TimeTracker - en to no translation catalogue (3035 entries)

en: Your session expired or the page was open too long. Please try again.
no: Økten din har utløpt eller siden var åpen for lenge. Vennligst prøv igjen.

en: Administrator access required
no: Krever administratortilgang

en: Username is required
no: Brukernavn er påkrevd

en: User already exists
no: Brukeren eksisterer allerede

en: Could not create user due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke opprette bruker på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: User "%(username)s" created successfully
no: Brukeren "%(username)s" ble opprettet

en: Username already exists
no: Brukernavnet finnes allerede

en: Please select a client when enabling client portal access.
no: Velg en klient når du aktiverer klientportaltilgang.

en: Could not update user due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke oppdatere bruker på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: User "%(username)s" updated successfully
no: Brukeren "%(username)s" ble oppdatert

en: Cannot delete the last administrator
no: Kan ikke slette den siste administratoren

en: Cannot delete user with existing time entries
no: Kan ikke slette bruker med eksisterende tidsregistreringer

en: Could not delete user due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette bruker på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: User "%(username)s" deleted successfully
no: Brukeren "%(username)s" ble slettet

en: Telemetry has been enabled. Thank you for helping us improve!
no: Telemetri er aktivert. Takk for at du hjelper oss å forbedre oss!

en: Telemetry has been disabled.
no: Telemetri er deaktivert.

en: Invalid timezone: %(timezone)s
no: Ugyldig tidssone: %(timezone)s

en: Could not update settings due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke oppdatere innstillingene på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Settings updated successfully
no: Innstillingene ble oppdatert

en: Could not update PDF layout due to a database error.
no: Kunne ikke oppdatere PDF-oppsettet på grunn av en databasefeil.

en: PDF layout updated successfully
no: PDF-layout ble oppdatert

en: Could not reset PDF layout due to a database error.
no: Kunne ikke tilbakestille PDF-oppsettet på grunn av en databasefeil.

en: PDF layout reset to defaults
no: PDF-layout tilbakestilt til standard

en: No logo file selected
no: Ingen logofil er valgt

en: Invalid image file.
no: Ugyldig bildefil.

en: Could not save logo due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke lagre logoen på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Company logo uploaded successfully! You can see it in the "Current Company Logo" section above. It will appear on invoices and PDF documents.
no: Firmalogoen ble lastet opp! Du kan se den i delen "Gjeldende firmalogo" ovenfor. Det vil vises på fakturaer og PDF-dokumenter.

en: Invalid file type. Allowed types: PNG, JPG, JPEG, GIF, SVG, WEBP
no: Ugyldig filtype. Tillatte typer: PNG, JPG, JPEG, GIF, SVG, WEBP

en: Could not remove logo due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke fjerne logoen på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Company logo removed successfully. Upload a new logo in the section below if needed.
no: Firmalogoen ble fjernet. Last opp en ny logo i seksjonen nedenfor om nødvendig.

en: No logo to remove
no: Ingen logo å fjerne

en: Backup failed: archive not created
no: Sikkerhetskopiering mislyktes: arkivet ble ikke opprettet

en: Backup failed: %(error)s
no: Sikkerhetskopiering mislyktes: %(error)s

en: Invalid file type
no: Ugyldig filtype

en: Backup file not found
no: Finner ikke sikkerhetskopifilen

en: Backup "%(filename)s" deleted successfully
no: Sikkerhetskopien "%(filename)s" ble slettet

en: Failed to delete backup: %(error)s
no: Kunne ikke slette sikkerhetskopi: %(error)s

en: Invalid file type. Please select a .zip backup archive.
no: Ugyldig filtype. Velg et .zip-sikkerhetskopiarkiv.

en: Backup file not found.
no: Finner ikke sikkerhetskopifilen.

en: Invalid file type. Please upload a .zip backup archive.
no: Ugyldig filtype. Last opp et .zip-sikkerhetskopiarkiv.

en: No backup file provided
no: Ingen sikkerhetskopifil oppgitt

en: Restore started. You can monitor progress on this page.
no: Gjenoppretting startet. Du kan overvåke fremdriften på denne siden.

en: OIDC is not enabled. Set AUTH_METHOD to "oidc" or "both".
no: OIDC er ikke aktivert. Sett AUTH_METHOD til "oidc" eller "begge".

en: OIDC_ISSUER is not configured
no: OIDC_ISSUER er ikke konfigurert

en: ✓ Discovery document fetched successfully from %(url)s
no: ✓ Oppdagelsesdokument ble hentet fra %(url)s

en: ✗ Timeout fetching discovery document from %(url)s
no: ✗ Tidsavbrudd for henting av oppdagelsesdokument fra %(url)s

en: ✗ Failed to fetch discovery document: %(error)s
no: ✗ Kunne ikke hente oppdagelsesdokumentet: %(error)s

en: ✗ Unexpected error: %(error)s
no: ✗ Uventet feil: %(error)s

en: ✓ OAuth client is registered in application
no: ✓ OAuth-klient er registrert i applikasjonen

en: ✗ OAuth client is not registered
no: ✗ OAuth-klient er ikke registrert

en: ✗ Failed to create OAuth client: %(error)s
no: ✗ Kunne ikke opprette OAuth-klient: %(error)s

en: ✗ Missing %(endpoint)s in discovery document
no: ✗ Mangler %(endpoint)s i oppdagelsesdokumentet

en: ✓ Scope "%(scope)s" is supported by provider
no: ✓ Omfang "%(scope)s" støttes av leverandøren

en: ⚠ Scope "%(scope)s" may not be supported by provider (supported: %(supported)s)
no: ⚠ Omfang «%(scope)s» støttes kanskje ikke av leverandøren (støttet: %(supported)s)

en: ℹ Provider supports claims: %(claims)s
no: ℹ Leverandøren støtter krav: %(claims)s

en: ✓ Configured %(claim_type)s claim "%(claim_name)s" is supported
no: ✓ Konfigurert %(claim_type)s påstand "%(claim_name)s" støttes

en: ⚠ Configured %(claim_type)s claim "%(claim_name)s" not in supported claims list (may still work)
no: ⚠ Konfigurert %(claim_type)s krav "%(claim_name)s" er ikke i støttet kravliste (kan fortsatt fungere)

en: OIDC configuration test completed
no: OIDC-konfigurasjonstest fullført

en: Template name is required
no: Malnavn er påkrevd

en: A template with this name already exists
no: En mal med dette navnet finnes allerede

en: Could not create email template due to a database error.
no: Kunne ikke opprette e-postmal på grunn av en databasefeil.

en: Email template created successfully
no: E-postmal opprettet

en: Could not update email template due to a database error.
no: Kunne ikke oppdatere e-postmalen på grunn av en databasefeil.

en: Email template updated successfully
no: E-postmalen ble oppdatert

en: Cannot delete template that is in use by invoices or recurring invoices
no: Kan ikke slette mal som er i bruk av fakturaer eller gjentakende fakturaer

en: Could not delete email template due to a database error.
no: Kunne ikke slette e-postmalen på grunn av en databasefeil.

en: Email template "%(name)s" deleted successfully
no: E-postmalen "%(name)s" ble slettet

en: Audit logs table does not exist. Please run: flask db upgrade
no: Tabellen for revisjonslogger eksisterer ikke. Vennligst kjør: flask db upgrade

en: Could not create your account due to a database error. Please try again later.
no: Kunne ikke opprette kontoen din på grunn av en databasefeil. Vennligst prøv igjen senere.

en: Welcome! Your account has been created.
no: Velkomst! Kontoen din er opprettet.

en: User not found. Please contact an administrator.
no: Bruker ikke funnet. Vennligst kontakt en administrator.

en: Could not update your account role due to a database error.
no: Kunne ikke oppdatere kontorollen din på grunn av en databasefeil.

en: Account is disabled. Please contact an administrator.
no: Kontoen er deaktivert. Vennligst kontakt en administrator.

en: Welcome back, %(username)s!
no: Velkommen tilbake, %(username)s!

en: Unexpected error during login. Please try again or check server logs.
no: Uventet feil under pålogging. Prøv igjen eller sjekk serverloggene.

en: Goodbye, %(username)s!
no: Farvel, %(username)s!

en: Invalid avatar file type. Allowed: PNG, JPG, JPEG, GIF, WEBP
no: Ugyldig avatarfiltype. Tillatt: PNG, JPG, JPEG, GIF, WEBP

en: Failed to save avatar on server.
no: Kunne ikke lagre avataren på serveren.

en: Profile updated successfully
no: Profilen ble oppdatert

en: Could not update your profile due to a database error.
no: Kunne ikke oppdatere profilen din på grunn av en databasefeil.

en: Avatar removed
no: Avatar fjernet

en: Failed to remove avatar.
no: Kunne ikke fjerne avataren.

en: Single Sign-On is not configured yet. Please contact an administrator.
no: Enkel pålogging er ikke konfigurert ennå. Vennligst kontakt en administrator.

en: Single Sign-On is not configured.
no: Enkel pålogging er ikke konfigurert.

en: Authentication failed: missing issuer or subject claim. Please check OIDC configuration.
no: Autentisering mislyktes: manglende utsteder- eller emnekrav. Vennligst sjekk OIDC-konfigurasjonen.

en: User account does not exist and self-registration is disabled.
no: Brukerkonto eksisterer ikke og selvregistrering er deaktivert.

en: Could not create your account due to a database error.
no: Kunne ikke opprette kontoen din på grunn av en databasefeil.

en: Unexpected error during SSO login. Please try again or contact support.
no: Uventet feil under SSO-pålogging. Vennligst prøv igjen eller kontakt kundestøtte.

en: You do not have access to this project.
no: Du har ikke tilgang til dette prosjektet.

en: This project does not have a budget set.
no: Dette prosjektet har ikke et budsjett.

en: Event created successfully
no: Arrangementet ble opprettet

en: Event updated successfully
no: Arrangementet ble oppdatert

en: You do not have permission to delete this event.
no: Du har ikke tillatelse til å slette denne hendelsen.

en: Failed to delete event
no: Kunne ikke slette aktiviteten

en: Event deleted successfully
no: Arrangementet ble slettet

en: Error deleting event: %(error)s
no: Feil ved sletting av hendelse: %(error)s

en: Event moved successfully
no: Arrangementet ble flyttet

en: Event resized successfully
no: Størrelsen på hendelsen ble endret

en: You do not have permission to view this event.
no: Du har ikke tillatelse til å se denne hendelsen.

en: You do not have permission to edit this event.
no: Du har ikke tillatelse til å redigere denne hendelsen.

en: Note content cannot be empty
no: Notatinnholdet kan ikke være tomt

en: Note added successfully
no: Merknaden ble lagt til

en: Error adding note
no: Feil ved å legge til notat

en: Error adding note: %(error)s
no: Feil ved å legge til notat: %(error)s

en: Note does not belong to this client
no: Note tilhører ikke denne klienten

en: You do not have permission to edit this note
no: Du har ikke tillatelse til å redigere dette notatet

en: Error updating note
no: Feil under oppdatering av notat

en: Note updated successfully
no: Notatet ble oppdatert

en: Error updating note: %(error)s
no: Feil ved oppdatering av notat: %(error)s

en: You do not have permission to delete this note
no: Du har ikke tillatelse til å slette dette notatet

en: Error deleting note
no: Feil ved sletting av notat

en: Note deleted successfully
no: Notatet ble slettet

en: Error deleting note: %(error)s
no: Feil ved sletting av notat: %(error)s

en: Please log in to access the client portal.
no: Logg inn for å få tilgang til klientportalen.

en: Client portal access is not enabled for your account.
no: Kundeportaltilgang er ikke aktivert for kontoen din.

en: Your client account is inactive.
no: Kundekontoen din er inaktiv.

en: Username and password are required.
no: Brukernavn og passord kreves.

en: Invalid username or password.
no: Ugyldig brukernavn eller passord.

en: Welcome, %(client_name)s!
no: Velkommen, %(client_name)s!

en: You have been logged out.
no: Du har blitt logget ut.

en: Invalid or missing password setup token.
no: Ugyldig eller manglende passordoppsetttoken.

en: Invalid or expired password setup token. Please request a new one.
no: Ugyldig eller utløpt passordkonfigurasjonstoken. Vennligst be om en ny.

en: Password is required.
no: Passord kreves.

en: Password must be at least 8 characters long.
no: Passordet må være minst 8 tegn langt.

en: Passwords do not match.
no: Passord stemmer ikke.

en: Could not set password due to a database error.
no: Kunne ikke angi passord på grunn av en databasefeil.

en: Password set successfully! You can now log in to the portal.
no: Passordet ble angitt! Du kan nå logge inn på portalen.

en: Unable to load client portal data.
no: Kan ikke laste klientportaldata.

en: Invoice not found.
no: Finner ikke faktura.

en: Quote not found.
no: Sitat ikke funnet.

en: You do not have permission to create clients
no: Du har ikke tillatelse til å opprette klienter

en: Client name is required
no: Klientnavn er påkrevd

en: A client with this name already exists
no: En klient med dette navnet eksisterer allerede

en: Invalid hourly rate format
no: Ugyldig timeprisformat

en: Prepaid hours must be a positive number.
no: Forskuddsbetalte timer må være et positivt tall.

en: Prepaid reset day must be between 1 and 28.
no: Forhåndsbetalt tilbakestillingsdag må være mellom 1 og 28.

en: Could not create client due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke opprette klient på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: You do not have permission to edit clients
no: Du har ikke tillatelse til å redigere klienter

en: Portal username is required when enabling portal access.
no: Portalbrukernavn kreves når du aktiverer portaltilgang.

en: This portal username is already in use by another client.
no: Dette portalbrukernavnet er allerede i bruk av en annen klient.

en: Could not update client due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke oppdatere klienten på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: You do not have permission to send portal emails
no: Du har ikke tillatelse til å sende portal-e-post

en: Client portal is not enabled for this client.
no: Klientportalen er ikke aktivert for denne klienten.

en: Portal username is not set for this client.
no: Portalbrukernavn er ikke angitt for denne klienten.

en: Client email address is not set. Cannot send password setup email.
no: Klientens e-postadresse er ikke angitt. Kan ikke sende e-post for passordoppsett.

en: Could not generate password setup token due to a database error.
no: Kunne ikke generere passordoppsetttoken på grunn av en databasefeil.

en: Password setup email sent successfully to %(email)s
no: Passordoppsett-e-post sendt til %(email)s

en: Email server is not configured. Please configure email settings in Admin → Email Configuration or set MAIL_SERVER environment variable.
no: E-postserveren er ikke konfigurert. Vennligst konfigurer e-postinnstillinger i Admin → E-postkonfigurasjon eller angi MAIL_SERVER miljøvariabel.

en: Failed to send password setup email. Please check email configuration and server logs for details.
no: Kunne ikke sende e-post for passordoppsett. Vennligst sjekk e-postkonfigurasjon og serverlogger for detaljer.

en: An error occurred while sending the email: %(error)s
no: Det oppstod en feil under sending av e-posten: %(error)s

en: You do not have permission to archive clients
no: Du har ikke tillatelse til å arkivere klienter

en: Client is already inactive
no: Klienten er allerede inaktiv

en: You do not have permission to activate clients
no: Du har ikke tillatelse til å aktivere klienter

en: Client is already active
no: Klienten er allerede aktiv

en: You do not have permission to delete clients
no: Du har ikke tillatelse til å slette klienter

en: Cannot delete client with existing projects
no: Kan ikke slette klient med eksisterende prosjekter

en: Could not delete client due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette klienten på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No clients selected for deletion
no: Ingen klienter valgt for sletting

en: Could not delete clients due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette klienter på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No clients were deleted
no: Ingen klienter ble slettet

en: You do not have permission to change client status
no: Du har ikke tillatelse til å endre klientstatus

en: No clients selected
no: Ingen klienter er valgt

en: Invalid status
no: Ugyldig status

en: Could not update client status due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke oppdatere klientstatus på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No clients were updated
no: Ingen klienter ble oppdatert

en: Comment content cannot be empty
no: Kommentarinnholdet kan ikke være tomt

en: Comment must be associated with a project, task, or quote
no: Kommentar må være knyttet til et prosjekt, en oppgave eller et tilbud

en: Comment cannot be associated with multiple targets
no: Kommentar kan ikke knyttes til flere mål

en: Invalid parent comment
no: Ugyldig forelderkommentar

en: Comment added successfully
no: Kommentar lagt til

en: Error adding comment
no: Feil ved å legge til kommentar

en: Error adding comment: %(error)s
no: Feil ved å legge til kommentar: %(error)s

en: You do not have permission to edit this comment
no: Du har ikke tillatelse til å redigere denne kommentaren

en: Comment updated successfully
no: Kommentaren ble oppdatert

en: Error updating comment: %(error)s
no: Feil ved oppdatering av kommentar: %(error)s

en: You do not have permission to delete this comment
no: Du har ikke tillatelse til å slette denne kommentaren

en: Comment deleted successfully
no: Kommentar slettet

en: Error deleting comment: %(error)s
no: Feil ved sletting av kommentar: %(error)s

en: Contact created successfully
no: Kontakt opprettet

en: Error creating contact: %(error)s
no: Feil ved opprettelse av kontakt: %(error)s

en: Contact updated successfully
no: Kontakten er oppdatert

en: Error updating contact: %(error)s
no: Feil ved oppdatering av kontakt: %(error)s

en: Contact deleted successfully
no: Kontakten ble slettet

en: Error deleting contact: %(error)s
no: Feil ved sletting av kontakt: %(error)s

en: Contact set as primary
no: Kontakt satt som primær

en: Error setting primary contact: %(error)s
no: Feil ved innstilling av primærkontakt: %(error)s

en: Communication recorded successfully
no: Kommunikasjonen ble registrert

en: Error recording communication: %(error)s
no: Feil ved opptak av kommunikasjon: %(error)s

en: Invalid deal value
no: Ugyldig avtaleverdi

en: Deal created successfully
no: Avtalen ble opprettet

en: Error creating deal: %(error)s
no: Feil ved opprettelse av avtale: %(error)s

en: Deal updated successfully
no: Avtalen ble oppdatert

en: Error updating deal: %(error)s
no: Feil ved oppdatering av avtale: %(error)s

en: Deal closed as won
no: Avtalen ble avsluttet som vunnet

en: Error closing deal: %(error)s
no: Feil ved lukking av avtale: %(error)s

en: Deal closed as lost
no: Avtalen ble avsluttet som tapt

en: Activity recorded successfully
no: Aktivitet registrert

en: Error recording activity: %(error)s
no: Feil ved registrering av aktivitet: %(error)s

en: Category name is required
no: Kategorinavn er obligatorisk

en: Expense category created successfully
no: Utgiftskategori opprettet

en: Error creating expense category
no: Feil ved opprettelse av utgiftskategori

en: Expense category updated successfully
no: Utgiftskategori er oppdatert

en: Error updating expense category
no: Feil ved oppdatering av utgiftskategori

en: Expense category deactivated successfully
no: Utgiftskategori er deaktivert

en: Error deactivating expense category
no: Feil ved deaktivering av utgiftskategori

en: Title is required
no: Tittel er påkrevd

en: Category is required
no: Kategori er påkrevd

en: Amount is required
no: Beløp kreves

en: Expense date is required
no: Utgiftsdato er påkrevd

en: Invalid date format
no: Ugyldig datoformat

en: Invalid amount format
no: Ugyldig beløpsformat

en: Expense created successfully
no: Utgift opprettet

en: Error creating expense
no: Feil ved opprettelse av utgift

en: You do not have permission to view this expense
no: Du har ikke tillatelse til å se denne utgiften

en: You do not have permission to edit this expense
no: Du har ikke tillatelse til å redigere denne utgiften

en: Cannot edit approved or reimbursed expenses
no: Kan ikke redigere godkjente eller refunderte utgifter

en: Please fill in all required fields
no: Vennligst fyll ut alle obligatoriske felt

en: Expense updated successfully
no: Utgiften er oppdatert

en: Error updating expense
no: Feil ved oppdatering av utgift

en: You do not have permission to delete this expense
no: Du har ikke tillatelse til å slette denne utgiften

en: Cannot delete approved or invoiced expenses
no: Kan ikke slette godkjente eller fakturerte utgifter

en: Expense deleted successfully
no: Utgift slettet

en: Error deleting expense
no: Feil ved sletting av utgift

en: No expenses selected for deletion
no: Ingen utgifter valgt for sletting

en: Could not delete expenses due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette utgifter på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Successfully deleted %(count)d expense(s)
no: Vellykket slettet %(count)d utgift(er)

en: Skipped %(count)d expense(s): %(errors)s
no: Hoppet over %(count)d utgift(er): %(errors)s

en: No expenses selected
no: Ingen utgifter valgt

en: Invalid status value
no: Ugyldig statusverdi

en: Could not update expenses due to a database error
no: Kunne ikke oppdatere utgifter på grunn av en databasefeil

en: Successfully updated %(count)d expense(s) to %(status)s
no: Vellykket oppdatert %(count)d utgift(er) til %(status)s

en: Skipped %(count)d expense(s) (no permission)
no: Hoppet over %(count)d utgift(er) (ingen tillatelse)

en: Only administrators can approve expenses
no: Kun administratorer kan godkjenne utgifter

en: Only pending expenses can be approved
no: Kun utestående utgifter kan godkjennes

en: Expense approved successfully
no: Utgift godkjent

en: Error approving expense
no: Feil ved godkjenning av utgift

en: Only administrators can reject expenses
no: Bare administratorer kan avvise utgifter

en: Only pending expenses can be rejected
no: Kun utestående utgifter kan avvises

en: Rejection reason is required
no: Årsak til avvisning kreves

en: Expense rejected
no: Utgift avvist

en: Error rejecting expense
no: Feil under avvisning av utgift

en: Only administrators can mark expenses as reimbursed
no: Kun administratorer kan merke utgifter som refundert

en: Only approved expenses can be marked as reimbursed
no: Kun godkjente utgifter kan merkes som refundert

en: This expense is not marked as reimbursable
no: Denne utgiften er ikke merket som refunderbar

en: Expense marked as reimbursed
no: Utgift markert som refundert

en: Error marking expense as reimbursed
no: Feil ved merking av utgift som refundert

en: OCR is not available. Please contact your administrator.
no: OCR er ikke tilgjengelig. Kontakt administratoren din.

en: No file provided
no: Ingen fil oppgitt

en: No file selected
no: Ingen fil er valgt

en: Invalid file type. Allowed types: png, jpg, jpeg, gif, pdf
no: Ugyldig filtype. Tillatte typer: png, jpg, jpeg, gif, pdf

en: Receipt scanned successfully! You can now create an expense with the extracted data.
no: Kvittering skannet! Du kan nå opprette en utgift med de utpakkede dataene.

en: Error scanning receipt. Please try again or enter the expense manually.
no: Feil ved skanning av kvittering. Vennligst prøv igjen eller skriv inn utgiften manuelt.

en: No scanned receipt data found. Please scan a receipt first.
no: Fant ingen skannede kvitteringsdata. Vennligst skann en kvittering først.

en: Expense created successfully from scanned receipt
no: Utgift opprettet fra skannet kvittering

en: SKU already exists. Please use a different SKU.
no: SKU eksisterer allerede. Vennligst bruk en annen SKU.

en: Stock item created successfully.
no: Lagervare opprettet.

en: Error creating stock item: %(error)s
no: Feil ved opprettelse av lagervare: %(error)s

en: Stock item updated successfully.
no: Lagervare ble oppdatert.

en: Error updating stock item: %(error)s
no: Feil ved oppdatering av lagervare: %(error)s

en: Cannot delete stock item with existing stock or movement history.
no: Kan ikke slette lagervare med eksisterende lager eller bevegelseshistorikk.

en: Stock item deleted successfully.
no: Lagervare slettet.

en: Error deleting stock item: %(error)s
no: Feil ved sletting av lagervare: %(error)s

en: Warehouse code already exists. Please use a different code.
no: Lagerkode finnes allerede. Vennligst bruk en annen kode.

en: Warehouse created successfully.
no: Lageret ble opprettet.

en: Error creating warehouse: %(error)s
no: Feil ved opprettelse av lager: %(error)s

en: Warehouse updated successfully.
no: Lageret er oppdatert.

en: Error updating warehouse: %(error)s
no: Feil ved oppdatering av lager: %(error)s

en: Cannot delete warehouse with existing stock. Please transfer or remove all stock first.
no: Kan ikke slette lager med eksisterende lager. Vennligst overfør eller fjern alt lager først.

en: Warehouse deleted successfully.
no: Lageret ble slettet.

en: Error deleting warehouse: %(error)s
no: Feil ved sletting av lager: %(error)s

en: Stock movement recorded successfully.
no: Aksjebevegelse registrert.

en: Error recording stock movement: %(error)s
no: Feil ved registrering av lagerbevegelse: %(error)s

en: Source and destination warehouses must be different.
no: Kilde- og destinasjonslager må være forskjellige.

en: Insufficient stock available in source warehouse.
no: Utilstrekkelig lager tilgjengelig i kildelageret.

en: Stock transfer completed successfully.
no: Aksjeoverføring fullført.

en: Error creating transfer: %(error)s
no: Feil ved opprettelse av overføring: %(error)s

en: Stock adjustment recorded successfully.
no: Lagerjustering registrert.

en: Error recording adjustment: %(error)s
no: Feilopptaksjustering: %(error)s

en: Reservation fulfilled successfully.
no: Reservasjonen fullført.

en: Error fulfilling reservation: %(error)s
no: Feil under oppfyllelse av reservasjon: %(error)s

en: Reservation cancelled successfully.
no: Reservasjonen ble kansellert.

en: Error cancelling reservation: %(error)s
no: Feil ved kansellering av reservasjon: %(error)s

en: Supplier created successfully.
no: Leverandør opprettet.

en: Error creating supplier: %(error)s
no: Feil ved opprettelse av leverandør: %(error)s

en: Supplier code already exists. Please use a different code.
no: Leverandørkoden finnes allerede. Vennligst bruk en annen kode.

en: Supplier updated successfully.
no: Leverandøren ble oppdatert.

en: Error updating supplier: %(error)s
no: Feil ved oppdatering av leverandør: %(error)s

en: Cannot delete supplier with associated stock items. Remove items first.
no: Kan ikke slette leverandør med tilhørende lagervarer. Fjern elementer først.

en: Supplier deleted successfully.
no: Leverandøren ble slettet.

en: Error deleting supplier: %(error)s
no: Feil ved sletting av leverandør: %(error)s

en: Purchase order created successfully.
no: Innkjøpsordre opprettet.

en: Error creating purchase order: %(error)s
no: Feil ved opprettelse av innkjøpsordre: %(error)s

en: Cannot edit a purchase order that has been received.
no: Kan ikke redigere en innkjøpsordre som er mottatt.

en: Purchase order updated successfully.
no: Innkjøpsordre ble oppdatert.

en: Error updating purchase order: %(error)s
no: Feil ved oppdatering av innkjøpsordre: %(error)s

en: Purchase order marked as sent.
no: Innkjøpsordre merket som sendt.

en: Error sending purchase order: %(error)s
no: Feil ved sending av innkjøpsordre: %(error)s

en: Purchase order cancelled successfully.
no: Innkjøpsordre kansellert.

en: Error cancelling purchase order: %(error)s
no: Feil ved kansellering av innkjøpsordre: %(error)s

en: Cannot delete a purchase order that has been received. Cancel it instead.
no: Kan ikke slette en innkjøpsordre som er mottatt. Avbryt den i stedet.

en: Purchase order deleted successfully.
no: Innkjøpsordre slettet.

en: Error deleting purchase order: %(error)s
no: Feil ved sletting av innkjøpsordre: %(error)s

en: Purchase order marked as received and stock updated.
no: Innkjøpsordre merket som mottatt og beholdning oppdatert.

en: Error receiving purchase order: %(error)s
no: Feil ved mottak av innkjøpsordre: %(error)s

en: Project, client name, and due date are required
no: Prosjekt, kundenavn og forfallsdato kreves

en: Invalid due date format
no: Ugyldig forfallsdatoformat

en: Invalid tax rate format
no: Ugyldig skattesatsformat

en: Selected project not found
no: Det valgte prosjektet ble ikke funnet

en: Could not create invoice due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke opprette faktura på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: You do not have permission to view this invoice
no: Du har ikke tillatelse til å se denne fakturaen

en: You do not have permission to edit this invoice
no: Du har ikke tillatelse til å redigere denne fakturaen

en: Warning: Could not reserve stock for item %(item)s: %(error)s
no: Advarsel: Kunne ikke reservere lager for varen %(item)s: %(error)s

en: Could not update invoice due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke oppdatere faktura på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Invoice updated successfully
no: Fakturaen ble oppdatert

en: Warning: Could not reduce stock for item %(item)s: %(error)s
no: Advarsel: Kunne ikke redusere lagerbeholdningen for varen %(item)s: %(error)s

en: You do not have permission to delete this invoice
no: Du har ikke tillatelse til å slette denne fakturaen

en: Could not delete invoice due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette faktura på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No invoices selected for deletion
no: Ingen fakturaer valgt for sletting

en: Could not delete invoices due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette fakturaer på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No invoices selected
no: Ingen fakturaer er valgt

en: Could not update invoices due to a database error
no: Kunne ikke oppdatere fakturaer på grunn av en databasefeil

en: No time entries, costs, expenses, or extra goods selected
no: Ingen tidsregistreringer, kostnader, utgifter eller ekstra varer er valgt

en: Could not generate items due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke generere elementer på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Invoice items generated successfully from time entries and costs
no: Fakturaposter generert vellykket fra tidsregistreringer og kostnader

en: Applied %(hours)s prepaid hours for %(client)s before billing overages.
no: Brukte %(hours)s forhåndsbetalte timer for %(client)s før faktureringsoverskudd.

en: You do not have permission to export this invoice
no: Du har ikke tillatelse til å eksportere denne fakturaen

en: PDF generation failed: %(err)s. Fallback also failed: %(fb)s
no: PDF-generering mislyktes: %(err)s. Tilbakestilling mislyktes også: %(fb)s

en: You do not have permission to duplicate this invoice
no: Du har ikke tillatelse til å duplisere denne fakturaen

en: Could not duplicate invoice due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke duplisere faktura på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Could not finalize duplicated invoice due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke fullføre duplisert faktura på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Invoice marked as sent
no: Faktura merket som sendt

en: message
no: beskjed

en: Invoice marked as paid
no: Faktura merket som betalt

en: Key and label are required
no: Nøkkel og etikett kreves

en: Could not create column due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke opprette kolonne på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Label is required
no: Etikett kreves

en: Could not update column due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke oppdatere kolonne på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: System columns cannot be deleted
no: Systemkolonner kan ikke slettes

en: Could not delete column due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette kolonne på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Could not toggle column due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke bytte kolonne på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Lead created successfully
no: Kundeemne ble opprettet

en: Error creating lead: %(error)s
no: Feil ved opprettelse av kundeemne: %(error)s

en: Lead updated successfully
no: Kundeemne ble oppdatert

en: Error updating lead: %(error)s
no: Feil ved oppdatering av lead: %(error)s

en: Lead has already been converted
no: Bly er allerede konvertert

en: Lead converted to client successfully
no: Lead konvertert til klient vellykket

en: Error converting lead: %(error)s
no: Feil ved konvertering av lead: %(error)s

en: Lead converted to deal successfully
no: Bly konvertert til en vellykket avtale

en: Lead marked as lost
no: Bly merket som tapt

en: Error marking lead as lost: %(error)s
no: Feil ved merking av kundeemne som tapt: %(error)s

en: Mileage entry created successfully
no: Kilometeroppføring opprettet

en: Error creating mileage entry
no: Feil ved opprettelse av kjørelengdeoppføring

en: You do not have permission to view this mileage entry
no: Du har ikke tillatelse til å se denne kilometeroppføringen

en: You do not have permission to edit this mileage entry
no: Du har ikke tillatelse til å redigere denne kilometeroppføringen

en: Cannot edit approved or reimbursed mileage entries
no: Kan ikke redigere godkjente eller refunderte kjørelengdeoppføringer

en: Mileage entry updated successfully
no: Kilometeroppføringen ble oppdatert

en: Error updating mileage entry
no: Feil ved oppdatering av kjørelengdeoppføring

en: You do not have permission to delete this mileage entry
no: Du har ikke tillatelse til å slette denne kilometeroppføringen

en: Mileage entry deleted successfully
no: Kilometeroppføring slettet

en: Error deleting mileage entry
no: Feil ved sletting av kjørelengdeoppføring

en: No mileage entries selected for deletion
no: Ingen kilometerangivelser valgt for sletting

en: Could not delete mileage entries due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette kjørelengdeoppføringer på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Successfully deleted %(count)d mileage entr%(plural)s
no: Vellykket slettet %(count)d kjørelengde entr%(plural)s

en: Skipped %(count)d mileage entr%(plural)s: %(errors)s
no: Hoppet over %(count)d kjørelengdeinnføring%(plural)s: %(errors)s

en: No mileage entries selected
no: Ingen kilometerangivelser er valgt

en: Could not update mileage entries due to a database error
no: Kunne ikke oppdatere kjørelengdeoppføringer på grunn av en databasefeil

en: Successfully updated %(count)d mileage entr%(plural)s to %(status)s
no: Vellykket oppdatert %(count)d kjørelengde entr%(plural)s til %(status)s

en: Skipped %(count)d mileage entr%(plural)s (no permission)
no: Hoppet over %(count)d kjørelengde entr%(plural)s (ingen tillatelse)

en: Only administrators can approve mileage entries
no: Bare administratorer kan godkjenne kilometerangivelser

en: Only pending mileage entries can be approved
no: Kun ventende kilometerangivelser kan godkjennes

en: Mileage entry approved successfully
no: Kilometerregistrering godkjent

en: Error approving mileage entry
no: Feil ved godkjenning av kilometerangivelse

en: Only administrators can reject mileage entries
no: Bare administratorer kan avvise kilometerangivelser

en: Only pending mileage entries can be rejected
no: Bare ventende kilometerangivelser kan avvises

en: Mileage entry rejected
no: Kilometerregistrering avvist

en: Error rejecting mileage entry
no: Feil ved avvisning av kilometerangivelse

en: Only administrators can mark mileage entries as reimbursed
no: Bare administratorer kan merke kilometeroppføringer som refundert

en: Only approved mileage entries can be marked as reimbursed
no: Kun godkjente kilometerangivelser kan merkes som refundert

en: Mileage entry marked as reimbursed
no: Kilometeroppføring merket som refundert

en: Error marking mileage entry as reimbursed
no: Feil ved merking av kilometerangivelse som refundert

en: Quote title and client are required
no: Sitattittel og klient kreves

en: Selected client not found
no: Den valgte klienten ble ikke funnet

en: Invalid total amount format
no: Ugyldig totalbeløpsformat

en: Invalid estimated hours format
no: Ugyldig estimert timeformat

en: Invalid date format for valid until
no: Ugyldig datoformat for gyldig til

en: Could not create quote due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke opprette tilbud på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Quote created successfully
no: Sitat opprettet

en: Only draft quotes can be edited
no: Kun utkast til sitater kan redigeres

en: Could not update quote due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke oppdatere tilbudet på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Quote updated successfully
no: Sitat ble oppdatert

en: Only draft quotes can be sent
no: Kun utkast til tilbud kan sendes

en: Could not send quote due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke sende tilbud på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Quote sent successfully
no: Sitat sendt

en: This quote cannot be accepted
no: Dette sitatet kan ikke aksepteres

en: Could not accept quote: %(error)s
no: Kunne ikke godta sitat: %(error)s

en: Could not accept quote due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke godta tilbud på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Quote accepted and project created successfully
no: Tilbud akseptert og prosjektet ble opprettet

en: This quote cannot be rejected
no: Dette sitatet kan ikke avvises

en: Could not reject quote: %(error)s
no: Kunne ikke avvise sitat: %(error)s

en: Could not reject quote due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke avvise tilbudet på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Quote rejected
no: Sitat avvist

en: Only draft or rejected quotes can be deleted
no: Kun utkast eller avviste sitater kan slettes

en: Could not delete quote due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette sitat på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Quote deleted successfully
no: Sitat slettet

en: Invalid from date format
no: Ugyldig fra datoformat

en: Invalid to date format
no: Ugyldig til dato-format

en: You do not have permission to view this payment
no: Du har ikke tillatelse til å se denne betalingen

en: Invoice, amount, and payment date are required
no: Faktura, beløp og betalingsdato kreves

en: Selected invoice not found
no: Finner ikke den valgte fakturaen

en: You do not have permission to add payments to this invoice
no: Du har ikke tillatelse til å legge til betalinger på denne fakturaen

en: Payment amount must be greater than zero
no: Betalingsbeløpet må være større enn null

en: Invalid payment amount
no: Ugyldig betalingsbeløp

en: Invalid payment date format
no: Ugyldig betalingsdatoformat

en: Gateway fee cannot be negative
no: Gateway-avgiften kan ikke være negativ

en: Invalid gateway fee amount
no: Ugyldig gateway-avgiftsbeløp

en: Could not create payment due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke opprette betaling på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: You do not have permission to edit this payment
no: Du har ikke tillatelse til å redigere denne betalingen

en: Could not update payment due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke oppdatere betaling på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Payment updated successfully
no: Betalingen ble oppdatert

en: You do not have permission to delete this payment
no: Du har ikke tillatelse til å slette denne betalingen

en: Could not delete payment due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette betaling på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Payment deleted successfully
no: Betalingen ble slettet

en: No payments selected for deletion
no: Ingen betalinger valgt for sletting

en: Could not delete payments due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette betalinger på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No payments selected
no: Ingen betalinger er valgt

en: Could not update payments due to a database error
no: Kunne ikke oppdatere betalinger på grunn av en databasefeil

en: Start date must be before end date
no: Startdatoen må være før sluttdatoen

en: No per diem rate found for this location. Please configure rates first.
no: Fant ingen dagpengesats for dette stedet. Vennligst konfigurer priser først.

en: Per diem claim created successfully
no: Dagpengekrav opprettet

en: Error creating per diem claim
no: Feil ved opprettelse av dagpengekrav

en: You do not have permission to view this per diem claim
no: Du har ikke tillatelse til å se dette dagpengekravet

en: You do not have permission to edit this per diem claim
no: Du har ikke tillatelse til å redigere dette dagpengekravet

en: Cannot edit approved or reimbursed per diem claims
no: Kan ikke redigere godkjente eller refunderte dagpengekrav

en: Per diem claim updated successfully
no: Dagpengekravet ble oppdatert

en: Error updating per diem claim
no: Feil ved oppdatering av dagpengekrav

en: You do not have permission to delete this per diem claim
no: Du har ikke tillatelse til å slette dette dagpengekravet

en: Per diem claim deleted successfully
no: Dagpengekrav slettet

en: Error deleting per diem claim
no: Feil ved sletting av dagpengekrav

en: No per diem claims selected for deletion
no: Ingen dagpengekrav valgt for sletting

en: Could not delete per diem claims due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette dagpengekrav på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Successfully deleted %(count)d per diem claim(s)
no: Slettet %(count)d dagpengekrav(er)

en: Skipped %(count)d per diem claim(s): %(errors)s
no: Hoppet over %(count)d dagpengekrav: %(errors)s

en: No per diem claims selected
no: Ingen dagpengekrav valgt

en: Could not update per diem claims due to a database error
no: Kunne ikke oppdatere dagpengekrav på grunn av en databasefeil

en: Successfully updated %(count)d per diem claim(s) to %(status)s
no: Vellykket oppdatert %(count)d dagpengekrav til %(status)s

en: Skipped %(count)d per diem claim(s) (no permission)
no: Hoppet over %(count)d dagpengekrav (ingen tillatelse)

en: Only administrators can approve per diem claims
no: Bare administratorer kan godkjenne dagpengekrav

en: Only pending per diem claims can be approved
no: Kun utestående dagpengekrav kan godkjennes

en: Per diem claim approved successfully
no: Dagpengekrav godkjent

en: Error approving per diem claim
no: Feil ved godkjenning av dagpengekrav

en: Only administrators can reject per diem claims
no: Bare administratorer kan avvise dagpengekrav

en: Only pending per diem claims can be rejected
no: Kun utestående dagpengekrav kan avvises

en: Per diem claim rejected
no: Dagpengekravet avvist

en: Error rejecting per diem claim
no: Feil ved avvisning av dagpengekrav

en: Per diem rate created successfully
no: Dagpengene er opprettet

en: Error creating per diem rate
no: Feil ved opprettelse av dagpengesats

en: Per diem rate updated successfully
no: Dagpengene er oppdatert

en: Error updating per diem rate
no: Feil ved oppdatering av dagpengesatsen

en: Cannot delete rate: It is being used by %(count)d per diem claim(s). Deactivate it instead.
no: Kan ikke slette sats: Den brukes av %(count)d dagpengekrav. Deaktiver den i stedet.

en: Per diem rate deleted successfully
no: Dagpengene ble slettet

en: Error deleting per diem rate
no: Feil ved sletting av dagpengesatsen

en: You do not have permission to access this page
no: Du har ikke tillatelse til å få tilgang til denne siden

en: Role name is required
no: Rollenavn er obligatorisk

en: A role with this name already exists
no: En rolle med dette navnet finnes allerede

en: Could not create role due to a database error
no: Kunne ikke opprette rolle på grunn av en databasefeil

en: Role created successfully
no: Rollen ble opprettet

en: System roles cannot be edited
no: Systemroller kan ikke redigeres

en: Could not update role due to a database error
no: Kunne ikke oppdatere rollen på grunn av en databasefeil

en: Role updated successfully
no: Rollen ble oppdatert

en: You do not have permission to perform this action
no: Du har ikke tillatelse til å utføre denne handlingen

en: System roles cannot be deleted
no: Systemroller kan ikke slettes

en: Cannot delete role that is assigned to users. Please reassign users first.
no: Kan ikke slette rolle som er tildelt brukere. Vennligst tilordne brukere på nytt først.

en: Could not delete role due to a database error
no: Kunne ikke slette rollen på grunn av en databasefeil

en: Role "%(name)s" deleted successfully
no: Rollen "%(name)s" ble slettet

en: Could not update user roles due to a database error
no: Kunne ikke oppdatere brukerroller på grunn av en databasefeil

en: User roles updated successfully
no: Brukerrollene er oppdatert

en: Project name and client are required
no: Prosjektnavn og klient kreves

en: Invalid budget amount
no: Ugyldig budsjettbeløp

en: Invalid budget threshold percent (0-100)
no: Ugyldig budsjettgrenseprosent (0–100)

en: A project with this name already exists
no: Et prosjekt med dette navnet eksisterer allerede

en: Project code already in use
no: Prosjektkoden er allerede i bruk

en: Could not create project due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke opprette prosjektet på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Could not update project due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke oppdatere prosjektet på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: You do not have permission to archive projects
no: Du har ikke tillatelse til å arkivere prosjekter

en: Project is already archived
no: Prosjektet er allerede arkivert

en: You do not have permission to unarchive projects
no: Du har ikke tillatelse til å dearkivere prosjekter

en: Project is already active
no: Prosjektet er allerede aktivt

en: You do not have permission to deactivate projects
no: Du har ikke tillatelse til å deaktivere prosjekter

en: Project is already inactive
no: Prosjektet er allerede inaktivt

en: You do not have permission to activate projects
no: Du har ikke tillatelse til å aktivere prosjekter

en: Cannot delete project with existing time entries
no: Kan ikke slette prosjekt med eksisterende tidsregistreringer

en: Could not delete project due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette prosjektet på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: You do not have permission to delete projects
no: Du har ikke tillatelse til å slette prosjekter

en: No projects selected for deletion
no: Ingen prosjekter er valgt for sletting

en: Could not delete projects due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette prosjekter på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No projects were deleted
no: Ingen prosjekter ble slettet

en: You do not have permission to change project status
no: Du har ikke tillatelse til å endre prosjektstatus

en: No projects selected
no: Ingen prosjekter er valgt

en: Could not update project status due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke oppdatere prosjektstatus på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No projects were updated
no: Ingen prosjekter ble oppdatert

en: Project is already in favorites
no: Prosjektet er allerede i favoritter

en: Project added to favorites
no: Prosjekt lagt til i favoritter

en: Failed to add project to favorites
no: Kunne ikke legge til prosjekt i favoritter

en: Project is not in favorites
no: Prosjekt er ikke i favoritter

en: Project removed from favorites
no: Prosjekt fjernet fra favoritter

en: Failed to remove project from favorites
no: Kunne ikke fjerne prosjektet fra favoritter

en: Description, category, amount, and date are required
no: Beskrivelse, kategori, beløp og dato kreves

en: Could not add cost due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke legge til kostnad på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Cost added successfully
no: Kostnad lagt til

en: Cost not found
no: Pris ikke funnet

en: You do not have permission to edit this cost
no: Du har ikke tillatelse til å redigere denne kostnaden

en: Could not update cost due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke oppdatere kostnaden på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Cost updated successfully
no: Kostnaden er oppdatert

en: You do not have permission to delete this cost
no: Du har ikke tillatelse til å slette denne kostnaden

en: Cannot delete cost that has been invoiced
no: Kan ikke slette kostnad som er fakturert

en: Could not delete cost due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette kostnad på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Name and unit price are required
no: Navn og enhetspris kreves

en: Invalid quantity format
no: Ugyldig mengdeformat

en: Invalid unit price format
no: Ugyldig enhetsprisformat

en: Could not add extra good due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke legge til ekstra god på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Extra good added successfully
no: Ekstra bra lagt til

en: Extra good not found
no: Ekstra god ikke funnet

en: You do not have permission to edit this extra good
no: Du har ikke tillatelse til å redigere denne ekstra goden

en: Could not update extra good due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke oppdatere ekstra bra på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Extra good updated successfully
no: Ekstra bra oppdatert vellykket

en: You do not have permission to delete this extra good
no: Du har ikke tillatelse til å slette denne ekstra varen

en: Cannot delete extra good that has been added to an invoice
no: Kan ikke slette ekstra vare som er lagt til en faktura

en: Could not delete extra good due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette ekstra god på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Project not found
no: Finner ikke prosjektet

en: Project created successfully
no: Prosjekt opprettet

en: Invalid discount amount format
no: Ugyldig format for rabattbeløp

en: Quote must be approved before it can be sent
no: Tilbud må godkjennes før det kan sendes

en: Cannot send quote: %(error)s
no: Kan ikke sende tilbud: %(error)s

en: You do not have permission to upload attachments to this quote
no: Du har ikke tillatelse til å laste opp vedlegg til dette sitatet

en: File type not allowed
no: Filtype ikke tillatt

en: File size exceeds maximum allowed size (10 MB)
no: Filstørrelsen overskrider maksimalt tillatt størrelse (10 MB)

en: Could not upload attachment due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke laste opp vedlegg på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Attachment uploaded successfully
no: Vedlegget ble lastet opp

en: You do not have permission to download this attachment
no: Du har ikke tillatelse til å laste ned dette vedlegget

en: File not found
no: Filen ble ikke funnet

en: You do not have permission to delete this attachment
no: Du har ikke tillatelse til å slette dette vedlegget

en: Could not delete attachment due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette vedlegg på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Attachment deleted successfully
no: Vedlegget ble slettet

en: You do not have permission to request approval for this quote
no: Du har ikke tillatelse til å be om godkjenning for dette tilbudet

en: This quote does not require approval
no: Dette tilbudet krever ikke godkjenning

en: Cannot request approval: %(error)s
no: Kan ikke be om godkjenning: %(error)s

en: Could not request approval due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke be om godkjenning på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Approval requested successfully
no: Godkjenning ble forespurt

en: This quote is not pending approval
no: Dette sitatet venter ikke på godkjenning

en: Cannot approve quote: %(error)s
no: Kan ikke godkjenne sitat: %(error)s

en: Could not approve quote due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke godkjenne tilbudet på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Quote approved successfully
no: Sitat godkjent

en: Cannot reject quote: %(error)s
no: Kan ikke avvise sitat: %(error)s

en: Quote approval rejected
no: Sitatgodkjenning avvist

en: Could not create template due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke opprette mal på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Template created successfully
no: Malen ble opprettet

en: You do not have permission to create a template from this quote
no: Du har ikke tillatelse til å lage en mal fra dette sitatet

en: Could not save template due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke lagre malen på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Template saved successfully
no: Malen ble lagret

en: You do not have permission to export this quote
no: Du har ikke tillatelse til å eksportere dette tilbudet

en: Error generating PDF: %(error)s
no: Feil ved generering av PDF: %(error)s

en: Recipient email address is required
no: Mottakerens e-postadresse kreves

en: Quote sent successfully to %(email)s
no: Sitat sendt til %(email)s

en: Failed to send quote: %(error)s
no: Kunne ikke sende tilbud: %(error)s

en: Error sending email: %(error)s
no: Feil ved sending av e-post: %(error)s

en: You do not have permission to duplicate this quote
no: Du har ikke tillatelse til å duplisere dette sitatet

en: Could not duplicate quote due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke duplisere tilbud på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Could not finalize duplicated quote due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke fullføre duplisert tilbud på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Quote %(quote_number)s created as duplicate
no: Sitat %(quote_number)s opprettet som duplikat

en: Please select an action and at least one quote
no: Velg en handling og minst ett sitat

en: Invalid quote IDs
no: Ugyldige tilbuds-ID-er

en: No quotes found or you do not have permission
no: Finner ingen sitater eller du har ikke tillatelse

en: Duplicated %(count)d quote(s)
no: Duplisert %(count)d sitat(er)

en: Failed to duplicate %(count)d quote(s)
no: Kunne ikke duplisere %(count)d sitat(er)

en: Error duplicating quotes
no: Feil ved duplisering av sitater

en: Marked %(count)d quote(s) as sent
no: Merket %(count)d sitat(er) som sendt

en: Could not mark %(count)d quote(s) as sent
no: Kunne ikke merke %(count)d sitat(er) som sendt

en: Error updating quotes
no: Feil under oppdatering av sitater

en: Deleted %(count)d quote(s)
no: Slettet %(count)d sitat(er)

en: Could not delete %(count)d quote(s) (may be in use)
no: Kunne ikke slette %(count)d sitat(er) (kan være i bruk)

en: Error deleting quotes
no: Feil ved sletting av sitater

en: Invalid action
no: Ugyldig handling

en: Name, project, client, frequency, and next run date are required
no: Navn, prosjekt, klient, frekvens og neste kjøringsdato er påkrevd

en: Invalid next run date format
no: Ugyldig format for neste kjøringsdato

en: Invalid end date format
no: Ugyldig sluttdatoformat

en: Selected project or client not found
no: Det valgte prosjektet eller klienten ble ikke funnet

en: Could not create recurring invoice due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke opprette gjentakende faktura på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: You do not have permission to view this recurring invoice
no: Du har ikke tillatelse til å se denne gjentakende fakturaen

en: You do not have permission to edit this recurring invoice
no: Du har ikke tillatelse til å redigere denne gjentakende fakturaen

en: Could not update recurring invoice due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke oppdatere gjentakende faktura på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Recurring invoice updated successfully
no: Gjentakende faktura er oppdatert

en: You do not have permission to delete this recurring invoice
no: Du har ikke tillatelse til å slette denne gjentakende fakturaen

en: Could not delete recurring invoice due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette gjentakende faktura på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Could not delete filter due to a database error
no: Kunne ikke slette filteret på grunn av en databasefeil

en: Setup complete! Thank you for helping us improve TimeTracker.
no: Oppsettet er fullført! Takk for at du hjelper oss med å forbedre TimeTracker.

en: Setup complete! Telemetry is disabled.
no: Oppsettet er fullført! Telemetri er deaktivert.

en: Project and task name are required
no: Prosjekt- og oppgavenavn er påkrevd

en: Selected project does not exist
no: Det valgte prosjektet eksisterer ikke

en: Could not create task due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke opprette oppgaven på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: You do not have access to this task
no: Du har ikke tilgang til denne oppgaven

en: You can only edit tasks you created
no: Du kan bare redigere oppgaver du har opprettet

en: Task name is required
no: Oppgavenavn er obligatorisk

en: Project is required
no: Prosjekt er påkrevd

en: Selected project does not exist or is inactive
no: Det valgte prosjektet eksisterer ikke eller er inaktivt

en: Could not update status due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke oppdatere status på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Could not update task due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke oppdatere oppgaven på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: You do not have permission to update this task
no: Du har ikke tillatelse til å oppdatere denne oppgaven

en: You can only update tasks you created
no: Du kan bare oppdatere oppgaver du har opprettet

en: You can only assign tasks you created
no: Du kan bare tildele oppgaver du har opprettet

en: Selected user does not exist
no: Den valgte brukeren eksisterer ikke

en: Task unassigned
no: Oppgaven er ikke tilordnet

en: You can only delete tasks you created
no: Du kan bare slette oppgaver du har opprettet

en: Cannot delete task with existing time entries
no: Kan ikke slette oppgave med eksisterende tidsoppføringer

en: Could not delete task due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette oppgaven på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No tasks selected for deletion
no: Ingen oppgaver valgt for sletting

en: Could not delete tasks due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette oppgaver på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: No tasks selected
no: Ingen oppgaver er valgt

en: Could not update tasks due to a database error
no: Kunne ikke oppdatere oppgaver på grunn av en databasefeil

en: Invalid priority value
no: Ugyldig prioritetsverdi

en: No user selected for assignment
no: Ingen bruker valgt for tildeling

en: Invalid user selected
no: Ugyldig bruker er valgt

en: Could not assign tasks due to a database error
no: Kunne ikke tilordne oppgaver på grunn av en databasefeil

en: No project selected
no: Ingen prosjekter er valgt

en: Invalid project selected
no: Ugyldig prosjekt er valgt

en: Could not move tasks due to a database error
no: Kunne ikke flytte oppgaver på grunn av en databasefeil

en: Only administrators can view all overdue tasks
no: Bare administratorer kan se alle forfalte oppgaver

en: Could not create template due to a database error
no: Kunne ikke opprette mal på grunn av en databasefeil

en: Could not update template due to a database error
no: Kunne ikke oppdatere malen på grunn av en databasefeil

en: Could not delete template due to a database error
no: Kunne ikke slette malen på grunn av en databasefeil

en: Cannot start timer for an archived project. Please unarchive the project first.
no: Kan ikke starte tidtaker for et arkivert prosjekt. Vennligst deaktiver prosjektet først.

en: Cannot start timer for an inactive project
no: Kan ikke starte tidtaker for et inaktivt prosjekt

en: Selected task is invalid for the chosen project
no: Den valgte oppgaven er ugyldig for det valgte prosjektet

en: You already have an active timer. Stop it before starting a new one.
no: Du har allerede en aktiv timer. Stopp det før du starter en ny.

en: Could not start timer due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke starte tidtakeren på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Template must have a project to start a timer
no: Malen må ha et prosjekt for å starte en tidtaker

en: Cannot start timer for this project
no: Kan ikke starte tidtakeren for dette prosjektet

en: No active timer to stop
no: Ingen aktiv timer for å stoppe

en: You can only edit your own timers
no: Du kan bare redigere dine egne tidtakere

en: Invalid task selected for the chosen project
no: Ugyldig oppgave valgt for det valgte prosjektet

en: Start time cannot be in the future
no: Starttidspunkt kan ikke være i fremtiden

en: Invalid start date/time format
no: Ugyldig startdato/tidsformat

en: End time must be after start time
no: Slutttidspunktet må være etter starttidspunktet

en: Invalid end date/time format
no: Ugyldig format for sluttdato/tidspunkt

en: Could not update timer due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke oppdatere tidtakeren på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Timer updated successfully
no: Tidtakeren er oppdatert

en: You can only delete your own timers
no: Du kan bare slette dine egne tidtakere

en: Cannot delete an active timer
no: Kan ikke slette en aktiv tidtaker

en: Could not delete timer due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke slette tidtakeren på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: All fields are required
no: Alle felt er obligatoriske

en: Cannot create time entries for an archived project. Please unarchive the project first.
no: Kan ikke opprette tidsoppføringer for et arkivert prosjekt. Vennligst deaktiver prosjektet først.

en: Cannot create time entries for an inactive project
no: Kan ikke opprette tidsoppføringer for et inaktivt prosjekt

en: Invalid task selected
no: Ugyldig oppgave er valgt

en: Invalid date/time format
no: Ugyldig dato/klokkeslett-format

en: Could not create manual entry due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke opprette manuell oppføring på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: End date must be after or equal to start date
no: Sluttdatoen må være etter eller lik startdatoen

en: Date range cannot exceed 31 days
no: Datoperioden kan ikke overstige 31 dager

en: Invalid time format
no: Ugyldig tidsformat

en: No valid dates found in the selected range
no: Ingen gyldige datoer funnet i det valgte området

en: Could not create bulk entries due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke opprette masseoppføringer på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: An error occurred while creating bulk entries. Please try again.
no: Det oppsto en feil under oppretting av masseoppføringer. Vennligst prøv igjen.

en: You can only duplicate your own timers
no: Du kan bare duplisere dine egne tidtakere

en: You can only resume your own timers
no: Du kan bare gjenoppta dine egne tidtakere

en: Project no longer exists
no: Prosjektet eksisterer ikke lenger

en: Could not resume timer due to a database error. Please check server logs.
no: Kunne ikke gjenoppta tidtakeren på grunn av en databasefeil. Vennligst sjekk serverloggene.

en: Timer stopped successfully
no: Timeren stoppet

en: Invalid timezone selected
no: Ugyldig tidssone er valgt

en: Standard hours per day must be between 0.5 and 24
no: Standard timer per dag må være mellom 0,5 og 24

en: Settings saved successfully
no: Innstillingene er lagret

en: Error saving settings
no: Feil under lagring av innstillinger

en: Error saving settings: %(error)s
no: Feil ved lagring av innstillinger: %(error)s

en: Preferences updated
no: Preferansene er oppdatert

en: Language updated successfully
no: Språket er oppdatert

en: Invalid language
no: Ugyldig språk

en: Language updated to %(language)s
no: Språket er oppdatert til %(language)s

en: Webhook name is required
no: Webhook-navn er påkrevd

en: Webhook URL is required
no: Webhook URL er nødvendig

en: At least one event must be selected
no: Minst én hendelse må velges

en: Webhook created successfully
no: Webhook opprettet

en: Error creating webhook
no: Feil ved opprettelse av webhook

en: Error creating webhook: %(error)s
no: Feil ved opprettelse av webhook: %(error)s

en: Access denied
no: Tilgang nektet

en: Webhook updated successfully
no: Webhook ble oppdatert

en: Error updating webhook: %(error)s
no: Feil ved oppdatering av webhook: %(error)s

en: Webhook deleted successfully
no: Webhook ble slettet

en: Error deleting webhook: %(error)s
no: Feil ved sletting av webhook: %(error)s

en: Please enter a valid target hours (greater than 0)
no: Vennligst skriv inn en gyldig måltid (større enn 0)

en: A goal already exists for this week. Please edit the existing goal instead.
no: Det finnes allerede et mål for denne uken. Rediger det eksisterende målet i stedet.

en: Weekly time goal created successfully!
no: Ukentlig tidsmål opprettet med suksess!

en: Failed to create goal. Please try again.
no: Klarte ikke å lage mål. Vennligst prøv igjen.

en: You do not have permission to view this goal
no: Du har ikke tillatelse til å se dette målet

en: You do not have permission to edit this goal
no: Du har ikke tillatelse til å redigere dette målet

en: Weekly time goal updated successfully!
no: Ukentlig tidsmål er oppdatert!

en: Failed to update goal. Please try again.
no: Kunne ikke oppdatere målet. Vennligst prøv igjen.

en: You do not have permission to delete this goal
no: Du har ikke tillatelse til å slette dette målet

en: Weekly time goal deleted successfully
no: Ukentlig tidsmål er slettet

en: Failed to delete goal. Please try again.
no: Kunne ikke slette målet. Vennligst prøv igjen.

en: remaining
no: gjenværende

en: Success
no: Suksess

en: Error
no: Feil

en: Warning
no: Advarsel

en: Information
no: Informasjon

en: Loading...
no: Laster inn...

en: Saving...
no: Lagrer...

en: Deleting...
no: Sletter ...

en: Cancel
no: Kansellere

en: Confirm
no: Bekrefte

en: Close
no: Lukke

en: Save
no: Spare

en: Delete
no: Slett

en: Edit
no: Redigere

en: Add
no: Legge til

en: Remove
no: Fjerne

en: Yes
no: Ja

en: No
no: Ingen

en: Are you sure you want to delete this?
no: Er du sikker på at du vil slette dette?

en: You have unsaved changes. Are you sure you want to leave?
no: Du har ulagrede endringer. Er du sikker på at du vil forlate?

en: Operation failed
no: Operasjonen mislyktes

en: Operation completed successfully
no: Operasjonen fullført

en: No items selected
no: Ingen elementer er valgt

en: Invalid input
no: Ugyldig inndata

en: This field is required
no: Dette feltet er obligatorisk

en: No active timer
no: Ingen aktiv timer

en: Timer stopped
no: Timeren stoppet

en: Failed to stop timer
no: Kunne ikke stoppe tidtakeren

en: Error stopping timer
no: Feil ved stopp av tidtaker

en: No form to save
no: Ingen skjema å lagre

en: No timer found
no: Ingen tidtaker funnet

en: Timer stopped due to inactivity
no: Timeren stoppet på grunn av inaktivitet

en: Skip to content
no: Gå til innhold

en: Navigation
no: Navigasjon

en: Toggle sidebar
no: Bytt sidefelt

en: Dashboard
no: Dashbord

en: Calendar
no: Kalender

en: Time Tracking
no: Tidssporing

en: Log Time
no: Loggtid

en: Projects
no: Prosjekter

en: Tasks
no: Oppgaver

en: Kanban Board
no: Kanban-styret

en: Weekly Goals
no: Ukentlige mål

en: Clients
no: Kunder

en: Quotes
no: Sitater

en: Finance & Expenses
no: Økonomi og utgifter

en: Reports
no: Rapporter

en: Invoices
no: Fakturaer

en: Recurring Invoices
no: Gjentakende fakturaer

en: Payments
no: Betalinger

en: Expenses
no: Utgifter

en: Mileage
no: Kilometerstand

en: Budget Alerts
no: Budsjettvarsler

en: Inventory
no: Inventar

en: Stock Items
no: Lagervarer

en: Warehouses
no: Varehus

en: Suppliers
no: Leverandører

en: Purchase Orders
no: Innkjøpsordrer

en: Stock Levels
no: Lagernivåer

en: Stock Movements
no: Aksjebevegelser

en: Transfers
no: Overføringer

en: Adjustments
no: Justeringer

en: Reservations
no: Reservasjoner

en: Low Stock Alerts
no: Varsler om lavt lager

en: Tools & Data
no: Verktøy og data

en: Import / Export
no: Import/eksport

en: Saved Filters
no: Lagrede filtre

en: Users
no: Brukere

en: Roles & Permissions
no: Roller og tillatelser

en: Audit Logs
no: Revisjonslogger

en: API Tokens
no: API-tokens

en: System Settings
no: Systeminnstillinger

en: Email Configuration
no: E-postkonfigurasjon

en: Email Templates
no: E-postmaler

en: PDF Templates
no: PDF-maler

en: Invoice PDF
no: Faktura PDF

en: Quote PDF
no: Sitat PDF

en: Expense Categories
no: Utgiftskategorier

en: Per Diem Rates
no: Dagpengepriser

en: Time Entry Templates
no: Tidsregistreringsmaler

en: System Info
no: Systeminfo

en: Backups
no: Sikkerhetskopier

en: OIDC Settings
no: OIDC-innstillinger

en: About
no: Om

en: Help
no: Hjelp

en: Buy me a coffee
no: Kjøp meg en kaffe

en: Search
no: Søk

en: Support TimeTracker development
no: Støtt TimeTracker-utvikling

en: Support
no: Støtte

en: Toggle dark mode
no: Bytt mørk modus

en: Change language
no: Bytt språk

en: Language
no: Språk

en: User menu
no: Brukermeny

en: Guest
no: Gjest

en: My Profile
no: Min profil

en: My Settings
no: Mine innstillinger

en: Logout
no: Logg ut

en: Enjoying TimeTracker?
no: Liker du TimeTracker?

en: Support continued development with a coffee
no: Støtt videre utvikling med en kaffe

en: Dismiss
no: Avskjedige

en: Profile
no: Profil

en: Type a command or search...
no: Skriv inn en kommando eller søk...

en: Create API Token
no: Opprett API-token

en: Your API Token
no: Ditt API-token

en: Usage Examples
no: Eksempler på bruk

en: Are you sure you want to
no: Er du sikker på at du vil

en: deactivate
no: deaktivere

en: activate
no: aktivere

en: this token?
no: dette symbolet?

en: Deactivate Token
no: Deaktiver token

en: Activate Token
no: Aktiver token

en: Deactivate
no: Deaktiver

en: Activate
no: Aktiver

en: Are you sure you want to delete this token? This action cannot be undone.
no: Er du sikker på at du vil slette dette tokenet? Denne handlingen kan ikke angres.

en: Delete Token
no: Slett token

en: Create Backup
no: Lag sikkerhetskopi

en: Restore Backup
no: Gjenopprett sikkerhetskopi

en: Existing Backups
no: Eksisterende sikkerhetskopier

en: Important Information
no: Viktig informasjon

en: Confirm Deletion
no: Bekreft sletting

en: Clear Cache
no: Tøm buffer

en: Clear All Caches
no: Tøm alle cacher

en: ServiceWorker Actions
no: ServiceWorker-handlinger

en: Manual Hard Refresh
no: Manuell hard oppdatering

en: Admin Sections
no: Administrasjonsseksjoner

en: Recent Activity
no: Nylig aktivitet

en: Email Configuration & Testing
no: E-postkonfigurasjon og testing

en: Configure and test email delivery
no: Konfigurer og test e-postlevering

en: Back to Admin
no: Tilbake til Admin

en: Configure email settings here to save them in the database.
no: Konfigurer e-postinnstillinger her for å lagre dem i databasen.

en: Enable Database Email Configuration
no: Aktiver e-postkonfigurasjon for database

en: Mail Server
no: E-postserver

en: Mail Port
no: Postport

en: Use TLS
no: Bruk TLS

en: Use SSL
no: Bruk SSL

en: Username
no: Brukernavn

en: Password
no: Passord

en: Leave empty to keep current
no: La stå tomt for å holde deg oppdatert

en: Default Sender
no: Standard avsender

en: Save Configuration
no: Lagre konfigurasjon

en: Reset
no: Tilbakestill

en: Email Configuration Status
no: E-postkonfigurasjonsstatus

en: Refresh
no: Forfriske

en: Email is configured!
no: E-post er konfigurert!

en: Your email settings are properly set up.
no: E-postinnstillingene dine er riktig konfigurert.

en: Email is not configured
no: E-post er ikke konfigurert

en: Please configure email settings using the form above.
no: Vennligst konfigurer e-postinnstillingene ved å bruke skjemaet ovenfor.

en: Configuration Errors
no: Konfigurasjonsfeil

en: Configuration Warnings
no: Konfigurasjonsadvarsler

en: Current Email Settings
no: Gjeldende e-postinnstillinger

en: Port
no: Havn

en: Password Set
no: Passord satt

en: Send Test Email
no: Send test-e-post

en: Recipient Email Address
no: Mottakers e-postadresse

en: Configuration Guide
no: Konfigurasjonsveiledning

en: Common SMTP Providers
no: Vanlige SMTP-leverandører

en: Requires app password
no: Krever app-passord

en: Important Notes
no: Viktige merknader

en: Gmail requires an App Password if 2FA is enabled
no: Gmail krever et app-passord hvis 2FA er aktivert

en: Restart the application after changing email settings
no: Start programmet på nytt etter å ha endret e-postinnstillinger

en: Check firewall rules if emails are not sending
no: Sjekk brannmurreglene hvis e-post ikke sendes

en: For production, use a dedicated email service like SendGrid or Amazon SES
no: For produksjon, bruk en dedikert e-posttjeneste som SendGrid eller Amazon SES

en: password is set
no: passordet er satt

en: no password set
no: ikke angitt passord

en: Failed to save configuration. Please try again.
no: Kunne ikke lagre konfigurasjonen. Vennligst prøv igjen.

en: Success!
no: Suksess!

en: Failed to refresh status. Please try again.
no: Kunne ikke oppdatere status. Vennligst prøv igjen.

en: Please enter a valid email address
no: Vennligst skriv inn en gyldig e-postadresse

en: Sending...
no: Sender...

en: Failed to send test email. Please check your configuration.
no: Kunne ikke sende test-e-post. Vennligst sjekk konfigurasjonen din.

en: Inspect configuration, provider metadata and OIDC users
no: Inspiser konfigurasjon, leverandørmetadata og OIDC-brukere

en: Test Configuration
no: Test konfigurasjon

en: OIDC Configuration
no: OIDC-konfigurasjon

en: Enabled
no: Aktivert

en: Disabled
no: Funksjonshemmet

en: Auth Method
no: Auth metode

en: Issuer
no: Utsteder

en: Not configured
no: Ikke konfigurert

en: Client ID
no: Klient-ID

en: Client Secret
no: Klienthemmelighet

en: Set
no: Sett

en: Not set
no: Ikke satt

en: Redirect URI
no: Omdiriger URI

en: Auto-generated
no: Autogenerert

en: Scopes
no: Omfang

en: Claim Mapping
no: Krav kartlegging

en: Username Claim
no: Brukernavnkrav

en: Email Claim
no: E-postkrav

en: Full Name Claim
no: Fullt navnekrav

en: Groups Claim
no: Gruppekrav

en: Admin Group
no: Administrasjonsgruppe

en: Admin Emails
no: Administrator e-poster

en: Post-Logout URI
no: URI etter utlogging

en: Provider Metadata
no: Leverandørmetadata

en: Error loading metadata:
no: Feil ved innlasting av metadata:

en: Discovery endpoint:
no: Oppdagelsesendepunkt:

en: Successfully loaded provider metadata
no: Vellykket lastet leverandørmetadata

en: Endpoints
no: Endepunkter

en: Authorization
no: Autorisasjon

en: UserInfo
no: Brukerinfo

en: End Session
no: Avslutt økten

en: Supported Features
no: Støttede funksjoner

en: Response Types
no: Svartyper

en: Grant Types
no: Tilskuddstyper

en: Auth Methods
no: Auth-metoder

en: Claims
no: Krav

en: Provider metadata not loaded. Click "Test Configuration" to fetch.
no: Leverandørmetadata er ikke lastet inn. Klikk "Test konfigurasjon" for å hente.

en: OIDC Users
no: OIDC-brukere

en: Email
no: E-post

en: Full Name
no: Fullt navn

en: Role
no: Rolle

en: Last Login
no: Siste pålogging

en: OIDC Subject
no: OIDC-emne

en: Actions
no: Handlinger

en: Inactive
no: Inaktiv

en: User
no: Bruker

en: Never
no: Aldri

en: Details
no: Detaljer

en: No users have logged in via OIDC yet.
no: Ingen brukere har logget på via OIDC ennå.

en: Environment Variables Reference
no: Referanse til miljøvariabler

en: Configure OIDC using these environment variables:
no: Konfigurer OIDC ved å bruke disse miljøvariablene:

en: Variable
no: Variabel

en: Description
no: Beskrivelse

en: Example
no: Eksempel

en: Authentication method
no: Autentiseringsmetode

en: OIDC provider issuer URL
no: OIDC-leverandørens utsteder-URL

en: Client ID from OIDC provider
no: Klient-ID fra OIDC-leverandør

en: Client secret from OIDC provider
no: Klienthemmelighet fra OIDC-leverandør

en: Callback URL (optional, auto-generated)
no: Tilbakeringings-URL (valgfritt, automatisk generert)

en: Requested scopes
no: Forespurte omfang

en: Claim containing username
no: Krav som inneholder brukernavn

en: Claim containing email
no: Krav som inneholder e-post

en: Claim containing full name
no: Påstand som inneholder fullt navn

en: Claim containing groups
no: Krav som inneholder grupper

en: Group name for admin role (optional)
no: Gruppenavn for administratorrolle (valgfritt)

en: Comma-separated admin emails (optional)
no: Kommaseparerte admin-e-poster (valgfritt)

en: OIDC User Details
no: OIDC-brukerdetaljer

en: Profile and OIDC identity for this user
no: Profil og OIDC-identitet for denne brukeren

en: Back to OIDC Debug
no: Tilbake til OIDC Debug

en: User Profile
no: Brukerprofil

en: Active
no: Aktiv

en: Preferred Language
no: Foretrukket språk

en: Theme
no: Tema

en: Created At
no: Opprettet kl

en: Unknown
no: Ukjent

en: OIDC Information
no: OAIDC-informasjon

en: OIDC Issuer
no: OIDC-utsteder

en: OIDC Subject (sub)
no: OIDC-emne (under)

en: Authentication Method
no: Autentiseringsmetode

en: Local
no: Lokalt

en: This user was created or linked via OIDC. The issuer and subject are used to uniquely identify the user across login sessions.
no: Denne brukeren ble opprettet eller koblet til via OIDC. Utstederen og emnet brukes til å identifisere brukeren unikt på tvers av påloggingsøkter.

en: This user has no OIDC information. They may have been created manually or via self-registration without OIDC.
no: Denne brukeren har ingen OIDC-informasjon. De kan ha blitt opprettet manuelt eller via egenregistrering uten OIDC.

en: Activity Statistics
no: Aktivitetsstatistikk

en: Time Entries
no: Tidsoppføringer

en: None
no: Ingen

en: Active Timer
no: Aktiv timer

en: Tasks Created
no: Oppgaver opprettet

en: Edit User
no: Rediger bruker

en: View All Users
no: Vis alle brukere

en: PDF Quote Designer
no: PDF-sitatdesigner

en: Drag and drop elements to design your quote layout
no: Dra og slipp elementer for å designe tilbudsoppsettet ditt

en: How to use:
no: Slik bruker du:

en: Click elements from the left sidebar to add them to the canvas. Click elements to select and customize them in the properties panel. Use the alignment tools and keyboard shortcuts for faster editing.
no: Klikk på elementer fra venstre sidefelt for å legge dem til på lerretet. Klikk på elementer for å velge og tilpasse dem i egenskapspanelet. Bruk justeringsverktøyene og hurtigtastene for raskere redigering.

en: Keyboard Shortcuts:
no: Tastatursnarveier:

en: Clear Canvas
no: Klart lerret

en: Generate Preview
no: Generer forhåndsvisning

en: Save Design
no: Lagre design

en: View Code
no: Se kode

en: Snap to Grid (10px)
no: Fest til rutenett (10px)

en: Toolbox
no: Verktøykasse

en: Search elements & variables...
no: Søkeelementer og variabler...

en: Elements
no: Elementer

en: Variables
no: Variabler

en: Basic Elements
no: Grunnleggende elementer

en: Custom Text
no: Egendefinert tekst

en: Text
no: Tekst

en: Heading
no: Overskrift

en: Line
no: Linje

en: Rectangle
no: Rektangel

en: Circle
no: Sirkel

en: Company Info
no: Bedriftsinformasjon

en: Company Logo
no: Firmalogo

en: Company Name
no: Firmanavn

en: Company Details
no: Firmadetaljer

en: Address
no: Adresse

en: Phone
no: Telefon

en: Website
no: Nettsted

en: Tax ID
no: Skatte-ID

en: Quote Data
no: Sitat data

en: Quote Number
no: Sitat nummer

en: Quote Date
no: Sitat dato

en: Due Date
no: Forfallsdato

en: Client Info
no: Kundeinformasjon

en: Client Name
no: Kundens navn

en: Client Address
no: Kundeadresse

en: Quote Items Table
no: Sitat elementer Tabell

en: Subtotal
no: Delsum

en: Tax
no: Avgift

en: Total Amount
no: Totalt beløp

en: Notes
no: Notater

en: Terms
no: Vilkår

en: Payment & Project
no: Betaling og prosjekt

en: Payment Date
no: Betalingsdato

en: Payment Method
no: Betalingsmåte

en: Payment Status
no: Betalingsstatus

en: Amount Paid
no: Innbetalt beløp

en: Outstanding
no: Utestående

en: Project Name
no: Prosjektnavn

en: Client Email
no: Kundens e-post

en: Client Phone
no: Kundetelefon

en: Advanced
no: Avansert

en: QR Code
no: QR-kode

en: Barcode
no: Strekkode

en: Page Number
no: Sidetall

en: Current Date
no: Gjeldende dato

en: Watermark
no: Vannmerke

en: Bank Info
no: Bankinfo

en: Currency
no: Valuta

en: Quote Fields
no: Sitatfelt

en: Quote number
no: Sitat nummer

en: Quote status (draft/sent/paid/overdue)
no: Sitatstatus (utkast/sendt/betalt/forfalt)

en: Issue date
no: Utstedelsesdato

en: Due date
no: Forfallsdato

en: Subtotal amount
no: Subtotalt beløp

en: Tax rate (%)
no: Skattesats (%)

en: Tax amount
no: Skattebeløp

en: Total amount
no: Totalt beløp

en: Currency code (EUR, USD, etc)
no: Valutakode (EUR, USD osv.)

en: Quote notes
no: Sitat notater

en: Terms & conditions
no: Vilkår og betingelser

en: Client Fields
no: Klientfelt

en: Client company name
no: Kundens firmanavn

en: Client email address
no: Klientens e-postadresse

en: Client full address
no: Klientens fulle adresse

en: Client contact person
no: Kundekontaktperson

en: Client phone number
no: Kundens telefonnummer

en: Payment Fields
no: Betalingsfelt

en: Quote status
no: Sitatstatus

en: Quote accepted date
no: Sitat akseptert dato

en: Payment method
no: Betalingsmåte

en: Payment reference number
no: Betalingsreferansenummer

en: Amount paid
no: Innbetalt beløp

en: Outstanding amount
no: Utestående beløp

en: Payment notes
no: Betalingsanmerkninger

en: Project Fields
no: Prosjektfelt

en: Project name
no: Prosjektnavn

en: Project code
no: Prosjektkode

en: Project description
no: Prosjektbeskrivelse

en: Project billing reference
no: Prosjektfaktureringsreferanse

en: Company/Settings Fields
no: Felt for bedrift/innstillinger

en: Your company name
no: Firmanavnet ditt

en: Your company address
no: Din bedriftsadresse

en: Your company email
no: Din bedrifts e-post

en: Your company phone
no: Firmatelefonen din

en: Your company website
no: Din bedrifts nettside

en: Your tax ID number
no: Skatte-ID-nummeret ditt

en: Your bank account info
no: Din bankkontoinformasjon

en: Default invoice terms
no: Standard fakturavilkår

en: Default invoice notes
no: Standard fakturanotater

en: Date/Time Fields
no: Dato/klokkeslett-felt

en: Current date
no: Gjeldende dato

en: Quote creation date
no: Dato for opprettelse av tilbud

en: Quote last update date
no: Sitat siste oppdateringsdato

en: Quote Items Loop
no: Sitat elementer Loop

en: Loop through invoice items
no: Gå gjennom fakturaelementer

en: Item description
no: Varebeskrivelse

en: Item quantity
no: Vare mengde

en: Item unit price
no: Vare enhetspris

en: Item total amount
no: Vare totalbeløp

en: End loop
no: Sluttløkke

en: Page Size:
no: Sidestørrelse:

en: Zoom In
no: Zoom inn

en: Zoom Out
no: Zoom ut

en: Delete Selected
no: Slett valgte

en: Properties
no: Egenskaper

en: Select an element to edit its properties
no: Velg et element for å redigere egenskapene

en: PDF Preview
no: PDF forhåndsvisning

en: Generating...
no: Genererer...

en: Generated Code
no: Generert kode

en: Clear all elements?
no: Vil du slette alle elementene?

en: Clear
no: Klar

en: Align Left
no: Venstrejuster

en: Center Horizontally
no: Sentrer horisontalt

en: Align Right
no: Høyrejuster

en: Align Top
no: Juster toppen

en: Center Vertically
no: Sentrer vertikalt

en: Align Bottom
no: Juster bunnen

en: Reset to defaults?
no: Tilbakestille til standard?

en: Reset PDF Layout
no: Tilbakestill PDF-oppsett

en: User Management
no: Brukeradministrasjon

en: Company Branding
no: Firma merkevarebygging

en: Invoice Defaults
no: Fakturastandarder

en: Backup Settings
no: Innstillinger for sikkerhetskopiering

en: Export Settings
no: Eksportinnstillinger

en: Privacy & Analytics
no: Personvern og analyse

en: Save Settings
no: Lagre innstillinger

en: Upload New Logo
no: Last opp ny logo

en: Logo Preview
no: Forhåndsvisning av logo

en: Are you sure you want to remove the company logo?
no: Er du sikker på at du vil fjerne firmalogoen?

en: Remove Logo
no: Fjern logo

en: Telemetry & Analytics Dashboard
no: Dashboard for telemetri og analyse

en: Admin → Settings
no: Admin → Innstillinger

en: Advanced Permissions
no: Avanserte tillatelser

en: Admin Access
no: Administratortilgang

en: Migrate to new role system
no: Migrere til nytt rollesystem

en: Migrate
no: Migrer

en: Roles
no: Roller

en: No users found.
no: Ingen brukere funnet.

en: Cannot delete user "{name}" because they have {count} time entries. Users with existing time entries cannot be deleted.
no: Kan ikke slette brukeren «{name}» fordi de har {count} tidsoppføringer. Brukere med eksisterende tidsregistreringer kan ikke slettes.

en: Cannot Delete User
no: Kan ikke slette bruker

en: Are you sure you want to delete user "{name}"? This action cannot be undone.
no: Er du sikker på at du vil slette brukeren "{name}"? Denne handlingen kan ikke angres.

en: Delete User
no: Slett bruker

en: Set as default template
no: Angi som standard mal

en: HTML Template
no: HTML-mal

en: Invoice Number
no: Fakturanummer

en: Custom Message
no: Egendefinert melding

en: More Variables
no: Flere variabler

en: Create Template
no: Lag mal

en: Available Variables
no: Tilgjengelige variabler

en: Invoice Variables
no: Fakturavariabler

en: Other Variables
no: Andre variabler

en: Update Template
no: Oppdater mal

en: No email templates found.
no: Finner ingen e-postmaler.

en: Create your first email template to customize invoice emails.
no: Lag din første e-postmal for å tilpasse e-postfakturaer.

en: Create Email Template
no: Lag e-postmal

en: Delete Email Template
no: Slett e-postmal

en: Are you sure you want to delete
no: Er du sikker på at du vil slette

en: This action cannot be undone.
no: Denne handlingen kan ikke angres.

en: Template Information
no: Malinformasjon

en: System Permissions
no: Systemtillatelser

en: All available permissions in the system
no: Alle tilgjengelige tillatelser i systemet

en: Back to Roles
no: Tilbake til Roller

en: permissions
no: tillatelser

en: No description available
no: Ingen beskrivelse tilgjengelig

en: About Permissions
no: Om tillatelser

en: Permissions define what actions users can perform in the system. These permissions are assigned to roles, and roles are assigned to users. This provides a flexible and granular access control system.
no: Tillatelser definerer hvilke handlinger brukere kan utføre i systemet. Disse tillatelsene tildeles roller, og roller tildeles brukere. Dette gir et fleksibelt og detaljert tilgangskontrollsystem.

en: Edit Role
no: Rediger rolle

en: Create New Role
no: Opprett ny rolle

en: Role Name
no: Rollenavn

en: A unique name for this role
no: Et unikt navn for denne rollen

en: Optional description of this role
no: Valgfri beskrivelse av denne rollen

en: Permissions
no: Tillatelser

en: Select the permissions this role should have:
no: Velg tillatelsene denne rollen skal ha:

en: Toggle All
no: Slå på alle

en: Update Role
no: Oppdater rolle

en: Create Role
no: Opprett rolle

en: Manage roles and their permissions
no: Administrer roller og deres tillatelser

en: View Permissions
no: Se tillatelser

en: Total Roles
no: Totale roller

en: System Roles
no: Systemroller

en: Custom Roles
no: Egendefinerte roller

en: Assigned Users
no: Tilordnede brukere

en: Default role
no: Standard rolle

en: user
no: bruker

en: users
no: brukere

en: No users
no: Ingen brukere

en: Custom
no: Skikk

en: View
no: Utsikt

en: Permissions for
no: Tillatelser for

en: No permissions assigned.
no: Ingen tillatelser tildelt.

en: No roles found.
no: Ingen roller funnet.

en: About Roles & Permissions
no: Om roller og tillatelser

en: Roles are collections of permissions that can be assigned to users. System roles are predefined and cannot be deleted or renamed, but custom roles can be created for your specific needs.
no: Roller er samlinger av tillatelser som kan tildeles brukere. Systemroller er forhåndsdefinert og kan ikke slettes eller gis nytt navn, men tilpassede roller kan opprettes for dine spesifikke behov.

en: Are you sure you want to delete the role
no: Er du sikker på at du vil slette rollen

en: Delete Role
no: Slett rolle

en: No description
no: Ingen beskrivelse

en: Role Information
no: Rolleinformasjon

en: System Role
no: Systemrolle

en: Custom Role
no: Egendefinert rolle

en: Total Permissions
no: Totale tillatelser

en: Created
no: Opprettet

en: Users with this Role
no: Brukere med denne rollen

en: No users assigned to this role yet.
no: Ingen brukere er tildelt denne rollen ennå.

en: This role has no permissions assigned.
no: Denne rollen har ingen tillatelser tildelt.

en: Back to User
no: Tilbake til Bruker

en: Manage Roles for
no: Administrer roller for

en: Assign Roles
no: Tildel roller

en: Select the roles this user should have. Users inherit all permissions from their assigned roles.
no: Velg rollene denne brukeren skal ha. Brukere arver alle tillatelser fra sine tildelte roller.

en: Update Roles
no: Oppdater roller

en: Current Effective Permissions
no: Gjeldende effektive tillatelser

en: These are all the permissions the user currently has through their roles:
no: Dette er alle tillatelsene brukeren har gjennom rollene sine:

en: No permissions (assign roles to grant permissions)
no: Ingen tillatelser (tilordne roller for å gi tillatelser)

en: Create Webhook
no: Lag Webhook

en: Edit Webhook
no: Rediger Webhook

en: Configure webhook for integrations
no: Konfigurer webhook for integrasjoner

en: Name
no: Navn

en: The URL where webhook events will be sent
no: Nettadressen som webhook-hendelser vil bli sendt til

en: Events
no: Hendelser

en: Select which events should trigger this webhook
no: Velg hvilke hendelser som skal utløse denne webhooken

en: HTTP Method
no: HTTP-metode

en: Content Type
no: Innholdstype

en: Max Retries
no: Max prøver på nytt

en: Retry Delay (seconds)
no: Forsinkelse på nytt (sekunder)

en: Timeout (seconds)
no: Tidsavbrudd (sekunder)

en: Regenerate Secret
no: Regenerer hemmelighet

en: Warning: Regenerating the secret will invalidate the current secret
no: Advarsel: Regenerering av hemmeligheten vil ugyldiggjøre den gjeldende hemmeligheten

en: Manage webhook integrations
no: Administrer webhook-integrasjoner

en: Statistics
no: Statistikk

en: Failed
no: Mislyktes

en: No webhooks configured
no: Ingen webhooks er konfigurert

en: Create Your First Webhook
no: Lag din første webhook

en: Webhook details
no: Webhook detaljer

en: Secret
no: Hemmelig

en: (truncated)
no: (avkortet)

en: Total Deliveries
no: Totale leveranser

en: Successful
no: Vellykket

en: Last Delivery
no: Siste levering

en: Recent Deliveries
no: Nylige leveranser

en: Event
no: Hendelse

en: Attempt
no: Forsøk

en: Response
no: Svar

en: Time
no: Tid

en: Retrying
no: Prøver på nytt

en: No deliveries yet
no: Ingen leveranser ennå

en: Send a test webhook event?
no: Sende et test webhook-arrangement?

en: Test webhook sent successfully!
no: Test webhook sendt!

en: Error:
no: Feil:

en: Unknown error
no: Ukjent feil

en: Error sending test webhook:
no: Feil ved sending av testwebhook:

en: Last 7 days
no: Siste 7 dager

en: Last 30 days
no: Siste 30 dager

en: Last 90 days
no: Siste 90 dager

en: Last year
no: I fjor

en: Key metrics and insights about your time tracking
no: Nøkkelberegninger og innsikt om tidsregistreringen din

en: Total Hours
no: Totalt antall timer

en: Billable Hours
no: Fakturerbare timer

en: Active Projects
no: Aktive prosjekter

en: Avg Daily Hours
no: Gjennomsnittlig daglige timer

en: Daily Hours Trend
no: Trend for daglige timer

en: Billable vs Non-Billable
no: Fakturerbar vs Ikke-fakturerbar

en: Hours by Project
no: Timer etter prosjekt

en: Weekly Trends
no: Ukentlige trender

en: Hours by Time of Day
no: Timer etter tid på dagen

en: Project Efficiency
no: Prosjekteffektivitet

en: User Performance
no: Brukerytelse

en: Failed to load charts. Please try again.
no: Kunne ikke laste inn diagrammer. Vennligst prøv igjen.

en: Failed to refresh charts. Please try again.
no: Kunne ikke oppdatere diagrammer. Vennligst prøv igjen.

en: Hours
no: Timer

en: Date
no: Dato

en: Hour of Day
no: Time på dagen

en: Revenue
no: Inntekter

en: Key metrics and actionable insights
no: Nøkkelberegninger og praktisk innsikt

en: Export
no: Eksport

en: vs previous period
no: vs forrige periode

en: of total
no: av totalt

en: Potential Revenue
no: Potensielle inntekter

en: Avg rate:
no: Gj.sn. rate:

en: active projects
no: aktive prosjekter

en: Insights & Recommendations
no: Innsikt og anbefalinger

en: Cumulative
no: Kumulativ

en: Billable Distribution
no: Fakturerbar distribusjon

en: Task Status Overview
no: Oversikt over oppgavestatus

en: Tasks Completed
no: Oppgaver fullført

en: In Progress
no: Pågår

en: To Do
no: Å gjøre

en: Revenue by Project
no: Inntekter etter prosjekt

en: Payments Over Time
no: Betalinger over tid

en: Payment Methods
no: Betalingsmetoder

en: Revenue vs Payments
no: Inntekt vs betalinger

en: Collection Rate
no: Innsamlingssats

en: Project Completion Rate
no: Prosjektgjennomføringsgrad

en: Billable
no: Fakturerbar

en: Non-Billable
no: Ikke-fakturerbar

en: Completed
no: Fullført

en: Review
no: Gjennomgå

en: Cancelled
no: Kansellert

en: Completion Rate (%)
no: Fullføringsrate (%)

en: Mobile insights overview
no: Oversikt over mobilinnsikt

en: Daily Avg
no: Daglig gj.sn

en: Daily Hours
no: Daglige timer

en: Top Projects
no: Topp prosjekter

en: Track who changed what and when
no: Spor hvem som endret hva og når

en: Filters
no: Filtre

en: Entity Type
no: Enhetstype

en: All Types
no: Alle typer

en: Entity ID
no: Enhets-ID

en: All Users
no: Alle brukere

en: Action
no: Handling

en: All Actions
no: Alle handlinger

en: Updated
no: Oppdatert

en: Deleted
no: Slettet

en: Time Range
no: Tidsområde

en: All time
no: Hele tiden

en: Timestamp
no: Tidsstempel

en: Entity
no: Entitet

en: Field
no: Felt

en: Change
no: Endre

en: Change Information
no: Endre informasjon

en: Change Details
no: Endre detaljer

en: Request Information
no: Be om informasjon

en: Edit Profile
no: Rediger profil

en: Leave blank to keep current password
no: La feltet stå tomt for å beholde gjeldende passord

en: Save Changes
no: Lagre endringer

en: Login
no: Logg inn

en: Track time. Stay organized.
no: Spor tid. Hold deg organisert.

en: Sign in to your account
no: Logg på kontoen din

en: Sign in
no: Logg på

en: Tip: Enter a new username to create your account.
no: Tips: Skriv inn et nytt brukernavn for å opprette kontoen din.

en: Or continue with
no: Eller fortsett med

en: Single Sign-On
no: Enkel pålogging

en: Member Since
no: Medlem siden

en: Budget Alerts & Forecasting
no: Budsjettvarsler og prognoser

en: Monitor project budgets and forecast completion
no: Overvåke prosjektbudsjetter og prognosefullføring

en: Unacknowledged Alerts
no: Ubekreftede varsler

en: Critical Alerts
no: Kritiske varsler

en: Projects with Budgets
no: Prosjekter med budsjetter

en: Warning Alerts
no: Advarselsvarsler

en: Active Alerts
no: Aktive varsler

en: Acknowledge
no: Bekrefte

en: Project Budget Status
no: Prosjektbudsjettstatus

en: Project
no: Prosjekt

en: Budget
no: Budsjett

en: Consumed
no: Forbrukt

en: Remaining
no: Gjenværende

en: Progress
no: Framgang

en: Over Budget
no: Over budsjett

en: Critical
no: Kritisk

en: Healthy
no: Sunn

en: No projects with budgets found
no: Fant ingen prosjekter med budsjetter

en: Alert acknowledged successfully
no: Varsling er godkjent

en: Failed to acknowledge alert
no: Kunne ikke bekrefte varselet

en: Budget Analysis & Forecasting
no: Budsjettanalyse og prognoser

en: Back to Dashboard
no: Tilbake til Dashboard

en: View Project
no: Se prosjekt

en: Total Budget
no: Totalt budsjett

en: Burn Rate Analysis
no: Forbrenningshastighetsanalyse

en: Daily Burn Rate
no: Daglig brennhastighet

en: Weekly Burn Rate
no: Ukentlig brennhastighet

en: Monthly Burn Rate
no: Månedlig brennhastighet

en: Period Total
no: Periode totalt

en: Based on last
no: Basert på sist

en: days
no: dager

en: No burn rate data available
no: Ingen brennhastighetsdata tilgjengelig

en: Completion Estimate
no: Fullføringsestimat

en: Estimated Completion Date
no: Estimert fullføringsdato

en: days remaining
no: dager igjen

en: Confidence Level
no: Konfidensnivå

en: No completion estimate available
no: Ingen ferdigstillelsesestimat tilgjengelig

en: Cost Trend Analysis
no: Analyse av kostnadstrend

en: Average
no: Gjennomsnittlig

en: Resource Allocation
no: Ressursfordeling

en: Total Cost
no: Total kostnad

en: Hourly Rate
no: Timepris

en: Team Member
no: Teammedlem

en: Cost
no: Koste

en: Hours %
no: Timer %

en: Cost %
no: Kostnad %

en: Entries
no: Oppføringer

en: Date & Time
no: Dato og tid

en: Duration
no: Varighet

en: Location
no: Sted

en: Task
no: Oppgave

en: Client
no: Klient

en: Reminder
no: Påminnelse

en: minutes before
no: minutter før

en: hours before
no: timer før

en: days before
no: dager før

en: Recurring
no: Tilbakevendende

en: Until
no: Til

en: Last Updated
no: Sist oppdatert

en: Back to Calendar
no: Tilbake til Kalender

en: Delete Event
no: Slett hendelse

en: Are you sure you want to delete this event? This action cannot be undone.
no: Er du sikker på at du vil slette denne hendelsen? Denne handlingen kan ikke angres.

en: Edit Event
no: Rediger hendelse

en: New Event
no: Ny begivenhet

en: Title
no: Tittel

en: Start Date
no: Startdato

en: Start Time
no: Starttid

en: End Date
no: Sluttdato

en: End Time
no: Sluttid

en: All Day Event
no: Heldagsarrangement

en: Event Type
no: Hendelsestype

en: Meeting
no: Møte

en: Appointment
no: Ansettelse

en: Deadline
no: Frist

en: -- None --
no: -- Ingen --

en: No reminder
no: Ingen påminnelse

en: 5 minutes before
no: 5 minutter før

en: 15 minutes before
no: 15 minutter før

en: 30 minutes before
no: 30 minutter før

en: 1 hour before
no: 1 time før

en: 1 day before
no: 1 dag før

en: Color
no: Farge

en: Choose a color for this event
no: Velg en farge for dette arrangementet

en: Private Event
no: Privat arrangement

en: Private events are only visible to you
no: Private arrangementer er kun synlige for deg

en: Recurring Event
no: Gjentakende hendelse

en: This is a recurring event
no: Dette er en gjenganger

en: Recurrence Pattern
no: Gjentakelsesmønster

en: Use RRULE format (e.g., FREQ=WEEKLY;BYDAY=MO,WE,FR)
no: Bruk RRULE-format (f.eks. FREKVENS=ukentlig; BYDAY=MO,VI,FR)

en: Recurrence End Date
no: Sluttdato for gjentakelse

en: Update Event
no: Oppdater hendelse

en: Create Event
no: Opprett hendelse

en: View and manage your events, tasks, and time entries
no: Se og administrer hendelser, oppgaver og tidsoppføringer

en: Day
no: Dag

en: Week
no: Uke

en: Month
no: Måned

en: Today
no: I dag

en: Loading calendar...
no: Laster kalender...

en: Event Details
no: Begivenhetsdetaljer

en: Edit Client Note
no: Rediger klientnotat

en: Back to Client
no: Tilbake til klienten

en: Client:
no: Klient:

en: Created on
no: Opprettet den

en: Last edited on
no: Sist redigert den

en: Note Content
no: Merk innhold

en: Internal note visible only to your team.
no: Intern notat som bare er synlig for teamet ditt.

en: Mark as important
no: Merk som viktig

en: Client Portal
no: Klientportal

en: Welcome, %(client_name)s
no: Velkommen, %(client_name)s

en: Total Invoices
no: Totale fakturaer

en: View All
no: Vis alle

en: No projects found.
no: Ingen prosjekter funnet.

en: Recent Invoices
no: Nylige fakturaer

en: No invoices found.
no: Fant ingen fakturaer.

en: Recent Time Entries
no: Nylige tidsinnlegg

en: No time entries found.
no: Fant ingen tidsregistreringer.

en: Invoice Details
no: Fakturadetaljer

en: Issue Date
no: Utstedelsesdato

en: This invoice is %(days)d days overdue.
no: Denne fakturaen er %(days)d dager forsinket.

en: Invoice Items
no: Fakturavarer

en: Quantity
no: Mengde

en: Unit Price
no: Enhetspris

en: Invoices for %(client_name)s
no: Fakturaer for %(client_name)s

en: All
no: Alle

en: Paid
no: Betalt

en: Unpaid
no: Ubetalt

en: Overdue
no: Forsinket

en: Amount
no: Beløp

en: days overdue
no: dager forsinket

en: Client Portal Login
no: Kundeportalpålogging

en: View your projects and invoices
no: Se dine prosjekter og fakturaer

en: Sign in to Client Portal
no: Logg på kundeportalen

en: Enter your portal credentials to access your projects and invoices
no: Skriv inn portallegitimasjonen din for å få tilgang til prosjektene og fakturaene dine

en: portal_username
no: portal_brukernavn

en: Enter your password
no: Skriv inn passordet ditt

en: Projects for %(client_name)s
no: Prosjekter for %(client_name)s

en: Quote Details
no: Sitatdetaljer

en: Valid Until
no: Gyldig til

en: This quote has expired.
no: Dette sitatet er utløpt.

en: Quote Items
no: Sitat elementer

en: Terms & Conditions
no: Vilkår og betingelser

en: Quotes for %(client_name)s
no: Sitater for %(client_name)s

en: Expired
no: Utløpt

en: No quotes found.
no: Ingen sitater funnet.

en: Set Password
no: Angi passord

en: Set your password to get started
no: Angi passordet ditt for å komme i gang

en: Set Your Password
no: Angi passordet ditt

en: Set a password for your client portal account
no: Angi et passord for kundeportalkontoen din

en: Password must be at least 8 characters long
no: Passordet må være minst 8 tegn langt

en: Confirm Password
no: Bekreft passord

en: Confirm your password
no: Bekreft passordet ditt

en: Time entries for %(client_name)s projects
no: Tidsoppføringer for %(client_name)s prosjekter

en: All Projects
no: Alle prosjekter

en: From Date
no: Fra dato

en: To Date
no: Til dags dato

en: Total entries
no: Totalt antall oppføringer

en: Total hours
no: Totalt antall timer

en: Create Client
no: Opprett klient

en: Add a new client to manage related projects and billing.
no: Legg til en ny klient for å administrere relaterte prosjekter og fakturering.

en: Back to Clients
no: Tilbake til klienter

en: Enter client name
no: Skriv inn klientnavn

en: Default Hourly Rate
no: Standard timepris

en: e.g. 75.00
no: f.eks. 75,00

en: This rate will be automatically filled when creating projects for this client
no: Denne satsen fylles automatisk når du oppretter prosjekter for denne klienten

en: Supports Markdown
no: Støtter Markdown

en: Brief description of the client or project scope
no: Kort beskrivelse av oppdragsgiver eller prosjektomfang

en: Contact Person
no: Kontaktperson

en: Primary contact name
no: Navn på hovedkontakt

en: Monthly Prepaid Hours
no: Månedlige forhåndsbetalte timer

en: e.g. 50
no: f.eks. 50

en: Leave empty if this client has no prepaid allocation.
no: La stå tomt hvis denne klienten ikke har noen forhåndsbetalt tildeling.

en: Prepaid Reset Day
no: Forhåndsbetalt tilbakestillingsdag

en: Day of the month when prepaid hours reset (1-28).
no: Dag i måneden da forhåndsbetalte timer tilbakestilles (1-28).

en: Client address
no: Klientadresse

en: Choose a clear, descriptive name for the client organization.
no: Velg et klart, beskrivende navn for kundeorganisasjonen.

en: Set the standard hourly rate for this client. This will automatically populate when creating new projects.
no: Angi standard timepris for denne klienten. Denne vil automatisk fylles ut når du oppretter nye prosjekter.

en: Contact Information
no: Kontaktinformasjon

en: Add contact details for easy communication and record keeping.
no: Legg til kontaktdetaljer for enkel kommunikasjon og journalføring.

en: Prepaid Hours
no: Forhåndsbetalte timer

en: Configure monthly included hours and the reset day if this client has a retainer or prepaid bundle.
no: Konfigurer månedlige inkluderte timer og tilbakestillingsdagen hvis denne klienten har en retainer eller forhåndsbetalt pakke.

en: Provide context about the client relationship or typical project types.
no: Gi kontekst om klientforholdet eller typiske prosjekttyper.

en: Client Portal Access
no: Klientportaltilgang

en: Enable portal access for this client. Clients can log in with their own credentials to view projects, invoices, and time entries.
no: Aktiver portaltilgang for denne klienten. Kunder kan logge på med sin egen legitimasjon for å se prosjekter, fakturaer og tidsregistreringer.

en: Enable Client Portal
no: Aktiver klientportal

en: Portal Username
no: Portal brukernavn

en: Unique username for portal login
no: Unikt brukernavn for portalpålogging

en: Portal Password
no: Portalpassord

en: Leave empty to keep current password
no: La det stå tomt for å beholde gjeldende passord

en: Set a new password or leave empty to keep current
no: Angi et nytt passord eller la det stå tomt for å holde deg oppdatert

en: Current portal username
no: Gjeldende portalbrukernavn

en: Update Client
no: Oppdater klient

en: Send Password Setup Email
no: Send e-post for passordoppsett

en: Send an email to %(email)s with a link to set their portal password.
no: Send en e-post til %(email)s med en lenke for å angi portalpassordet deres.

en: Email address is required to send password setup email. Please set the client email address above.
no: E-postadresse kreves for å sende e-post med passordoppsett. Vennligst angi klientens e-postadresse ovenfor.

en: Client Statistics
no: Kundestatistikk

en: Total Projects
no: Totalt prosjekter

en: Est. Total Cost
no: Est. Total kostnad

en: Filter Clients
no: Filtrer klienter

en: Toggle Filters
no: Slå på filtre

en: Export to CSV
no: Eksporter til CSV

en: Hide Filters
no: Skjul filtre

en: Show Filters
no: Vis filtre

en: Mark client as Inactive?
no: Vil du merke klienten som inaktiv?

en: Change Client Status
no: Endre klientstatus

en: Mark Inactive
no: Merk inaktiv

en: Activate client?
no: Aktivere klient?

en: Activate Client
no: Aktiver klient

en: Delete Client
no: Slett klient

en: Manage
no: Administrer

en: Primary
no: Primær

en: more contact(s)
no: flere kontakt(er)

en: No contacts yet
no: Ingen kontakter ennå

en: Add Contact
no: Legg til kontakt

en: Legacy Contact Info
no: Eldre kontaktinformasjon

en: Plan includes %(hours)s hours per cycle. Resets on day %(day)s.
no: Planen inkluderer %(hours)s timer per syklus. Tilbakestilles på dag %(day)s.

en: Current cycle start
no: Nåværende syklusstart

en: Remaining hours
no: Gjenstående timer

en: Consumed this cycle
no: Brukte denne syklusen

en: Archived
no: Arkivert

en: Internal Notes
no: Interne merknader

en: Add Note
no: Legg til merknad

en: Add an internal note about this client...
no: Legg til et internt notat om denne klienten...

en: Save Note
no: Lagre notat

en: edited
no: redigert

en: Important
no: Viktig

en: Unmark
no: Fjern merking

en: Mark Important
no: Merk som viktig

en: No notes yet. Add a note to keep track of important information about this client.
no: Ingen notater ennå. Legg til et notat for å holde styr på viktig informasjon om denne klienten.

en: Are you sure you want to delete this note?
no: Er du sikker på at du vil slette dette notatet?

en: Delete Note
no: Slett notat

en: Edited on
no: Redigert på

en: Reply
no: Svar

en: Write your reply...
no: Skriv svaret ditt...

en: Comments
no: Kommentarer

en: Add Comment
no: Legg til kommentar

en: Your Comment
no: Din kommentar

en: Share your thoughts, updates, or questions...
no: Del dine tanker, oppdateringer eller spørsmål...

en: You can use line breaks to format your comment.
no: Du kan bruke linjeskift til å formatere kommentaren din.

en: Add Image
no: Legg til bilde

en: Post Comment
no: Legg inn kommentar

en: No comments yet
no: Ingen kommentarer ennå

en: Start the conversation by adding the first comment.
no: Start samtalen ved å legge til den første kommentaren.

en: Add First Comment
no: Legg til første kommentar

en: Edit Comment
no: Rediger kommentar

en: Back
no: Tilbake

en: Editing comment on:
no: Redigering av kommentar til:

en: Originally posted on
no: Opprinnelig lagt ut på

en: Comment Content
no: Kommentarinnhold

en: All Activities
no: Alle aktiviteter

en: Time Templates
no: Tidsmaler

en: No recent activity
no: Ingen nylig aktivitet

en: Activity will appear here as you work
no: Aktivitet vises her mens du jobber

en: Load More
no: Last inn mer

en: Failed to load activities
no: Kunne ikke laste inn aktiviteter

en: Home
no: Hjem

en: Call
no: Ringe

en: Message
no: Beskjed

en: Direction
no: Retning

en: Outbound
no: Utgående

en: Inbound
no: Innkommende

en: Subject
no: Tema

en: Pending
no: I påvente av

en: Scheduled
no: Planlagt

en: Follow-up Date
no: Oppfølgingsdato

en: Content/Notes
no: Innhold/notater

en: Save Communication
no: Lagre kommunikasjon

en: First Name
no: Fornavn

en: Last Name
no: Etternavn

en: Mobile
no: Mobil

en: Department
no: Avdeling

en: Contact
no: Kontakt

en: Billing
no: Fakturering

en: Technical
no: Teknisk

en: Set as primary contact
no: Angi som primærkontakt

en: Tags
no: Tagger

en: Save Contact
no: Lagre kontakt

en: Set Primary
no: Sett Primær

en: No contacts found
no: Ingen kontakter funnet

en: Add First Contact
no: Legg til første kontakt

en: Primary Contact
no: Primær kontakt

en: Communication History
no: Kommunikasjonshistorie

en: Add Communication
no: Legg til kommunikasjon

en: No communications recorded
no: Ingen kommunikasjon registrert

en: Deal Name
no: Navn på avtale

en: Select Client
no: Velg klient

en: Select Contact
no: Velg Kontakt

en: Stage
no: Scene

en: Deal Value
no: Deal verdi

en: Win Probability
no: Vinnsannsynlighet

en: Expected Close Date
no: Forventet lukkedato

en: Related Quote
no: Relatert sitat

en: Select Quote
no: Velg Sitat

en: Save Deal
no: Lagre avtale

en: Open
no: Åpne

en: Won
no: Vant

en: Lost
no: Tapt

en: All Stages
no: Alle stadier

en: Value
no: Verdi

en: Probability
no: Sannsynlighet

en: Expected Close
no: Forventet Lukk

en: No deals found
no: Ingen tilbud funnet

en: Create First Deal
no: Opprett første avtale

en: You Were Mentioned
no: Du ble nevnt

en: View Task & Reply
no: Se oppgave og svar

en: Invoice
no: Faktura

en: Invoice Overdue
no: Forfalt faktura

en: View Invoice
no: Se faktura

en: Quote
no: Sitere

en: Quote Accepted
no: Sitat akseptert

en: View Quote
no: Se sitat

en: Quote Approval Rejected
no: Sitatgodkjenning avvist

en: Approval Requested
no: Godkjenning forespurt

en: Review Quote
no: Gjennomgå sitat

en: Quote Approved
no: Sitat godkjent

en: Quote Expired
no: Sitat utløpt

en: Quote Expiring Soon
no: Sitat utløper snart

en: Quote Rejected
no: Sitat avvist

en: Quote Sent
no: Sitat sendt

en: Task Assignment
no: Oppgaveoppdrag

en: View Task
no: Vis oppgave

en: Test Details
no: Testdetaljer

en: Your Weekly Summary
no: Ditt ukentlige sammendrag

en: 400 Bad Request
no: 400 Dårlig forespørsel

en: Invalid Request
no: Ugyldig forespørsel

en: The request you made is invalid or contains errors. This could be due to:
no: Forespørselen du sendte er ugyldig eller inneholder feil. Dette kan skyldes:

en: Missing or invalid form data
no: Manglende eller ugyldige skjemadata

en: Malformed request parameters
no: Feilaktige forespørselsparametere

en: Go to Dashboard
no: Gå til Dashboard

en: Go Back
no: Gå tilbake

en: 403 Forbidden
no: 403 Forbudt

en: Access Denied
no: Tilgang nektet

en: You don't have permission to access this resource. This could be due to:
no: Du har ikke tillatelse til å få tilgang til denne ressursen. Dette kan skyldes:

en: Insufficient privileges
no: Utilstrekkelige privilegier

en: Not logged in
no: Ikke innlogget

en: Resource access restrictions
no: Ressurstilgangsbegrensninger

en: Page Not Found
no: Siden ikke funnet

en: The page you're looking for doesn't exist or has been moved.
no: Siden du leter etter eksisterer ikke eller har blitt flyttet.

en: Server Error
no: Serverfeil

en: Something went wrong on our end. Please try again later.
no: Noe gikk galt hos oss. Vennligst prøv igjen senere.

en: Try Again
no: Prøv igjen

en: An error occurred while processing your request.
no: Det oppsto en feil under behandlingen av forespørselen din.

en: Refresh Page
no: Oppdater siden

en: Go to Login
no: Gå til Logg inn

en: e.g., Travel, Meals, Office Supplies
no: f.eks. reiser, måltider, kontorrekvisita

en: e.g., TRAVEL, MEALS
no: f.eks. REISER, MÅLTID

en: Brief description of this category...
no: Kort beskrivelse av denne kategorien...

en: e.g., fa-plane, fa-utensils
no: f.eks. fa-fly, fa-redskaper

en: e.g., 19.00
no: f.eks. 19.00

en: e.g., Flight to Berlin
no: f.eks. Fly til Berlin

en: Additional details about the expense...
no: Ytterligere detaljer om utgiften...

en: e.g., Lufthansa
no: f.eks. Lufthansa

en: Receipt/Invoice Number
no: Kvittering/Fakturanummer

en: e.g., INV-2024-001
no: f.eks. INV-2024-001

en: e.g., conference, client-meeting, urgent
no: f.eks. konferanse, kundemøte, haster

en: Additional notes...
no: Ytterligere merknader...

en: Filter Expenses
no: Filtrer utgifter

en: Delete Selected Expenses
no: Slett valgte utgifter

en: Change Status for Selected Expenses
no: Endre status for utvalgte utgifter

en: Update Status
no: Oppdater status

en: Associated With
no: Tilknyttet

en: Reject Expense
no: Avvis utgift

en: Explain why this expense is being rejected...
no: Forklar hvorfor denne utgiften blir avvist...

en: Are you sure you want to delete this expense?
no: Er du sikker på at du vil slette denne utgiften?

en: Delete Expense
no: Slett utgift

en: Import/Export Data
no: Importer/eksporter data

en: Import/Export
no: Import/eksport

en: Import data from other time trackers or export your data for GDPR compliance and backups
no: Importer data fra andre tidssporere eller eksporter dataene dine for GDPR-overholdelse og sikkerhetskopier

en: Import Data
no: Importer data

en: CSV Import
no: CSV-import

en: Import time entries from a CSV file
no: Importer tidsoppføringer fra en CSV-fil

en: Choose CSV File
no: Velg CSV-fil

en: Download Template
no: Last ned mal

en: Import from Toggl Track
no: Importer fra Toggl Track

en: Import time entries from Toggl Track
no: Importer tidsoppføringer fra Toggl Track

en: Import from Toggl
no: Importer fra Toggl

en: Import from Harvest
no: Import fra Harvest

en: Import time entries from Harvest
no: Importer tidsoppføringer fra Harvest

en: Restore from Backup
no: Gjenopprett fra sikkerhetskopi

en: Restore data from a backup file
no: Gjenopprett data fra en sikkerhetskopifil

en: Import History
no: Importhistorikk

en: Export Data
no: Eksporter data

en: Full Data Export (GDPR)
no: Full dataeksport (GDPR)

en: Export all your personal data
no: Eksporter alle dine personlige data

en: Export as JSON
no: Eksporter som JSON

en: Export as ZIP
no: Eksporter som ZIP

en: Filtered Export
no: Filtrert eksport

en: Export specific data with filters
no: Eksporter spesifikke data med filtre

en: Export with Filters
no: Eksporter med filtre

en: Create a full database backup
no: Lag en fullstendig sikkerhetskopi av databasen

en: Export History
no: Eksporter historikk

en: API Token
no: API-token

en: Workspace ID
no: Arbeidsområde-ID

en: Account ID
no: Konto-ID

en: Stock Item
no: Lagervare

en: Select Item
no: Velg element

en: Warehouse
no: Lager

en: Select Warehouse
no: Velg Lager

en: Adjustment Quantity
no: Justeringsmengde

en: Use positive values to increase stock, negative values to decrease
no: Bruk positive verdier for å øke beholdningen, negative verdier for å redusere

en: Reason
no: Grunn

en: e.g., Physical count correction, Damage, Found items
no: f.eks. korrigering av fysisk telling, skade, gjenstander som er funnet

en: Additional details about this adjustment
no: Ytterligere detaljer om denne justeringen

en: Record Adjustment
no: Rekordjustering

en: All Warehouses
no: Alle varehus

en: All Items
no: Alle varer

en: Date From
no: Dato fra

en: Date To
no: Dato til

en: Item
no: Punkt

en: No adjustments found.
no: Ingen justeringer funnet.

en: On Hand
no: På Hand

en: Reorder Point
no: Ombestillingspunkt

en: Shortfall
no: Mangel

en: Reorder Qty
no: Ombestill antall

en: No low stock alerts. All items are above reorder point.
no: Ingen varsler om lavt lager. Alle varer er over bestillingspunktet.

en: Movement Type
no: Bevegelsestype

en: Adjustment
no: Innstilling

en: Transfer
no: Overføre

en: Sale
no: Salg

en: Purchase
no: Kjøpe

en: Return
no: Retur

en: Waste
no: Sløseri

en: Use positive values for additions, negative for removals
no: Bruk positive verdier for tillegg, negative for fjerninger

en: e.g., Physical count correction
no: f.eks. fysisk tellingskorreksjon

en: Record Movement
no: Rekordbevegelse

en: Reference Type
no: Referansetype

en: Manual
no: Håndbok

en: Reference
no: Referanse

en: No stock movements found.
no: Ingen aksjebevegelser funnet.

en: Basic Information
no: Grunnleggende informasjon

en: Supplier
no: Leverandør

en: Select Supplier
no: Velg Leverandør

en: Order Date
no: Bestillingsdato

en: Expected Delivery Date
no: Forventet leveringsdato

en: Notes visible to supplier
no: Notater synlig for leverandør

en: Internal notes (not visible to supplier)
no: Interne merknader (ikke synlig for leverandøren)

en: Items
no: Varer

en: Add Item
no: Legg til element

en: Qty
no: Antall

en: Unit Cost
no: Enhetskostnad

en: Supplier SKU
no: Leverandør SKU

en: Create Purchase Order
no: Opprett innkjøpsordre

en: Draft
no: Utkast

en: Sent
no: Sendt

en: Confirmed
no: Bekreftet

en: Received
no: Mottatt

en: All Suppliers
no: Alle leverandører

en: PO Number
no: PO-nummer

en: Expected Delivery
no: Forventet levering

en: No purchase orders found.
no: Ingen innkjøpsordrer funnet.

en: Are you sure you want to cancel this purchase order?
no: Er du sikker på at du vil kansellere denne innkjøpsordren?

en: Are you sure you want to delete this purchase order?
no: Er du sikker på at du vil slette denne innkjøpsordren?

en: Purchase Order Details
no: Bestillingsdetaljer

en: Received Date
no: Mottatt dato

en: Quantity Ordered
no: Antall bestilt

en: Quantity Received
no: Mottatt mengde

en: Line Total
no: Linje totalt

en: Shipping
no: Frakt

en: Receive Purchase Order
no: Motta innkjøpsordre

en: Mark as Received
no: Merk som mottatt

en: No items in this purchase order.
no: Ingen varer i denne innkjøpsordren.

en: Summary
no: Sammendrag

en: Total Items
no: Totalt antall varer

en: Total Warehouses
no: Totale varehus

en: Total Inventory Value
no: Total beholdningsverdi

en: Low Stock Items
no: Lite lagervarer

en: Available Reports
no: Tilgjengelige rapporter

en: Stock Valuation
no: Aksjevurdering

en: View inventory value by warehouse
no: Se lagerverdi etter lager

en: Movement History
no: Bevegelseshistorie

en: Detailed movement log
no: Detaljert bevegelseslogg

en: Turnover Analysis
no: Omsetningsanalyse

en: Inventory turnover rates
no: Omsetningshastigheter for varelager

en: Low Stock Report
no: Lav lagerrapport

en: Items below reorder point
no: Varer under bestillingspunktet

en: Found %(count)s items below their reorder point.
no: Fant %(count)s varer under bestillingspunktet.

en: Quantity On Hand
no: Antall på hånden

en: Reorder Quantity
no: Bestill på nytt

en: Create PO
no: Opprett PO

en: All Stock Levels are Good
no: Alle lagernivåer er gode

en: No items are currently below their reorder point.
no: Ingen varer er for øyeblikket under bestillingspunktet.

en: No movements found.
no: Ingen bevegelser funnet.

en: Turnover rate indicates how many times inventory is sold and replaced in a year. Higher rates indicate faster-moving items.
no: Omsetningshastighet angir hvor mange ganger varelager selges og erstattes i løpet av et år. Høyere priser indikerer varer som beveger seg raskere.

en: Total Sold
no: Totalt solgt

en: Avg Stock Level
no: Gjennomsnittlig lagernivå

en: Turnover Rate
no: Omsetningshastighet

en: Fast Moving
no: Rask bevegelse

en: Very Slow
no: Veldig sakte

en: No sales data found for the selected period.
no: Fant ingen salgsdata for den valgte perioden.

en: Category
no: Kategori

en: All Categories
no: Alle kategorier

en: Inventory Valuation
no: Lagervurdering

en: Total Value
no: Total verdi

en: No items found with cost information.
no: Ingen varer funnet med kostnadsinformasjon.

en: Reserved
no: Reservert

en: Fulfilled
no: Oppfylt

en: Reserved At
no: Reservert kl

en: Expires At
no: Utløper kl

en: Fulfill this reservation?
no: Vil du oppfylle denne reservasjonen?

en: Cancel this reservation?
no: Kansellere denne reservasjonen?

en: No reservations found.
no: Ingen reservasjoner funnet.

en: Unit
no: Enhet

en: Default Cost
no: Standardkostnad

en: Default Price
no: Standardpris

en: Image URL
no: Bilde-URL

en: Track Inventory
no: Spor inventar

en: Manage multiple suppliers for this item with different pricing.
no: Administrer flere leverandører for denne varen med forskjellige priser.

en: Lead Time (days)
no: Ledetid (dager)

en: Preferred
no: Foretrukket

en: Add Supplier
no: Legg til leverandør

en: No movement history found for this item.
no: Fant ingen bevegelseshistorikk for denne varen.

en: SKU, Name, Barcode...
no: SKU, navn, strekkode...

en: Active Only
no: Kun aktiv

en: Total Qty
no: Totalt antall

en: Available
no: Tilgjengelig

en: Low Stock
no: Lite lager

en: No stock items found.
no: Ingen lagervarer funnet.

en: Item Details
no: Varedetaljer

en: Trackable
no: Sporbar

en: Stock Levels by Warehouse
no: Lagernivåer etter lager

en: Recent Stock Movements
no: Nylige aksjebevegelser

en: Total On Hand
no: Totalt på hånden

en: Total Reserved
no: Totalt reservert

en: Total Available
no: Totalt tilgjengelig

en: Low Stock Alert
no: Lavt lagervarsel

en: This item is not trackable.
no: Denne varen er ikke sporbar.

en: Active Reservations
no: Aktive reservasjoner

en: Quantity Reserved
no: Antall reservert

en: Last Counted
no: Sist talt

en: No stock found for this item in any warehouse.
no: Ingen lager funnet for denne varen i noe lager.

en: No stock levels found.
no: Ingen lagernivåer funnet.

en: Low Stock Only
no: Kun lite lager

en: Oversold
no: Oversolgt

en: No stock items found in this warehouse.
no: Ingen lagervarer funnet i dette lageret.

en: Supplier Code
no: Leverandørkode

en: Unique code for this supplier (e.g., SUP-001)
no: Unik kode for denne leverandøren (f.eks. SUP-001)

en: Payment Terms
no: Betalingsbetingelser

en: e.g., Net 30, Net 60
no: f.eks. Net 30, Net 60

en: Code, name, email
no: Kode, navn, e-post

en: Code
no: Kode

en: No suppliers found.
no: Ingen leverandører funnet.

en: Supplier Details
no: Leverandørdetaljer

en: Stock Items from this Supplier
no: Lagervarer fra denne leverandøren

en: Lead Time
no: Ledetid

en: No stock items associated with this supplier.
no: Ingen lagervarer knyttet til denne leverandøren.

en: Preferred Items
no: Foretrukne varer

en: From Warehouse
no: Fra lageret

en: Select Source Warehouse
no: Velg Kildevarehus

en: To Warehouse
no: Til lageret

en: Select Destination Warehouse
no: Velg Destinasjonslager

en: Optional notes about this transfer
no: Valgfrie merknader om denne overføringen

en: Create Transfer
no: Opprett overføring

en: No transfers found.
no: Ingen overføringer funnet.

en: Warehouse Code
no: Lagerkode

en: Unique code for this warehouse (e.g., WH-001)
no: Unik kode for dette lageret (f.eks. WH-001)

en: Contact Email
no: Kontakt e-post

en: Contact Phone
no: Kontakt telefon

en: No warehouses found.
no: Ingen varehus funnet.

en: Warehouse Details
no: Lagerdetaljer

en: No stock items in this warehouse.
no: Ingen lagervarer på dette lageret.

en: Total Quantity
no: Totalt antall

en: Create Invoice
no: Opprett faktura

en: Generate a new invoice for a project and client
no: Generer en ny faktura for et prosjekt og klient

en: Back to Invoices
no: Tilbake til Fakturaer

en: Select a project
no: Velg et prosjekt

en: Selecting a project will auto-fill client details
no: Hvis du velger et prosjekt, vil klientdetaljer automatisk fylles ut

en: Tax Rate (%)
no: Skattesats (%)

en: Choose the correct project to auto-fill client details.
no: Velg riktig prosjekt for å automatisk fylle ut klientdetaljer.

en: You can customize notes and terms before sending the invoice.
no: Du kan tilpasse notater og vilkår før du sender fakturaen.

en: Edit Invoice
no: Rediger faktura

en: Update invoice details, items, and terms
no: Oppdater fakturadetaljer, varer og vilkår

en: Send Email
no: Send e-post

en: Time-based services and hourly work
no: Tidsbaserte tjenester og timearbeid

en: Select Stock Item
no: Velg lagervare

en: e.g., Web Development Services
no: f.eks. webutviklingstjenester

en: Remove item
no: Fjern elementet

en: Items Subtotal
no: Elementer Subtotal

en: Billable expenses such as travel, meals, and materials
no: Fakturerbare utgifter som reiser, måltider og materialer

en: Add Expense
no: Legg til kostnad

en: e.g., Travel to Client Meeting
no: for eksempel reise til kundemøte

en: Linked expense - title cannot be edited
no: Koblet utgift - tittel kan ikke redigeres

en: Linked expense - description cannot be edited
no: Koblet utgift - beskrivelse kan ikke redigeres

en: Linked expense - category cannot be edited
no: Koblet utgift - kategori kan ikke redigeres

en: Travel
no: Reise

en: Meals
no: Måltider

en: Accommodation
no: Overnatting

en: Supplies
no: Rekvisita

en: Software
no: Programvare

en: Equipment
no: Utstyr

en: Services
no: Tjenester

en: Marketing
no: Markedsføring

en: Training
no: Opplæring

en: Other
no: Annen

en: Linked expense - amount cannot be edited
no: Tilknyttet utgift - beløp kan ikke redigeres

en: Linked expense - date cannot be edited
no: Koblet utgift - dato kan ikke redigeres

en: Unlink expense from invoice
no: Koble ut regning fra faktura

en: Expenses Subtotal
no: Utgifter Delsum

en: Extra Goods
no: Ekstra varer

en: Products, materials, licenses, and other goods
no: Produkter, materialer, lisenser og andre varer

en: Add Good
no: Legg til Good

en: Price
no: Pris

en: e.g., Software License
no: f.eks. programvarelisens

en: Product
no: Produkt

en: Material
no: Materiale

en: License
no: Tillatelse

en: Remove good
no: Fjern godt

en: Goods Subtotal
no: Varer Subtotal

en: Live Preview
no: Live forhåndsvisning

en: Payment
no: Betaling

en: Goods
no: Varer

en: Quick Actions
no: Raske handlinger

en: Generate from Time/Costs
no: Generer fra tid/kostnader

en: Record Payment
no: Rekordbetaling

en: Export PDF
no: Eksporter PDF

en: Export CSV
no: Eksporter CSV

en: Duplicate Invoice
no: Duplisert faktura

en: Are you sure you want to unlink this expense from the invoice?
no: Er du sikker på at du vil fjerne denne utgiften fra fakturaen?

en: Unlink Expense
no: Fjern koblingen til kostnad

en: Unlink
no: Fjern tilknytningen

en: Please add at least one item, expense, or extra good to the invoice
no: Legg til minst én vare, utgift eller ekstra vare på fakturaen

en: Optional
no: Valgfri

en: Generate from Time, Costs & Goods
no: Generer fra tid, kostnader og varer

en: Select unbilled time entries, project costs, and extra goods to add to this invoice
no: Velg ufakturerte tidsregistreringer, prosjektkostnader og ekstra varer som skal legges til denne fakturaen

en: Back to Edit
no: Tilbake til Rediger

en: Unbilled Time Entries
no: Ufakturerte tidsoppføringer

en: Time Entry
no: Tidsregistrering

en: No unbilled time entries found for this project.
no: Ingen ufakturerte tidsregistreringer funnet for dette prosjektet.

en: Uninvoiced Project Costs
no: Ufakturerte prosjektkostnader

en: No uninvoiced costs found for this project.
no: Ingen ufakturerte kostnader funnet for dette prosjektet.

en: Uninvoiced Billable Expenses
no: Ufakturerte fakturerbare utgifter

en: Vendor
no: Selger

en: No uninvoiced billable expenses found for this project.
no: Ingen ufakturerte fakturerbare utgifter funnet for dette prosjektet.

en: Project Extra Goods
no: Prosjekt Ekstra varer

en: No extra goods found for this project.
no: Ingen ekstra varer funnet for dette prosjektet.

en: Add Selected to Invoice
no: Legg til valgt på faktura

en: Selection Summary
no: Sammendrag av utvalg

en: Total available hours
no: Totale tilgjengelige timer

en: Total available costs
no: Totale tilgjengelige kostnader

en: Total available expenses
no: Totale tilgjengelige utgifter

en: Total available goods
no: Totalt tilgjengelige varer

en: Prepaid Hours Overview
no: Oversikt over forhåndsbetalte timer

en: Plan includes %(hours)s hours per cycle (resets on day %(day)s).
no: Planen inkluderer %(hours)s timer per syklus (tilbakestilles på dag %(day)s).

en: Consumed: %(consumed)s h • Remaining: %(remaining)s h
no: Forbrukt: %(consumed)s h • Gjenstående: %(remaining)s h

en: No prepaid usage recorded for selected period yet.
no: Ingen forhåndsbetalt bruk registrert for valgt periode ennå.

en: You can select multiple time entries, costs, expenses, and extra goods.
no: Du kan velge flere tidsregistreringer, kostnader, utgifter og ekstra varer.

en: Time entries are grouped by task or project at item creation.
no: Tidsregistreringer grupperes etter oppgave eller prosjekt ved opprettelse av element.

en: Costs and extra goods are added as individual invoice items.
no: Kostnader og ekstra varer legges til som individuelle fakturaposter.

en: Expenses are linked to the invoice and appear in a separate section.
no: Utgifter er knyttet til faktura og fremkommer i eget avsnitt.

en: Please select at least one time entry, cost, expense, or extra good
no: Velg minst én gang oppføring, kostnad, utgift eller ekstra vare

en: Filter Invoices
no: Filtrer fakturaer

en: Invoice number or client
no: Fakturanummer eller klient

en: Export to Excel
no: Eksporter til Excel

en: Partially Paid
no: Delvis betalt

en: Fully Paid
no: Fullt betalt

en: Delete Selected Invoices
no: Slett valgte fakturaer

en: Change Status for Selected Invoices
no: Endre status for utvalgte fakturaer

en: Delete Invoice
no: Slett faktura

en: Warning:
no: Advarsel:

en: Are you sure you want to delete invoice
no: Er du sikker på at du vil slette faktura

en: All invoice items, extra goods, and payment records associated with this invoice will be permanently deleted.
no: Alle fakturaartikler, ekstravarer og betalingsoppføringer knyttet til denne fakturaen vil bli slettet permanent.

en: INVOICE
no: FAKTURA

en: Invoice #
no: Faktura nr.

en: Quantity (Hours)
no: Antall (timer)

en: Generated from %(num)d time entries
no: Generert fra %(num)d tidsoppføringer

en: Expense
no: Kostnader

en: Subtotal:
no: Delsum:

en: Tax (%(rate).2f%%):
no: Skatt (%(rate).2f%%):

en: Total Amount:
no: Totalt beløp:

en: Notes:
no: Merknader:

en: Terms:
no: Vilkår:

en: Payment Information:
no: Betalingsinformasjon:

en: Terms & Conditions:
no: Vilkår og betingelser:

en: Payment History
no: Betalingshistorikk

en: Send Invoice via Email
no: Send faktura via e-post

en: Manage Columns
no: Administrer kolonner

en: Drag tasks between columns to update their status
no: Dra oppgaver mellom kolonner for å oppdatere statusen deres

en: Kanban board
no: Kanban-tavle

en: moved to
no: flyttet til

en: No tasks in this column.
no: Ingen oppgaver i denne kolonnen.

en: Manage Kanban Columns
no: Administrer Kanban-kolonner

en: Customize your kanban board columns and task states
no: Tilpass kanban-tavlekolonner og oppgavetilstander

en: Project:
no: Prosjekt:

en: Global Columns
no: Globale kolonner

en: Add Column
no: Legg til kolonne

en: Kanban columns list
no: Kanban kolonneliste

en: Key
no: Nøkkel

en: Label
no: Merkelapp

en: Icon
no: Ikon

en: Complete?
no: Fullstendig?

en: Drag to reorder
no: Dra for å omorganisere

en: Edit column
no: Rediger kolonne

en: Toggle active state
no: Slå av aktiv tilstand

en: No kanban columns found. Create your first column to get started.
no: Fant ingen kanban-kolonner. Opprett din første kolonne for å komme i gang.

en: Drag and drop rows to reorder columns
no: Dra og slipp rader for å omorganisere kolonner

en: System columns (todo, in_progress, done) cannot be deleted but can be customized
no: Systemkolonner (todo, in_progress, done) kan ikke slettes, men kan tilpasses

en: Columns marked as "Complete" will mark tasks as completed when dragged to that column
no: Kolonner merket som "Fullført" vil merke oppgaver som fullførte når de dras til den kolonnen

en: Inactive columns are hidden from the kanban board but tasks with that status remain accessible
no: Inaktive kolonner er skjult fra kanban-tavlen, men oppgaver med den statusen forblir tilgjengelige

en: Delete Kanban Column
no: Slett Kanban-kolonnen

en: Are you sure you want to delete the column?
no: Er du sikker på at du vil slette kolonnen?

en: Key:
no: Nøkkel:

en: Note: Tasks with this status will remain accessible but the column will no longer appear on the kanban board.
no: Merk: Oppgaver med denne statusen vil forbli tilgjengelige, men kolonnen vil ikke lenger vises på kanban-tavlen.

en: Delete Column
no: Slett kolonne

en: Columns reordered successfully
no: Kolonnene er omorganisert

en: Failed to reorder columns. Please try again.
no: Kunne ikke omorganisere kolonner. Vennligst prøv igjen.

en: Create Kanban Column
no: Opprett Kanban-kolonne

en: Add a new column to your kanban board
no: Legg til en ny kolonne på kanban-tavlen

en: Create Kanban Column form
no: Opprett Kanban-kolonneskjema

en: Column Label
no: Kolonneetikett

en: e.g., In Review, Blocked, Testing
no: f.eks. i gjennomgang, blokkert, testing

en: The display name shown on the kanban board
no: Visningsnavnet som vises på kanban-tavlen

en: Column Key
no: Kolonnenøkkel

en: e.g., in_review, blocked, testing
no: f.eks. in_review, blokkert, testing

en: Unique identifier (lowercase, no spaces, use underscores). Auto-generated from label if empty.
no: Unik identifikator (små bokstaver, ingen mellomrom, bruk understreking). Automatisk generert fra etikett hvis tom.

en: Global (for all projects)
no: Globalt (for alle prosjekter)

en: Select a project to create project-specific columns, or leave as Global for all projects
no: Velg et prosjekt for å opprette prosjektspesifikke kolonner, eller la det være Globalt for alle prosjekter

en: Icon Class
no: Ikon klasse

en: Font Awesome icon class
no: Font Awesome ikonklasse

en: Browse icons
no: Bla gjennom ikoner

en: Primary (Blue)
no: Primær (blå)

en: Secondary (Gray)
no: Sekundær (grå)

en: Success (Green)
no: Suksess (grønn)

en: Danger (Red)
no: Fare (rød)

en: Warning (Yellow)
no: Advarsel (gul)

en: Info (Cyan)
no: Info (cyan)

en: Dark
no: Mørk

en: Bootstrap color class for styling
no: Bootstrap fargeklasse for styling

en: Mark as Complete State
no: Merk som fullstendig tilstand

en: Tasks moved to this column will be marked as completed
no: Oppgaver som flyttes til denne kolonnen vil bli merket som fullført

en: Create Column
no: Opprett kolonne

en: The column will be added at the end of the board. You can reorder columns later from the management page.
no: Kolonnen legges til på slutten av tavlen. Du kan endre rekkefølgen på kolonner senere fra administrasjonssiden.

en: Edit Kanban Column
no: Rediger Kanban-kolonnen

en: Modify column settings
no: Endre kolonneinnstillinger

en: Edit Kanban Column form
no: Rediger Kanban-kolonneskjema

en: The key cannot be changed after creation
no: Nøkkelen kan ikke endres etter opprettelse

en: This is a project-specific column
no: Dette er en prosjektspesifikk kolonne

en: This is a global column (for all projects)
no: Dette er en global kolonne (for alle prosjekter)

en: Preview
no: Forhåndsvisning

en: Inactive columns are hidden from the kanban board
no: Inaktive kolonner er skjult fra kanban-tavlen

en: System Column:
no: Systemkolonne:

en: This is a system column. You can customize its appearance but cannot delete it.
no: Dette er en systemkolonne. Du kan tilpasse utseendet, men kan ikke slette det.

en: Source
no: Kilde

en: Website, referral, ad...
no: Nettsted, henvisning, annonse...

en: Lead Score
no: Ledelsesscore

en: Estimated Value
no: Estimert verdi

en: Save Lead
no: Lagre lead

en: Name, company, email...
no: Navn, firma, e-post...

en: All Statuses
no: Alle statuser

en: Website, referral...
no: Nettsted, henvisning...

en: Company
no: Bedrift

en: No leads found
no: Ingen kundeemner funnet

en: Create First Lead
no: Opprett første kundeemne

en: Professional time tracking and project management
no: Profesjonell tidsregistrering og prosjektledelse

en: A comprehensive web-based time tracking application built with Flask, featuring project management, client organization, task management, invoicing, and advanced analytics.
no: En omfattende nettbasert tidsregistreringsapplikasjon bygget med Flask, med prosjektledelse, klientorganisasjon, oppgavestyring, fakturering og avansert analyse.

en: Project Management
no: Prosjektledelse

en: Invoicing
no: Fakturering

en: Smart Timers
no: Smarte timere

en: Real-time tracking with idle detection and live updates
no: Sanntidssporing med tomgangsdeteksjon og liveoppdateringer

en: Client Management
no: Klientadministrasjon

en: Organize clients with contacts, rates, and project relations
no: Organiser kunder med kontakter, priser og prosjektrelasjoner

en: Task System
no: Oppgavesystem

en: Break down projects into tasks with progress tracking
no: Bryt ned prosjekter i oppgaver med fremdriftssporing

en: PDF Invoices
no: PDF-fakturaer

en: Generate professional invoices from tracked time
no: Generer profesjonelle fakturaer fra sporet tid

en: Core Features
no: Kjernefunksjoner

en: Start/stop timers with project and task association
no: Start/stopp tidtakere med prosjekt- og oppgavetilknytning

en: Manual time entry with notes and tags
no: Manuell tidsregistrering med notater og tagger

en: Client and project organization
no: Oppdragsgiver og prosjektorganisasjon

en: Role-based access and user profiles
no: Rollebasert tilgang og brukerprofiler

en: Advanced Features
no: Avanserte funksjoner

en: Branded PDF invoicing with tax and payment tracking
no: Merket PDF-fakturering med skatte- og betalingssporing

en: Visual analytics and detailed reporting
no: Visuell analyse og detaljert rapportering

en: REST API for integrations
no: REST API for integrasjoner

en: PWA capabilities and mobile-friendly UI
no: PWA-funksjoner og mobilvennlig brukergrensesnitt

en: Platform Support
no: Plattformstøtte

en: Web Application
no: Webapplikasjon

en: Desktop browsers (Chrome, Firefox, Safari, Edge)
no: Desktop-nettlesere (Chrome, Firefox, Safari, Edge)

en: Mobile responsive design
no: Mobil responsiv design

en: Touch-friendly tablet interface
no: Berøringsvennlig nettbrettgrensesnitt

en: Operating Systems
no: Operativsystemer

en: Android and iOS (browser)
no: Android og iOS (nettleser)

en: Raspberry Pi support
no: Raspberry Pi-støtte

en: Dockerized deployment
no: Dockerisert utplassering

en: Database Support
no: Databasestøtte

en: PostgreSQL (recommended)
no: PostgreSQL (anbefalt)

en: SQLite (dev/test)
no: SQLite (utvikler/test)

en: Automatic migrations with Flask-Migrate
no: Automatiske migreringer med Flask-Migrate

en: Backup and restoration tools
no: Verktøy for sikkerhetskopiering og gjenoppretting

en: Technical Specifications
no: Tekniske spesifikasjoner

en: Technology Stack
no: Teknologistabel

en: Deployment
no: Utplassering

en: Key Capabilities
no: Nøkkelegenskaper

en: Real-time
no: Sanntid

en: Security
no: Sikkerhet

en: Open Source & Community
no: Åpen kildekode og fellesskap

en: Open Source Benefits
no: Fordeler med åpen kildekode

en: Full source code available on GitHub
no: Full kildekode tilgjengelig på GitHub

en: Licensed under GPL v3.0
no: Lisensiert under GPL v3.0

en: Community-driven development
no: Fellesskapsdrevet utvikling

en: Transparent issue tracking and bug reports
no: Transparent problemsporing og feilrapporter

en: Deployment Options
no: Distribusjonsalternativer

en: Docker images (GHCR)
no: Docker-bilder (GHCR)

en: Self-hosted deployment with full control
no: Selvdrevet distribusjon med full kontroll

en: Cloud-ready with Compose configs
no: Sky-klar med Compose-konfigurasjoner

en: View on GitHub
no: Se på GitHub

en: Support Development
no: Støtte utvikling

en: Getting Help & Resources
no: Få hjelp og ressurser

en: Documentation
no: Dokumentasjon

en: Step-by-step guides for all features.
no: Trinn-for-trinn guider for alle funksjoner.

en: View Help
no: Se hjelp

en: System Information
no: Systeminformasjon

en: Status, versions, and configuration details.
no: Status, versjoner og konfigurasjonsdetaljer.

en: Admin access required
no: Administratortilgang kreves

en: Community Support
no: Fellesskapsstøtte

en: Report issues, request features, contribute.
no: Rapporter problemer, be om funksjoner, bidra.

en: GitHub Issues
no: GitHub-problemer

en: Here's a quick overview of your work.
no: Her er en rask oversikt over arbeidet ditt.

en: Start Timer
no: Start timer

en: Started at
no: Startet kl

en: Stop Timer
no: Stopp timer

en: No active timer.
no: Ingen aktiv timer.

en: Resume - Start a new timer with same properties
no: Fortsett - Start en ny tidtaker med samme egenskaper

en: Edit entry
no: Rediger oppføring

en: Duplicate entry
no: Duplisert oppføring

en: Delete entry
no: Slett oppføring

en: No recent entries found.
no: Ingen nylige oppføringer funnet.

en: Weekly Goal
no: Ukentlig mål

en: Days Left
no: Dager igjen

en: Need
no: Behov

en: to reach goal
no: å nå målet

en: No Weekly Goal
no: Ingen ukemål

en: Set a weekly time goal to track your progress
no: Sett et ukentlig tidsmål for å spore fremgangen din

en: Create Goal
no: Lag mål

en: Top Projects (30 days)
no: Toppprosjekter (30 dager)

en: No activity in the last 30 days.
no: Ingen aktivitet de siste 30 dagene.

en: Support TimeTracker
no: Støtte TimeTracker

en: Enjoying TimeTracker? Consider buying me a coffee to support continued development!
no: Liker du TimeTracker? Vurder å kjøpe meg en kaffe for å støtte videre utvikling!

en: Task (optional)
no: Oppgave (valgfritt)

en: Notes (optional)
no: Merknader (valgfritt)

en: What are you working on?
no: Hva jobber du med?

en: Or use a template
no: Eller bruk en mal

en: View all templates
no: Se alle maler

en: Complete documentation and user guide
no: Komplett dokumentasjon og brukerveiledning

en: Quick Navigation
no: Rask navigering

en: Filter sections...
no: Filtrer deler...

en: Quick Start
no: Rask start

en: Task Management
no: Oppgavestyring

en: Reports & Analytics
no: Rapporter og analyser

en: Productivity Features
no: Produktivitetsfunksjoner

en: Admin Features
no: Administrasjonsfunksjoner

en: Mobile Usage
no: Mobilbruk

en: Troubleshooting
no: Feilsøking

en: TimeTracker Help Center
no: TimeTracker Hjelpesenter

en: Everything you need to know to get the most out of TimeTracker
no: Alt du trenger å vite for å få mest mulig ut av TimeTracker

en: Start Tracking Time
no: Start sporingstid

en: View Projects
no: Se prosjekter

en: Generate Reports
no: Generer rapporter

en: Quick Start Guide
no: Hurtigstartguide

en: For New Users
no: For nye brukere

en: Log in with your username (no password required)
no: Logg inn med brukernavnet ditt (ikke nødvendig med passord)

en: Explore the dashboard to see your overview
no: Utforsk dashbordet for å se oversikten din

en: Start your first timer on an existing project
no: Start din første tidtaker på et eksisterende prosjekt

en: View your time entries in reports
no: Se dine tidsregistreringer i rapporter

en: For Administrators
no: For administratorer

en: Set up clients in the Client Management section
no: Sett opp klienter i Client Management-delen

en: Create projects and assign them to clients
no: Lag prosjekter og tilordne dem til kunder

en: Configure system settings (timezone, currency, etc.)
no: Konfigurer systeminnstillinger (tidssone, valuta osv.)

en: Manage users and permissions
no: Administrer brukere og tillatelser

en: Pro Tip:
no: Pro tips:

en: Use the mobile-friendly interface to track time on the go. The timer continues running even if you close your browser!
no: Bruk det mobilvennlige grensesnittet for å spore tid mens du er på farten. Timeren fortsetter å kjøre selv om du lukker nettleseren!

en: Real-time tracking with automatic idle detection and WebSocket updates
no: Sanntidssporing med automatisk tomgangsdeteksjon og WebSocket-oppdateringer

en: Manual Entry
no: Manuell inntasting

en: Log time manually with custom start and end times
no: Logg tid manuelt med tilpassede start- og sluttider

en: Starting a Timer
no: Starte en timer

en: Navigate to the Timer page or dashboard
no: Naviger til Timer-siden eller dashbordet

en: Select a project from the dropdown
no: Velg et prosjekt fra rullegardinmenyen

en: Optionally select a task for more detailed tracking
no: Velg eventuelt en oppgave for mer detaljert sporing

en: Add notes about what you're working on (optional)
no: Legg til notater om det du jobber med (valgfritt)

en: Add tags separated by commas (optional)
no: Legg til tagger atskilt med komma (valgfritt)

en: Click "Start Timer"
no: Klikk "Start timer"

en: Timer Features
no: Timer funksjoner

en: Real-time duration display
no: Visning av varighet i sanntid

en: Continues running if browser closes
no: Fortsetter å kjøre hvis nettleseren lukkes

en: Automatic idle detection (configurable)
no: Automatisk tomgangsdeteksjon (konfigurerbar)

en: One active timer per user (configurable)
no: Én aktiv timer per bruker (konfigurerbar)

en: WebSocket live updates
no: WebSocket live-oppdateringer

en: Manual Time Entry
no: Manuell tidsinntasting

en: Create time entries manually when you need to record time spent away from the computer or adjust existing entries.
no: Opprett tidsoppføringer manuelt når du trenger å registrere tid brukt borte fra datamaskinen eller justere eksisterende oppføringer.

en: Required Information
no: Nødvendig informasjon

en: Project selection
no: Prosjektvalg

en: Start date and time
no: Startdato og klokkeslett

en: End date and time
no: Sluttdato og klokkeslett

en: Optional Information
no: Valgfri informasjon

en: Task assignment
no: Oppgaveoppgave

en: Description/notes
no: Beskrivelse/notater

en: Tags for categorization
no: Tagger for kategorisering

en: Billable status override
no: Fakturerbar statusoverstyring

en: Advanced Time Entry Features
no: Avanserte tidsregistreringsfunksjoner

en: Bulk Entry
no: Masseinngang

en: Create multiple time entries for consecutive days with the same project and duration. Perfect for regular work patterns.
no: Opprett flere tidsoppføringer for påfølgende dager med samme prosjekt og varighet. Perfekt for vanlige arbeidsmønstre.

en: Templates
no: Maler

en: Save frequently used time entries as templates for quick reuse. Saves project, task, and notes.
no: Lagre ofte brukte tidsoppføringer som maler for rask gjenbruk. Lagrer prosjekt, oppgave og notater.

en: Calendar View
no: Kalendervisning

en: Visualize your time entries on a calendar. Drag-and-drop to reschedule or click dates to add entries.
no: Visualiser tidsregistreringene dine i en kalender. Dra og slipp for å endre tidsplanen eller klikk på datoer for å legge til oppføringer.

en: Project Information
no: Prosjektinformasjon

en: Descriptive project name
no: Beskrivende prosjektnavn

en: Associated client organization
no: Tilknyttet kundeorganisasjon

en: Project details and scope
no: Prosjektdetaljer og omfang

en: Active, completed, or archived
no: Aktiv, fullført eller arkivert

en: Billing Information
no: Faktureringsinformasjon

en: Whether time should be tracked for billing
no: Om tid skal spores for fakturering

en: Rate for billable time calculations
no: Sats for fakturerbar tidsberegninger

en: Billing Reference
no: Faktureringsreferanse

en: PO number or billing code
no: PO-nummer eller faktureringskode

en: Project Operations
no: Prosjektdrift

en: Create new projects with client relationships
no: Opprette nye prosjekter med kunderelasjoner

en: Edit existing projects to update details
no: Rediger eksisterende prosjekter for å oppdatere detaljer

en: Archive projects to hide from timers (preserves data)
no: Arkiver prosjekter for å skjule fra tidtakere (bevarer data)

en: Delete projects (removes all associated time entries)
no: Slett prosjekter (fjerner alle tilknyttede tidsoppføringer)

en: Best Practices
no: Beste praksis

en: Use descriptive project names
no: Bruk beskrivende prosjektnavn

en: Set accurate hourly rates for billing
no: Angi nøyaktige timepriser for fakturering

en: Archive instead of delete when possible
no: Arkiver i stedet for slett når det er mulig

en: Use billing references for external tracking
no: Bruk faktureringsreferanser for ekstern sporing

en: The client management system helps organize your work by client organizations, preventing errors and streamlining project creation.
no: Klientadministrasjonssystemet hjelper til med å organisere arbeidet ditt etter kundeorganisasjoner, forhindrer feil og effektiviserer prosjektoppretting.

en: Client Information
no: Kundeinformasjon

en: Organization Name
no: Organisasjonsnavn

en: Company or client name
no: Firma- eller klientnavn

en: Primary contact details
no: Primær kontaktinformasjon

en: Email & Phone
no: E-post og telefon

en: Contact information
no: Kontaktinformasjon

en: Business address
no: Bedriftsadresse

en: Benefits
no: Fordeler

en: Dropdown selection prevents typos
no: Rullegardinvalg forhindrer skrivefeil

en: Default rates auto-populate projects
no: Standardpriser fyller prosjekter ut automatisk

en: Consistent client naming
no: Konsekvent klientnavn

en: Easier project organization
no: Enklere prosjektorganisering

en: Project Count
no: Prosjektantall

en: Total and active projects
no: Totale og aktive prosjekter

en: Total hours worked
no: Totalt arbeidede timer

en: Cost Estimation
no: Kostnadsestimat

en: Estimated billing amounts
no: Anslåtte faktureringsbeløp

en: Break down projects into manageable tasks with detailed tracking and progress monitoring.
no: Bryt ned prosjekter i håndterbare oppgaver med detaljert sporing og fremdriftsovervåking.

en: Task Properties
no: Oppgaveegenskaper

en: Name & Description
no: Navn og beskrivelse

en: Clear task identification
no: Tydelig oppgaveidentifikasjon

en: Priority Levels
no: Prioriterte nivåer

en: Low, Medium, High, Urgent
no: Lav, Middels, Høy, Haster

en: Due Dates
no: Forfallsdatoer

en: Deadline tracking
no: Tidsfristsporing

en: Assignment
no: Tildeling

en: Task ownership
no: Oppgaveeierskap

en: Status Tracking
no: Statussporing

en: To Do - Not started
no: Å gjøre - Ikke startet

en: In Progress - Currently working
no: Pågår - jobber for tiden

en: Review - Ready for review
no: Anmeldelse - Klar for anmeldelse

en: Done - Completed
no: Ferdig - Fullført

en: Cancelled - Not needed
no: Kansellert - ikke nødvendig

en: Time Tracking Features
no: Tidssporingsfunksjoner

en: Start timers directly from tasks
no: Start tidtakere direkte fra oppgaver

en: Link time entries to specific tasks
no: Koble tidsoppføringer til spesifikke oppgaver

en: Track estimated vs actual hours
no: Spor anslåtte kontra faktiske timer

en: Monitor task progress automatically
no: Overvåk oppgavefremdriften automatisk

en: Task Views
no: Oppgavevisninger

en: My Tasks - Your assigned tasks
no: Mine oppgaver - Dine tildelte oppgaver

en: All Tasks - Complete task list
no: Alle oppgaver - Komplett oppgaveliste

en: Overdue Tasks - Past due items
no: Forfalte oppgaver - Forfalte varer

en: Project Tasks - Tasks within projects
no: Prosjektoppgaver - Oppgaver innenfor prosjekter

en: Collaboration Features
no: Samarbeidsfunksjoner

en: Task Comments - Threaded discussions on tasks
no: Oppgavekommentarer - Trådede diskusjoner om oppgaver

en: Markdown Support - Rich formatting in descriptions
no: Markdown Support - Rik formatering i beskrivelser

en: User Mentions - Tag team members (if enabled)
no: Brukeromtaler – Tag teammedlemmer (hvis aktivert)

en: File Attachments - Attach files to tasks (if enabled)
no: Filvedlegg - Legg ved filer til oppgaver (hvis aktivert)

en: Markdown Formatting
no: Markdown-formatering

en: Task and project descriptions support Markdown:
no: Oppgave- og prosjektbeskrivelser støtter Markdown:

en: **Bold**, *Italic*, ~~Strikethrough~~
no: **Fet**, *kursiv*, ~~gjennomstreking~~

en: # Headings, - Lists, [Links](url)
no: # Overskrifter, - Lister, [Links](url)

en: ```code blocks```, tables, images
no: ```kodeblokker```, tabeller, bilder

en: Visualize your workflow with a drag-and-drop Kanban board for intuitive task management.
no: Visualiser arbeidsflyten din med et dra-og-slipp Kanban-tavle for intuitiv oppgavebehandling.

en: Board Features
no: Brettfunksjoner

en: Customizable columns matching task statuses
no: Tilpassbare kolonner som samsvarer med oppgavestatuser

en: Drag-and-drop tasks between columns
no: Dra og slipp oppgaver mellom kolonner

en: Filter by project, user, or priority
no: Filtrer etter prosjekt, bruker eller prioritet

en: Quick search across all tasks
no: Rask søk ​​på tvers av alle oppgaver

en: Using the Kanban Board
no: Bruke Kanban-tavlen

en: Access from the Tasks menu or project page
no: Tilgang fra Oppgaver-menyen eller prosjektsiden

en: Drag tasks to different columns to change status
no: Dra oppgaver til forskjellige kolonner for å endre status

en: Click on a task card to view/edit details
no: Klikk på et oppgavekort for å se/redigere detaljer

en: Use filters to focus on specific work
no: Bruk filtre for å fokusere på spesifikt arbeid

en: The Kanban board is perfect for sprint planning and daily standups. Each column represents a stage in your workflow!
no: Kanban-brettet er perfekt for sprintplanlegging og daglige standups. Hver kolonne representerer et stadium i arbeidsflyten din!

en: Expense Tracking
no: Utgiftssporing

en: Track business expenses, manage receipts, and handle reimbursements efficiently.
no: Spor forretningsutgifter, administrer kvitteringer og håndter refusjoner effektivt.

en: Expense Features
no: Utgiftsfunksjoner

en: Categorize expenses (travel, meals, supplies, etc.)
no: Kategoriser utgifter (reise, måltider, forsyninger, etc.)

en: Attach receipt images and documents
no: Legg ved kvitteringsbilder og dokumenter

en: Track amounts, tax, and payment methods
no: Spor beløp, skatter og betalingsmåter

en: Approval workflow for expense requests
no: Godkjenningsarbeidsflyt for utgiftsforespørsler

en: Billing & Reimbursement
no: Fakturering og refusjon

en: Mark expenses as billable to clients
no: Merk utgifter som fakturerbare til klienter

en: Include expenses in client invoices
no: Inkluder utgifter i klientfakturaer

en: Track reimbursement status
no: Spor refusjonsstatus

en: Link expenses to specific projects
no: Koble utgifter til konkrete prosjekter

en: Record Expense
no: Rekord utgift

en: Enter details and upload receipt
no: Skriv inn detaljer og last opp kvittering

en: Submit for Approval
no: Send inn for godkjenning

en: Admin reviews and approves
no: Administrator vurderer og godkjenner

en: Invoice/Reimburse
no: Faktura/Refusjon

en: Add to invoice or reimburse
no: Legg til faktura eller refunder

en: Track Payment
no: Spor betaling

en: Monitor reimbursement status
no: Overvåke refusjonsstatus

en: Professional Invoicing
no: Profesjonell fakturering

en: Professional PDF generation
no: Profesjonell PDF-generering

en: Company branding and logos
no: Bedriftens merkevarebygging og logoer

en: Automatic invoice numbering
no: Automatisk fakturanummerering

en: Tax calculations
no: Skatteberegninger

en: Time Integration
no: Tidsintegrasjon

en: Generate from time entries
no: Generer fra tidsregistreringer

en: Smart grouping by task/project
no: Smart gruppering etter oppgave/prosjekt

en: Prevent double-billing
no: Unngå dobbeltfakturering

en: Use project hourly rates
no: Bruk prosjekttimepriser

en: Set up client and project details
no: Sett opp kunde- og prosjektdetaljer

en: Add Items
no: Legg til elementer

en: Generate from time or add manually
no: Generer fra tid eller legg til manuelt

en: Review & Send
no: Se gjennom og send

en: Export PDF and update status
no: Eksporter PDF og oppdater status

en: Monitor status and payments
no: Overvåke status og betalinger

en: Standard Reports
no: Standard rapporter

en: Project Report - Time breakdown by project
no: Prosjektrapport - Tidsfordeling etter prosjekt

en: User Report - Individual performance metrics
no: Brukerrapport – individuelle resultatberegninger

en: Summary Report - Key metrics and trends
no: Sammendragsrapport - Nøkkelberegninger og trender

en: Time Entry Report - Detailed time logs
no: Time Entry Report - Detaljerte tidslogger

en: Export Options
no: Eksportalternativer

en: CSV Export - For external analysis
no: CSV-eksport - For ekstern analyse

en: Configurable delimiters
no: Konfigurerbare skilletegn

en: Custom date ranges
no: Egendefinerte datoperioder

en: Filtered data export
no: Filtrert dataeksport

en: Filter Options
no: Filteralternativer

en: Date Range - Custom start and end dates
no: Datoperiode – Egendefinerte start- og sluttdatoer

en: Project - Filter by specific projects
no: Prosjekt – Filtrer etter spesifikke prosjekter

en: User - Filter by team members
no: Bruker - Filtrer etter teammedlemmer

en: Client - Filter by client organization
no: Klient – ​​Filtrer etter kundeorganisasjon

en: Saved Filters - Save frequently used filters
no: Lagrede filtre - Lagre ofte brukte filtre

en: Visual Analytics
no: Visuell analyse

en: Interactive bar charts
no: Interaktive søylediagrammer

en: Time distribution pie charts
no: Tidsfordeling kakediagrammer

en: Trend analysis over time
no: Trendanalyse over tid

en: Mobile-optimized charts
no: Mobiloptimaliserte diagrammer

en: Use Saved Filters to quickly access your most common report views. Save filters for weekly reviews, monthly billing, or specific project tracking!
no: Bruk lagrede filtre for å få rask tilgang til de vanligste rapportvisningene dine. Lagre filtre for ukentlige anmeldelser, månedlig fakturering eller spesifikk prosjektsporing!

en: Boost your efficiency with keyboard shortcuts, command palette, and automation features.
no: Øk effektiviteten din med hurtigtaster, kommandopalett og automatiseringsfunksjoner.

en: Command Palette
no: Kommandopalett

en: Access any feature instantly without leaving the keyboard
no: Få tilgang til alle funksjoner umiddelbart uten å forlate tastaturet

en: Opening the Command Palette
no: Åpne kommandopaletten

en: Press the question mark key
no: Trykk på spørsmålstegn-tasten

en: Quick search
no: Rask søk

en: Go to Projects
no: Gå til prosjekter

en: Go to Tasks
no: Gå til Oppgaver

en: New Time Entry
no: Ny tidsregistrering

en: Keyboard Shortcuts
no: Tastatursnarveier

en: Navigate faster with keyboard-driven commands. Press Shift+? to see all shortcuts.
no: Naviger raskere med tastaturdrevne kommandoer. Trykk Shift+? for å se alle snarveiene.

en: Global Search
no: Globalt søk

en: Quickly find projects, tasks, clients, and time entries from anywhere in the app.
no: Finn raskt prosjekter, oppgaver, klienter og tidsregistreringer fra hvor som helst i appen.

en: Email Notifications
no: E-postvarsler

en: Get notified about task assignments, overdue invoices, and weekly summaries via email.
no: Bli varslet om oppgavetildelinger, forfalte fakturaer og ukentlige sammendrag via e-post.

en: Administrator Features
no: Administratorfunksjoner

en: Create new users with flexible authentication
no: Opprett nye brukere med fleksibel autentisering

en: Assign custom roles with specific permissions
no: Tilordne tilpassede roller med spesifikke tillatelser

en: Activate/deactivate user accounts
no: Aktiver/deaktiver brukerkontoer

en: View user statistics and activity
no: Se brukerstatistikk og aktivitet

en: Generate API tokens for users
no: Generer API-tokens for brukere

en: Access Control
no: Tilgangskontroll

en: Granular role-based permissions system
no: Granulært rollebasert tillatelsessystem

en: Custom roles with fine-grained access
no: Egendefinerte roller med finmasket tilgang

en: User data access controls
no: Tilgangskontroller for brukerdata

en: OIDC/SSO integration (Azure AD, Authelia, etc.)
no: OIDC/SSO-integrasjon (Azure AD, Authelia, etc.)

en: API token management for integrations
no: API-tokenadministrasjon for integrasjoner

en: Authentication Methods
no: Autentiseringsmetoder

en: Username-only (simple internal use)
no: Kun brukernavn (enkel intern bruk)

en: OIDC/SSO (enterprise authentication)
no: OIDC/SSO (bedriftsautentisering)

en: Both methods simultaneously
no: Begge metodene samtidig

en: Automatic role assignment via groups
no: Automatisk rolletildeling via grupper

en: Role & Permission Management
no: Rolle- og tillatelsesadministrasjon

en: Create custom roles beyond Admin/User
no: Opprett egendefinerte roller utover Admin/Bruker

en: Set granular permissions per feature
no: Angi detaljerte tillatelser per funksjon

en: Assign users to multiple roles
no: Tilordne brukere til flere roller

en: View and manage all permissions
no: Se og administrer alle tillatelser

en: General Settings
no: Generelle innstillinger

en: Timezone and locale settings
no: Tidssone og lokale innstillinger

en: Currency configuration
no: Valutakonfigurasjon

en: Time rounding rules
no: Tidsavrundingsregler

en: Self-registration settings
no: Innstillinger for selvregistrering

en: Timer Settings
no: Timerinnstillinger

en: Idle timeout configuration
no: Konfigurasjon av inaktiv tidsavbrudd

en: Single active timer mode
no: Enkel aktiv timer-modus

en: Timer display preferences
no: Timervisningspreferanser

en: Notification settings
no: Varslingsinnstillinger

en: Database Management
no: Databasehåndtering

en: Create manual database backups
no: Lag manuell sikkerhetskopiering av databaser

en: View database migration status
no: Se databasemigreringsstatus

en: Monitor database performance
no: Overvåk databaseytelse

en: Clean up old data and logs
no: Rydd opp i gamle data og logger

en: System Monitoring
no: Systemovervåking

en: View system information and health
no: Se systeminformasjon og helse

en: Monitor application performance
no: Overvåk applikasjonsytelsen

en: Review system logs and errors
no: Se gjennom systemlogger og feil

en: Mobile-Friendly Features
no: Mobilvennlige funksjoner

en: Optimized for phones and tablets
no: Optimalisert for telefoner og nettbrett

en: Touch-friendly interface
no: Berøringsvennlig grensesnitt

en: Adaptive layouts for all screen sizes
no: Adaptive oppsett for alle skjermstørrelser

en: High contrast for outdoor visibility
no: Høy kontrast for utendørs synlighet

en: Mobile Navigation
no: Mobilnavigasjon

en: Bottom tab bar for easy access
no: Nederste fanelinje for enkel tilgang

en: Quick access to dashboard
no: Rask tilgang til dashbordet

en: One-tap time logging
no: Ett-trykks logging

en: Mobile-optimized reports
no: Mobiloptimaliserte rapporter

en: Installation
no: Installasjon

en: Open TimeTracker in your mobile browser
no: Åpne TimeTracker i mobilnettleseren din

en: Look for "Add to Home Screen" option
no: Se etter alternativet "Legg til på startskjermen".

en: Follow browser-specific installation prompts
no: Følg nettleserspesifikke installasjonsveiledninger

en: Launch from your home screen like a native app
no: Start fra startskjermen som en innebygd app

en: PWA Benefits
no: PWA-fordeler

en: Offline capability for basic functions
no: Offline-funksjon for grunnleggende funksjoner

en: Faster loading times
no: Raskere lastetider

en: Native app-like experience
no: Innfødt app-lignende opplevelse

en: Push notifications (where supported)
no: Push-varsler (der det støttes)

en: Troubleshooting & FAQ
no: Feilsøking og vanlige spørsmål

en: What happens if I forget to stop my timer?
no: Hva skjer hvis jeg glemmer å stoppe timeren min?

en: The timer will continue running until you stop it manually. You can see your active timer on the dashboard and timer page. The timer persists even if you close your browser or restart your device. If idle detection is enabled, the timer may pause automatically after the configured timeout period.
no: Tidtakeren vil fortsette å gå til du stopper den manuelt. Du kan se din aktive tidtaker på dashbordet og tidtakersiden. Tidtakeren vedvarer selv om du lukker nettleseren eller starter enheten på nytt. Hvis tomgangsdeteksjon er aktivert, kan tidtakeren pause automatisk etter den konfigurerte tidsavbruddsperioden.

en: Can I edit time entries after they're created?
no: Kan jeg redigere tidsoppføringer etter at de er opprettet?

en: Yes, you can edit any time entry by clicking the edit button in the time entry list. You can modify the project, start/end times, notes, tags, billable status, and task assignment. Admins can edit all time entries, while regular users can only edit their own entries.
no: Ja, du kan redigere hvilken som helst tidsregistrering ved å klikke på rediger-knappen i tidsregistreringslisten. Du kan endre prosjektet, start-/sluttidspunkter, notater, tagger, fakturerbar status og oppgavetildeling. Administratorer kan redigere alle tidsoppføringer, mens vanlige brukere bare kan redigere sine egne oppføringer.

en: How do I track time for multiple projects?
no: Hvordan sporer jeg tid for flere prosjekter?

en: By default, you can only have one active timer at a time. To switch projects, stop your current timer and start a new one for the different project. Alternatively, you can create manual time entries for past work or configure the system to allow multiple active timers (admin setting).
no: Som standard kan du bare ha én aktiv timer om gangen. For å bytte prosjekt, stopp den nåværende tidtakeren og start en ny for det andre prosjektet. Alternativt kan du opprette manuelle tidsregistreringer for tidligere arbeid eller konfigurere systemet til å tillate flere aktive tidtakere (admin-innstilling).

en: How do I export my time data?
no: Hvordan eksporterer jeg tidsdataene mine?

en: Go to the Reports page and use the "Export CSV" feature. You can apply filters to export specific data, or export all time entries. The CSV file includes all time entry details and can be opened in Excel or other spreadsheet applications. You can also configure the delimiter for different regional standards.
no: Gå til Rapporter-siden og bruk "Eksporter CSV"-funksjonen. Du kan bruke filtre for å eksportere spesifikke data, eller eksportere alle tidsoppføringer. CSV-filen inneholder informasjon om alle tider og kan åpnes i Excel eller andre regnearkapplikasjoner. Du kan også konfigurere skilletegnet for forskjellige regionale standarder.

en: What's the difference between billable and non-billable time?
no: Hva er forskjellen mellom fakturerbar og ikke-fakturerbar tid?

en: Billable time is tracked for client billing purposes and can have an hourly rate associated with it. Non-billable time is for internal work that doesn't get charged to clients. You can mark individual time entries as billable or non-billable, and projects can have default billable settings. This distinction is crucial for accurate invoicing and profitability analysis.
no: Fakturerbar tid spores for klientfaktureringsformål og kan ha en timepris knyttet til seg. Ikke-fakturerbar tid er for internt arbeid som ikke belastes klienter. Du kan merke individuelle tidsoppføringer som fakturerbare eller ikke-fakturerbare, og prosjekter kan ha standard fakturerbare innstillinger. Dette skillet er avgjørende for nøyaktig fakturering og lønnsomhetsanalyse.

en: How do I create an invoice from my time entries?
no: Hvordan lager jeg en faktura fra mine tidsregistreringer?

en: Navigate to Invoices → Create Invoice, set up the client and project details, then use "Generate from Time Entries" to automatically create invoice items from your tracked time. You can filter by date range and project, and the system will group time entries intelligently. Review the generated items and export as a professional PDF.
no: Naviger til Fakturaer → Opprett faktura, konfigurer klient- og prosjektdetaljene, og bruk deretter "Generer fra tidsregistreringer" for automatisk å opprette fakturaelementer fra din sporede tid. Du kan filtrere etter datoperiode og prosjekt, og systemet vil gruppere tidsregistreringer intelligent. Se gjennom de genererte elementene og eksporter som en profesjonell PDF.

en: Can I use TimeTracker on my mobile device?
no: Kan jeg bruke TimeTracker på mobilenheten min?

en: Yes! TimeTracker is fully responsive and works great on mobile devices. You can install it as a Progressive Web App (PWA) for a native-like experience. The mobile interface includes a bottom tab bar for easy navigation and touch-optimized controls for time tracking on the go.
no: Ja! TimeTracker er fullstendig responsiv og fungerer utmerket på mobile enheter. Du kan installere den som en Progressive Web App (PWA) for en innfødt-lignende opplevelse. Mobilgrensesnittet inkluderer en bunnfanelinje for enkel navigering og berøringsoptimaliserte kontroller for tidsregistrering mens du er på farten.

en: How do I use the command palette and keyboard shortcuts?
no: Hvordan bruker jeg kommandopaletten og hurtigtastene?

en: Press the question mark key (?) to open the command palette. From there, you can type to search for any action or navigation target. Use keyboard sequences like "g d" for Dashboard, "g p" for Projects, or "n e" for New Entry. Press Shift+? to see all available shortcuts. Press Ctrl+K (or Cmd+K on Mac) for quick search.
no: Trykk på spørsmålstegn-tasten (?) for å åpne kommandopaletten. Derfra kan du skrive for å søke etter hvilken som helst handling eller navigasjonsmål. Bruk tastatursekvenser som "g d" for Dashboard, "g p" for Projects, eller "n e" for New Entry. Trykk Shift+? for å se alle tilgjengelige snarveier. Trykk Ctrl+K (eller Cmd+K på Mac) for raskt søk.

en: How do I create bulk time entries for multiple days?
no: Hvordan oppretter jeg massetidsoppføringer for flere dager?

en: Navigate to Work → Bulk Time Entry. Select your project, choose a date range, set your daily start and end times, and optionally skip weekends. The system will create identical time entries for each day in the range. This is perfect for logging regular work patterns or filling in past time when you worked consistent hours.
no: Naviger til Arbeid → Massetidsregistrering. Velg prosjektet ditt, velg en datoperiode, angi daglige start- og sluttider, og hopp over helger. Systemet vil opprette identiske tidsregistreringer for hver dag i området. Dette er perfekt for å logge vanlige arbeidsmønstre eller fylle ut tidligere tider når du har jobbet konsekvente timer.

en: What are time entry templates and how do I use them?
no: Hva er tidsregistreringsmaler og hvordan bruker jeg dem?

en: Time entry templates let you save frequently used time entry configurations. When creating a manual time entry, check "Save as Template" to save the project, task, and notes. Later, when creating new entries, you can select a template to quickly fill in these details. Templates are personal and only visible to you.
no: Tidsregistreringsmaler lar deg lagre ofte brukte tidsregistreringskonfigurasjoner. Når du oppretter en manuell tidsregistrering, merker du av for "Lagre som mal" for å lagre prosjektet, oppgaven og notatene. Senere, når du oppretter nye oppføringer, kan du velge en mal for raskt å fylle ut disse detaljene. Maler er personlige og kun synlige for deg.

en: How do I track expenses and add them to invoices?
no: Hvordan sporer jeg utgifter og legger dem til på fakturaer?

en: Go to Expenses → New Expense to record business expenses. Upload receipt images, categorize the expense, and mark it as billable if needed. When creating invoices, you can include these expenses as line items. Expenses support approval workflows, reimbursement tracking, and can be linked to specific projects.
no: Gå til Utgifter → Nye utgifter for å registrere forretningsutgifter. Last opp kvitteringsbilder, kategoriser utgiften og merk den som fakturerbar om nødvendig. Når du oppretter fakturaer, kan du inkludere disse utgiftene som linjeposter. Utgifter støtter godkjenningsarbeidsflyter, refusjonssporing og kan knyttes til spesifikke prosjekter.

en: Can I use Markdown in descriptions?
no: Kan jeg bruke Markdown i beskrivelser?

en: Yes! Project and task descriptions support full Markdown formatting. You can use bold, italic, headings, lists, links, code blocks, tables, and images. This allows you to create rich, well-formatted documentation directly in your projects and tasks. The Markdown editor includes a preview mode and supports dark theme.
no: Ja! Prosjekt- og oppgavebeskrivelser støtter full Markdown-formatering. Du kan bruke fet skrift, kursiv, overskrifter, lister, lenker, kodeblokker, tabeller og bilder. Dette lar deg lage rik, velformatert dokumentasjon direkte i prosjektene og oppgavene dine. Markdown-editoren inkluderer en forhåndsvisningsmodus og støtter mørkt tema.

en: Where can I get additional help?
no: Hvor kan jeg få ekstra hjelp?

en: This help page covers most common questions and features.
no: Denne hjelpesiden dekker de vanligste spørsmålene og funksjonene.

en: Report issues and request features on
no: Rapporter problemer og be om funksjoner på

en: As an admin, you can access additional system information and diagnostics in the
no: Som administrator kan du få tilgang til ytterligere systeminformasjon og diagnostikk i

en: section.
no: del.

en: Still Need Help?
no: Trenger du fortsatt hjelp?

en: Can't find what you're looking for? Here are additional resources:
no: Finner du ikke det du leter etter? Her er tilleggsressurser:

en: Report Issue
no: Rapporter problem

en: Search Results
no: Søkeresultater

en: Search notes or tags
no: Søk i notater eller tagger

en: Results
no: Resultater

en: End
no: Slutt

en: Are you sure you want to delete this time entry? This action cannot be undone.
no: Er du sikker på at du vil slette denne tidsoppføringen? Denne handlingen kan ikke angres.

en: Previous
no: Tidligere

en: Page
no: Side

en: of
no: av

en: Next
no: Neste

en: No results found
no: Ingen resultater funnet

en: Try a different query or check your spelling.
no: Prøv et annet søk eller sjekk stavemåten.

en: e.g., Client meeting, Site visit
no: f.eks. kundemøte, nettstedsbesøk

en: Additional details...
no: Ytterligere detaljer...

en: e.g., Office, Home
no: f.eks. kontor, hjemme

en: e.g., Client site, Airport
no: f.eks. klientside, flyplass

en: e.g., 12345
no: f.eks. 12345

en: e.g., 12400
no: f.eks. 12400

en: e.g., VW Golf
no: for eksempel VW Golf

en: e.g., ABC-123
no: f.eks. ABC-123

en: Filter Mileage
no: Filter kjørelengde

en: Purpose, location...
no: Formål, plassering...

en: Optional approval notes...
no: Valgfrie godkjenningsnotater...

en: Rejection reason (required)
no: Årsak til avvisning (obligatorisk)

en: Record New Payment
no: Registrer ny betaling

en: Total Payments
no: Totale betalinger

en: Gateway Fees
no: Gateway-avgifter

en: Filter Payments
no: Filtrer betalinger

en: Delete Selected Payments
no: Slett valgte betalinger

en: Change Status for Selected Payments
no: Endre status for utvalgte betalinger

en: Payment Details
no: Betalingsdetaljer

en: Related Invoice
no: Relatert faktura

en: e.g., Business trip to Berlin
no: for eksempel forretningsreise til Berlin

en: e.g., DE, US, GB
no: f.eks. DE, USA, GB

en: e.g., Berlin
no: f.eks. Berlin

en: Filter Claims
no: Filtrer krav

en: Delete Selected Claims
no: Slett valgte krav

en: Change Status for Selected Claims
no: Endre status for utvalgte krav

en: Additional notes about this rate...
no: Ytterligere merknader om denne prisen...

en: Are you sure you want to delete this per diem rate?
no: Er du sikker på at du vil slette denne dagpengene?

en: Delete Per Diem Rate
no: Slett dagpengetakst

en: Kanban board columns
no: Kanban-tavlesøyler

en: Edit swimlane
no: Rediger svømmebane

en: Column
no: Søyle

en: Add Extra Good
no: Legg til Extra Good

en: Add a product or service to
no: Legg til et produkt eller en tjeneste

en: Back to Project
no: Tilbake til prosjektet

en: SKU/Product Code
no: SKU/produktkode

en: What happens when you archive a project?
no: Hva skjer når du arkiverer et prosjekt?

en: The project will be hidden from active project lists
no: Prosjektet vil være skjult fra aktive prosjektlister

en: No new time entries can be added to this project
no: Ingen nye tidsregistreringer kan legges til dette prosjektet

en: Existing data and time entries are preserved
no: Eksisterende data og tidsregistreringer er bevart

en: You can unarchive the project later if needed
no: Du kan dearkivere prosjektet senere hvis nødvendig

en: Reason for Archiving
no: Årsak til arkivering

en: e.g., Project completed, Client contract ended, Project cancelled, etc.
no: for eksempel prosjekt fullført, klientkontrakt avsluttet, prosjekt kansellert, etc.

en: Adding a reason helps with project organization and future reference.
no: Å legge til en årsak hjelper med prosjektorganisering og fremtidig referanse.

en: Quick Select
no: Hurtigvalg

en: Project completed successfully
no: Prosjekt fullført vellykket

en: Project Completed
no: Prosjekt fullført

en: Client contract ended
no: Kundekontrakten ble avsluttet

en: Contract Ended
no: Kontrakt avsluttet

en: Project cancelled by client
no: Prosjekt kansellert av klient

en: Project on hold indefinitely
no: Prosjekt på vent på ubestemt tid

en: On Hold
no: På vent

en: Maintenance period ended
no: Vedlikeholdsperioden er over

en: Maintenance Ended
no: Vedlikehold avsluttet

en: Archive Project
no: Arkivprosjekt

en: Create Project
no: Opprett prosjekt

en: Set up a new project to organize your work and track time effectively
no: Sett opp et nytt prosjekt for å organisere arbeidet ditt og spore tid effektivt

en: Back to Projects
no: Tilbake til prosjekter

en: Enter a descriptive project name
no: Skriv inn et beskrivende prosjektnavn

en: Choose a clear, descriptive name that explains the project scope
no: Velg et klart, beskrivende navn som forklarer prosjektets omfang

en: Project Code
no: Prosjektkode

en: Short code, e.g., ABC
no: Kortkode, f.eks. ABC

en: Optional: Short tag shown on Kanban cards
no: Valgfritt: Kort tag vist på Kanban-kort

en: Select a client...
no: Velg en klient...

en: Create new client
no: Opprett ny klient

en: Provide detailed information about the project, objectives, and deliverables...
no: Gi detaljert informasjon om prosjektet, mål og leveranser...

en: Optional: Add context, objectives, or specific requirements for the project
no: Valgfritt: Legg til kontekst, mål eller spesifikke krav for prosjektet

en: Billable Project
no: Fakturerbart prosjekt

en: Enable billing for this project
no: Aktiver fakturering for dette prosjektet

en: Leave empty for non-billable projects
no: La stå tomt for ikke-fakturerbare prosjekter

en: PO number, contract reference, etc.
no: PO-nummer, kontraktsreferanse osv.

en: Optional: Add a reference number or identifier for billing purposes
no: Valgfritt: Legg til et referansenummer eller identifikator for faktureringsformål

en: Budget Amount
no: Budsjettbeløp

en: e.g. 10000.00
no: f.eks. 10000,00

en: Optional: Set a total project budget to monitor spend
no: Valgfritt: Angi et totalt prosjektbudsjett for å overvåke forbruket

en: Alert Threshold (%)
no: Varselterskel (%)

en: Notify when consumed budget exceeds this threshold
no: Gi beskjed når forbrukt budsjett overskrider denne terskelen

en: Project Creation Tips
no: Tips om prosjektoppretting

en: Clear Naming
no: Fjern navn

en: Use descriptive names that clearly indicate the project's purpose
no: Bruk beskrivende navn som tydelig indikerer prosjektets formål

en: Billing Setup
no: Faktureringsoppsett

en: Set appropriate hourly rates based on project complexity and client budget
no: Sett passende timepriser basert på prosjektkompleksitet og klientbudsjett

en: Detailed Description
no: Detaljert beskrivelse

en: Include project objectives, deliverables, and key requirements
no: Inkluder prosjektmål, leveranser og nøkkelkrav

en: Client Selection
no: Kundevalg

en: Choose the right client to ensure proper project organization
no: Velg riktig klient for å sikre riktig prosjektorganisering

en: Creating...
no: Oppretter ...

en: Could not create client. Please try again.
no: Kunne ikke opprette klient. Vennligst prøv igjen.

en: Client created
no: Klient opprettet

en: Network error while creating client
no: Nettverksfeil under oppretting av klient

en: Project Dashboard & Analytics
no: Prosjektdashbord og analyse

en: Budget Analysis
no: Budsjettanalyse

en: All Time
no: Hele tiden

en: Last 7 Days
no: Siste 7 dager

en: Last 30 Days
no: Siste 30 dager

en: Last 3 Months
no: Siste 3 måneder

en: Last Year
no: I fjor

en: estimated
no: estimert

en: Budget Used
no: Budsjett brukt

en: of budget
no: av budsjettet

en: Tasks Complete
no: Oppgaver fullført

en: completion
no: ferdigstillelse

en: Team Members
no: Teammedlemmer

en: contributing
no: bidrar

en: Budget vs. Actual
no: Budsjett kontra faktisk

en: No budget set for this project
no: Det er ikke satt opp budsjett for dette prosjektet

en: Task Status Distribution
no: Distribusjon av oppgavestatus

en: No tasks created yet
no: Ingen oppgaver opprettet ennå

en: Team Member Contributions
no: Teammedlemsbidrag

en: No time entries recorded yet
no: Ingen tidsregistreringer registrert ennå

en: Time Tracking Timeline
no: Tidssporing Tidslinje

en: Select a time period to view timeline
no: Velg en tidsperiode for å se tidslinjen

en: Team Member Details
no: Teammedlemsdetaljer

en: entries
no: oppføringer

en: tasks
no: oppgaver

en: No team members have logged time yet
no: Ingen teammedlemmer har logget tid ennå

en: Attention Required
no: Oppmerksomhet kreves

en: task(s) are overdue
no: oppgave(r) er forfalt

en: Edit Project
no: Rediger prosjekt

en: Edit Extra Good
no: Rediger Ekstra Bra

en: Manage products and services for this project
no: Administrer produkter og tjenester for dette prosjektet

en: Total Goods
no: Totale varer

en: Billable Amount
no: Fakturerbart beløp

en: Categories
no: Kategorier

en: Invoiced
no: Fakturert

en: Non-billable
no: Ikke fakturerbar

en: Are you sure you want to delete this extra good?
no: Er du sikker på at du vil slette denne ekstra varen?

en: Delete Extra Good
no: Slett Extra Good

en: No extra goods found for this project
no: Ingen ekstra varer funnet for dette prosjektet

en: Add Your First Good
no: Legg til ditt første gode

en: Breakdown by Category
no: Fordeling etter kategori

en: item(s)
no: vare(r)

en: Filter Projects
no: Filtrer prosjekter

en: List View
no: Listevisning

en: Grid View
no: Rutenettvisning

en: Mark project as Inactive?
no: Vil du merke prosjektet som inaktivt?

en: Change Project Status
no: Endre prosjektstatus

en: Activate project?
no: Aktivere prosjektet?

en: Activate Project
no: Aktiver prosjekt

en: Archive
no: Arkiv

en: Unarchive project?
no: Vil du fjerne prosjektet fra arkivet?

en: Unarchive
no: Avarkiver

en: Delete Project
no: Slett prosjekt

en: Archive Information
no: Arkivinformasjon

en: Archived on:
no: Arkivert på:

en: Archived by:
no: Arkivert av:

en: Reason:
no: Grunn:

en: Budget Overview
no: Budsjettoversikt

en: View Full Budget Analysis
no: Se hele budsjettanalysen

en: Tasks for this project
no: Oppgaver for dette prosjektet

en: Priority
no: Prioritet

en: Due
no: Forfaller

en: No tasks for this project.
no: Ingen oppgaver for dette prosjektet.

en: Accept Quote
no: Godta sitat

en: Back to Quote
no: Tilbake til sitat

en: Accepting this quote will create a new project with the budget from the quote.
no: Å godta dette tilbudet vil opprette et nytt prosjekt med budsjettet fra tilbudet.

en: The project will be created with the budget from the quote
no: Prosjektet vil bli opprettet med budsjettet fra tilbudet

en: Accept Quote & Create Project
no: Godta tilbud og opprett prosjekt

en: Create Quote
no: Opprett tilbud

en: Select a client
no: Velg en klient

en: Quote title
no: Sitattittel

en: Quote description
no: Sitatbeskrivelse

en: Financial Details
no: Økonomiske detaljer

en: Select payment terms
no: Velg betalingsbetingelser

en: Due on Receipt
no: Forfaller ved mottak

en: Or enter custom payment terms
no: Eller angi egendefinerte betalingsbetingelser

en: Use custom terms
no: Bruk egendefinerte termer

en: Discount
no: Rabatt

en: Discount Type
no: Rabatttype

en: No Discount
no: Ingen rabatt

en: Percentage (%)
no: Prosentandel (%)

en: Fixed Amount
no: Fast beløp

en: Discount Amount
no: Rabattbeløp

en: 0.00
no: 0,00

en: Coupon Code
no: Kupongkode

en: Optional coupon code
no: Valgfri kupongkode

en: Discount Reason
no: Årsak til rabatt

en: Reason for discount
no: Årsak til rabatt

en: Approval Workflow
no: Godkjenningsarbeidsflyt

en: Requires approval before sending
no: Krever godkjenning før sending

en: Additional Information
no: Tilleggsinformasjon

en: Internal notes (not visible to client)
no: Interne notater (ikke synlig for klienten)

en: These notes are only visible to your team
no: Disse notatene er bare synlige for teamet ditt

en: Terms and Conditions
no: Vilkår og betingelser

en: Terms and conditions
no: Vilkår og betingelser

en: These terms will be visible to the client
no: Disse vilkårene vil være synlige for kunden

en: Edit Quote
no: Rediger sitat

en: Client cannot be changed
no: Klienten kan ikke endres

en: Update Quote
no: Oppdater sitat

en: Total Quotes
no: Totale sitater

en: Acceptance Rate
no: Akseptrate

en: Avg Quote Value
no: Gjennomsnittlig tilbudsverdi

en: Quotes by Status
no: Sitater etter status

en: Top Clients by Quotes
no: Toppkunder etter sitater

en: Filter Quotes
no: Filtrer sitater

en: Search quotes...
no: Søk etter sitater...

en: Accepted
no: Godtatt

en: Rejected
no: Avvist

en: Duplicate
no: Kopiere

en: Mark as Sent
no: Merk som sendt

en: Create Your First Quote
no: Lag ditt første sitat

en: Learn More
no: Lær mer

en: Are you sure you want to duplicate
no: Er du sikker på at du vil duplisere

en: quote(s)?
no: sitat(er)?

en: Are you sure you want to mark
no: Er du sikker på at du vil markere

en: quote(s) as sent?
no: sitat(er) som sendt?

en: QUOTE
no: SITERE

en: Quote #
no: Sitat #

en: Quote For
no: Sitat for

en: Subtotal After Discount:
no: Delsum etter rabatt:

en: Description:
no: Beskrivelse:

en: Back to Quotes
no: Tilbake til sitater

en: Subtotal After Discount
no: Delsum etter rabatt

en: Related Project
no: Relatert prosjekt

en: Approval Status
no: Godkjenningsstatus

en: Approval not yet requested
no: Godkjenning er ennå ikke bedt om

en: Request Approval
no: Be om godkjenning

en: Pending approval
no: Venter på godkjenning

en: Approve
no: Vedta

en: Reject
no: Avvis

en: Approved by
no: Godkjent av

en: on
no: på

en: Rejected by
no: Avvist av

en: Request Approval Again
no: Be om godkjenning på nytt

en: Send Quote
no: Send tilbud

en: Are you sure you want to reject this quote?
no: Er du sikker på at du vil avvise dette sitatet?

en: Reject Quote
no: Avvis sitat

en: Delete Quote
no: Slett sitat

en: Internal comment (not visible to client)
no: Intern kommentar (ikke synlig for klienten)

en: Internal
no: Innvendig

en: Client Visible
no: Klient synlig

en: Are you sure you want to delete this comment?
no: Er du sikker på at du vil slette denne kommentaren?

en: Write a reply...
no: Skriv et svar...

en: No comments yet. Start the conversation by adding the first comment.
no: Ingen kommentarer ennå. Start samtalen ved å legge til den første kommentaren.

en: Sent At
no: Sendt kl

en: Accepted At
no: Akseptert kl

en: Send Quote via Email
no: Send tilbud via e-post

en: Recipient Email
no: Mottakers e-post

en: Quote %(quote_number)s
no: Sitat %(quote_number)s

en: Custom Message (Optional)
no: Egendefinert melding (valgfritt)

en: Add a custom message to the email...
no: Legg til en egendefinert melding i e-posten...

en: Attach PDF
no: Legg ved PDF

en: Approve Quote
no: Godkjenn sitat

en: Notes (Optional)
no: Merknader (valgfritt)

en: Add approval notes...
no: Legg til godkjenningsnotater...

en: Reject Quote Approval
no: Avvis tilbudsgodkjenning

en: Rejection Reason
no: Årsak til avvisning

en: Please provide a reason for rejection...
no: Vennligst oppgi en begrunnelse for avvisning...

en: Are you sure you want to delete this quote? This action cannot be undone.
no: Er du sikker på at du vil slette dette sitatet? Denne handlingen kan ikke angres.

en: Create Recurring Invoice
no: Lag gjentakende faktura

en: Update Recurring Invoice
no: Oppdater gjentakende faktura

en: Automate invoice generation for subscription-based billing
no: Automatiser fakturagenerering for abonnementsbasert fakturering

en: Frequency
no: Hyppighet

en: Next Run
no: Neste løp

en: Generate Now
no: Generer nå

en: Template Details
no: Maldetaljer

en: Invoice Settings
no: Fakturainnstillinger

en: Recently Generated Invoices
no: Nylig genererte fakturaer

en: e.g., development, meeting, urgent
no: f.eks. utvikling, møte, haster

en: Date Range & Comparison
no: Datointervall og sammenligning

en: Quick Date Ranges
no: Raske datointervaller

en: Comparison View
no: Sammenligningsvisning

en: Comparison Results
no: Sammenligningsresultater

en: Export Reports
no: Eksporter rapporter

en: Export Format
no: Eksporter format

en: Scheduled Reports
no: Planlagte rapporter

en: Report Types
no: Rapporttyper

en: Project Report
no: Prosjektrapport

en: User Report
no: Brukerrapport

en: Summary Report
no: Sammendragsrapport

en: Task Report
no: Oppgaverapport

en: Recent Entries
no: Nylige oppføringer

en: About Overtime Tracking
no: Om overtidssporing

en: Apply filter
no: Bruk filter

en: Are you sure you want to delete this filter?
no: Er du sikker på at du vil slette dette filteret?

en: Delete Filter
no: Slett filter

en: Customize Shortcuts
no: Tilpass snarveier

en: Search shortcuts...
no: Søk snarveier...

en: This will reset all keyboard shortcuts to their default values. Continue?
no: Dette vil tilbakestille alle hurtigtaster til standardverdiene. Fortsette?

en: Reset to Defaults
no: Tilbakestill til standard

en: Welcome
no: Velkomst

en: Privacy First
no: Personvern først

en: Self-hosted on your server
no: Selvvert på serveren din

en: Anonymous telemetry (opt-in)
no: Anonym telemetri (opt-in)

en: No PII collected ever
no: Ingen PII samlet noen gang

en: Open source & transparent
no: Åpen kildekode og gjennomsiktig

en: Welcome to TimeTracker
no: Velkommen til TimeTracker

en: Let's get you set up in just a moment
no: La oss sette deg opp på et øyeblikk

en: Thank you for choosing TimeTracker!
no: Takk for at du valgte TimeTracker!

en: Your data stays on your server, and you have complete control.
no: Dataene dine forblir på serveren din, og du har full kontroll.

en: Help Us Improve (Optional)
no: Hjelp oss å forbedre (valgfritt)

en: Enable anonymous telemetry
no: Aktiver anonym telemetri

en: Help us understand usage patterns to improve TimeTracker
no: Hjelp oss å forstå bruksmønstre for å forbedre TimeTracker

en: What data is collected?
no: Hvilke data samles inn?

en: What we collect:
no: Hva vi samler inn:

en: Anonymous installation fingerprint (hashed)
no: Anonymt installasjonsfingeravtrykk (hashed)

en: Application version & platform info
no: Appversjon og plattforminformasjon

en: Feature usage statistics
no: Funksjonsbruksstatistikk

en: Internal numeric IDs only
no: Kun interne numeriske IDer

en: What we DON'T collect:
no: Hva vi IKKE samler inn:

en: No usernames or emails
no: Ingen brukernavn eller e-post

en: No project names or descriptions
no: Ingen prosjektnavn eller beskrivelser

en: No time entry data or notes
no: Ingen tidsregistreringsdata eller notater

en: No client or business data
no: Ingen klient- eller forretningsdata

en: No IP addresses or PII
no: Ingen IP-adresser eller PII

en: Why?
no: Hvorfor?

en: Anonymous usage data helps us prioritize features and fix issues.
no: Anonyme bruksdata hjelper oss med å prioritere funksjoner og fikse problemer.

en: You can change this anytime in
no: Du kan endre dette når som helst i

en: Privacy & Analytics section
no: Personvern og analyseseksjonen

en: Complete Setup & Continue
no: Fullfør oppsettet og fortsett

en: By continuing, you agree to use TimeTracker under the
no: Ved å fortsette godtar du å bruke TimeTracker under

en: GPL-3.0 License
no: GPL-3.0-lisens

en: Edit Task
no: Rediger oppgave

en: Failed to update status
no: Kunne ikke oppdatere status

en: Failed to update task status
no: Kunne ikke oppdatere oppgavestatus

en: Kanban column created
no: Kanban-kolonnen er opprettet

en: Kanban column deleted
no: Kanban-kolonnen er slettet

en: Kanban columns reordered
no: Kanban-kolonner omorganisert

en: Kanban column visibility changed
no: Kanban-kolonnens synlighet er endret

en: Kanban columns updated
no: Kanban-kolonner oppdatert

en: Update
no: Oppdater

en: Failed to refresh kanban columns
no: Kunne ikke oppdatere kanban-kolonner

en: Loading task details...
no: Laster oppgavedetaljer ...

en: Assigned To
no: Tildelt til

en: Tracked
no: Sporet

en: Estimated
no: Estimert

en: View Full Details
no: Se alle detaljer

en: Create Task
no: Opprett oppgave

en: Add a new task to your project to break down work into manageable components
no: Legg til en ny oppgave i prosjektet ditt for å dele opp arbeidet i håndterbare komponenter

en: Back to Tasks
no: Tilbake til Oppgaver

en: Task Name
no: Oppgavenavn

en: Enter a descriptive task name
no: Skriv inn et beskrivende oppgavenavn

en: Choose a clear, descriptive name that explains what needs to be done
no: Velg et klart, beskrivende navn som forklarer hva som må gjøres

en: Provide detailed information about the task, requirements, and any specific instructions...
no: Gi detaljert informasjon om oppgaven, krav og eventuelle spesifikke instruksjoner...

en: Optional: Add context, requirements, or specific instructions for the task
no: Valgfritt: Legg til kontekst, krav eller spesifikke instruksjoner for oppgaven

en: Select the project this task belongs to
no: Velg prosjektet denne oppgaven tilhører

en: Low
no: Lav

en: High
no: Høy

en: Urgent
no: Som haster

en: Initial Status
no: Opprinnelig status

en: Done
no: Ferdig

en: Optional: Set a deadline for this task
no: Valgfritt: Sett en frist for denne oppgaven

en: Estimated Hours
no: Beregnet timer

en: Optional: Estimate how long this task will take
no: Valgfritt: Anslå hvor lang tid denne oppgaven vil ta

en: Assign To
no: Tilordne til

en: Unassigned
no: Ikke tilordnet

en: Optional: Assign this task to a team member
no: Valgfritt: Tilordne denne oppgaven til et teammedlem

en: Task Creation Tips
no: Tips for å lage oppgaver

en: Use action verbs and be specific about what needs to be done
no: Bruk handlingsverb og vær konkret om hva som må gjøres

en: Realistic Estimates
no: Realistiske estimater

en: Consider complexity and dependencies when estimating time
no: Vurder kompleksitet og avhengigheter når du estimerer tid

en: Set Deadlines
no: Sett tidsfrister

en: Due dates help prioritize work and track progress
no: Forfallsdatoer hjelper deg med å prioritere arbeidet og spore fremdriften

en: Priority Matters
no: Prioritet er viktig

en: Use priority levels to help team members focus on what's most important
no: Bruk prioritetsnivåer for å hjelpe teammedlemmer med å fokusere på det som er viktigst

en: Update task details and settings for "%(task)s"
no: Oppdater oppgavedetaljer og innstillinger for "%(task)s"

en: Back to Task
no: Tilbake til oppgave

en: Task Information
no: Oppgaveinformasjon

en: Update Task
no: Oppdater oppgave

en: Estimate used
no: Estimat brukt

en: Actual
no: Faktisk

en: Current Task Info
no: Informasjon om gjeldende oppgave

en: Current Status
no: Nåværende status

en: Current Priority
no: Gjeldende prioritet

en: Currently Assigned To
no: For øyeblikket tildelt til

en: Current Due Date
no: Gjeldende forfallsdato

en: Current Estimate
no: Gjeldende estimat

en: hours
no: timer

en: Actual Hours
no: Faktiske timer

en: Started
no: Startet

en: Edit Tips
no: Rediger tips

en: Status Changes
no: Statusendringer

en: Changing status may affect time tracking and progress calculations
no: Endring av status kan påvirke tidssporing og fremdriftsberegninger

en: Due Date Updates
no: Forfallsdatooppdateringer

en: Consider team workload when adjusting deadlines
no: Vurder teamets arbeidsbelastning når du justerer tidsfrister

en: Assignment Changes
no: Oppdragsendringer

en: Notify team members when reassigning tasks
no: Varsle teammedlemmer når du tildeler oppgaver på nytt

en: Updating...
no: Oppdaterer...

en: Filter Tasks
no: Filtrer oppgaver

en: Delete Selected Tasks
no: Slett valgte oppgaver

en: Change Status for Selected Tasks
no: Endre status for valgte oppgaver

en: Assign Selected Tasks
no: Tilordne valgte oppgaver

en: Assign Tasks
no: Tilordne oppgaver

en: Move Selected Tasks to Project
no: Flytt valgte oppgaver til prosjekt

en: Select Project
no: Velg Prosjekt

en: Move Tasks
no: Flytt oppgaver

en: Are you sure you want to delete the task "{name}"?
no: Er du sikker på at du vil slette oppgaven "{name}"?

en: Cannot delete task "{name}" because it has time entries. Please delete the time entries first.
no: Kan ikke slette oppgaven "{name}" fordi den har tidsoppføringer. Vennligst slett tidsregistreringene først.

en: Delete Task
no: Slett oppgave

en: My Tasks
no: Mine oppgaver

en: New Task
no: Ny oppgave

en: Tasks assigned to or created by you
no: Oppgaver tildelt eller opprettet av deg

en: Filter My Tasks
no: Filtrer mine oppgaver

en: Task name or description
no: Oppgavenavn eller beskrivelse

en: All Priorities
no: Alle prioriteringer

en: Task Type
no: Oppgavetype

en: Assigned to Me
no: Tildelt til meg

en: Created by Me
no: Laget av meg

en: Show overdue only
no: Vis kun forfalt

en: Apply Filters
no: Bruk filtre

en: Created by me
no: Laget av meg

en: View Details
no: Se detaljer

en: My tasks pagination
no: Mine oppgaver paginering

en: No tasks found
no: Ingen oppgaver funnet

en: You don't have any tasks assigned to you or created by you yet.
no: Du har ingen oppgaver tildelt deg eller opprettet av deg ennå.

en: Create Your First Task
no: Lag din første oppgave

en: View All Tasks
no: Vis alle oppgaver

en: Overdue Tasks
no: Forfalte oppgaver

en: Requires immediate attention
no: Krever umiddelbar oppmerksomhet

en: items
no: gjenstander

en: Overdue Tasks Detected
no: Forfalte oppgaver oppdaget

en: There are
no: Det finnes

en: overdue tasks that require immediate attention.
no: forfalte oppgaver som krever umiddelbar oppmerksomhet.

en: Please review and update these tasks to prevent further delays.
no: Se gjennom og oppdater disse oppgavene for å unngå ytterligere forsinkelser.

en: Due:
no: Forfaller:

en: Actual:
no: Faktisk:

en: No Overdue Tasks!
no: Ingen forfalte oppgaver!

en: Great job! All tasks are currently on schedule.
no: Flott jobb! Alle oppgavene er foreløpig i rute.

en: Enter new due date (YYYY-MM-DD):
no: Skriv inn ny forfallsdato (ÅÅÅÅ-MM-DD):

en: Are you sure you want to extend the due date to
no: Er du sikker på at du vil forlenge forfallsdatoen til

en: for all overdue tasks?
no: for alle forfalte oppgaver?

en: Bulk due date update feature coming soon!
no: Funksjon for masseoppdatering av forfallsdato kommer snart!

en: Enter new priority (low/medium/high/urgent):
no: Angi ny prioritet (lav/middels/høy/haster):

en: Are you sure you want to set priority to
no: Er du sikker på at du vil prioritere

en: Bulk priority update feature coming soon!
no: Masseprioritetsoppdateringsfunksjon kommer snart!

en: Invalid priority. Please use: low, medium, high, or urgent
no: Ugyldig prioritet. Vennligst bruk: lav, middels, høy eller haster

en: Start task and mark as In Progress?
no: Starte oppgaven og markere som Pågår?

en: Change Task Status
no: Endre oppgavestatus

en: Mark task as To Do?
no: Merke oppgaven som å gjøre?

en: Mark task as Done?
no: Vil du merke oppgaven som Ferdig?

en: Complete Task
no: Fullfør oppgaven

en: Complete
no: Fullstendig

en: Reopen task to Review?
no: Åpne oppgaven for gjennomgang på nytt?

en: Reopen Task
no: Åpne oppgave på nytt

en: Reopen
no: Åpne igjen

en: Create Time Entry Template
no: Lag tidsregistreringsmal

en: e.g., Daily Standup, Client Meeting
no: f.eks. daglig standup, klientmøte

en: e.g., 1.0, 0.5
no: f.eks. 1,0, 0,5

en: Pre-fill notes for this type of time entry
no: Forhåndsutfyll notater for denne typen tidsregistrering

en: e.g., meeting, development, admin
no: f.eks. møte, utvikling, admin

en: Edit Template
no: Rediger mal

en: Are you sure you want to delete this template?
no: Er du sikker på at du vil slette denne malen?

en: Delete Template
no: Slett mal

en: Usage Statistics
no: Bruksstatistikk

en: Duplicate Entry
no: Duplisert oppføring

en: Duplicate Time Entry
no: Duplikat tidsregistrering

en: Log Time Manually
no: Logg tid manuelt

en: Create a copy of a previous entry with new times
no: Lag en kopi av en tidligere oppføring med nye tider

en: Create a new time entry
no: Opprett en ny tidsregistrering

en: Duplicating entry:
no: Dupliserer oppføring:

en: Original:
no: Opprinnelig:

en: to
no: til

en: No task
no: Ingen oppgave

en: Tasks load after selecting a project
no: Oppgaver lastes inn etter valg av prosjekt

en: What did you work on?
no: Hva jobbet du med?

en: Failed to load tasks
no: Kunne ikke laste inn oppgaver

en: Track your time with a visual timer
no: Spor tiden din med en visuell tidtaker

en: Estimated Completion
no: Estimert fullføring

en: Calculating...
no: Beregner...

en: Based on average session duration
no: Basert på gjennomsnittlig øktvarighet

en: No active timer. Start one below!
no: Ingen aktiv timer. Start en nedenfor!

en: Start New Timer
no: Start ny timer

en: Select a project...
no: Velg et prosjekt...

en: Add notes about what you're working on...
no: Legg til notater om hva du jobber med...

en: Recent Projects
no: Nylige prosjekter

en: Today's Stats
no: Dagens statistikk

en: Settings
no: Innstillinger

en: No project
no: Ikke noe prosjekt

en: In progress
no: Pågår

en: View all time entries
no: Se alle tidsregistreringer

en: No recent time entries
no: Ingen nyere tidsoppføringer

en: Manage your account settings and preferences
no: Administrer kontoinnstillingene og -preferansene dine

en: Profile Information
no: Profilinformasjon

en: Username cannot be changed
no: Brukernavn kan ikke endres

en: Email Address
no: E-postadresse

en: Required for email notifications
no: Nødvendig for e-postvarsler

en: Notification Preferences
no: Varslingsinnstillinger

en: Enable Email Notifications
no: Aktiver e-postvarsler

en: Master switch for all email notifications
no: Hovedbryter for alle e-postvarsler

en: Overdue Invoice Notifications
no: Varsler om forfalte fakturaer

en: Task Assignment Notifications
no: Oppgavetildelingsvarsler

en: Comment & Mention Notifications
no: Varsler om kommentarer og omtale

en: Weekly Time Summary Email
no: Ukentlig tidssammendrag e-post

en: Display Preferences
no: Visningsinnstillinger

en: System Default
no: Systemstandard

en: Light
no: Lys

en: Time Rounding Preferences
no: Tidsavrundingspreferanser

en: Configure how your time entries are rounded. This affects how durations are calculated when you stop timers.
no: Konfigurer hvordan tidsregistreringene dine avrundes. Dette påvirker hvordan varighetene beregnes når du stopper tidtakere.

en: Enable Time Rounding
no: Aktiver tidsavrunding

en: Round time entries to configured intervals
no: Rund tidsoppføringer til konfigurerte intervaller

en: Rounding Interval
no: Avrundingsintervall

en: Time entries will be rounded to this interval
no: Tidsregistreringer avrundes til dette intervallet

en: Rounding Method
no: Avrundingsmetode

en: Overtime Settings
no: Overtidsinnstillinger

en: Set your standard working hours per day. Any time worked beyond this will be counted as overtime.
no: Angi standard arbeidstid per dag. All arbeid utover dette vil bli regnet som overtid.

en: Standard Hours Per Day
no: Standard timer per dag

en: Typically 8 hours for a full-time job
no: Typisk 8 timer for en fulltidsjobb

en: How it works
no: Hvordan det fungerer

en: If you work more than your standard hours in a day, the extra time will be tracked as overtime in reports and analytics.
no: Hvis du jobber mer enn standardtimer på en dag, vil den ekstra tiden spores som overtid i rapporter og analyser.

en: Regional Settings
no: Regionale innstillinger

en: Timezone
no: Tidssone

en: Date Format
no: Datoformat

en: Time Format
no: Tidsformat

en: Week Starts On
no: Uken starter på

en: Sunday
no: søndag

en: Monday
no: mandag

en: Saturday
no: lørdag

en: Time rounding is disabled. All times will be recorded exactly as tracked.
no: Tidsavrunding er deaktivert. Alle tider vil bli registrert nøyaktig som sporet.

en: No rounding - times will be recorded exactly as tracked.
no: Ingen avrunding - tider vil bli registrert nøyaktig som sporet.

en: Actual time:
no: Faktisk tid:

en: Rounded:
no: Avrundet:

en: With
no: Med

en:  minute intervals
no: minuttintervaller

en: Create Weekly Goal
no: Lag ukentlig mål

en: Create Weekly Time Goal
no: Lag ukentlig tidsmål

en: Set a target for hours to work this week
no: Sett et mål for arbeidstimer denne uken

en: Target Hours
no: Måltid

en: How many hours do you want to work this week?
no: Hvor mange timer vil du jobbe denne uken?

en: Week Start Date
no: Uke startdato

en: Leave blank to use current week (starting Monday)
no: La stå tomt for å bruke gjeldende uke (starter mandag)

en: Optional notes about your goal...
no: Valgfrie merknader om målet ditt...

en: Quick Presets
no: Raske forhåndsinnstillinger

en: Tips for Setting Goals
no: Tips for å sette mål

en: Be realistic: Consider holidays, meetings, and other commitments
no: Vær realistisk: Vurder ferier, møter og andre forpliktelser

en: Start conservative: You can always adjust your goal later
no: Begynn konservativt: Du kan alltid justere målet ditt senere

en: Track progress: Check your dashboard regularly to stay on track
no: Spor fremgang: Sjekk dashbordet regelmessig for å holde deg på sporet

en: Typical full-time: 40 hours per week (8 hours/day, 5 days)
no: Typisk heltid: 40 timer per uke (8 timer/dag, 5 dager)

en: Edit Weekly Goal
no: Rediger ukentlig mål

en: Edit Weekly Time Goal
no: Rediger ukentlig tidsmål

en: Week Period
no: Ukeperiode

en: Current Progress
no: Nåværende fremgang

en: Are you sure you want to delete this goal?
no: Er du sikker på at du vil slette dette målet?

en: Delete Goal
no: Slett mål

en: Weekly Time Goals
no: Ukentlige tidsmål

en: Set and track your weekly hour targets
no: Angi og spor dine ukentlige timemål

en: New Goal
no: Nytt mål

en: Total Goals
no: Totale mål

en: Success Rate
no: Suksessrate

en: Current Week Goal
no: Nåværende ukemål

en: Remaining Hours
no: Gjenstående timer

en: Days Remaining
no: Dager igjen

en: Avg Hours/Day Needed
no: Gj.sn. timer/dag nødvendig

en: Edit Goal
no: Rediger mål

en: No goal set for this week
no: Ingen mål satt for denne uken

en: Create a weekly time goal to start tracking your progress
no: Lag et ukentlig tidsmål for å begynne å spore fremgangen din

en: Goal History
no: Målhistorie

en: Target
no: Mål

en: Weekly Goal Details
no: Ukentlige måldetaljer

en: Daily Breakdown
no: Daglig sammenbrudd

en: Time Entries This Week
no: Tidsposter denne uken

en: No Project
no: Ingen prosjekt

en: No time entries recorded for this week yet
no: Ingen tidsregistreringer registrert for denne uken ennå

en: Overpaid
no: Overbetalt

en: Cash
no: Kontanter

en: Check
no: Sjekke

en: Bank Transfer
no: Bankoverføring

en: Credit Card
no: Kredittkort

en: Debit Card
no: Debetkort

en: Company Card
no: Bedriftskort

en: Approved
no: Godkjent

en: Reimbursed
no: Refundert

en: Processing
no: Behandling

en: Partial
no: Delvis

en: 80% Budget Warning
no: 80 % budsjettadvarsel

en: Budget Limit Reached
no: Budsjettgrense nådd

en: Invoice #: %(num)s
no: Fakturanummer: %(num)s

en: Issue Date: %(date)s
no: Utstedelsesdato: %(date)s

en: Due Date: %(date)s
no: Forfallsdato: %(date)s

en: Quote For:
no: Sitat for:

en: Quote Details:
no: Sitatdetaljer:

en: Items:
no: Varer:

en: Please log in to access this page
no: Logg inn for å få tilgang til denne siden
