date cannot be edited
nb: Koblet utgift - dato kan ikke redigeres

en: Unlink expense from invoice
nb: Koble ut regning fra faktura

en: Expenses Subtotal
nb: Utgifter Delsum

en: Extra Goods
nb: Ekstra varer

en: Products, materials, licenses, and other goods
nb: Produkter, materialer, lisenser og andre varer

en: Add Good
nb: Legg til Good

en: Price
nb: Pris

en: e.g., Software License
nb: f.eks. programvarelisens

en: Product
nb: Produkt

en: Material
nb: Materiale

en: License
nb: Tillatelse

en: Remove good
nb: Fjern godt

en: Goods Subtotal
nb: Varer Subtotal

en: Live Preview
nb: Live forhåndsvisning

en: Payment
nb: Betaling

en: Goods
nb: Varer

en: Quick Actions
nb: Raske handlinger

en: Generate from Time/Costs
nb: Generer fra tid/kostnader

en: Record Payment
nb: Rekordbetaling

en: Export PDF
nb: Eksporter PDF

en: Export CSV
nb: Eksporter CSV

en: Duplicate Invoice
nb: Duplisert faktura

en: Are you sure you want to unlink this expense from the invoice?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne denne utgiften fra fakturaen?

en: Unlink Expense
nb: Fjern koblingen til kostnad

en: Unlink
nb: Fjern tilknytningen

en: Please add at least one item, expense, or extra good to the invoice
nb: Legg til minst én vare, utgift eller ekstra vare på fakturaen

en: Optional
nb: Valgfri

en: Generate from Time, Costs & Goods
nb: Generer fra tid, kostnader og varer

en: Select unbilled time entries, project costs, and extra goods to add to this invoice
nb: Velg ufakturerte tidsregistreringer, prosjektkostnader og ekstra varer som skal legges til denne fakturaen

en: Back to Edit
nb: Tilbake til Rediger

en: Unbilled Time Entries
nb: Ufakturerte tidsoppføringer

en: Time Entry
nb: Tidsregistrering

en: No unbilled time entries found for this project.
nb: Ingen ufakturerte tidsoppføringer funnet for dette prosjektet.

en: Uninvoiced Project Costs
nb: Ufakturerte prosjektkostnader

en: No uninvoiced costs found for this project.
nb: Ingen ufakturerte kostnader funnet for dette prosjektet.

en: Uninvoiced Billable Expenses
nb: Ufakturerte fakturerbare utgifter

en: Vendor
nb: Selger

en: No uninvoiced billable expenses found for this project.
nb: Ingen ufakturerte fakturerbare utgifter funnet for dette prosjektet.

en: Project Extra Goods
nb: Prosjekt Ekstra varer

en: No extra goods found for this project.
nb: Ingen ekstra varer funnet for dette prosjektet.

en: Add Selected to Invoice
nb: Legg til valgt på faktura

en: Selection Summary
nb: Sammendrag av utvalg

en: Total available hours
nb: Totale tilgjengelige timer

en: Total available costs
nb: Totale tilgjengelige kostnader

en: Total available expenses
nb: Totale tilgjengelige utgifter

en: Total available goods
nb: Totalt tilgjengelige varer

en: Prepaid Hours Overview
nb: Oversikt over forhåndsbetalte timer

en: Plan includes %(hours)s hours per cycle (resets on day %(day)s).
nb: Planen inkluderer %(hours)s timer per syklus (tilbakestilles på dag %(day)s).

en: Consumed: %(consumed)s h • Remaining: %(remaining)s h
nb: Forbrukt: %(consumed)s h • Gjenstående: %(remaining)s h

en: No prepaid usage recorded for selected period yet.
nb: Ingen forhåndsbetalt bruk registrert for valgt periode ennå.

en: You can select multiple time entries, costs, expenses, and extra goods.
nb: Du kan velge flere tidsregistreringer, kostnader, utgifter og ekstra varer.

en: Time entries are grouped by task or project at item creation.
nb: Tidsregistreringer grupperes etter oppgave eller prosjekt ved opprettelse av element.

en: Costs and extra goods are added as individual invoice items.
nb: Kostnader og ekstra varer legges til som individuelle fakturaposter.

en: Expenses are linked to the invoice and appear in a separate section.
nb: Utgifter er knyttet til faktura og fremkommer i eget avsnitt.

en: Please select at least one time entry, cost, expense, or extra good
nb: Velg minst én gang oppføring, kostnad, utgift eller ekstra vare

en: Filter Invoices
nb: Filtrer fakturaer

en: Invoice number or client
nb: Fakturanummer eller klient

en: Export to Excel
nb: Eksporter til Excel

en: Partially Paid
nb: Delvis betalt

en: Fully Paid
nb: Fullt betalt

en: Delete Selected Invoices
nb: Slett valgte fakturaer

en: Change Status for Selected Invoices
nb: Endre status for utvalgte fakturaer

en: Delete Invoice
nb: Slett faktura

en: Warning:
nb: Advarsel:

en: Are you sure you want to delete invoice
nb: Er du sikker på at du vil slette faktura

en: All invoice items, extra goods, and payment records associated with this invoice will be permanently deleted.
nb: Alle fakturaartikler, ekstravarer og betalingsoppføringer knyttet til denne fakturaen vil bli slettet permanent.

en: INVOICE
nb: FAKTURA

en: Invoice #
nb: Faktura nr.

en: Quantity (Hours)
nb: Antall (timer)

en: Generated from %(num)d time entries
nb: Generert fra %(num)d tidsoppføringer

en: Expense
nb: Kostnader

en: Subtotal:
nb: Delsum:

en: Tax (%(rate).2f%%):
nb: Skatt (%(rate).2f%%):

en: Total Amount:
nb: Totalt beløp:

en: Notes:
nb: Merknader:

en: Terms:
nb: Vilkår:

en: Payment Information:
nb: Betalingsinformasjon:

en: Terms & Conditions:
nb: Vilkår og betingelser:

en: Payment History
nb: Betalingshistorikk

en: Send Invoice via Email
nb: Send faktura via e-post

en: Manage Columns
nb: Administrer kolonner

en: Drag tasks between columns to update their status
nb: Dra oppgaver mellom kolonner for å oppdatere statusen deres

en: Kanban board
nb: Kanban-tavle

en: moved to
nb: flyttet til

en: No tasks in this column.
nb: Ingen oppgaver i denne kolonnen.

en: Manage Kanban Columns
nb: Administrer Kanban-kolonner

en: Customize your kanban board columns and task states
nb: Tilpass kanban-tavlekolonner og oppgavetilstander

en: Project:
nb: Prosjekt:

en: Global Columns
nb: Globale kolonner

en: Add Column
nb: Legg til kolonne

en: Kanban columns list
nb: Kanban kolonneliste

en: Key
nb: Nøkkel

en: Label
nb: Merkelapp

en: Icon
nb: Ikon

en: Complete?
nb: Fullstendig?

en: Drag to reorder
nb: Dra for å omorganisere

en: Edit column
nb: Rediger kolonne

en: Toggle active state
nb: Slå av aktiv tilstand

en: No kanban columns found. Create your first column to get started.
nb: Fant ingen kanban-kolonner. Opprett din første kolonne for å komme i gang.

en: Drag and drop rows to reorder columns
nb: Dra og slipp rader for å omorganisere kolonner

en: System columns (todo, in_progress, done) cannot be deleted but can be customized
nb: Systemkolonner (todo, in_progress, done) kan ikke slettes, men kan tilpasses

en: Columns marked as "Complete" will mark tasks as completed when dragged to that column
nb: Kolonner merket som "Fullført" vil merke oppgaver som fullførte når de dras til den kolonnen

en: Inactive columns are hidden from the kanban board but tasks with that status remain accessible
nb: Inaktive kolonner er skjult fra kanban-tavlen, men oppgaver med den statusen forblir tilgjengelige

en: Delete Kanban Column
nb: Slett Kanban-kolonnen

en: Are you sure you want to delete the column?
nb: Er du sikker på at du vil slette kolonnen?

en: Key:
nb: Nøkkel:

en: Note: Tasks with this status will remain accessible but the column will no longer appear on the kanban board.
nb: Merk: Oppgaver med denne statusen vil forbli tilgjengelige, men kolonnen vil ikke lenger vises på kanban-tavlen.

en: Delete Column
nb: Slett kolonne

en: Columns reordered successfully
nb: Kolonnene er omorganisert

en: Failed to reorder columns. Please try again.
nb: Kunne ikke omorganisere kolonner. Vennligst prøv igjen.

en: Create Kanban Column
nb: Opprett Kanban-kolonne

en: Add a new column to your kanban board
nb: Legg til en ny kolonne på kanban-tavlen

en: Create Kanban Column form
nb: Opprett Kanban-kolonneskjema

en: Column Label
nb: Kolonneetikett

en: e.g., In Review, Blocked, Testing
nb: f.eks. i gjennomgang, blokkert, testing

en: The display name shown on the kanban board
nb: Visningsnavnet som vises på kanban-tavlen

en: Column Key
nb: Kolonnenøkkel

en: e.g., in_review, blocked, testing
nb: f.eks. in_review, blokkert, testing

en: Unique identifier (lowercase, no spaces, use underscores). Auto-generated from label if empty.
nb: Unik identifikator (små bokstaver, ingen mellomrom, bruk understreking). Automatisk generert fra etikett hvis tom.

en: Global (for all projects)
nb: Globalt (for alle prosjekter)

en: Select a project to create project-specific columns, or leave as Global for all projects
nb: Velg et prosjekt for å opprette prosjektspesifikke kolonner, eller la det være Globalt for alle prosjekter

en: Icon Class
nb: Ikon klasse

en: Font Awesome icon class
nb: Font Awesome ikonklasse

en: Browse icons
nb: Bla gjennom ikoner

en: Primary (Blue)
nb: Primær (blå)

en: Secondary (Gray)
nb: Sekundær (grå)

en: Success (Green)
nb: Suksess (grønn)

en: Danger (Red)
nb: Fare (rød)

en: Warning (Yellow)
nb: Advarsel (gul)

en: Info (Cyan)
nb: Info (cyan)

en: Dark
nb: Mørk

en: Bootstrap color class for styling
nb: Bootstrap fargeklasse for styling

en: Mark as Complete State
nb: Merk som fullstendig tilstand

en: Tasks moved to this column will be marked as completed
nb: Oppgaver som flyttes til denne kolonnen vil bli merket som fullført

en: Create Column
nb: Opprett kolonne

en: The column will be added at the end of the board. You can reorder columns later from the management page.
nb: Kolonnen legges til på slutten av tavlen. Du kan endre rekkefølgen på kolonner senere fra administrasjonssiden.

en: Edit Kanban Column
nb: Rediger Kanban-kolonnen

en: Modify column settings
nb: Endre kolonneinnstillinger

en: Edit Kanban Column form
nb: Rediger Kanban-kolonneskjema

en: The key cannot be changed after creation
nb: Nøkkelen kan ikke endres etter opprettelse

en: This is a project-specific column
nb: Dette er en prosjektspesifikk kolonne

en: This is a global column (for all projects)
nb: Dette er en global kolonne (for alle prosjekter)

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Inactive columns are hidden from the kanban board
nb: Inaktive kolonner er skjult fra kanban-tavlen

en: System Column:
nb: Systemkolonne:

en: This is a system column. You can customize its appearance but cannot delete it.
nb: Dette er en systemkolonne. Du kan tilpasse utseendet, men kan ikke slette det.

en: Source
nb: Kilde

en: Website, referral, ad...
nb: Nettsted, henvisning, annonse...

en: Lead Score
nb: Ledelsesscore

en: Estimated Value
nb: Estimert verdi

en: Save Lead
nb: Lagre lead

en: Name, company, email...
nb: Navn, firma, e-post...

en: All Statuses
nb: Alle statuser

en: Website, referral...
nb: Nettsted, henvisning...

en: Company
nb: Bedrift

en: No leads found
nb: Ingen kundeemner funnet

en: Create First Lead
nb: Opprett første kundeemne

en: Professional time tracking and project management
nb: Profesjonell tidsregistrering og prosjektledelse

en: A comprehensive web-based time tracking application built with Flask, featuring project management, client organization, task management, invoicing, and advanced analytics.
nb: En omfattende nettbasert tidsregistreringsapplikasjon bygget med Flask, med prosjektledelse, klientorganisasjon, oppgavestyring, fakturering og avansert analyse.

en: Project Management
nb: Prosjektledelse

en: Invoicing
nb: Fakturering

en: Smart Timers
nb: Smarte timere

en: Real-time tracking with idle detection and live updates
nb: Sanntidssporing med tomgangsdeteksjon og liveoppdateringer

en: Client Management
nb: Klientadministrasjon

en: Organize clients with contacts, rates, and project relations
nb: Organiser kunder med kontakter, priser og prosjektrelasjoner

en: Task System
nb: Oppgavesystem

en: Break down projects into tasks with progress tracking
nb: Bryt ned prosjekter i oppgaver med fremdriftssporing

en: PDF Invoices
nb: PDF-fakturaer

en: Generate professional invoices from tracked time
nb: Generer profesjonelle fakturaer fra sporet tid

en: Core Features
nb: Kjernefunksjoner

en: Start/stop timers with project and task association
nb: Start/stopp tidtakere med prosjekt- og oppgavetilknytning

en: Manual time entry with notes and tags
nb: Manuell tidsregistrering med notater og tagger

en: Client and project organization
nb: Oppdragsgiver og prosjektorganisasjon

en: Role-based access and user profiles
nb: Rollebasert tilgang og brukerprofiler

en: Advanced Features
nb: Avanserte funksjoner

en: Branded PDF invoicing with tax and payment tracking
nb: Merket PDF-fakturering med skatte- og betalingssporing

en: Visual analytics and detailed reporting
nb: Visuell analyse og detaljert rapportering

en: REST API for integrations
nb: REST API for integrasjoner

en: PWA capabilities and mobile-friendly UI
nb: PWA-funksjoner og mobilvennlig brukergrensesnitt

en: Platform Support
nb: Plattformstøtte

en: Web Application
nb: Webapplikasjon

en: Desktop browsers (Chrome, Firefox, Safari, Edge)
nb: Desktop-nettlesere (Chrome, Firefox, Safari, Edge)

en: Mobile responsive design
nb: Mobil responsiv design

en: Touch-friendly tablet interface
nb: Berøringsvennlig nettbrettgrensesnitt

en: Operating Systems
nb: Operativsystemer

en: Android and iOS (browser)
nb: Android og iOS (nettleser)

en: Raspberry Pi support
nb: Raspberry Pi-støtte

en: Dockerized deployment
nb: Dockerisert utplassering

en: Database Support
nb: Databasestøtte

en: PostgreSQL (recommended)
nb: PostgreSQL (anbefalt)

en: SQLite (dev/test)
nb: SQLite (utvikler/test)

en: Automatic migrations with Flask-Migrate
nb: Automatiske migreringer med Flask-Migrate

en: Backup and restoration tools
nb: Verktøy for sikkerhetskopiering og gjenoppretting

en: Technical Specifications
nb: Tekniske spesifikasjoner

en: Technology Stack
nb: Teknologistabel

en: Deployment
nb: Utplassering

en: Key Capabilities
nb: Nøkkelegenskaper

en: Real-time
nb: Sanntid

en: Security
nb: Sikkerhet

en: Open Source & Community
nb: Åpen kildekode og fellesskap

en: Open Source Benefits
nb: Fordeler med åpen kildekode

en: Full source code available on GitHub
nb: Full kildekode tilgjengelig på GitHub

en: Licensed under GPL v3.0
nb: Lisensiert under GPL v3.0

en: Community-driven development
nb: Samfunnsdrevet utvikling

en: Transparent issue tracking and bug reports
nb: Transparent problemsporing og feilrapporter

en: Deployment Options
nb: Distribusjonsalternativer

en: Docker images (GHCR)
nb: Docker-bilder (GHCR)

en: Self-hosted deployment with full control
nb: Selvdrevet distribusjon med full kontroll

en: Cloud-ready with Compose configs
nb: Sky-klar med Compose-konfigurasjoner

en: View on GitHub
nb: Se på GitHub

en: Support Development
nb: Støtte utvikling

en: Getting Help & Resources
nb: Få hjelp og ressurser

en: Documentation
nb: Dokumentasjon

en: Step-by-step guides for all features.
nb: Trinn-for-trinn guider for alle funksjoner.

en: View Help
nb: Se hjelp

en: System Information
nb: Systeminformasjon

en: Status, versions, and configuration details.
nb: Status, versjoner og konfigurasjonsdetaljer.

en: Admin access required
nb: Administratortilgang kreves

en: Community Support
nb: Fellesskapsstøtte

en: Report issues, request features, contribute.
nb: Rapporter problemer, be om funksjoner, bidra.

en: GitHub Issues
nb: GitHub-problemer

en: Here's a quick overview of your work.
nb: Her er en rask oversikt over arbeidet ditt.

en: Start Timer
nb: Start timer

en: Started at
nb: Startet kl

en: Stop Timer
nb: Stopp timer

en: No active timer.
nb: Ingen aktiv timer.

en: Resume - Start a new timer with same properties
nb: Fortsett - Start en ny tidtaker med samme egenskaper

en: Edit entry
nb: Rediger oppføring

en: Duplicate entry
nb: Duplisert oppføring

en: Delete entry
nb: Slett oppføring

en: No recent entries found.
nb: Ingen nylige oppføringer funnet.

en: Weekly Goal
nb: Ukentlig mål

en: Days Left
nb: Dager igjen

en: Need
nb: Behov

en: to reach goal
nb: å nå målet

en: No Weekly Goal
nb: Ingen ukemål

en: Set a weekly time goal to track your progress
nb: Sett et ukentlig tidsmål for å spore fremgangen din

en: Create Goal
nb: Lag mål

en: Top Projects (30 days)
nb: Toppprosjekter (30 dager)

en: No activity in the last 30 days.
nb: Ingen aktivitet de siste 30 dagene.

en: Support TimeTracker
nb: Støtte TimeTracker

en: Enjoying TimeTracker? Consider buying me a coffee to support continued development!
nb: Liker du TimeTracker? Vurder å kjøpe meg en kaffe for å støtte videre utvikling!

en: Task (optional)
nb: Oppgave (valgfritt)

en: Notes (optional)
nb: Merknader (valgfritt)

en: What are you working on?
nb: Hva jobber du med?

en: Or use a template
nb: Eller bruk en mal

en: View all templates
nb: Se alle maler

en: Complete documentation and user guide
nb: Komplett dokumentasjon og brukerveiledning

en: Quick Navigation
nb: Rask navigering

en: Filter sections...
nb: Filtrer deler...

en: Quick Start
nb: Rask start

en: Task Management
nb: Oppgavestyring

en: Reports & Analytics
nb: Rapporter og analyser

en: Productivity Features
nb: Produktivitetsfunksjoner

en: Admin Features
nb: Administrasjonsfunksjoner

en: Mobile Usage
nb: Mobilbruk

en: Troubleshooting
nb: Feilsøking

en: TimeTracker Help Center
nb: TimeTracker Hjelpesenter

en: Everything you need to know to get the most out of TimeTracker
nb: Alt du trenger å vite for å få mest mulig ut av TimeTracker

en: Start Tracking Time
nb: Start sporingstid

en: View Projects
nb: Se prosjekter

en: Generate Reports
nb: Generer rapporter

en: Quick Start Guide
nb: Hurtigstartguide

en: For New Users
nb: For nye brukere

en: Log in with your username (no password required)
nb: Logg inn med brukernavnet ditt (ikke nødvendig med passord)

en: Explore the dashboard to see your overview
nb: Utforsk dashbordet for å se oversikten din

en: Start your first timer on an existing project
nb: Start din første tidtaker på et eksisterende prosjekt

en: View your time entries in reports
nb: Se dine tidsregistreringer i rapporter

en: For Administrators
nb: For administratorer

en: Set up clients in the Client Management section
nb: Sett opp klienter i Client Management-delen

en: Create projects and assign them to clients
nb: Lag prosjekter og tilordne dem til kunder

en: Configure system settings (timezone, currency, etc.)
nb: Konfigurer systeminnstillinger (tidssone, valuta osv.)

en: Manage users and permissions
nb: Administrer brukere og tillatelser

en: Pro Tip:
nb: Pro tips:

en: Use the mobile-friendly interface to track time on the go. The timer continues running even if you close your browser!
nb: Bruk det mobilvennlige grensesnittet for å spore tid mens du er på farten. Timeren fortsetter å kjøre selv om du lukker nettleseren!

en: Real-time tracking with automatic idle detection and WebSocket updates
nb: Sanntidssporing med automatisk tomgangsdeteksjon og WebSocket-oppdateringer

en: Manual Entry
nb: Manuell inntasting

en: Log time manually with custom start and end times
nb: Logg tid manuelt med tilpassede start- og sluttider

en: Starting a Timer
nb: Starte en timer

en: Navigate to the Timer page or dashboard
nb: Naviger til Timer-siden eller dashbordet

en: Select a project from the dropdown
nb: Velg et prosjekt fra rullegardinmenyen

en: Optionally select a task for more detailed tracking
nb: Velg eventuelt en oppgave for mer detaljert sporing

en: Add notes about what you're working on (optional)
nb: Legg til notater om det du jobber med (valgfritt)

en: Add tags separated by commas (optional)
nb: Legg til tagger atskilt med komma (valgfritt)

en: Click "Start Timer"
nb: Klikk "Start timer"

en: Timer Features
nb: Timer funksjoner

en: Real-time duration display
nb: Visning av varighet i sanntid

en: Continues running if browser closes
nb: Fortsetter å kjøre hvis nettleseren lukkes

en: Automatic idle detection (configurable)
nb: Automatisk tomgangsdeteksjon (konfigurerbar)

en: One active timer per user (configurable)
nb: Én aktiv timer per bruker (konfigurerbar)

en: WebSocket live updates
nb: WebSocket live-oppdateringer

en: Manual Time Entry
nb: Manuell tidsinntasting

en: Create time entries manually when you need to record time spent away from the computer or adjust existing entries.
nb: Opprett tidsoppføringer manuelt når du trenger å registrere tid brukt borte fra datamaskinen eller justere eksisterende oppføringer.

en: Required Information
nb: Nødvendig informasjon

en: Project selection
nb: Prosjektvalg

en: Start date and time
nb: Startdato og klokkeslett

en: End date and time
nb: Sluttdato og klokkeslett

en: Optional Information
nb: Valgfri informasjon

en: Task assignment
nb: Oppgaveoppgave

en: Description/notes
nb: Beskrivelse/notater

en: Tags for categorization
nb: Tagger for kategorisering

en: Billable status override
nb: Fakturerbar statusoverstyring

en: Advanced Time Entry Features
nb: Avanserte tidsregistreringsfunksjoner

en: Bulk Entry
nb: Masseinngang

en: Create multiple time entries for consecutive days with the same project and duration. Perfect for regular work patterns.
nb: Opprett flere tidsoppføringer for påfølgende dager med samme prosjekt og varighet. Perfekt for vanlige arbeidsmønstre.

en: Templates
nb: Maler

en: Save frequently used time entries as templates for quick reuse. Saves project, task, and notes.
nb: Lagre ofte brukte tidsoppføringer som maler for rask gjenbruk. Lagrer prosjekt, oppgave og notater.

en: Calendar View
nb: Kalendervisning

en: Visualize your time entries on a calendar. Drag-and-drop to reschedule or click dates to add entries.
nb: Visualiser tidsregistreringene dine i en kalender. Dra og slipp for å endre tidsplanen eller klikk på datoer for å legge til oppføringer.

en: Project Information
nb: Prosjektinformasjon

en: Descriptive project name
nb: Beskrivende prosjektnavn

en: Associated client organization
nb: Tilknyttet kundeorganisasjon

en: Project details and scope
nb: Prosjektdetaljer og omfang

en: Active, completed, or archived
nb: Aktiv, fullført eller arkivert

en: Billing Information
nb: Faktureringsinformasjon

en: Whether time should be tracked for billing
nb: Om tid skal spores for fakturering

en: Rate for billable time calculations
nb: Sats for fakturerbar tidsberegninger

en: Billing Reference
nb: Faktureringsreferanse

en: PO number or billing code
nb: PO-nummer eller faktureringskode

en: Project Operations
nb: Prosjektdrift

en: Create new projects with client relationships
nb: Opprette nye prosjekter med kunderelasjoner

en: Edit existing projects to update details
nb: Rediger eksisterende prosjekter for å oppdatere detaljer

en: Archive projects to hide from timers (preserves data)
nb: Arkiver prosjekter for å skjule fra tidtakere (bevarer data)

en: Delete projects (removes all associated time entries)
nb: Slett prosjekter (fjerner alle tilknyttede tidsoppføringer)

en: Best Practices
nb: Beste praksis

en: Use descriptive project names
nb: Bruk beskrivende prosjektnavn

en: Set accurate hourly rates for billing
nb: Angi nøyaktige timepriser for fakturering

en: Archive instead of delete when possible
nb: Arkiver i stedet for slett når det er mulig

en: Use billing references for external tracking
nb: Bruk faktureringsreferanser for ekstern sporing

en: The client management system helps organize your work by client organizations, preventing errors and streamlining project creation.
nb: Klientadministrasjonssystemet hjelper til med å organisere arbeidet ditt etter kundeorganisasjoner, forhindrer feil og effektiviserer prosjektoppretting.

en: Client Information
nb: Kundeinformasjon

en: Organization Name
nb: Organisasjonsnavn

en: Company or client name
nb: Firma- eller klientnavn

en: Primary contact details
nb: Primær kontaktinformasjon

en: Email & Phone
nb: E-post og telefon

en: Contact information
nb: Kontaktinformasjon

en: Business address
nb: Bedriftsadresse

en: Benefits
nb: Fordeler

en: Dropdown selection prevents typos
nb: Rullegardinvalg forhindrer skrivefeil

en: Default rates auto-populate projects
nb: Standardpriser fyller prosjekter ut automatisk

en: Consistent client naming
nb: Konsekvent klientnavn

en: Easier project organization
nb: Enklere prosjektorganisering

en: Project Count
nb: Prosjektantall

en: Total and active projects
nb: Totale og aktive prosjekter

en: Total hours worked
nb: Totalt arbeidede timer

en: Cost Estimation
nb: Kostnadsestimat

en: Estimated billing amounts
nb: Anslåtte faktureringsbeløp

en: Break down projects into manageable tasks with detailed tracking and progress monitoring.
nb: Bryt ned prosjekter i håndterbare oppgaver med detaljert sporing og fremdriftsovervåking.

en: Task Properties
nb: Oppgaveegenskaper

en: Name & Description
nb: Navn og beskrivelse

en: Clear task identification
nb: Tydelig oppgaveidentifikasjon

en: Priority Levels
nb: Prioriterte nivåer

en: Low, Medium, High, Urgent
nb: Lav, Middels, Høy, Haster

en: Due Dates
nb: Forfallsdatoer

en: Deadline tracking
nb: Tidsfristsporing

en: Assignment
nb: Tildeling

en: Task ownership
nb: Oppgaveeierskap

en: Status Tracking
nb: Statussporing

en: To Do - Not started
nb: Å gjøre - Ikke startet

en: In Progress - Currently working
nb: Pågår - jobber for tiden

en: Review - Ready for review
nb: Anmeldelse - Klar for anmeldelse

en: Done - Completed
nb: Ferdig - Fullført

en: Cancelled - Not needed
nb: Kansellert - ikke nødvendig

en: Time Tracking Features
nb: Tidssporingsfunksjoner

en: Start timers directly from tasks
nb: Start tidtakere direkte fra oppgaver

en: Link time entries to specific tasks
nb: Koble tidsoppføringer til spesifikke oppgaver

en: Track estimated vs actual hours
nb: Spor anslåtte kontra faktiske timer

en: Monitor task progress automatically
nb: Overvåk oppgavefremdriften automatisk

en: Task Views
nb: Oppgavevisninger

en: My Tasks - Your assigned tasks
nb: Mine oppgaver - Dine tildelte oppgaver

en: All Tasks - Complete task list
nb: Alle oppgaver - Komplett oppgaveliste

en: Overdue Tasks - Past due items
nb: Forfalte oppgaver - Forfalte varer

en: Project Tasks - Tasks within projects
nb: Prosjektoppgaver - Oppgaver innenfor prosjekter

en: Collaboration Features
nb: Samarbeidsfunksjoner

en: Task Comments - Threaded discussions on tasks
nb: Oppgavekommentarer - Trådede diskusjoner om oppgaver

en: Markdown Support - Rich formatting in descriptions
nb: Markdown Support - Rik formatering i beskrivelser

en: User Mentions - Tag team members (if enabled)
nb: Brukeromtaler – Tag teammedlemmer (hvis aktivert)

en: File Attachments - Attach files to tasks (if enabled)
nb: Filvedlegg - Legg ved filer til oppgaver (hvis aktivert)

en: Markdown Formatting
nb: Markdown-formatering

en: Task and project descriptions support Markdown:
nb: Oppgave- og prosjektbeskrivelser støtter Markdown:

en: **Bold**, *Italic*, ~~Strikethrough~~
nb: **Fet**, *kursiv*, ~~gjennomstreking~~

en: # Headings, - Lists, [Links](url)
nb: # Overskrifter, - Lister, [Links](url)

en: ```code blocks```, tables, images
nb: ```kodeblokker```, tabeller, bilder

en: Visualize your workflow with a drag-and-drop Kanban board for intuitive task management.
nb: Visualiser arbeidsflyten din med et dra-og-slipp Kanban-tavle for intuitiv oppgavebehandling.

en: Board Features
nb: Brettfunksjoner

en: Customizable columns matching task statuses
nb: Tilpassbare kolonner som samsvarer med oppgavestatuser

en: Drag-and-drop tasks between columns
nb: Dra og slipp oppgaver mellom kolonner

en: Filter by project, user, or priority
nb: Filtrer etter prosjekt, bruker eller prioritet

en: Quick search across all tasks
nb: Rask søk ​​på tvers av alle oppgaver

en: Using the Kanban Board
nb: Bruke Kanban-tavlen

en: Access from the Tasks menu or project page
nb: Tilgang fra Oppgaver-menyen eller prosjektsiden

en: Drag tasks to different columns to change status
nb: Dra oppgaver til forskjellige kolonner for å endre status

en: Click on a task card to view/edit details
nb: Klikk på et oppgavekort for å se/redigere detaljer

en: Use filters to focus on specific work
nb: Bruk filtre for å fokusere på spesifikt arbeid

en: The Kanban board is perfect for sprint planning and daily standups. Each column represents a stage in your workflow!
nb: Kanban-brettet er perfekt for sprintplanlegging og daglige standups. Hver kolonne representerer et stadium i arbeidsflyten din!

en: Expense Tracking
nb: Utgiftssporing

en: Track business expenses, manage receipts, and handle reimbursements efficiently.
nb: Spor forretningsutgifter, administrer kvitteringer og håndter refusjoner effektivt.

en: Expense Features
nb: Utgiftsfunksjoner

en: Categorize expenses (travel, meals, supplies, etc.)
nb: Kategoriser utgifter (reise, måltider, forsyninger, etc.)

en: Attach receipt images and documents
nb: Legg ved kvitteringsbilder og dokumenter

en: Track amounts, tax, and payment methods
nb: Spor beløp, skatter og betalingsmåter

en: Approval workflow for expense requests
nb: Godkjenningsarbeidsflyt for utgiftsforespørsler

en: Billing & Reimbursement
nb: Fakturering og refusjon

en: Mark expenses as billable to clients
nb: Merk utgifter som fakturerbare til klienter

en: Include expenses in client invoices
nb: Inkluder utgifter i klientfakturaer

en: Track reimbursement status
nb: Spor refusjonsstatus

en: Link expenses to specific projects
nb: Koble utgifter til konkrete prosjekter

en: Record Expense
nb: Rekord utgift

en: Enter details and upload receipt
nb: Skriv inn detaljer og last opp kvittering

en: Submit for Approval
nb: Send inn for godkjenning

en: Admin reviews and approves
nb: Administrator vurderer og godkjenner

en: Invoice/Reimburse
nb: Faktura/Refusjon

en: Add to invoice or reimburse
nb: Legg til faktura eller refunder

en: Track Payment
nb: Spor betaling

en: Monitor reimbursement status
nb: Overvåke refusjonsstatus

en: Professional Invoicing
nb: Profesjonell fakturering

en: Professional PDF generation
nb: Profesjonell PDF-generering

en: Company branding and logos
nb: Bedriftens merkevarebygging og logoer

en: Automatic invoice numbering
nb: Automatisk fakturanummerering

en: Tax calculations
nb: Skatteberegninger

en: Time Integration
nb: Tidsintegrasjon

en: Generate from time entries
nb: Generer fra tidsregistreringer

en: Smart grouping by task/project
nb: Smart gruppering etter oppgave/prosjekt

en: Prevent double-billing
nb: Unngå dobbeltfakturering

en: Use project hourly rates
nb: Bruk prosjekttimepriser

en: Set up client and project details
nb: Sett opp kunde- og prosjektdetaljer

en: Add Items
nb: Legg til elementer

en: Generate from time or add manually
nb: Generer fra tid eller legg til manuelt

en: Review & Send
nb: Se gjennom og send

en: Export PDF and update status
nb: Eksporter PDF og oppdater status

en: Monitor status and payments
nb: Overvåke status og betalinger

en: Standard Reports
nb: Standard rapporter

en: Project Report - Time breakdown by project
nb: Prosjektrapport - Tidsfordeling etter prosjekt

en: User Report - Individual performance metrics
nb: Brukerrapport – individuelle resultatberegninger

en: Summary Report - Key metrics and trends
nb: Sammendragsrapport - Nøkkelberegninger og trender

en: Time Entry Report - Detailed time logs
nb: Time Entry Report - Detaljerte tidslogger

en: Export Options
nb: Eksportalternativer

en: CSV Export - For external analysis
nb: CSV-eksport - For ekstern analyse

en: Configurable delimiters
nb: Konfigurerbare skilletegn

en: Custom date ranges
nb: Egendefinerte datoperioder

en: Filtered data export
nb: Filtrert dataeksport

en: Filter Options
nb: Filteralternativer

en: Date Range - Custom start and end dates
nb: Datoperiode – Egendefinerte start- og sluttdatoer

en: Project - Filter by specific projects
nb: Prosjekt – Filtrer etter spesifikke prosjekter

en: User - Filter by team members
nb: Bruker - Filtrer etter teammedlemmer

en: Client - Filter by client organization
nb: Klient – ​​Filtrer etter kundeorganisasjon

en: Saved Filters - Save frequently used filters
nb: Lagrede filtre - Lagre ofte brukte filtre

en: Visual Analytics
nb: Visuell analyse

en: Interactive bar charts
nb: Interaktive søylediagrammer

en: Time distribution pie charts
nb: Tidsfordeling kakediagrammer

en: Trend analysis over time
nb: Trendanalyse over tid

en: Mobile-optimized charts
nb: Mobiloptimaliserte diagrammer

en: Use Saved Filters to quickly access your most common report views. Save filters for weekly reviews, monthly billing, or specific project tracking!
nb: Bruk lagrede filtre for å få rask tilgang til de vanligste rapportvisningene dine. Lagre filtre for ukentlige anmeldelser, månedlig fakturering eller spesifikk prosjektsporing!

en: Boost your efficiency with keyboard shortcuts, command palette, and automation features.
nb: Øk effektiviteten din med hurtigtaster, kommandopalett og automatiseringsfunksjoner.

en: Command Palette
nb: Kommandopalett

en: Access any feature instantly without leaving the keyboard
nb: Få tilgang til alle funksjoner umiddelbart uten å forlate tastaturet

en: Opening the Command Palette
nb: Åpne kommandopaletten

en: Press the question mark key
nb: Trykk på spørsmålstegn-tasten

en: Quick search
nb: Rask søk

en: Go to Projects
nb: Gå til prosjekter

en: Go to Tasks
nb: Gå til Oppgaver

en: New Time Entry
nb: Ny tidsregistrering

en: Keyboard Shortcuts
nb: Tastatursnarveier

en: Navigate faster with keyboard-driven commands. Press Shift+? to see all shortcuts.
nb: Naviger raskere med tastaturdrevne kommandoer. Trykk Shift+? for å se alle snarveiene.

en: Global Search
nb: Globalt søk

en: Quickly find projects, tasks, clients, and time entries from anywhere in the app.
nb: Finn raskt prosjekter, oppgaver, klienter og tidsregistreringer fra hvor som helst i appen.

en: Email Notifications
nb: E-postvarsler

en: Get notified about task assignments, overdue invoices, and weekly summaries via email.
nb: Bli varslet om oppgavetildelinger, forfalte fakturaer og ukentlige sammendrag via e-post.

en: Administrator Features
nb: Administratorfunksjoner

en: Create new users with flexible authentication
nb: Opprett nye brukere med fleksibel autentisering

en: Assign custom roles with specific permissions
nb: Tilordne tilpassede roller med spesifikke tillatelser

en: Activate/deactivate user accounts
nb: Aktiver/deaktiver brukerkontoer

en: View user statistics and activity
nb: Se brukerstatistikk og aktivitet

en: Generate API tokens for users
nb: Generer API-tokens for brukere

en: Access Control
nb: Tilgangskontroll

en: Granular role-based permissions system
nb: Granulært rollebasert tillatelsessystem

en: Custom roles with fine-grained access
nb: Egendefinerte roller med finmasket tilgang

en: User data access controls
nb: Tilgangskontroller for brukerdata

en: OIDC/SSO integration (Azure AD, Authelia, etc.)
nb: OIDC/SSO-integrasjon (Azure AD, Authelia, etc.)

en: API token management for integrations
nb: API-tokenadministrasjon for integrasjoner

en: Authentication Methods
nb: Autentiseringsmetoder

en: Username-only (simple internal use)
nb: Kun brukernavn (enkel intern bruk)

en: OIDC/SSO (enterprise authentication)
nb: OIDC/SSO (bedriftsautentisering)

en: Both methods simultaneously
nb: Begge metodene samtidig

en: Automatic role assignment via groups
nb: Automatisk rolletildeling via grupper

en: Role & Permission Management
nb: Rolle- og tillatelsesadministrasjon

en: Create custom roles beyond Admin/User
nb: Opprett egendefinerte roller utover Admin/Bruker

en: Set granular permissions per feature
nb: Angi detaljerte tillatelser per funksjon

en: Assign users to multiple roles
nb: Tilordne brukere til flere roller

en: View and manage all permissions
nb: Se og administrer alle tillatelser

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

en: Timezone and locale settings
nb: Tidssone og lokale innstillinger

en: Currency configuration
nb: Valutakonfigurasjon

en: Time rounding rules
nb: Tidsavrundingsregler

en: Self-registration settings
nb: Innstillinger for selvregistrering

en: Timer Settings
nb: Timerinnstillinger

en: Idle timeout configuration
nb: Konfigurasjon av inaktiv tidsavbrudd

en: Single active timer mode
nb: Enkel aktiv timer-modus

en: Timer display preferences
nb: Timervisningspreferanser

en: Notification settings
nb: Varslingsinnstillinger

en: Database Management
nb: Databasehåndtering

en: Create manual database backups
nb: Lag manuell sikkerhetskopiering av databaser

en: View database migration status
nb: Se databasemigreringsstatus

en: Monitor database performance
nb: Overvåk databaseytelse

en: Clean up old data and logs
nb: Rydd opp i gamle data og logger

en: System Monitoring
nb: Systemovervåking

en: View system information and health
nb: Se systeminformasjon og helse

en: Monitor application performance
nb: Overvåk applikasjonsytelsen

en: Review system logs and errors
nb: Se gjennom systemlogger og feil

en: Mobile-Friendly Features
nb: Mobilvennlige funksjoner

en: Optimized for phones and tablets
nb: Optimalisert for telefoner og nettbrett

en: Touch-friendly interface
nb: Berøringsvennlig grensesnitt

en: Adaptive layouts for all screen sizes
nb: Adaptive oppsett for alle skjermstørrelser

en: High contrast for outdoor visibility
nb: Høy kontrast for utendørs synlighet

en: Mobile Navigation
nb: Mobilnavigasjon

en: Bottom tab bar for easy access
nb: Nederste fanelinje for enkel tilgang

en: Quick access to dashboard
nb: Rask tilgang til dashbordet

en: One-tap time logging
nb: Ett-trykks logging

en: Mobile-optimized reports
nb: Mobiloptimaliserte rapporter

en: Installation
nb: Installasjon

en: Open TimeTracker in your mobile browser
nb: Åpne TimeTracker i mobilnettleseren din

en: Look for "Add to Home Screen" option
nb: Se etter alternativet "Legg til på startskjermen".

en: Follow browser-specific installation prompts
nb: Følg nettleserspesifikke installasjonsveiledninger

en: Launch from your home screen like a native app
nb: Start fra startskjermen som en innebygd app

en: PWA Benefits
nb: PWA-fordeler

en: Offline capability for basic functions
nb: Offline-funksjon for grunnleggende funksjoner

en: Faster loading times
nb: Raskere lastetider

en: Native app-like experience
nb: Innfødt app-lignende opplevelse

en: Push notifications (where supported)
nb: Push-varsler (der det støttes)

en: Troubleshooting & FAQ
nb: Feilsøking og vanlige spørsmål

en: What happens if I forget to stop my timer?
nb: Hva skjer hvis jeg glemmer å stoppe timeren min?

en: The timer will continue running until you stop it manually. You can see your active timer on the dashboard and timer page. The timer persists even if you close your browser or restart your device. If idle detection is enabled, the timer may pause automatically after the configured timeout period.
nb: Tidtakeren vil fortsette å gå til du stopper den manuelt. Du kan se din aktive tidtaker på dashbordet og tidtakersiden. Tidtakeren vedvarer selv om du lukker nettleseren eller starter enheten på nytt. Hvis tomgangsdeteksjon er aktivert, kan tidtakeren pause automatisk etter den konfigurerte tidsavbruddsperioden.

en: Can I edit time entries after they're created?
nb: Kan jeg redigere tidsoppføringer etter at de er opprettet?

en: Yes, you can edit any time entry by clicking the edit button in the time entry list. You can modify the project, start/end times, notes, tags, billable status, and task assignment. Admins can edit all time entries, while regular users can only edit their own entries.
nb: Ja, du kan redigere hvilken som helst tidsregistrering ved å klikke på rediger-knappen i tidsregistreringslisten. Du kan endre prosjektet, start-/sluttidspunkter, notater, tagger, fakturerbar status og oppgavetildeling. Administratorer kan redigere alle tidsoppføringer, mens vanlige brukere bare kan redigere sine egne oppføringer.

en: How do I track time for multiple projects?
nb: Hvordan sporer jeg tid for flere prosjekter?

en: By default, you can only have one active timer at a time. To switch projects, stop your current timer and start a new one for the different project. Alternatively, you can create manual time entries for past work or configure the system to allow multiple active timers (admin setting).
nb: Som standard kan du bare ha én aktiv timer om gangen. For å bytte prosjekt, stopp den nåværende tidtakeren og start en ny for det andre prosjektet. Alternativt kan du opprette manuelle tidsregistreringer for tidligere arbeid eller konfigurere systemet til å tillate flere aktive tidtakere (admin-innstilling).

en: How do I export my time data?
nb: Hvordan eksporterer jeg tidsdataene mine?

en: Go to the Reports page and use the "Export CSV" feature. You can apply filters to export specific data, or export all time entries. The CSV file includes all time entry details and can be opened in Excel or other spreadsheet applications. You can also configure the delimiter for different regional standards.
nb: Gå til Rapporter-siden og bruk "Eksporter CSV"-funksjonen. Du kan bruke filtre for å eksportere spesifikke data, eller eksportere alle tidsoppføringer. CSV-filen inneholder informasjon om alle tider og kan åpnes i Excel eller andre regnearkapplikasjoner. Du kan også konfigurere skilletegnet for forskjellige regionale standarder.

en: What's the difference between billable and non-billable time?
nb: Hva er forskjellen mellom fakturerbar og ikke-fakturerbar tid?

en: Billable time is tracked for client billing purposes and can have an hourly rate associated with it. Non-billable time is for internal work that doesn't get charged to clients. You can mark individual time entries as billable or non-billable, and projects can have default billable settings. This distinction is crucial for accurate invoicing and profitability analysis.
nb: Fakturerbar tid spores for klientfaktureringsformål og kan ha en timepris knyttet til seg. Ikke-fakturerbar tid er for internt arbeid som ikke belastes klienter. Du kan merke individuelle tidsoppføringer som fakturerbare eller ikke-fakturerbare, og prosjekter kan ha standard fakturerbare innstillinger. Dette skillet er avgjørende for nøyaktig fakturering og lønnsomhetsanalyse.

en: How do I create an invoice from my time entries?
nb: Hvordan lager jeg en faktura fra mine tidsregistreringer?

en: Navigate to Invoices → Create Invoice, set up the client and project details, then use "Generate from Time Entries" to automatically create invoice items from your tracked time. You can filter by date range and project, and the system will group time entries intelligently. Review the generated items and export as a professional PDF.
nb: Naviger til Fakturaer → Opprett faktura, konfigurer klient- og prosjektdetaljene, og bruk deretter "Generer fra tidsregistreringer" for automatisk å opprette fakturaelementer fra din sporede tid. Du kan filtrere etter datoperiode og prosjekt, og systemet vil gruppere tidsregistreringer intelligent. Se gjennom de genererte elementene og eksporter som en profesjonell PDF.

en: Can I use TimeTracker on my mobile device?
nb: Kan jeg bruke TimeTracker på mobilenheten min?

en: Yes! TimeTracker is fully responsive and works great on mobile devices. You can install it as a Progressive Web App (PWA) for a native-like experience. The mobile interface includes a bottom tab bar for easy navigation and touch-optimized controls for time tracking on the go.
nb: Ja! TimeTracker er fullstendig responsiv og fungerer utmerket på mobile enheter. Du kan installere den som en Progressive Web App (PWA) for en innfødt-lignende opplevelse. Mobilgrensesnittet inkluderer en bunnfanelinje for enkel navigering og berøringsoptimaliserte kontroller for tidsregistrering mens du er på farten.

en: How do I use the command palette and keyboard shortcuts?
nb: Hvordan bruker jeg kommandopaletten og hurtigtastene?

en: Press the question mark key (?) to open the command palette. From there, you can type to search for any action or navigation target. Use keyboard sequences like "g d" for Dashboard, "g p" for Projects, or "n e" for New Entry. Press Shift+? to see all available shortcuts. Press Ctrl+K (or Cmd+K on Mac) for quick search.
nb: Trykk på spørsmålstegn-tasten (?) for å åpne kommandopaletten. Derfra kan du skrive for å søke etter hvilken som helst handling eller navigasjonsmål. Bruk tastatursekvenser som "g d" for Dashboard, "g p" for Projects, eller "n e" for New Entry. Trykk Shift+? for å se alle tilgjengelige snarveier. Trykk Ctrl+K (eller Cmd+K på Mac) for raskt søk.

en: How do I create bulk time entries for multiple days?
nb: Hvordan oppretter jeg massetidsoppføringer for flere dager?

en: Navigate to Work → Bulk Time Entry. Select your project, choose a date range, set your daily start and end times, and optionally skip weekends. The system will create identical time entries for each day in the range. This is perfect for logging regular work patterns or filling in past time when you worked consistent hours.
nb: Naviger til Arbeid → Massetidsregistrering. Velg prosjektet ditt, velg en datoperiode, angi daglige start- og sluttider, og hopp over helger. Systemet vil opprette identiske tidsregistreringer for hver dag i området. Dette er perfekt for å logge vanlige arbeidsmønstre eller fylle ut tidligere tider når du har jobbet konsekvente timer.

en: What are time entry templates and how do I use them?
nb: Hva er tidsregistreringsmaler og hvordan bruker jeg dem?

en: Time entry templates let you save frequently used time entry configurations. When creating a manual time entry, check "Save as Template" to save the project, task, and notes. Later, when creating new entries, you can select a template to quickly fill in these details. Templates are personal and only visible to you.
nb: Tidsregistreringsmaler lar deg lagre ofte brukte tidsregistreringskonfigurasjoner. Når du oppretter en manuell tidsregistrering, merker du av for "Lagre som mal" for å lagre prosjektet, oppgaven og notatene. Senere, når du oppretter nye oppføringer, kan du velge en mal for raskt å fylle ut disse detaljene. Maler er personlige og kun synlige for deg.

en: How do I track expenses and add them to invoices?
nb: Hvordan sporer jeg utgifter og legger dem til på fakturaer?

en: Go to Expenses → New Expense to record business expenses. Upload receipt images, categorize the expense, and mark it as billable if needed. When creating invoices, you can include these expenses as line items. Expenses support approval workflows, reimbursement tracking, and can be linked to specific projects.
nb: Gå til Utgifter → Nye utgifter for å registrere forretningsutgifter. Last opp kvitteringsbilder, kategoriser utgiften og merk den som fakturerbar om nødvendig. Når du oppretter fakturaer, kan du inkludere disse utgiftene som linjeposter. Utgifter støtter godkjenningsarbeidsflyter, refusjonssporing og kan knyttes til spesifikke prosjekter.

en: Can I use Markdown in descriptions?
nb: Kan jeg bruke Markdown i beskrivelser?

en: Yes! Project and task descriptions support full Markdown formatting. You can use bold, italic, headings, lists, links, code blocks, tables, and images. This allows you to create rich, well-formatted documentation directly in your projects and tasks. The Markdown editor includes a preview mode and supports dark theme.
nb: Ja! Prosjekt- og oppgavebeskrivelser støtter full Markdown-formatering. Du kan bruke fet skrift, kursiv, overskrifter, lister, lenker, kodeblokker, tabeller og bilder. Dette lar deg lage rik, velformatert dokumentasjon direkte i prosjektene og oppgavene dine. Markdown-editoren inkluderer en forhåndsvisningsmodus og støtter mørkt tema.

en: Where can I get additional help?
nb: Hvor kan jeg få ekstra hjelp?

en: This help page covers most common questions and features.
nb: Denne hjelpesiden dekker de vanligste spørsmålene og funksjonene.

en: Report issues and request features on
nb: Rapporter problemer og be om funksjoner på

en: As an admin, you can access additional system information and diagnostics in the
nb: Som administrator kan du få tilgang til ytterligere systeminformasjon og diagnostikk i

en: section.
nb: del.

en: Still Need Help?
nb: Trenger du fortsatt hjelp?

en: Can't find what you're looking for? Here are additional resources:
nb: Finner du ikke det du leter etter? Her er tilleggsressurser:

en: Report Issue
nb: Rapporter problem

en: Search Results
nb: Søkeresultater

en: Search notes or tags
nb: Søk i notater eller tagger

en: Results
nb: Resultater

en: End
nb: Slutt

en: Are you sure you want to delete this time entry? This action cannot be undone.
nb: Er du sikker på at du vil slette denne tidsoppføringen? Denne handlingen kan ikke angres.

en: Previous
nb: Tidligere

en: Page
nb: Side

en: of
nb: av

en: Next
nb: Neste

en: No results found
nb: Ingen resultater funnet

en: Try a different query or check your spelling.
nb: Prøv et annet søk eller sjekk stavemåten.

en: e.g., Client meeting, Site visit
nb: f.eks. kundemøte, nettstedsbesøk

en: Additional details...
nb: Ytterligere detaljer...

en: e.g., Office, Home
nb: f.eks. kontor, hjemme

en: e.g., Client site, Airport
nb: f.eks. klientside, flyplass

en: e.g., 12345
nb: f.eks. 12345

en: e.g., 12400
nb: f.eks. 12400

en: e.g., VW Golf
nb: for eksempel VW Golf

en: e.g., ABC-123
nb: f.eks. ABC-123

en: Filter Mileage
nb: Filter kjørelengde

en: Purpose, location...
nb: Formål, plassering...

en: Optional approval notes...
nb: Valgfrie godkjenningsnotater...

en: Rejection reason (required)
nb: Årsak til avvisning (obligatorisk)

en: Record New Payment
nb: Registrer ny betaling

en: Total Payments
nb: Totale betalinger

en: Gateway Fees
nb: Gateway-avgifter

en: Filter Payments
nb: Filtrer betalinger

en: Delete Selected Payments
nb: Slett valgte betalinger

en: Change Status for Selected Payments
nb: Endre status for utvalgte betalinger

en: Payment Details
nb: Betalingsdetaljer

en: Related Invoice
nb: Relatert faktura

en: e.g., Business trip to Berlin
nb: for eksempel forretningsreise til Berlin

en: e.g., DE, US, GB
nb: f.eks. DE, USA, GB

en: e.g., Berlin
nb: f.eks. Berlin

en: Filter Claims
nb: Filtrer krav

en: Delete Selected Claims
nb: Slett valgte krav

en: Change Status for Selected Claims
nb: Endre status for utvalgte krav

en: Additional notes about this rate...
nb: Ytterligere merknader om denne prisen...

en: Are you sure you want to delete this per diem rate?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne dagpengene?

en: Delete Per Diem Rate
nb: Slett dagpengetakst

en: Kanban board columns
nb: Kanban-tavlesøyler

en: Edit swimlane
nb: Rediger svømmebane

en: Column
nb: Søyle

en: Add Extra Good
nb: Legg til Extra Good

en: Add a product or service to
nb: Legg til et produkt eller en tjeneste

en: Back to Project
nb: Tilbake til prosjektet

en: SKU/Product Code
nb: SKU/produktkode

en: What happens when you archive a project?
nb: Hva skjer når du arkiverer et prosjekt?

en: The project will be hidden from active project lists
nb: Prosjektet vil være skjult fra aktive prosjektlister

en: No new time entries can be added to this project
nb: Ingen nye tidsregistreringer kan legges til dette prosjektet

en: Existing data and time entries are preserved
nb: Eksisterende data og tidsregistreringer er bevart

en: You can unarchive the project later if needed
nb: Du kan dearkivere prosjektet senere hvis nødvendig

en: Reason for Archiving
nb: Årsak til arkivering

en: e.g., Project completed, Client contract ended, Project cancelled, etc.
nb: for eksempel prosjekt fullført, klientkontrakt avsluttet, prosjekt kansellert, etc.

en: Adding a reason helps with project organization and future reference.
nb: Å legge til en årsak hjelper med prosjektorganisering og fremtidig referanse.

en: Quick Select
nb: Hurtigvalg

en: Project completed successfully
nb: Prosjekt fullført vellykket

en: Project Completed
nb: Prosjekt fullført

en: Client contract ended
nb: Kundekontrakten ble avsluttet

en: Contract Ended
nb: Kontrakt avsluttet

en: Project cancelled by client
nb: Prosjekt kansellert av klient

en: Project on hold indefinitely
nb: Prosjekt på vent på ubestemt tid

en: On Hold
nb: På vent

en: Maintenance period ended
nb: Vedlikeholdsperioden er over

en: Maintenance Ended
nb: Vedlikehold avsluttet

en: Archive Project
nb: Arkivprosjekt

en: Create Project
nb: Opprett prosjekt

en: Set up a new project to organize your work and track time effectively
nb: Sett opp et nytt prosjekt for å organisere arbeidet ditt og spore tid effektivt

en: Back to Projects
nb: Tilbake til prosjekter

en: Enter a descriptive project name
nb: Skriv inn et beskrivende prosjektnavn

en: Choose a clear, descriptive name that explains the project scope
nb: Velg et klart, beskrivende navn som forklarer prosjektets omfang

en: Project Code
nb: Prosjektkode

en: Short code, e.g., ABC
nb: Kortkode, f.eks. ABC

en: Optional: Short tag shown on Kanban cards
nb: Valgfritt: Kort tag vist på Kanban-kort

en: Select a client...
nb: Velg en klient...

en: Create new client
nb: Opprett ny klient

en: Provide detailed information about the project, objectives, and deliverables...
nb: Gi detaljert informasjon om prosjektet, mål og leveranser...

en: Optional: Add context, objectives, or specific requirements for the project
nb: Valgfritt: Legg til kontekst, mål eller spesifikke krav for prosjektet

en: Billable Project
nb: Fakturerbart prosjekt

en: Enable billing for this project
nb: Aktiver fakturering for dette prosjektet

en: Leave empty for non-billable projects
nb: La stå tomt for ikke-fakturerbare prosjekter

en: PO number, contract reference, etc.
nb: PO-nummer, kontraktsreferanse osv.

en: Optional: Add a reference number or identifier for billing purposes
nb: Valgfritt: Legg til et referansenummer eller identifikator for faktureringsformål

en: Budget Amount
nb: Budsjettbeløp

en: e.g. 10000.00
nb: f.eks. 10000,00

en: Optional: Set a total project budget to monitor spend
nb: Valgfritt: Angi et totalt prosjektbudsjett for å overvåke forbruket

en: Alert Threshold (%)
nb: Varselterskel (%)

en: Notify when consumed budget exceeds this threshold
nb: Gi beskjed når forbrukt budsjett overskrider denne terskelen

en: Project Creation Tips
nb: Tips om prosjektoppretting

en: Clear Naming
nb: Fjern navn

en: Use descriptive names that clearly indicate the project's purpose
nb: Bruk beskrivende navn som tydelig indikerer prosjektets formål

en: Billing Setup
nb: Faktureringsoppsett

en: Set appropriate hourly rates based on project complexity and client budget
nb: Sett passende timepriser basert på prosjektkompleksitet og klientbudsjett

en: Detailed Description
nb: Detaljert beskrivelse

en: Include project objectives, deliverables, and key requirements
nb: Inkluder prosjektmål, leveranser og nøkkelkrav

en: Client Selection
nb: Kundevalg

en: Choose the right client to ensure proper project organization
nb: Velg riktig klient for å sikre riktig prosjektorganisering

en: Creating...
nb: Oppretter ...

en: Could not create client. Please try again.
nb: Kunne ikke opprette klient. Vennligst prøv igjen.

en: Client created
nb: Klient opprettet

en: Network error while creating client
nb: Nettverksfeil under oppretting av klient

en: Project Dashboard & Analytics
nb: Prosjektdashbord og analyse

en: Budget Analysis
nb: Budsjettanalyse

en: All Time
nb: Hele tiden

en: Last 7 Days
nb: Siste 7 dager

en: Last 30 Days
nb: Siste 30 dager

en: Last 3 Months
nb: Siste 3 måneder

en: Last Year
nb: I fjor

en: estimated
nb: estimert

en: Budget Used
nb: Budsjett brukt

en: of budget
nb: av budsjettet

en: Tasks Complete
nb: Oppgaver fullført

en: completion
nb: ferdigstillelse

en: Team Members
nb: Teammedlemmer

en: contributing
nb: bidrar

en: Budget vs. Actual
nb: Budsjett kontra faktisk

en: No budget set for this project
nb: Det er ikke satt opp budsjett for dette prosjektet

en: Task Status Distribution
nb: Distribusjon av oppgavestatus

en: No tasks created yet
nb: Ingen oppgaver opprettet ennå

en: Team Member Contributions
nb: Teammedlemsbidrag

en: No time entries recorded yet
nb: Ingen tidsregistreringer registrert ennå

en: Time Tracking Timeline
nb: Tidssporing Tidslinje

en: Select a time period to view timeline
nb: Velg en tidsperiode for å se tidslinjen

en: Team Member Details
nb: Teammedlemsdetaljer

en: entries
nb: oppføringer

en: tasks
nb: oppgaver

en: No team members have logged time yet
nb: Ingen teammedlemmer har logget tid ennå

en: Attention Required
nb: Oppmerksomhet kreves

en: task(s) are overdue
nb: oppgave(r) er forfalt

en: Edit Project
nb: Rediger prosjekt

en: Edit Extra Good
nb: Rediger Ekstra Bra

en: Manage products and services for this project
nb: Administrer produkter og tjenester for dette prosjektet

en: Total Goods
nb: Totale varer

en: Billable Amount
nb: Fakturerbart beløp

en: Categories
nb: Kategorier

en: Invoiced
nb: Fakturert

en: Non-billable
nb: Ikke fakturerbar

en: Are you sure you want to delete this extra good?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne ekstra varen?

en: Delete Extra Good
nb: Slett Extra Good

en: No extra goods found for this project
nb: Ingen ekstra varer funnet for dette prosjektet

en: Add Your First Good
nb: Legg til ditt første gode

en: Breakdown by Category
nb: Fordeling etter kategori

en: item(s)
nb: vare(r)

en: Filter Projects
nb: Filtrer prosjekter

en: List View
nb: Listevisning

en: Grid View
nb: Rutenettvisning

en: Mark project as Inactive?
nb: Vil du merke prosjektet som inaktivt?

en: Change Project Status
nb: Endre prosjektstatus

en: Activate project?
nb: Aktivere prosjektet?

en: Activate Project
nb: Aktiver prosjekt

en: Archive
nb: Arkiv

en: Unarchive project?
nb: Vil du fjerne prosjektet fra arkivet?

en: Unarchive
nb: Avarkiver

en: Delete Project
nb: Slett prosjekt

en: Archive Information
nb: Arkivinformasjon

en: Archived on:
nb: Arkivert på:

en: Archived by:
nb: Arkivert av:

en: Reason:
nb: Grunn:

en: Budget Overview
nb: Budsjettoversikt

en: View Full Budget Analysis
nb: Se hele budsjettanalysen

en: Tasks for this project
nb: Oppgaver for dette prosjektet

en: Priority
nb: Prioritet

en: Due
nb: Forfaller

en: No tasks for this project.
nb: Ingen oppgaver for dette prosjektet.

en: Accept Quote
nb: Godta sitat

en: Back to Quote
nb: Tilbake til sitat

en: Accepting this quote will create a new project with the budget from the quote.
nb: Å godta dette tilbudet vil opprette et nytt prosjekt med budsjettet fra tilbudet.

en: The project will be created with the budget from the quote
nb: Prosjektet vil bli opprettet med budsjettet fra tilbudet

en: Accept Quote & Create Project
nb: Godta tilbud og opprett prosjekt

en: Create Quote
nb: Opprett tilbud

en: Select a client
nb: Velg en klient

en: Quote title
nb: Sitattittel

en: Quote description
nb: Sitatbeskrivelse

en: Financial Details
nb: Økonomiske detaljer

en: Select payment terms
nb: Velg betalingsbetingelser

en: Due on Receipt
nb: Forfaller ved mottak

en: Or enter custom payment terms
nb: Eller angi egendefinerte betalingsbetingelser

en: Use custom terms
nb: Bruk egendefinerte termer

en: Discount
nb: Rabatt

en: Discount Type
nb: Rabatttype

en: No Discount
nb: Ingen rabatt

en: Percentage (%)
nb: Prosentandel (%)

en: Fixed Amount
nb: Fast beløp

en: Discount Amount
nb: Rabattbeløp

en: 0.00
nb: 0,00

en: Coupon Code
nb: Kupongkode

en: Optional coupon code
nb: Valgfri kupongkode

en: Discount Reason
nb: Årsak til rabatt

en: Reason for discount
nb: Årsak til rabatt

en: Approval Workflow
nb: Godkjenningsarbeidsflyt

en: Requires approval before sending
nb: Krever godkjenning før sending

en: Additional Information
nb: Tilleggsinformasjon

en: Internal notes (not visible to client)
nb: Interne notater (ikke synlig for klienten)

en: These notes are only visible to your team
nb: Disse notatene er bare synlige for teamet ditt

en: Terms and Conditions
nb: Vilkår og betingelser

en: Terms and conditions
nb: Vilkår og betingelser

en: These terms will be visible to the client
nb: Disse vilkårene vil være synlige for kunden

en: Edit Quote
nb: Rediger sitat

en: Client cannot be changed
nb: Klienten kan ikke endres

en: Update Quote
nb: Oppdater sitat

en: Total Quotes
nb: Totale sitater

en: Acceptance Rate
nb: Akseptrate

en: Avg Quote Value
nb: Gjennomsnittlig tilbudsverdi

en: Quotes by Status
nb: Sitater etter status

en: Top Clients by Quotes
nb: Toppkunder etter sitater

en: Filter Quotes
nb: Filtrer sitater

en: Search quotes...
nb: Søk etter sitater...

en: Accepted
nb: Godtatt

en: Rejected
nb: Avvist

en: Duplicate
nb: Kopiere

en: Mark as Sent
nb: Merk som sendt

en: Create Your First Quote
nb: Lag ditt første sitat

en: Learn More
nb: Lær mer

en: Are you sure you want to duplicate
nb: Er du sikker på at du vil duplisere

en: quote(s)?
nb: sitat(er)?

en: Are you sure you want to mark
nb: Er du sikker på at du vil markere

en: quote(s) as sent?
nb: sitat(er) som sendt?

en: QUOTE
nb: SITERE

en: Quote #
nb: Sitat #

en: Quote For
nb: Sitat for

en: Subtotal After Discount:
nb: Delsum etter rabatt:

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Back to Quotes
nb: Tilbake til sitater

en: Subtotal After Discount
nb: Delsum etter rabatt

en: Related Project
nb: Relatert prosjekt

en: Approval Status
nb: Godkjenningsstatus

en: Approval not yet requested
nb: Godkjenning er ennå ikke bedt om

en: Request Approval
nb: Be om godkjenning

en: Pending approval
nb: Venter på godkjenning

en: Approve
nb: Vedta

en: Reject
nb: Avvis

en: Approved by
nb: Godkjent av

en: on
nb: på

en: Rejected by
nb: Avvist av

en: Request Approval Again
nb: Be om godkjenning på nytt

en: Send Quote
nb: Send tilbud

en: Are you sure you want to reject this quote?
nb: Er du sikker på at du vil avvise dette sitatet?

en: Reject Quote
nb: Avvis sitat

en: Delete Quote
nb: Slett sitat

en: Internal comment (not visible to client)
nb: Intern kommentar (ikke synlig for klienten)

en: Internal
nb: Innvendig

en: Client Visible
nb: Klient synlig

en: Are you sure you want to delete this comment?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne kommentaren?

en: Write a reply...
nb: Skriv et svar...

en: No comments yet. Start the conversation by adding the first comment.
nb: Ingen kommentarer ennå. Start samtalen ved å legge til den første kommentaren.

en: Sent At
nb: Sendt kl

en: Accepted At
nb: Akseptert kl

en: Send Quote via Email
nb: Send tilbud via e-post

en: Recipient Email
nb: Mottakers e-post

en: Quote %(quote_number)s
nb: Sitat %(quote_number)s

en: Custom Message (Optional)
nb: Egendefinert melding (valgfritt)

en: Add a custom message to the email...
nb: Legg til en egendefinert melding i e-posten...

en: Attach PDF
nb: Legg ved PDF

en: Approve Quote
nb: Godkjenn sitat

en: Notes (Optional)
nb: Merknader (valgfritt)

en: Add approval notes...
nb: Legg til godkjenningsnotater...

en: Reject Quote Approval
nb: Avvis tilbudsgodkjenning

en: Rejection Reason
nb: Årsak til avvisning

en: Please provide a reason for rejection...
nb: Vennligst oppgi en begrunnelse for avvisning...

en: Are you sure you want to delete this quote? This action cannot be undone.
nb: Er du sikker på at du vil slette dette sitatet? Denne handlingen kan ikke angres.

en: Create Recurring Invoice
nb: Lag gjentakende faktura

en: Update Recurring Invoice
nb: Oppdater gjentakende faktura

en: Automate invoice generation for subscription-based billing
nb: Automatiser fakturagenerering for abonnementsbasert fakturering

en: Frequency
nb: Hyppighet

en: Next Run
nb: Neste løp

en: Generate Now
nb: Generer nå

en: Template Details
nb: Maldetaljer

en: Invoice Settings
nb: Fakturainnstillinger

en: Recently Generated Invoices
nb: Nylig genererte fakturaer

en: e.g., development, meeting, urgent
nb: f.eks. utvikling, møte, haster

en: Date Range & Comparison
nb: Datointervall og sammenligning

en: Quick Date Ranges
nb: Raske datointervaller

en: Comparison View
nb: Sammenligningsvisning

en: Comparison Results
nb: Sammenligningsresultater

en: Export Reports
nb: Eksporter rapporter

en: Export Format
nb: Eksporter format

en: Scheduled Reports
nb: Planlagte rapporter

en: Report Types
nb: Rapporttyper

en: Project Report
nb: Prosjektrapport

en: User Report
nb: Brukerrapport

en: Summary Report
nb: Sammendragsrapport

en: Task Report
nb: Oppgaverapport

en: Recent Entries
nb: Nylige oppføringer

en: About Overtime Tracking
nb: Om overtidssporing

en: Apply filter
nb: Bruk filter

en: Are you sure you want to delete this filter?
nb: Er du sikker på at du vil slette dette filteret?

en: Delete Filter
nb: Slett filter

en: Customize Shortcuts
nb: Tilpass snarveier

en: Search shortcuts...
nb: Søk snarveier...

en: This will reset all keyboard shortcuts to their default values. Continue?
nb: Dette vil tilbakestille alle hurtigtaster til standardverdiene. Fortsette?

en: Reset to Defaults
nb: Tilbakestill til standard

en: Welcome
nb: Velkomst

en: Privacy First
nb: Personvern først

en: Self-hosted on your server
nb: Selvvert på serveren din

en: Anonymous telemetry (opt-in)
nb: Anonym telemetri (opt-in)

en: No PII collected ever
nb: Ingen PII samlet noen gang

en: Open source & transparent
nb: Åpen kildekode og gjennomsiktig

en: Welcome to TimeTracker
nb: Velkommen til TimeTracker

en: Let's get you set up in just a moment
nb: La oss sette deg opp på et øyeblikk

en: Thank you for choosing TimeTracker!
nb: Takk for at du valgte TimeTracker!

en: Your data stays on your server, and you have complete control.
nb: Dataene dine forblir på serveren din, og du har full kontroll.

en: Help Us Improve (Optional)
nb: Hjelp oss å forbedre (valgfritt)

en: Enable anonymous telemetry
nb: Aktiver anonym telemetri

en: Help us understand usage patterns to improve TimeTracker
nb: Hjelp oss å forstå bruksmønstre for å forbedre TimeTracker

en: What data is collected?
nb: Hvilke data samles inn?

en: What we collect:
nb: Hva vi samler inn:

en: Anonymous installation fingerprint (hashed)
nb: Anonymt installasjonsfingeravtrykk (hashed)

en: Application version & platform info
nb: Appversjon og plattforminformasjon

en: Feature usage statistics
nb: Funksjonsbruksstatistikk

en: Internal numeric IDs only
nb: Kun interne numeriske IDer

en: What we DON'T collect:
nb: Hva vi IKKE samler inn:

en: No usernames or emails
nb: Ingen brukernavn eller e-post

en: No project names or descriptions
nb: Ingen prosjektnavn eller beskrivelser

en: No time entry data or notes
nb: Ingen tidsregistreringsdata eller notater

en: No client or business data
nb: Ingen klient- eller forretningsdata

en: No IP addresses or PII
nb: Ingen IP-adresser eller PII

en: Why?
nb: Hvorfor?

en: Anonymous usage data helps us prioritize features and fix issues.
nb: Anonyme bruksdata hjelper oss med å prioritere funksjoner og fikse problemer.

en: You can change this anytime in
nb: Du kan endre dette når som helst i

en: Privacy & Analytics section
nb: Personvern og analyseseksjonen

en: Complete Setup & Continue
nb: Fullfør oppsettet og fortsett

en: By continuing, you agree to use TimeTracker under the
nb: Ved å fortsette godtar du å bruke TimeTracker under

en: GPL-3.0 License
nb: GPL-3.0-lisens

en: Edit Task
nb: Rediger oppgave

en: Failed to update status
nb: Kunne ikke oppdatere status

en: Failed to update task status
nb: Kunne ikke oppdatere oppgavestatus

en: Kanban column created
nb: Kanban-kolonnen er opprettet

en: Kanban column deleted
nb: Kanban-kolonnen er slettet

en: Kanban columns reordered
nb: Kanban-kolonner omorganisert

en: Kanban column visibility changed
nb: Kanban-kolonnens synlighet er endret

en: Kanban columns updated
nb: Kanban-kolonner oppdatert

en: Update
nb: Oppdater

en: Failed to refresh kanban columns
nb: Kunne ikke oppdatere kanban-kolonner

en: Loading task details...
nb: Laster oppgavedetaljer ...

en: Assigned To
nb: Tildelt til

en: Tracked
nb: Sporet

en: Estimated
nb: Estimert

en: View Full Details
nb: Se alle detaljer

en: Create Task
nb: Opprett oppgave

en: Add a new task to your project to break down work into manageable components
nb: Legg til en ny oppgave i prosjektet ditt for å dele opp arbeidet i håndterbare komponenter

en: Back to Tasks
nb: Tilbake til Oppgaver

en: Task Name
nb: Oppgavenavn

en: Enter a descriptive task name
nb: Skriv inn et beskrivende oppgavenavn

en: Choose a clear, descriptive name that explains what needs to be done
nb: Velg et klart, beskrivende navn som forklarer hva som må gjøres

en: Provide detailed information about the task, requirements, and any specific instructions...
nb: Gi detaljert informasjon om oppgaven, krav og eventuelle spesifikke instruksjoner...

en: Select the project this task belongs to
nb: Velg prosjektet denne oppgaven tilhører

en: Low
nb: Lav

en: High
nb: Høy

en: Urgent
nb: Som haster

en: Initial Status
nb: Opprinnelig status

en: Done
nb: Ferdig

en: Optional: Set a deadline for this task
nb: Valgfritt: Sett en frist for denne oppgaven

en: Estimated Hours
nb: Beregnet timer

en: Optional: Estimate how long this task will take
nb: Valgfritt: Anslå hvor lang tid denne oppgaven vil ta

en: Assign To
nb: Tilordne til

en: Unassigned
nb: Ikke tilordnet

en: Optional: Assign this task to a team member
nb: Valgfritt: Tilordne denne oppgaven til et teammedlem

en: Task Creation Tips
nb: Tips for å lage oppgaver

en: Use action verbs and be specific about what needs to be done
nb: Bruk handlingsverb og vær konkret om hva som må gjøres

en: Realistic Estimates
nb: Realistiske estimater

en: Consider complexity and dependencies when estimating time
nb: Vurder kompleksitet og avhengigheter når du estimerer tid

en: Set Deadlines
nb: Sett tidsfrister

en: Due dates help prioritize work and track progress
nb: Forfallsdatoer hjelper deg med å prioritere arbeidet og spore fremdriften

en: Priority Matters
nb: Prioritet er viktig

en: Use priority levels to help team members focus on what's most important
nb: Bruk prioritetsnivåer for å hjelpe teammedlemmer med å fokusere på det som er viktigst

en: Update task details and settings for "%(task)s"
nb: Oppdater oppgavedetaljer og innstillinger for "%(task)s"

en: Back to Task
nb: Tilbake til oppgave

en: Task Information
nb: Oppgaveinformasjon

en: Update Task
nb: Oppdater oppgave

en: Estimate used
nb: Estimat brukt

en: Actual
nb: Faktisk

en: Current Task Info
nb: Informasjon om gjeldende oppgave

en: Current Status
nb: Nåværende status

en: Current Priority
nb: Gjeldende prioritet

en: Currently Assigned To
nb: For øyeblikket tildelt til

en: Current Due Date
nb: Gjeldende forfallsdato

en: Current Estimate
nb: Gjeldende estimat

en: hours
nb: timer

en: Actual Hours
nb: Faktiske timer

en: Started
nb: Startet

en: Edit Tips
nb: Rediger tips

en: Status Changes
nb: Statusendringer

en: Changing status may affect time tracking and progress calculations
nb: Endring av status kan påvirke tidssporing og fremdriftsberegninger

en: Due Date Updates
nb: Forfallsdatooppdateringer

en: Consider team workload when adjusting deadlines
nb: Vurder teamets arbeidsbelastning når du justerer tidsfrister

en: Assignment Changes
nb: Oppdragsendringer

en: Notify team members when reassigning tasks
nb: Varsle teammedlemmer når du tildeler oppgaver på nytt

en: Updating...
nb: Oppdaterer...

en: Filter Tasks
nb: Filtrer oppgaver

en: Delete Selected Tasks
nb: Slett valgte oppgaver

en: Change Status for Selected Tasks
nb: Endre status for valgte oppgaver

en: Assign Selected Tasks
nb: Tilordne valgte oppgaver

en: Assign Tasks
nb: Tilordne oppgaver

en: Move Selected Tasks to Project
nb: Flytt valgte oppgaver til prosjekt

en: Select Project
nb: Velg Prosjekt

en: Move Tasks
nb: Flytt oppgaver

en: Are you sure you want to delete the task "{name}"?
nb: Er du sikker på at du vil slette oppgaven "{name}"?

en: Cannot delete task "{name}" because it has time entries. Please delete the time entries first.
nb: Kan ikke slette oppgaven "{name}" fordi den har tidsoppføringer. Vennligst slett tidsregistreringene først.

en: Delete Task
nb: Slett oppgave

en: My Tasks
nb: Mine oppgaver

en: New Task
nb: Ny oppgave

en: Tasks assigned to or created by you
nb: Oppgaver tildelt eller opprettet av deg

en: Filter My Tasks
nb: Filtrer mine oppgaver

en: Task name or description
nb: Oppgavenavn eller beskrivelse

en: All Priorities
nb: Alle prioriteringer

en: Task Type
nb: Oppgavetype

en: Assigned to Me
nb: Tildelt til meg

en: Created by Me
nb: Laget av meg

en: Show overdue only
nb: Vis kun forfalt

en: Apply Filters
nb: Bruk filtre

en: Created by me
nb: Laget av meg

en: View Details
nb: Se detaljer

en: My tasks pagination
nb: Mine oppgaver paginering

en: No tasks found
nb: Ingen oppgaver funnet

en: You don't have any tasks assigned to you or created by you yet.
nb: Du har ingen oppgaver tildelt deg eller opprettet av deg ennå.

en: Create Your First Task
nb: Lag din første oppgave

en: View All Tasks
nb: Vis alle oppgaver

en: Overdue Tasks
nb: Forfalte oppgaver

en: Requires immediate attention
nb: Krever umiddelbar oppmerksomhet

en: items
nb: gjenstander

en: Overdue Tasks Detected
nb: Forfalte oppgaver oppdaget

en: There are
nb: Det finnes

en: overdue tasks that require immediate attention.
nb: forfalte oppgaver som krever umiddelbar oppmerksomhet.

en: Please review and update these tasks to prevent further delays.
nb: Se gjennom og oppdater disse oppgavene for å unngå ytterligere forsinkelser.

en: Due:
nb: Forfaller:

en: Actual:
nb: Faktisk:

en: No Overdue Tasks!
nb: Ingen forfalte oppgaver!

en: Great job! All tasks are currently on schedule.
nb: Flott jobb! Alle oppgavene er foreløpig i rute.

en: Enter new due date (YYYY-MM-DD):
nb: Skriv inn ny forfallsdato (ÅÅÅÅ-MM-DD):

en: Are you sure you want to extend the due date to
nb: Er du sikker på at du vil forlenge forfallsdatoen til

en: for all overdue tasks?
nb: for alle forfalte oppgaver?

en: Bulk due date update feature coming soon!
nb: Funksjon for masseoppdatering av forfallsdato kommer snart!

en: Enter new priority (low/medium/high/urgent):
nb: Angi ny prioritet (lav/middels/høy/haster):

en: Are you sure you want to set priority to
nb: Er du sikker på at du vil prioritere

en: Bulk priority update feature coming soon!
nb: Masseprioritetsoppdateringsfunksjon kommer snart!

en: Invalid priority. Please use: low, medium, high, or urgent
nb: Ugyldig prioritet. Vennligst bruk: lav, middels, høy eller haster

en: Start task and mark as In Progress?
nb: Starte oppgaven og markere som Pågår?

en: Change Task Status
nb: Endre oppgavestatus

en: Mark task as To Do?
nb: Merke oppgaven som å gjøre?

en: Mark task as Done?
nb: Vil du merke oppgaven som Ferdig?

en: Complete Task
nb: Fullfør oppgaven

en: Complete
nb: Fullstendig

en: Reopen task to Review?
nb: Åpne oppgaven for gjennomgang på nytt?

en: Reopen Task
nb: Åpne oppgave på nytt

en: Reopen
nb: Åpne igjen

en: Create Time Entry Template
nb: Opprett tidsregistreringsmal

en: e.g., Daily Standup, Client Meeting
nb: f.eks. daglig standup, klientmøte

en: e.g., 1.0, 0.5
nb: f.eks. 1,0, 0,5

en: Pre-fill notes for this type of time entry
nb: Forhåndsutfyll notater for denne typen tidsregistrering

en: e.g., meeting, development, admin
nb: f.eks. møte, utvikling, admin

en: Edit Template
nb: Rediger mal

en: Are you sure you want to delete this template?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne malen?

en: Delete Template
nb: Slett mal

en: Usage Statistics
nb: Bruksstatistikk

en: Duplicate Entry
nb: Duplisert oppføring

en: Duplicate Time Entry
nb: Duplikat tidsregistrering

en: Log Time Manually
nb: Logg tid manuelt

en: Create a copy of a previous entry with new times
nb: Lag en kopi av en tidligere oppføring med nye tider

en: Create a new time entry
nb: Opprett en ny tidsregistrering

en: Duplicating entry:
nb: Dupliserer oppføring:

en: Original:
nb: Opprinnelig:

en: to
nb: til

en: No task
nb: Ingen oppgave

en: Tasks load after selecting a project
nb: Oppgaver lastes inn etter valg av prosjekt

en: What did you work on?
nb: Hva jobbet du med?

en: Failed to load tasks
nb: Kunne ikke laste inn oppgaver

en: Track your time with a visual timer
nb: Spor tiden din med en visuell tidtaker

en: Estimated Completion
nb: Estimert fullføring

en: Calculating...
nb: Beregner...

en: Based on average session duration
nb: Basert på gjennomsnittlig øktvarighet

en: No active timer. Start one below!
nb: Ingen aktiv timer. Start en nedenfor!

en: Start New Timer
nb: Start ny timer

en: Select a project...
nb: Velg et prosjekt...

en: Add notes about what you're working on...
nb: Legg til notater om hva du jobber med...

en: Recent Projects
nb: Nylige prosjekter

en: Today's Stats
nb: Dagens statistikk

en: Settings
nb: Innstillinger

en: No project
nb: Ikke noe prosjekt

en: In progress
nb: Pågår

en: View all time entries
nb: Se alle tidsregistreringer

en: No recent time entries
nb: Ingen nyere tidsoppføringer

en: Manage your account settings and preferences
nb: Administrer kontoinnstillingene og -preferansene dine

en: Profile Information
nb: Profilinformasjon

en: Username cannot be changed
nb: Brukernavn kan ikke endres

en: Email Address
nb: E-postadresse

en: Required for email notifications
nb: Nødvendig for e-postvarsler

en: Notification Preferences
nb: Varslingsinnstillinger

en: Enable Email Notifications
nb: Aktiver e-postvarsler

en: Master switch for all email notifications
nb: Hovedbryter for alle e-postvarsler

en: Overdue Invoice Notifications
nb: Varsler om forfalte fakturaer

en: Task Assignment Notifications
nb: Oppgavetildelingsvarsler

en: Comment & Mention Notifications
nb: Varsler om kommentarer og omtale

en: Weekly Time Summary Email
nb: Ukentlig tidssammendrag e-post

en: Display Preferences
nb: Visningsinnstillinger

en: System Default
nb: Systemstandard

en: Light
nb: Lys

en: Time Rounding Preferences
nb: Tidsavrundingspreferanser

en: Configure how your time entries are rounded. This affects how durations are calculated when you stop timers.
nb: Konfigurer hvordan tidsregistreringene dine avrundes. Dette påvirker hvordan varighetene beregnes når du stopper tidtakere.

en: Enable Time Rounding
nb: Aktiver tidsavrunding

en: Round time entries to configured intervals
nb: Rund tidsoppføringer til konfigurerte intervaller

en: Rounding Interval
nb: Avrundingsintervall

en: Time entries will be rounded to this interval
nb: Tidsregistreringer avrundes til dette intervallet

en: Rounding Method
nb: Avrundingsmetode

en: Overtime Settings
nb: Overtidsinnstillinger

en: Set your standard working hours per day. Any time worked beyond this will be counted as overtime.
nb: Angi standard arbeidstid per dag. All arbeid utover dette vil bli regnet som overtid.

en: Standard Hours Per Day
nb: Standard timer per dag

en: Typically 8 hours for a full-time job
nb: Typisk 8 timer for en fulltidsjobb

en: How it works
nb: Hvordan det fungerer

en: If you work more than your standard hours in a day, the extra time will be tracked as overtime in reports and analytics.
nb: Hvis du jobber mer enn standardtimer på en dag, vil den ekstra tiden spores som overtid i rapporter og analyser.

en: Regional Settings
nb: Regionale innstillinger

en: Timezone
nb: Tidssone

en: Date Format
nb: Datoformat

en: Time Format
nb: Tidsformat

en: Week Starts On
nb: Uken starter på

en: Sunday
nb: søndag

en: Monday
nb: mandag

en: Saturday
nb: lørdag

en: Time rounding is disabled. All times will be recorded exactly as tracked.
nb: Tidsavrunding er deaktivert. Alle tider vil bli registrert nøyaktig som sporet.

en: No rounding - times will be recorded exactly as tracked.
nb: Ingen avrunding - tider vil bli registrert nøyaktig som sporet.

en: Actual time:
nb: Faktisk tid:

en: Rounded:
nb: Avrundet:

en: With
nb: Med

en:  minute intervals
nb: minuttintervaller

en: Create Weekly Goal
nb: Lag ukentlig mål

en: Create Weekly Time Goal
nb: Lag ukentlig tidsmål

en: Set a target for hours to work this week
nb: Sett et mål for arbeidstimer denne uken

en: Target Hours
nb: Måltid

en: How many hours do you want to work this week?
nb: Hvor mange timer vil du jobbe denne uken?

en: Week Start Date
nb: Uke startdato

en: Leave blank to use current week (starting Monday)
nb: La stå tomt for å bruke gjeldende uke (starter mandag)

en: Optional notes about your goal...
nb: Valgfrie merknader om målet ditt...

en: Quick Presets
nb: Raske forhåndsinnstillinger

en: Tips for Setting Goals
nb: Tips for å sette mål

en: Be realistic: Consider holidays, meetings, and other commitments
nb: Vær realistisk: Vurder ferier, møter og andre forpliktelser

en: Start conservative: You can always adjust your goal later
nb: Begynn konservativt: Du kan alltid justere målet ditt senere

en: Track progress: Check your dashboard regularly to stay on track
nb: Spor fremgang: Sjekk dashbordet regelmessig for å holde deg på sporet

en: Typical full-time: 40 hours per week (8 hours/day, 5 days)
nb: Typisk heltid: 40 timer per uke (8 timer/dag, 5 dager)

en: Edit Weekly Goal
nb: Rediger ukentlig mål

en: Edit Weekly Time Goal
nb: Rediger ukentlig tidsmål

en: Week Period
nb: Ukeperiode

en: Current Progress
nb: Nåværende fremgang

en: Are you sure you want to delete this goal?
nb: Er du sikker på at du vil slette dette målet?

en: Delete Goal
nb: Slett mål

en: Weekly Time Goals
nb: Ukentlige tidsmål

en: Set and track your weekly hour targets
nb: Angi og spor dine ukentlige timemål

en: New Goal
nb: Nytt mål

en: Total Goals
nb: Totale mål

en: Success Rate
nb: Suksessrate

en: Current Week Goal
nb: Nåværende ukemål

en: Remaining Hours
nb: Gjenstående timer

en: Days Remaining
nb: Dager igjen

en: Avg Hours/Day Needed
nb: Gj.sn. timer/dag nødvendig

en: Edit Goal
nb: Rediger mål

en: No goal set for this week
nb: Ingen mål satt for denne uken

en: Create a weekly time goal to start tracking your progress
nb: Lag et ukentlig tidsmål for å begynne å spore fremgangen din

en: Goal History
nb: Målhistorie

en: Target
nb: Mål

en: Weekly Goal Details
nb: Ukentlige måldetaljer

en: Daily Breakdown
nb: Daglig sammenbrudd

en: Time Entries This Week
nb: Tidsposter denne uken

en: No Project
nb: Ingen prosjekt

en: No time entries recorded for this week yet
nb: Ingen tidsregistreringer registrert for denne uken ennå

en: Overpaid
nb: Overbetalt

en: Cash
nb: Kontanter

en: Check
nb: Sjekke

en: Bank Transfer
nb: Bankoverføring

en: Credit Card
nb: Kredittkort

en: Debit Card
nb: Debetkort

en: Company Card
nb: Bedriftskort

en: Approved
nb: Godkjent

en: Reimbursed
nb: Refundert

en: Processing
nb: Behandling

en: Partial
nb: Delvis

en: 80% Budget Warning
nb: 80 % budsjettadvarsel

en: Budget Limit Reached
nb: Budsjettgrense nådd

en: Invoice #: %(num)s
nb: Fakturanummer: %(num)s

en: Issue Date: %(date)s
nb: Utstedelsesdato: %(date)s

en: Due Date: %(date)s
nb: Forfallsdato: %(date)s

en: Quote For:
nb: Sitat for:

en: Quote Details:
nb: Sitatdetaljer:

en: Items:
nb: Varer:

en: Please log in to access this page
nb: Logg inn for å få tilgang til denne siden
